• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

KDE | Блог Олександра Толстого

Проект elementaryOS розвиває власну екосистему додатків, які доступні для установки в фірмовому магазині AppCenter. Ініціатива, безумовно, хороша і правильна. Більш того, в світлі недавнього виходу Ubuntu 18.04 стало остаточно ясно, що робочий стіл Pantheon в elementaryOS набагато тлумачні і зручніше Gnome Shell, що не перекроювати останній. Загалом, якщо ви віддаєте перевагу світ додатків GTK3, то вибір, за великим рахунком, буде зводитися до Cinnamon і Pantheon.

Але, повертаючись до AppCenter, кількість нових «своїх підшефних» додатків (самі батьки-засновники називають їх додатками «третього покоління» ) Явно пішло на шкоду їх якості. Нові маленькі і акуратні програми відмінно виглядають на екранних знімках, але варто почати ними користуватися - халтура лізе з усіх щілин. У цьому невеликому огляді я хочу показати мізерну функціональність і малу корисність цих додатків. Це стає зрозумілим, якщо порівняти їх з аналогічними програмами в складі KDE Plasma (до речі, Kubuntu 18.04 вельми непоганий ...).

Отже:

1. Desktop Folder - дозволяє розмістити на робочому столі elementaryOS папку з файлами, картинку, замітки і т.п.

Найбільш очевидна аналогія - стандартна організація робочого стола в KDE Plasma. Якщо клацнути правою кнопкою миші по робочому столу, вибрати пункт Налаштувати робочий стіл ... і в поле Тип кімнати вибрати значення Робочий стіл за замовчуванням, то ви зможете розміщувати на робочому столі різноманітні віджети - плазмоїди. Один з них називається Перегляд папки, і він робить саме те, що намагалися скопіювати шанувальники elementaryOS.

Зрозуміло, таких плазмоидов можна додати скільки завгодно. Кожен такий «перегляд папки» володіє багатим набором налаштувань, де можна виключити зі списку частину файлів по фільтру, вказати розмір, вид сортування файлів і багато чого ще:

Зайвий раз нагадаю, що даний плазмоїд є невід'ємною частиною робочого столу KDE Plasma, нічого додатково завантажувати або доустанавливать не треба. У списку доступних плазмоидов є купа інших цікавих штук, включаючи замітки і т.д.

2. AppEditor - редактор меню для elementaryOS. Поява подібних сторонніх програм для, здавалося б, простих і стандартних дій, говорить про початкової ураженості і примітивності що Gnome 3, що elementaryOS. Який сенс було спочатку все спрощувати, викидаючи з системи нібито непотрібні функції, щоб потім їх потихеньку повертати у вигляді милиць і підпірок?

Який сенс було спочатку все спрощувати, викидаючи з системи нібито непотрібні функції, щоб потім їх потихеньку повертати у вигляді милиць і підпірок

Набагато правильніше мати вбудований в робоче оточення редактор меню, яка не просить їсти і завжди доступний:

Набагато правильніше мати вбудований в робоче оточення редактор меню, яка не просить їсти і завжди доступний:

3. Color Picker - «піпетка» для захоплення кольору з будь-якої частини екрану. Позиціонується як інструмент для графічних дизайнерів і веб-розробників. Відмітна властивість - наявність «лупи», яка спрощує точний вибір кольору. Загалом, програма дійсно хороша, недарма ж за неї просять нехай і символічний, але повноцінний долар.

Загалом, програма дійсно хороша, недарма ж за неї просять нехай і символічний, але повноцінний долар

Однак же, проблема в тому, що при інтенсивному використанні Color Picker зовсім не так зручний як здається. Це стане очевидним після того, як ви спробуєте однойменний плазмоїд зі стандартної поставки KDE Plasma. У нього немає «лупи», але зате є інші корисні властивості. По-перше, це плазмоїд, отже, його можна розмістити не тільки на робочому столі, але і на будь-якій панелі, завдяки чому він взагалі не буде загороджувати собою щось на екрані.

По-перше, це плазмоїд, отже, його можна розмістити не тільки на робочому столі, але і на будь-якій панелі, завдяки чому він взагалі не буде загороджувати собою щось на екрані

По-друге, у цього плазмоида (як і у будь-якого іншого) є можливість прив'язки до комбінації клавіш клавіатури.

По-друге, у цього плазмоида (як і у будь-якого іншого) є можливість прив'язки до комбінації клавіш клавіатури

Це дуже зручно: замість намотування кілометражу миші, ви просто натискаєте придуману вами ж комбінацію на клавіатурі, і плазмоїд відразу ж переходить в режим «піпетки».

4. Nimbus - прогноз погоди. Про цю ганебну саморобку я вже писав . В принципі, тут нічого додати, тому що будь-яка альтернатива буде краще Nimbus за визначенням. 4

На моєму робочому столі ця програма показує погоду так:

На моєму робочому столі ця програма показує погоду так:

Фаренгейт прибери аллес, краще не скажеш! Не буду показувати тут зайвий раз чудовий Weather Widget, краще подивіться на інший гідний плазмоїд:

Не буду показувати тут зайвий раз чудовий  Weather Widget,  краще подивіться на інший гідний плазмоїд:

Досить оцінити кількість інформації, яку показує Yahoo Weather Widget і порівняти з Nimbus ...

І ще дещо наостанок. Бажання власників elementaryOS зібрати з населення грошей цілком зрозуміло, але те як це реалізовано викликає асоціації з вікном Овертон . Дивіться самі:

У всіх оновлень тепер є мітка За додаткову плату / Безкоштовно. У більшості компонентів, природно, стоїть позначка Безкоштовно, як у драйверів для Virtualbox на зображенні вище. Однак, якщо раніше безкоштовність оновлень була очевидною і не вимагала уточнень, то тепер ця безневинна позначка говорить нам про те, що чисто теоретично, коли-небудь, деякі оновлення можуть коштувати кілька доларів. Чому б і ні, врешті-решт?

Ось такі пироги…

Який сенс було спочатку все спрощувати, викидаючи з системи нібито непотрібні функції, щоб потім їх потихеньку повертати у вигляді милиць і підпірок?
Чому б і ні, врешті-решт?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью