• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

калібрування монітора

 1. Використання спеціальних калібраторів
 2. Використання утиліт відеокарти і ПО, що поставляється з монітором
 3. Використання спеціальних програм для калібрування монітора

У цій статті ви дізнаєтеся, як виконати калібрування монітора. На численні прохання представляю вашій увазі статтю, що стосується тему калібрування монітора. Для чого це потрібно?

Якщо ваш монітор має відхилення в відтворенні будь-якого кольору, то, наприклад, при корекції фотографій ви не зможете адекватно оцінити результат. Це одна з причин, чому на друку або на інших моніторах фотографії або роботи будуть виглядати не так, як ви очікували. Приблизно ось так. Зліва показано, як виглядає знімок на відкаліброваному моніторі, праворуч - на неоткаліброванном.

Для точної настройки параметрів монітора існують різні способи:

Використання спеціальних калібраторів

Калібратор - це прилад з високоточними фотодатчиками, що підключається до вашого комп'ютера

Процес калібрування може відбуватися в ручному або автоматичному режимі.

 • Переваги цього способу: швидкість і висока точність калібрування (маються на увазі професійні моделі).
 • Недоліки: висока ціна калібратора і програмного забезпечення. Дешеві калібратори китайських виробників, рекламовані в інтернеті, не забезпечують потрібної якості калібрування.

Використання утиліт відеокарти і ПО, що поставляється з монітором

Дозволяє налаштувати точку сірого (для неспотвореного відтворення кольорів) і гаму монітора.

 • Переваги: ​​простота використання.
 • Недоліки: мала кількість параметрів, що настроюються, для моніторів низької якості (більшість дешевих LCD моніторів) явно недостатні. Але в будь-якому випадку ви знизите спотворення кольору і контрасту, хоча не набагато і не в усьому діапазоні яскравості. Приклад діалогового вікна однієї з таких утиліт наведено нижче.

Приклад діалогового вікна однієї з таких утиліт наведено нижче

Використання спеціальних програм для калібрування монітора

Цей спосіб представляється нам особливо цікавим. Хоча точність калібрування безсумнівно буде поступатися професійному калібратору, але для редагування фотографій вона цілком достатня. Програм для калібрування досить багато. Ви можете спробувати будь-яку і вибрати для себе найбільш відповідає вашим вимогам.

Познайомимося з однією з програм для калібрування монітора Atrise Lutcurve. Програма допоможе відкалібрувати ваш рідкокристалічний (LCD) або CRT монітор без будь-яких спеціальних пристроїв під наступні технічні параметри:

 • Гамма (Gamma): 0.1-5.0. рекомендується 2.2
 • Колірна температура: 6500K
 • Рівень світності: 80 кд. / М2
 • Підбір кольорів (Color Space): установки монітора, зазвичай sRGB

Lutcurve використовує високу чутливість людського ока до нейтрально-сірого кольору. За допомогою спеціально розрахованих патернів (повторюваних візерунків з ліній додаткових квітів) і регуляторів програми потрібно добитися рівного сірого кольору всіх областей.

Якщо ви бачите на зображенні нижче пофарбовані лінії, ваш монітор повинен бути відкалібрований. Для цього скачайте і встановіть Lutcurve.

Ця програма, на відміну від популярних утиліт підстроювання гами зображення, забезпечує більш високу точність калібрування. А утиліти підстроювання гами можуть тільки відкоригувати гаму, не зачіпаючи спотворення і неточності пристрою відображення. Atrise Lutcurve дозволить вам виправити нелінійність дисплеїв, особливо це стосується LCD моніторів. Кількість калібрувальних точок не обмежена, тому цілком можливо досягти чудових результатів навіть на старих моніторах з сіла лампою підсвічування.

Якість калібрування залежить від вашої акуратності. Інтерфейс програми включає російську мову, інтуїтивно зрозумілий, тому я не буду зупинятися на його дублювання тут. Завантажити тріал-версію можна на офіційному сайті виробника . Для повнофункціональної або професійної версії потрібно придбати ліцензію.

Бажаю всім творчої наснаги і успіхів!

Для чого це потрібно?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью