• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Кадрування (обрізка) фотографії

У кількох уроках, я покажу найпростіші прийоми роботи з фотошопом. Підготовка фотографій до друку, до розміщення в Інтернеті. У цих уроках показані найнеобхідніші дії, без яких підготувати хорошу фотографію, просто неможливо. Інструменти, які я показую, є у всіх версіях фотошопа. Якщо у вас не така, як у мене версія, деякі інструменти можуть бути на іншому місці, але вони є!

урок №1

Увага! Завжди робіть, про всяк випадок, копію фотографії та тоді вже над нею "знущайтеся"! Тому що оригінал може стати в нагоді, коли вас не задовольнить отриманий результат ваших експериментів.

Тепер відкриваємо в фотошопі копію фотографії. Натискаємо кнопку "кадрувати" (1) або "Crop", якщо у Вас нерусифікованою фотошоп.

Вгорі на панелі властивостей виставляємо бажану ширину і висоту зображення. Оскільки ми готуємо знімок для розміщення в Інтернеті, щоб дотримати пропорції екрану монітора, виставимо, наприклад, ширина 1024 пікс., А висота 768 пікс.

В принципі, тут ви можете виставити будь-який розмір. Просто, якщо ви хочете, щоб фотографію використовували у вигляді шпалер робочого столу, тоді виставляєте 1920x1080, 1024х768, 1280х1024, 800х600.
Якщо ж фото не "тягне" на шпалери, або ж фотографій буде кілька на сторінці, тоді їх потрібно робити меншого розміру, інакше відвідувачі сайту можуть не дочекатися завантаження такої важкої сторінки і підуть на інший сайт.

До речі, мене часто запитують, як зробити аватару для форуму. А так же і робите! Зазвичай максимальний розмір аватари 90х90. Тому встановлюєте Ширина 90 пікс., Висота - 90 пікс.

, Висота - 90 пікс

Після натискання кнопки "Crop" курсор прийняв форму значка "Crop". Тепер, натиснувши ліву кнопку миші в лівому верхньому кутку фотознімку, тягнемо курсор вниз і вправо. При цьому, за ним буде розтягуватися рамка. Відпустіть кнопку - і рамка застигне на місці. Але ви можете розтягувати - стискати її за куточки, брати курсором і перетягувати всю рамку цілком з місця на місце. При цьому вона буде суворо дотримуватися задану вами пропорцію, так що сплюснути фотографію вам не вдасться. У будь-якому випадку збережеться заданий вами розмір!

До речі, якщо ви пропорцію розміру фотографії дотримуватися не збираєтеся, тоді поля "ширина" і "висота" залишаєте порожніми. В такому випадку, розтягуючи рамку курсором за боку, ви можете зробити її широкою або вузькою, вищою або нижчою. Коротше, фотографія буде нестандартного розміру.

В результаті експериментів ви досягнете результату, коли в кадрі не залишиться нічого зайвого, а зона майбутньої обрізки затемнена.

Тепер натискаємо праву кнопку миші, тримаючи курсор на фотографії. З'явиться контекстне меню зі словами "кадрувати" і "скасування" Натискаєте пункт меню "кадрувати" і перед Вами фотографія поліпшеної якості!

Примітка: Тепер можете перейти до етапу збереження фотографії . Надалі, коли наберетеся досвіду, можна буде зробити всі дії щодо поліпшення фотографії (такі сторінки книги) і тільки потім її зберегти.

Перейти до інших уроків по фотошопу:

 1. Тонова корекція зображення (регулювання яскравості)
 2. Маскування деяких дефектів на фото за допомогою Латки
 3. Видалення «ефекту червоних очей» за допомогою Photoshop
 4. Підготовка фотографії до друку

PS Якщо Ви хочете освоїти Фотошоп швидко і працювати з ним професійно - тоді Вам потрібні відеоуроки, тому що там не потрібно витрачати час на пошук потрібної кнопки, а ви бачите все своїми очима. З усіх, які я вивчав, ці авторські відеоуроки за програмою фотошоп - кращі. Подивіться!

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью