• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

IT-World: Як запустити старі ігри на сучасних ПК

IT Expert Як це зробити Сам собі адмін Сергій Гріцачук

| 30.09.2014

Інді або олдскул

Як запустити гру, написану для Windows

DOS-гри потребують специфічному середовищі

Платформи і емулятори

Геймери-олдфагов перестали бути білими воронами з того часу, як гри втратили родзинку і перетворилися в одноразову штампування. Винищення орд зомбі і стрілянина з хай-тек-зброї по монстрам на тлі шикарних пейзажів привертають недовго: настає пересичення графоном і з'являється бажання знайти щось нехай і менш ефектне, але більш змістовне. І тут є два виходи: спробувати інді або запустити добре забуте старе.

Інді або олдскул

Інді-проекти теж різні: той же "Minecraft" з його крупнопіксельной графікою підкорив серця мільйонів, а серед інших (що гріха таїти) одні занадто складні, інші не захоплюють. Знайти гідну і при цьому безкоштовну гру не так просто, адже розробникам теж потрібно щось їсти. Візьмемо для прикладу "Samorost": неординарний, самобутній квест, на проходження йде близько двох годин, але ви не платите ні копійки. А ось продовження автор зробив платним, і його легко зрозуміти. Багато інді-розробники використовують ідеї старих ігор (втім, цим не гребують і проекти А-класу), втілюючи їх в оновленій графіку і з іншими персонажами. Питання: чи є сенс їх брати, коли існує оригінал? Наприклад, покрокових стратегій море, але "Heroes of Might and Magic III" поки ніхто не переплюнув. Чарівні і неповторні "Settlers", "Caesar III", "Warcraft I / II", а в "Diablo II: Lord of Destruction" в онлайні грають і через 14 років. І гратимуть, адже гідної альтернативи так і не з'явилося.

Як запустити гру, написану для Windows

Перш ніж звернутися до старих ігор, врахуйте: далеко не всі вони без проблем запускаються в сучасній операційному середовищі. Втім, якщо впевнені, що гра працює під Windows, почніть з цього: у властивостях файлу встановіть режим сумісності з Windows 95 або Windows XP і додайте запуск від імені адміністратора. Якщо гра не дуже давня, можуть знадобитися бібліотеки від DirectX 9 - їх можна завантажити з офіційного сайту Microsoft. Таким чином запускаються "Quake", "Dungeon Siege", "Diablo", "Sacred" і багато інших. Якщо з графікою все ж проблеми, скажімо спотворення передачі кольору (відома біда "Fallout" і "Diablo"), допоможе патч під назвою DirectDraw Compatibility Tool. Пам'ятайте, що багато старі ігри некоректно працюють з режимами AMD CrossFireX і NVIDIA SLI, а також мають проблеми з двухпроцессорними відеокартами.

Пам'ятайте, що багато старі ігри некоректно працюють з режимами AMD CrossFireX і NVIDIA SLI, а також мають проблеми з двухпроцессорними відеокартами

DOS-гри потребують специфічному середовищі

Ігри, які перебувають під MS-DOS, просто так не запустити, оскільки вони вважали за краще безпосередньо працювати з «залізом», якого нині вже не існує в природі (AdLib, Covox, Sound Blaster Pro і ін.). Стало бути, потрібна специфічна прошарок, в якості якої ідеально служить DOSBox, емулює параметри DOS-системи як у вікні, так і в повноекранному режимі. Для початку створіть в корені диска окремий каталог без російських букв і не більше восьми символів в назві (наприклад: D: / Games / dos /), встановіть DOSBox (При бажанні можна русифікувати) і підберіть до нього фронтенд (наприклад, DOSShell ). Звичайно, ігри можна запускати і з командного рядка (без фронтенда), але це шлях для тих, хто сумує за командам цієї ОС і не шукає легких рішень. Мені, наприклад, приємніше було налаштувати оболонку так, щоб при старті ярлика запускався Volkov Commander.

Другий варіант - використовувати віртуальну машину. Не самий тривіальний шлях, що вимагає певних навичок і уважного прочитання інструкцій. Але якщо таке бажання є і викликано воно необхідністю, встановлюйте віртуальну машину (наприклад, Oracle VM VirtualBox ) І під її управлінням розвертайте образ операційної системи (FreeDOS) - в цьому випадку отримаєте майже натуральну копію комп'ютера минулого.

Але якщо таке бажання є і викликано воно необхідністю, встановлюйте віртуальну машину (наприклад,  Oracle VM VirtualBox  ) І під її управлінням розвертайте образ операційної системи (FreeDOS) - в цьому випадку отримаєте майже натуральну копію комп'ютера минулого

Платформи і емулятори

Воскресити в пам'яті гри для Atari, Sega, ZX-Spectrum допоможуть емулятори, яких на ринку безліч. На жаль, поки ніхто не спромігся створити універсальну програму хоча б для декількох популярних платформ, навпаки, для кожної пропонується кілька різновидів емуляторів. Який вибрати, сказати важко, - як правило, всі працюють коректно. Процедура установки обмежується запуском інсталятора за допомогою мінімуму дій з боку користувача. По завершенні процесу з меню завантажується необхідна гра.

Звичайно, повністю відтворити атмосферу ностальгії можна тільки придбавши відповідний геймпад - на клавіатурі шпальти не настільки цікаво, якщо мова йде про приставках.

висновки

Інтерес до старих ігор великий, тому перед установкою емулятора має сенс поцікавитися - а раптом ентузіасти створили ремейк або випущена онлайн-версія? Багато старі ігри портируют на мобільні платформи і користуються високою популярністю. Що ж, нехай графіка і непоказна, зате захоплюючий сюжет, цікаві персонажі і якась особлива, притягальна магія, що відрізняє старі ігри від сучасних виробів.


новини ігор

Журнал: Журнал IT-Expert [№ 09/2014] , Підписка на журнали

Питання: чи є сенс їх брати, коли існує оригінал?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью