• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Кількісні дослідження 3 - Відбір зразків для досліджень і типи опитувань - Блог Survio

 1. Чому вибір респондентів важливий?
 2. вибір респондентів
 3. Проста випадкова вибірка
 4. Випадкова систематична вибірка
 5. Багатошарова випадкова вибірка
 6. багатоступенева вибірка
 7. типи опитувань
 8. глосарій

Вітаємо Вас. Сьогодні ми зосередимо свою увагу на правильному підборі респондентів для наукових досліджень, ознайомимося з методами відбору зразків населення і в кінці дізнаємося основні типи існуючих опитувань.

Чому вибір респондентів важливий?

Вибір респондентів є важливим кроком в процесі наукового дослідження, тому що неправильний вибір опитуваних може ускладнити отримання результатів або зробити їх повністю непридатними в рішенні певної проблеми. Якщо ви шукаєте відповіді на конкретні питання, ви завжди повинні працювати з групою людей, тісно з цим пов'язаних.

приклад:

Якщо ви попросите дитини оцінити службу інтернет-банкінгу, звичайно, не отримаєте релевантні відповіді.

Основна передумова для наукової роботи - правильне визначення цільової групи респондентів, які можуть надати вам необхідну інформацію. Без цього кроку ніяке дослідження не може вважатися повноцінним.

вибір респондентів

Розглянемо більш конкретно загальноприйняті методи вибору:

Проста випадкова вибірка

Підходить для вивчення загальних проблем. Респонденти вибираються випадковим чином, без будь-яких правил. Просту випадкову вибірку можемо порівняти з «жеребкуванням», де кожен респондент має рівні шанси на виграш.

Таким чином можна легко проводити опитування, що характеризують населення. Результати, проте, виходять дуже «загальними».

приклад:

Директор хоче дізнатися, наскільки чоловіки і жінки різного віку задоволені бібліотекою. На полицях поміщаються анкети, на які можуть відповісти всі користувачі бібліотеки. Опитування визначає рівень задоволення читачів, стать і вік.

Прим. З прикладу зрозуміло, що заповнити анкету може хто завгодно. Є всі шанси для отримання відповідей від різних вікових груп різної статі.

Випадкова систематична вибірка

Відбувається вибір кожного n-ного випадку. Наприклад, кожен десятий, двадцятий, сотий і т.д.

Це типовий вибір компаній і організацій, які мають власну базу потенційних респондентів (зареєстровані користувачі певних послуг, список клієнтів, бази даних власних контактів). З цих потенційних респондентів вибирає кожен n-ий випадок, якому надсилається анкета для заповнення.

Цей метод ефективний, але немає 100% гарантії охоплення всієї вибірки.

приклад:

Веб-портал, що надає послуги електронної пошти, надсилає кожному п'ятдесятому користувачеві анкету, перевіряючи функціональність електронних скриньок.

Багатошарова випадкова вибірка

Для подібної вибірки цілеспрямовано створюється група - страта * - яка буде володіти необхідними властивостями. Наприклад, ми створюємо групу, яку формуватимуть чоловіки до 18 років. З цієї групи випадковим чином вибираються респонденти, яким і надсилається анкета.

приклад:

З бази даних зареєстрованих користувачів інтернет-магазину вибираються клієнти чоловіки у віці до 18 років. Довільно обраним людям з цієї групи вирушає анкета задоволення з процесом покупки.

Таким чином, можемо легко вибрати потрібну цільову групу з певними характеристиками, необхідними для дослідження. Цей метод корисний, якщо ви зосереджені на конкретній області або конкретної аудиторії.

багатоступенева вибірка

Схожа за властивостями на вищеописаний стратифікований випадковий відбір, але не такий вузький: створюються не страти з чітким набором вимог, а кластери * - природні угруповання людей. Далі з цієї групи безсистемно вибираються респонденти для дослідження.

Прикладом може служити вибір театральної аудиторії в місті

Прикладом може служити вибір театральної аудиторії в місті

типи опитувань

Серед найбільш популярних видів анкетування можемо виділити:

 • паперові опитувальники
 • онлайн анкети
 • телефонне опитування
 • Опитування з інтерв'юером
 • Опитувальник, що поширюється по пошті

Якщо вам потрібна допомога у виборі типу дослідження, наша порада - розгляньте "оборотність" ваших анкет *. На сьогоднішній день найбільш часто використовуваними видами анкетування є паперові та он-лайн анкети , Які не стоять дорого і віднімають набагато менше часу, ніж перераховані вище.

На цьому ми залишаємо тему кількісних досліджень і в наступному циклі зосередимося на питанні правильного і легкого створення анкет.

раніше:

У разі питань, пропозицій чи зауважень (не тільки за статтями), зв'яжіться з нами на Facebook , Google+ , ВКонтакте або Twitter .

глосарій

 • Оборотність - відсоток повернення заповнених анкет
 • Респондент - учасник дослідження, який відповідає на питання
 • Страта - обрана група людей
 • Кластер - природна група людей

Чому вибір респондентів важливий?
Чому вибір респондентів важливий?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью