• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Казахстан: Обід з мером Алма-Ати ціною в десять діб арешту

У Казахстані десять блогерів пообідали з Якимом (мером) Алма-Ати, ще троє були заарештовані на десять діб.

Це сталося 5 лютого. Мер міста Ахметжан Єсимов запросив на обід в дорогий ресторан Villa de Fiori десять обраних блогерів. Те, що зустріч відбулася після того, як по Казнет розійшовся фоторепортаж відомого російського блогера і мандрівника Іллі Варламова про Алма-Аті, навело інтернет-аудиторію на думку, що ініціатива міської мерії стала відповіддю на не самі приємні висловлювання росіянина про це місто.

Ілля Варламов приїжджав в Алма-Ату в кінці січня на запрошення блог-платформи yvision.kz для вручення премії кращим блогерам Казахстану за версією yvision. Два дня в колишньої казахстанській столиці залишили у росіянина неоднозначні враження, і він не забув поділитися ними на свій сторінці в livejournal, а казахстанські ЗМІ потім розтиражували його пост.

В об'єктиві фотокамери Варламова виявилося багато з того, до чого алмаатінци давно звикли: бруд на вулицях, відсутність тротуарів, безладні парковки. «Найкраще і позитивне, що є в Алмати - це життєрадісні північнокорейські плакати з місцевим вождем, Нурсултаном Назарбаєвим. Вони вселяють впевненість, що завтра у тебе буде великий білий позашляховик і тоновані стекла приховають брудний і незручний місто. Алмати взимку - це місто для сильних, здорових і багатих », - пише він.

Незабутнє враження на блогера справило спілкування з поліцією в Алма-Атинській аеропорту, після чого «Казахстан тепер займає перше місце в моєму особистому рейтингу самодурства, серед всіх 170 відвіданих країн».


Ілля Варламов. фото Zyalt.livejournal.com

У прес-службі міської адміністрації стверджують, що висловлювання Іллі Варламова не мали відношення до зустрічі, вона, нібито, була запланована ще до приїзду росіянина. «Звичайно, ми і не мріємо про те, що публікація російського блогера Іллі Варламова могла стати причиною для цього закритого заходу», - йдеться на сторінці заступника редактора блог-платформи yvision.kz , Де акумулювалися питання до Якима перед зустріччю.

Поки обрані блогери обідали з градоначальником, біля ресторану Villa de Fiori спробували влаштувати маленький пікет троє молодих людей - блогер Нурали Айтеленов і ініціатори відео-проекту «Коз Ашу» ( «Відкрий очей») Дмитро Щолоков і Рінат Кибрай, яких не було в списку запрошених .

«Тут зібралися, так би мовити, урядові блогери, які в основному пишуть одна брехня, за великим рахунком, і не розповідають об'єктивно про чинну владу в країні», - пояснив причину демаршу Айтеленов, розгорнувши для переконливості маленький плакат з образливими словами в адресу учасників обіду . Охорона ресторану попросила їх піти подалі від закладу, потім до молодих людей під'їхав автомобіль з черговими поліцейськими. Порушників Якимівської трапези почали в грубій формі запихати в автомобіль, Дмитра Щолокова схопили за волосся, ще одному учаснику акції розбили відеокамеру. Під роздачу потрапив і кореспондент радіо «Азаттик» (казахська служба RFE / RL) Маді Бекмаганбет.

«Упакувавши» всіх чотирьох на заднє сидіння поліцейського автомобіля, їх доставили у відділення поліції. Кореспондента «Азаттик» відпустили, решту ввечері чекав адміністративний суд. Журналіст «Азаттик» Діна Байдилдаева хотіла бути присутньою на попередньому судовому слуханні, але поліцейські її не пустили.

Як повідомив по телефону після суду Дмитро Щолоков, «протоколів затримання складено не було, і суддя це сама визнала. Ми нічого не підписували. Адвоката не дали, хоча вимагали. За якою статтею звинувачують, теж не пояснили. Суду як такого взагалі не було! »

Всі троє засуджені на десять діб арешту за звинуваченням в хуліганстві. Але ж Рінат Кибрай планував 6 лютого розписатися зі своєю нареченою ...

Увечері акція не потрапили на обід блогерів стала предметом жартів для тих, хто був запрошений на зустріч з градоначальником, і їх читачів. Однак опозиційно налаштована частина інтернет-користувачів обрушилася з критикою з приводу дій акима і блогерів, які погодилися з ним пообідати.


На обіді з мером Алма-Ати

Зі звинуваченнями на адресу акима виступив і Союз мусульман Казахстану. «У багатьох казахстанців виникає питання: чим пояснити конфіденційність цього заходу? СМК вважає, що мав місце факт корупції, спроба підкупити інтернет-користувачів з метою формування позитивного іміджу акима в очах громадськості. Інакше чим пояснити закритість даного заходу, то, що конфіденційність забезпечували не приватні охоронці, а поліцейські з міського управління внутрішніх справ? »- пише СМК в своєму зверненні.

Як повідомляють в своїх постах учасники зустрічі, за столом обговорювалися різні міські проблеми, починаючи від прибирання вулиць, роботи громадського транспорту та закінчуючи систематичними підпалами ринків. Правда, ніхто не наважився підняти тему будівництва гірськолижного курорту на місці урочища «Кок-жайляу», активно лобіюється акіматом (адміністрацією) міста і зустрів у відповідь опір алма-атінцев.


Учасники зустрічі в ресторані

Треба сказати, що запрошені дійсно відносяться до блог-спільноти, але до того, яке пише на найбільш актуальні для просунутої публіки теми - про зовнішню політику, технічні новинки, подорожах і нічного життя міста. Заарештовані блогери давали інформацію про менш приємні і менш глобальних моментах - соціальної несправедливості і безправ'я громадян перед законом.

«Шкода, що не вийде з казахами обговорити Алмати. В країні досі заблокований Живий Журнал », - написав Ілля Варламов у своєму наробив шум пості. На вчорашню зустріч Варламов поки не відреагував, хоча розповідь про неї був відправлений йому на електронну пошту.

Мер Ахметжан Єсимов на питання про публікацію Варламова сказав, що «нічого страшного в цьому немає».

Андрій Гришин

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

«У багатьох казахстанців виникає питання: чим пояснити конфіденційність цього заходу?
Інакше чим пояснити закритість даного заходу, то, що конфіденційність забезпечували не приватні охоронці, а поліцейські з міського управління внутрішніх справ?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью