• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Книги про SEO: ми всі вчилися потроху

 1. 2006
 2. 2007

Редактор-перекладач SEOnews

Найчастіше шлях обрало кар'єру оптимізатора лежить через численні теми і пости форуму Searchengines.ru, спостереження за проектами з боку, участь в цих проектах в якості помічника і спілкування з SEO -фахівця. Але ніхто ще не відміняв звичайні книги, надруковані на переробленому деревині, які можна покласти в сумку і читати в метро, ​​для яких потрібно використовувати паперові або металеві закладки і які так приємно пахнуть поліграфской фарбою.

SEOnews підготував серію статей з оглядами літератури за трьома напрямками:

 • пошукової оптимізації,
 • контекстній рекламі і
 • веб-аналітиці.

Книги про контекстну рекламу і веб-аналітиці ми залишимо на наступні публікації цієї серії, а сьогодні зупинимося на літературі, присвяченій саме пошукової оптимізації.

Однією з перших книг, написаних на тему пошукового просування сайту, стала книга Володимира Байкова «Інтернет: пошук інформації та просування сайтів », Яка з'явилася в 2000 році в Санкт-Петербурзі. Так як книга складалася на зорі появи інтернет-просування, то велика увага приділяється не SEO, а процесу пошуку інформації, принципам роботи пошукових серверів і рекламування інтернет-сайтів через пряму розсилку. На даний момент книга є застарілою для отримання корисної інформації щодо просування сайтів.

2006

У 2006 році вийшла книга «Основи тематичної оптимізації» Миколи Євдокимова, тоді комерційного директора і співвласника «Лабораторії Контенту» У 2006 році вийшла книга «Основи тематичної оптимізації» Миколи Євдокимова, тоді комерційного директора і співвласника «Лабораторії Контенту». Як і випливає з назви, основна увага в книзі приділяється оптимізації текстового вмісту сторінок. Для пояснення тексту, як головного чинника просування сайту в Мережі, відводиться ціла глава книги. У цій книзі читач дізнається, що основними рисами правильного контенту повинні бути помірні розміри, здатність відразу привернути увагу, «незасмічену» зайвими словами. На прикладах показано, як правильно написати SEO-текст і скласти семантичне ядро . Поетапно в книзі розказано, з чого починати пошукове просування (попередній аналіз ринку, вибір ЦА і запитів відповідно до аудиторією) і до чого прагнути. Незважаючи на те, що книга присвячена тематичній оптимізації, Микола Євдокимов приділяє увагу і зовнішніх факторів ранжирування, розповідаючи про тІЦе, PR, каталогах, лінкообмене і купівлі посилань. Варто відзначити, що в книзі Миколи Євдокимова окрема глава присвячена оптимизационной верстці. Пізніше «Основи тематичної оптимізації» кілька разів перевидавалася.

У тому ж 2006 році вийшла найвідоміша книга про пошуковому просуванні. Завдяки великій аудиторії конференції «Пошукова оптимізація і просування сайтів в Інтернеті» і добре продуманої структури та змісту, книга Ігоря Ашманова і Андрія Іванова «Просування сайту в пошукових системах» завоювала популярність. Думаю, що більшість людей, що мають відношення до пошукової оптимізації, зачитувалися, читали, переглядали, гортали, тримали в руках або хоча б бачили цю книгу в чиїхось інших руках. Дійсно, хороший довідник і підручник для інтернет-маркетологів. У друге видання книги, випущене приблизно через рік, були додані глави про спірних і ризикованих технологіях пошукового просування і про способи підвищення конверсії.

Олексій Яковлєв, керівник проекту SEO-Study.ru, розповів, що він із задоволенням читав книгу Ігоря Ашманова:

Глава "Як влаштовані пошукові системи" була особливо цікава. Погодьтеся, почитати книгу про те, яка пошукова машина краще, чим вони відрізняються один від одного, у якій вище релевантність і т.п., написану людиною, який кілька років пропрацював на топові позиції в холдингу "Рамблер-медіа", дорогого коштує.

Також Олексій зазначає, що зрадів, коли натрапив на главу «Підвищення конверсії трафіку»:

На жаль, в Росії поки мало хто піклується про рівень конверсії, про аналіз ефективності своїх вкладень в інтернет-маркетинг. Можливо, це пов'язано з недостатністю інформації по темі. У книзі "Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах" Ігоря Ашманова і Андрія Іванова дана тематика в рамках глави освітлена прекрасно.

«Просування сайтів в пошукових системах. Рятувальний круг для малого бізнесу »- книга, написана представниками компанії РБС в 2006 році (Автори: М.Б. Зуєв, П. А. Маурус, А.Г. Прокоф'єв). У ній інтерв'ю клієнтів, що використовують Інтернет як засіб просування свого сайту, чергуються з неформально поданою інформацією про пошукових системах, білої і чорної оптимізації сайтів, сервісах збору веб-статистики і контекстній рекламі. Варто, звичайно, відзначити, що інтерв'ю давали клієнти BDBD, тому книга насичена рекламою послуг компанії. «Просування сайтів в пошукових системах» написана настільки адаптованим мовою, що зміст має бути зрозуміло навіть дитині. Але велика кількість інформації є неактуальною, тому що занадто багато сил витрачено на пояснення простих речей, які зараз зрозумілі багатьом. Сергій Царик, директор білоруського напрямку компанії Webcom Media, зазначає, що поради з книги вимагають переосмислення, так як все менше залишається компаній, які не чули про SEO, і, отже, починати своє просування в Інтернеті доводиться вже в інших умовах.

2007

Олексій Яковлєв, який написав пізніше книги і по контекстній рекламі, і по веб-аналітиці, в 2007 році випускає книгу «Розкрутка і просування сайтів Олексій Яковлєв, який написав пізніше книги і по контекстній рекламі, і по веб-аналітиці, в 2007 році випускає книгу «Розкрутка і просування сайтів. Основи, секрети, трюки ». Книга містить хороший матеріал для самостійного вивчення пошукової оптимізації. Він розбитий на кілька блоків: основи оптимізації, ключові слова, контент, побудова посилань, аналіз сайтів. Матеріал розташований в логічній послідовності: від історії і пристрої пошукових систем інтернету до опису чорних методів оптимізації та бонусу у вигляді декількох інтерв'ю з представниками пошукових систем (Іллею Сегаловіч, Володимиром Борговим, Меттом Каттс, Скоттом Гетз). Книга написана за матеріалами курсів SEO-Study.ru, тому, як запевняє автор, в ній враховані найбільш актуальні питання, які виникають у студентів, які навчаються з індивідуальним викладачем. Зараз готується перевидання книги, яке орієнтовно вийде в світ в кінці лютого-початку березня 2010 року. У новому виданні вже буде два учасника. Нова інформація буде включати дані про регіональну видачу в Яндекса і можливості PDF-документів, вплив верстки на оптимізацію, просування з використання вірусного маркетингу і багатьох інших.

У 2007 році була видана книга «Пошукові системи і просування сайтів в Інтернеті» Д. Колесніченко. Книга практично не містить не тільки практичних порад з просування сайтів, а й ґрунтовної теоретичної інформації з цього питання. Основна увага в цій книзі приділено пристрою і алгоритмам пошукових систем і опису найпопулярніших з них: Яндекса, Google, Рамблера. У книзі велика кількість зайвої інформації, тільки побічно стосується процесу просування (Google.Images, Google.News, короткий екскурс з Perl). У цьому не було б нічого поганого, якби інша інформація була докладна, логічна і допомогла читачеві розібратися в SEO.

У тому ж 2007 році в Мінську вийшла книга С У тому ж 2007 році в Мінську вийшла книга С.Г. Царика і Д.А. Гур'єва (компанія Webcom) «Пошукове просування крок за кроком». Ця книга стала першою в Білорусі книгою по пошуковому просуванню сайтів. У першому розділі автори пояснюють пристрій пошукових машин, а в третьому розділі читач знайде велику кількість порад, що мають практичне застосування. Поради відносяться до використання мета-тегів, правильному складанню файлу robots.txt і карти сайту, оптимізації розміру сторінки і html-коду, обміну посиланнями, вибору ключових слів і складання семантичного ядра. Також в книзі розглядаються сервіси пошукових систем і пояснюються основи роботи з ними. У книзі є глава, присвячена чорних методів оптимізації, яка пояснює, як просувати НЕ треба. За словами авторів, книга «Пошукове просування. Крок за кроком »в першу чергу хороша своєю демократичністю, так як вона буде цікава фахівцям самого різного рівня:

Але особливо корисна вона буде для білоруських фахівців, хоча б тому, що їм доводиться враховувати специфіку регіонального просування, і про це також розповідається в нашому підручнику.

Серед мене відомих книг, що виходили друком в цьому році, можна відзначити «Створення та розкрутка сайтів в Інтернеті» Алекса Екслера. Книга не повністю присвячена SEO, але там є сторінки, на яких читач дізнається про можливості просування свого сайту в Інтернеті.

Перекладна книга Джеймі Сіровіча і Крістіана Даруй «Пошукова оптимізація на PHP для професіоналів. Керівництво розробника по SEO »- продукт вже 2008 року. Вона призначена не конкретно для оптимізаторів, а скоріше для розробників, які хочуть створювати сайти, сумісні з пошуковими системами. У книзі висвітлюються питання дубльованого контенту, чесної і нечесної оптимізації; факторів, що впливають на ранжування, можливим штрафам в пошукових механізмах.

Шері Теро, SEO-директор компанії, клієнтами якої є AOL, Microsoft, Yahoo, написала в 2009 році книгу «Видимість в Інтернеті. Пошукова оптимізація сайтів ». Автор дає поради про те, як правильно підготуватися до пошукової оптимізації та як правильно вести себе після її завершення; остерігає від некоректних дій в сторону пошукової системи. Окремо розглядається робота над текстовими і нетекстових веб-сторінками.

***

Незважаючи на те, що ми хотіли написати тільки про оффлайн-джерелах знань по SEO, підручник з оптимізації сайту від Semonitor дуже нагадує і за структурою, і за змістом справжню книгу, і ми вирішили включити його в наш список. Знайти довідник можна за адресою. Прочитавши цей підручник, можна отримати інформацію про пошукових системах, внутрішніх і зовнішніх факторах ранжирування. У підручнику дається детальний опис процесу підбору ключових слів і збільшення посилальної популярності сайту.

Як зазначив в коментарі SEOnews Сергій Царик, у друкованих книг є один істотний недолік - на жаль, на відміну від сайту, їх не можна оновлювати у міру необхідності, і рано чи пізно вони застарівають. Але в друкованих книгах для цього існують другі видання, стереотипні, доповнені, розширені, перероблені, виправлені і переглянуті.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью