• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Кейс в Яндекс - SEO-просування юридичних послуг (сайту адвокатської контори) в Москві

 1. Усунення технічних помилок
 2. Збір семантичного ядра
 3. Оптимізація контенту і заголовків сайту
 4. Робота з зовнішніми факторами
 5. Яких результатів по просуванню юридичної фірми в Яндекс ми досягли?

В цьому кейсі з SEO-оптимізації розповімо про просування сайту юридичних послуг в Москві, а саме адвокатської контори "Центральна колегія адвокатів Москви". Після надходження проекту в роботу, були проведені базові операції: проведено технічний аудит сайту, виявлені помилки, поставлена ​​задача на їх усунення для відділу підтримки сайтів .

Сайт мав ряд помилок, а саме:

 • були відсутні базові 301 редіректи для сторінок зі / і без нього
 • не відображається карта Google maps
 • xml карта сайту містила посилання не на всі потрібні сторінки
 • на головній сторінці сайту дублювалися заголовки H1
 • на багатьох індексованих сторінках сайту в принципі були відсутні заголовки H1
 • тег Title на багатьох сторінках можна було назвати оптимальним
 • деякі текстові заголовки використовувалися не за призначенням (для елементів дизайну)
 • контент сайту не враховувався пошуковими системами, як 100% унікальний
 • мобільна версія сайту була налаштована некоректно
 • була порушена ієрархія текстових заголовків

були відсутні базові 301 редіректи для сторінок зі / і без нього  не відображається карта Google maps  xml карта сайту містила посилання не на всі потрібні сторінки  на головній сторінці сайту дублювалися заголовки H1  на багатьох індексованих сторінках сайту в принципі були відсутні заголовки H1  тег Title на багатьох сторінках можна було назвати оптимальним  деякі текстові заголовки використовувалися не за призначенням (для елементів дизайну)  контент сайту не враховувався пошуковими системами, як 100% унікальний  мобільна версія сайту була налаштована некоректно  була порушена ієрархія текстових заголовків

Усунення технічних помилок

Після виявлення всіх помилок, SEO-спеціалістом було підготовлено технічне завдання для відділу підтримки для усунення всіх виявлених помилок. Були поставлені пріоритети і терміни, щоб виправити найважливіші моменти в першу чергу.

Щодо технічної частини:

 • налаштували редіректи
 • відновили ієрархію заголовків
 • налаштували генерацію sitemap.xml
 • налаштували мобільну версію сайту (це важливо, як з точки зору просування під Google, так і для користувачів в цілому)

Крім того, для проекту був правильно обраний і налаштований регіон, що особливо важливо для регіонального ранжирування і особливо в такому конкурентному регіоні, як Москва. Стандартно були налаштовані кабінети вебмастера в Яндекс і Гугл, заведені лічильники аналітики і налаштовані конверсійні і маркетингові цілі.

Далі треба було працювати безпосередньо фахівця з SEO - збір семантики, правка заголовків і текстів.

Збір семантичного ядра

Просування сайту фірми юридичних послуг в інтернеті має ряд особливостей. Якщо ми говоримо про сайти, які надають юридичні консультації або відповідають на питання з юридичних процесів і праву, тут не завжди важлива унікальність контенту. Наприклад, коли пропонуються витяги з законодавства або закони цілком, то тут навряд чи можна запропонувати якусь унікальність. Тому пошуковики звертають увагу на інші моменти - грамотна технічна оптимізація, повнота структури та інші.

Проаналізувавши бізнес-сайти конкурентів з потрібних запитах юридичної тематики та враховуючи побажання клієнта, ми прийшли до висновку, що для сайту колегії адвокатів нам не потрібно приводити користувачів, які хочуть отримати консультацію. Нам потрібно приводити на сайт гарячий трафік за запитами, пов'язаними з пошуком адвокатів.

Було зібрано семантичне ядро ​​з ключових слів юридичної та правового спрямування для просування сайту в Яндекс .

Після збору запитів і затвердження їх з клієнтом, була проведена кластеризація - розподіл ключових запитів по посадковим сторінках сайту.

Для створення релевантного контенту був проведений детальний аналіз інших сайтів адвокатів і юридичних контор в Москві. Серед них були виявлені цікаві рішення по контенту, формам зв'язку, які було запропоновано реалізувати на сайті Центральної колегії адвокатів.

Приклади таких рішень:

Оптимізація контенту і заголовків сайту

Після формування і коригування посадочних сторінок, розподілу семантики по ним, була проведена базова оптимізація мета-даних - title, description. Були також переписані або написані заново тектсах.

Юридична тематика досить складна з точки зору термінології, тому всі правки строго узгоджувалися з замовником. Наприклад, напм довелося зіткнутися з моментом, що деякі запити, які вводять користувачі, які не відповідають правильної юридичної термінології. Так, для сторінки "Допомога адвоката по сімейних спорах / справах" у нас виникла проблема із запитом "адвокат з розлучень".

Так, для сторінки Допомога адвоката по сімейних спорах / справах у нас виникла проблема із запитом адвокат з розлучень

Адвокат з розлучень - хороший СЧ запит, який, як нам здавалося, не можна упустити при оптимізації. Однак думка клієнта з нашим не збіглося. Після відправки статті на перевірку, ми отримали однозначну відповідь - таке формулювання відсутній в юридичній практиці, і її необхідно прибрати з тексту статті для сайту. Репутація адвоката коштує дорого, тому ми не стали ризикувати добрим ім'ям клієнта і замінили дане словосполучення на відповідне нормам права. До речі, дорого коштує і контекстаная реклама в даній тематиці.

В цілому, з сайтом по контенту проводилися стандартні операції:

 • аналіз конкурентів
 • аналіз пошукової видачі, сніпетів
 • виявлення УТП у конкуруючих сайтів
 • формування унікального красивого і зрозумілого контенту
 • робота з конверсією і юзабіліті проекту

аналіз конкурентів  аналіз пошукової видачі, сніпетів  виявлення УТП у конкуруючих сайтів  формування унікального красивого і зрозумілого контенту  робота з конверсією і юзабіліті проекту

Крім того, проводилася внутритекстовой перелинковка для підвищення релевантності сторінок по потрібних запитах.

Для отримання позицій в Google, а також для поліпшення користувальницьких факторів, було налаштоване коректне відображення мобільної версії. Цікаве спостереження - зараз можна "завалити" тест Google за зручністю для мобільних пристроїв, просто неправильно налаштувавши файл robots.txt. Досить заборонити для індексації потрібні розділи, і Гугл повідомить про те, що проект не оптимізований для мобільних користувачів. Що і спостерігалося частково на даному проекті.

Робота з зовнішніми факторами

Після того, як сайт зсередини можна було назвати оптимізованим, ми взялися до роботи із зовнішніми факторами оптимізації. Для цього знову провели аналіз основних конкурентів в пошуку Яндекса і Google, зібрали статистику про кількість і якість посилальної маси в юридичній тематиці.

Проведений аналіз показав, що для отримання успішних результатів і позицій в ТОП-10 пошукової системи Яндекс, не потрібно великої кількості посилань. Тому було прийнято рішення зосередиться на їхній якості.

Які роботи проводилися за такими адресами:

 • аналіз конкурентів
 • пошук майданчиків, де вони розмістили свої посилання
 • спроба розміститися теж на цих майданчиках
 • пошук альтернативних джерел посилальної маси
 • розміщення сайту на галузевих порталах
 • контент-маркетинг
 • розміщення прес-релізів на трастових сайтах

Ось так виглядає одна зі статей, яку ми написали і розмістили для просування даного проекту:

Яких результатів по просуванню юридичної фірми в Яндекс ми досягли?

Можна сміливо сказати, що результатів нам вдалося добитися хороших, за них не соромно. Сайт колегії адвокатів ранжируется по багатьом запитам в ТОП-10 Яндекс, трафік на сайт за період роботи виріс.

Позиції сайту по багатьом запитам, пов'язаних з юридичними послугами знаходяться на перших рядках Яндекса:

Позиції сайту по багатьом запитам, пов'язаних з юридичними послугами знаходяться на перших рядках Яндекса:

Також покращилися і показники Метрики Яндекс, і помітне зростання трафіку на сайт:

Також покращилися і показники Метрики Яндекс, і помітне зростання трафіку на сайт:

У висновку залишається додати лише, що якщо вам необхідно просунути сайт юридичної компанії в Яндекс або Google, ми будемо раді Вам в цьому допомогти! Ми надаємо компелксний інтернет-маркетинг для сайтів будь-яких тематик, а також можемо допомогти вам розробити новий сайт , Якщо у вас його ще немає.

Читайте інші цікаві кейси з просування сайтів в інтернеті:


Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью