• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Како да се поврзете со картички

Денес дигиталната телевизија е неверојатно популарна Денес дигиталната телевизија е неверојатно популарна. Оние кои веќе го имаат, размислуваат за тоа како да го прошират бројот на достапни канали. Оние кои сé уште немаат среќа да добијат таква телевизија на располагање, сонуваат да го поврзат што е можно поскоро. Се чини дека едноставно е невозможно да имате голем број на канали, бидејќи треба да потрошите големи пари. Всушност, многу пари не се потребни. Доволно е да бидете во можност да платите најмалку 1 картичка за пристап. Со него, можете законски да ги видите вашите омилени канали со HD квалитет.
Најважната точка во овој случај е точниот избор на серверот кој ја обезбедува опишаната услуга. Инструкции дека како да поставите споделување на картички на оние или други приемници, е достапна на Интернет во големи количини. Затоа, можете само да напишете име на уред за пребарување, а потоа следете ги препораките во статијата. Оваа поделба постои затоа што поставувањето картички на SkyStar може да биде сосема различно од споделување на Dreambox, Tuxbox и слични уреди. Не смееме да заборавиме дека има и приемници, чија работа се изведува преку компорти, односно компјутери.
Ќе ви треба специјален софтвер. Обично тоа е достапно на повеќето уреди, но ако немате, ќе треба да ја посетите официјалната веб-страница на производителот на вашиот приемник. Бидете сигурни дека исто така ќе треба да се поврзете на интернет.
За да поставите споделување, инсталиран е специјален софтвер. Ова може да биде посебен емулатор. Често се шири на Интернет во форма на архива, која ќе треба да ја отпакувате и да ја стартувате. После тоа, ќе треба да го рестартирате уредот. Сите исти чекори мора да се направат ако имате приклучок поврзан преку com port.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью