• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Канадський атестат про повну загальну середню освіту в Україні - це реальність!

Іван Правдин

Сьогодні експерт з імміграційних питань і ліцензований адвокат Інна Коган (BA, LL.B.), яка і сама отримала освіту в Канаді, ділиться своїм досвідом і своїми роздумами з приводу канадської системи освіти.

Поступово в канадський університет, студент отримує можливість не тільки оволодіти знаннями і освоїти професію, а й можливість іммігрувати в Канаду після отримання документа про освіту. Зрозуміло, вищої освіти передує закінчення середньої школи. Про ці та багато інших питань ми поговоримо з Інною Коган.

- Інна, день добрий. Як так вийшло, що успішний адвокат - і раптом стає засновником Канадського освітнього центру в Києві?

- Насправді, дивно, але в один момент просто все склалося. Завдяки тому, що я адвокат, мені доводиться відстежувати зміни в законодавстві. І ось приблизно 2 роки тому в Канаді ухвалили ряд нормативних актів про те, що діти-іноземці можуть здобувати середню освіту, навіть не перебуваючи на території Канади, тобто дистанційно. Що стосується навчання в CanSchool, то воно проходить на базі спеціальної навчальної інтернет-платформи desire-to-learn англійською мовою. Для вступу необхідно здати мовний тест. Заняття проводяться три рази на тиждень, по дві академічні години в день.

Ліцензовані канадські викладачі проводять заняття в режимі «Інтернет» і відео уроків. При цьому всі учні канадських шкіл в обов'язковому порядку здають іспит Canadian Literacy Test. Учні CanSchool здають цей тест одночасно зі своїми канадськими однолітками під строгим контролем канадських вчителів на території Канадського Посольства в Києві.

- Які можливості надає українським школярам диплом про середню освіту в Канаді?

- Знання дисциплін канадської середньої школи, вдосконалені під час навчання в CanSchool знання англійської мови і канадський диплом «High School» (OSSD) значно полегшують учням процес вступу до престижних ВНЗ по всьому світу і економлять від 1 до 2 років на підготовку до початку вищої освіти за кордоном. При цьому до вищих навчальних закладів Канади можна надходити лише на підставі цього диплома - без додаткової здачі будь-яких іспитів.

- Існує переконання, що вчитися в Європі занадто дорого. Чи справедливо це і для Канади? І якщо це так, то чи можна навчання в Канаді вважати інвестицією в своє майбутнє?

- Я взагалі вважаю, що освіта - це інвестиція в майбутнє. У нашому світі нових технологій і гострої конкуренції на ринку праці тільки правильний набір знань і навичок забезпечить успіх в починаннях молодого фахівця. Освіта в Kанаде за своєю якістю не гірше за американського або британського. За статистикою, майже п'ята частина студентів канадських вузів - це студенти з США. За світовими рейтингами Університет Торонто впевнено тримається на 14 місці після таких гігантів, як Гарвард і Оксфорд, а Університет МкГілл в м Монреаль в французькій частині Канади відстає всього на кілька пунктів.

Що стосується цінової політики, то вона тут приємно дивує. Вартість освіти в Канаді в рази дешевше американського або британського. Справа не тільки в тому, що канадський долар впав по відношенню до американського, а й в тому, що уряд субсидує вищі навчальні заклади. Канадський уряд робить все можливе, щоб підтримувати рівень освіченості населення на високому рівні. У Канаді можна отримати освіту в одному з найкращих університетів світу за суму, яку цілком реально заробити протягом перших двох років роботи в Канаді. Я вважаю, що в якості бізнес-проекту така інвестиція цілком виправдана!

- Останнім часом багато говориться про імміграцію через навчання. Чи багато мігрантів скористалися цією можливістю?

- Імміграція через навчання - один з найпопулярніших шляхів легальної імміграції в Канаду. Програма створена для того, щоб зупинити відтік з Канади талановитих і перспективних молодих фахівців. З точки зору імміграційної політики, випускники канадських вузів - ідеальні іммігранти, які гарантовано інтегруються в суспільство, не проситимуть допомоги, але які будуть платити податки в казну розвивається Канади протягом усього життя. Все гранично просто: після отримання в Канаді вищої освіти молодь автоматично отримує дозвіл на роботу. А як Ви правильно помітили, всього один рік робочого стажу на умовах повної зайнятості веде до практично гарантованого успіху в оформленні статусу постійного жителя.

Так я і сама свого часу залишилася в Канаді за аналогічною системі, яка існувала в ті роки. Закінчивши університет, я пропрацювала рік у відомій юридичній фірмі, а потім залишилася і продовжила навчання, щоб отримати наступну ступінь. Справа в тому, що іноземні студенти платять за навчання приблизно в два рази більше, ніж канадці. Оформивши в Канаді після дворічної навчання і отримання диплома статус, скажімо, молодшого спеціаліста, студент має повне право продовжити навчання, але коштувати це буде в два рази дешевше.

- Чим канадська система освіти відрізняється від, наприклад, американської? І пристосована вона під різні регіональні або загальнодержавні / федеральні програми з наповнення місцевого ринку праці, як це відбувається, наприклад, в Новій Шотландії?

- Не візьмуся коментувати американську систему, але ось від британської системи канадська відрізняється саме цим - набір студентів на певну програму зазвичай розрахований на підставі попиту на ринку праці саме на таких фахівців. Я викладала у вузі, який можна порівняти з нашим політехнічним інститутом (Seneca College) і вивчила систему зсередини. Кожна спеціальність має особливий рейтинг під назвою КПІ (KPI), який визначається декількома факторами, і головний з них - працевлаштування випускників за професією. Чим вище рейтинг КПІ, тим більше шансів у студента знайти роботу за фахом.

Вузи борються за те, щоб їх рейтинги були високими, тому що абітурієнти вибирають програму навчання і вуз, грунтуючись саме на цій інформації. У кожному вузі є відділ, який займається допомогою в пошуку роботи для своїх випускників. Так як кожен іноземець, який закінчує ВНЗ, автоматично отримує дозвіл на роботу, то відділи з працевлаштування допомагають їм так само, як і громадянам Канади. Тут створені всі умови, щоб молоді фахівці мали можливість застосувати свої знання на практиці.

- Вважається, що вступити в приватний вуз набагато простіше, ніж в державний. Чи так це?

- Швидше за все так. Ті абітурієнти, хто має можливість завдяки своїм знанням вступити в рейтинговий вуз, без сумніву, виберуть саме його. А вже ті, хто не пройшов конкурс до навчальних закладів з високим рейтингом, розглядають інші варіанти. Тому і виходить, що комерційні вузи приймають абітурієнтів з нижчими балами і оцінками. Мені здається, це абсолютно природна ситуація. Хіба в Україні не так?

- У студентському середовищі бродить міф, що студентам старше 25 років візу не відкриють. А які взагалі існують обмеження для отримання освіти за кордоном?

- Я дуже люблю міфи, особливо люблю їх розвіювати! До мене найчастіше звертаються люди, у яких склалася нестандартна ситуація, і тому вони побоюються займатися оформленням документів без кваліфікованої допомоги. Я розповідаю про успішно завершених справах у себе на сторінці ФБ, і важливе місце серед цих історій займають студенти за 30, багаторазові студенти- «відмовники», а також інші заявники, які, всупереч існуючим в народі міфам, летять в Канаду з офіційними легальними документами .

- У деяких вузах Польщі є жорстке правило - після навчання необхідно повернутися додому. Як в цьому випадку йдуть справи в Канаді?

- У Канаді такого правила немає. Раніше іноземцям пропонувалися гранти на навчання, умовою яких було повернення на батьківщину. На жаль, подібних грантів більше немає. Зате я допомагаю клієнтам отримувати стипендії на навчання в вузах Канади. Для цього необхідно знати систему і не пропустити терміни подачі заявок. Не всі отримують такі стипендії, але пробувати треба обов'язково - поки не постукаю в зачинені двері, тобі її ніхто не відкриє.

- Спасибі за інтерв'ю

Відео версія інтерв'ю: https://www.youtube.com/watch?v=aYT3C0BKKhI

Джерело: www.canschool.net

Залишити коментар

Як так вийшло, що успішний адвокат - і раптом стає засновником Канадського освітнього центру в Києві?
Які можливості надає українським школярам диплом про середню освіту в Канаді?
Чи справедливо це і для Канади?
І якщо це так, то чи можна навчання в Канаді вважати інвестицією в своє майбутнє?
Чи багато мігрантів скористалися цією можливістю?
Чим канадська система освіти відрізняється від, наприклад, американської?
І пристосована вона під різні регіональні або загальнодержавні / федеральні програми з наповнення місцевого ринку праці, як це відбувається, наприклад, в Новій Шотландії?
Чи так це?
Хіба в Україні не так?
А які взагалі існують обмеження для отримання освіти за кордоном?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью