• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Історія браузера Opera. Створення Опери, її розвиток та захід.

 1. Передісторія
 2. Початок історії браузера Opera
 3. Історія версій Опери
 4. Браузер Opera сьогодні

Ш yoл 1992 рік. Мережа ще залишалася місцем спілкування обраних. Слово «like» поки асоціювалося виключно з особистою симпатією. До перших мільярдних статків, збитих на просторах Глобальної павутини, було дуже далеко. І все ж навіть тоді перебували далекоглядні люди, які повільно, але вірно готувалися до експансії в Інтернет .

Передісторія

Ш yoл 1992 рік

Д ва норвежця - Йон Стефенсон фон Течнер і Гейр Іварсьой - в ту далеку пору не думали про світову популярність, вважаючи за краще спокійно працювати в Норвезької національної телефонної компанії, яка сьогодні відома як Telenor (до 1995 року - Televarket). Зокрема, їх завданням була розробка спеціальної системи збору і обробки даних ODA. Коли роботи над системою провалилися, програмістів націлили на нове завдання - створення особистого сайту компанії , Що для 1993 року був досить сміливим і інноваційним рішенням.

В процесі роботи з'ясувалося, що найбільш популярний на той момент інтернет-браузер Mosaic годиться для чого завгодно, але тільки не для коректного серфінгу по Мережі. Група розробників виступила з ініціативою створення нового браузера, який дозволив би вирішити відразу кілька найбільш актуальних на той момент завдань:

 • ~ Здійснення коректного перегляду сторінок і документів;

 • ~ Швидка швидкість отримання інформації з Інтернету;

 • ~ Легкість і зручність роботи;

 • ~ Невеликі розміри програми і інсталяційного пакета;

 • ~ Мінімальні вимоги до ресурсів;

 • ~ Масовість використання.

П олучая схвалення від керівництва, ціле співтовариство програмістів розпочало роботу над створенням абсолютно нового браузера, який зміг би втілити в собі всі ці переваги.


Початок історії браузера Opera

Н е дивлячись на те, що прототип майбутнього браузера MultiTorg Opera з'явився ще в 1993 році, все ж датою народження програми прийнято вважати 1994 рік. Саме тоді розробники створили першу версію браузера. Втім, програма поки ще обслуговувала потреби компанії Telenor і не призначалася для масового поширення.

І все ж задатки майбутнього тріумфатора у браузера Опера з'явилися вже в той час: програма була написана на потужному C ++, успішно працювала на найскромніших комп'ютерах і зовсім не використовувала сторонніх API-бібліотек.

П ерша версія MultiTorg Opera 1.0 навіть була представлена ​​в 1995 році на спеціальній конференції, присвяченій питанням розвитку спеціалізованого ПЗ. Програма анонсувалася як засіб для перегляду веб-сторінок і документів. Характерно, що майже відразу багато сторонні фахівці передрекли їй швидкий старт і більшої популярності.

У оодушевлённие втішними відгуками, 30 серпня 1995 року Йон Стефенсон фон Течнер і Гейр Іварсьой залишають компанію Telenor і утворюють власну - Opera Software AS. Володіючи ексклюзивними правами на створене ними ПО, вони зайнялися вдосконаленням свого дітища.


Історія версій Опери

До ак я вже говорив, перший реліз програми був недоступний для широкого загалу, і став предметом аналізу тільки небагатьох фахівців. Але вже з моменту появи другої версії (1996 рік) все кардинально змінилося.

 • 2. Спочатку Opera 2.1 була створена як shareware ПО. Говорячи простою російською мовою, у користувачів було 90 днів, щоб оцінити функціональність програми безкоштовно, а потім їм потрібно було заплатити певну суму за подальше користування Opera. Втім, ця схема нікого не налякала: браузер прекрасно справлявся зі швидким завантаженням web-сторінок, що було в той час головною ознакою успішності. Це сьогодні бал правлять безлімітні трафики і гігабайти, а в минулому столітті проблема завантаження сайтів була наріжним каменем всієї інтернет-індустрії.

 • 3. Третя версія програми тільки закріпила за нею статус воістину революційного браузера: Opera була зручна, надійна і зовсім невимоглива до ресурсів. Щоб ви зрозуміли про що йде мова, наведу такі дані: ПК 386 і 6 Мб на жорсткому диску було достатньо для виконання усіх функцій браузера. Плюс до цього була введена можливість працювати в декількох вікнах, автозаповнення форм і підтримка протоколу безпеки TSL.

 • 4. Вихід четвертої версії ознаменувався наступними змінами: в браузері була покращена система налаштувань, з'явився поштовий клієнт, введена кроссплатформенность.

 • 5. У Opera 5.0 з'явилися жести мишею (неймовірно просунута штука для 2000 року), підтримка ICQ-клієнта і, головне, shareware-ліцензія була замінена на обов'язковий показ банерів з рекламою . Зате тепер браузер став абсолютно безкоштовним. До речі, саме з цієї версії став доступним російськомовний варіант Опери.

 • 6. До моменту появи шостого релізу, Opera вже вважалася гідним конкурентом «киту» того часу - Internet Explorer від Білла Гейтса . А тому будь-яке нововведення сприймалося змагаються компаніями болісно і вкрай насторожено. Так, в числі головних нововведень шостої версії - підтримка Unicode і зміна панелі користувача.

 • 7. Флагманом новинок версії 7.0+ (2003-2004 рр.) Став новий движок програми - Presto. Плюс до цього - підтримка динамічних шарів і поява майстер-пароля.

 • 8. Opera 8.0 (2005 рік) по цю пору вважається чимось на зразок еталонної версії, створеної в самий розквіт могутності. Нове ядро, поліпшена підтримка Java Script, можливість скачування з торрентів, голосове керування, введення повної безкоштовності (вже без банерів) і інші важливі зміни багато шанувальників браузера досі згадують зі сльозами розчулення.

 • 9. Opera 9.0: посилення антифішингових захисту, повна переробка ядра, підтримка Mac OS, поліпшення стабільності роботи, видалення небезпечних вразливостей і деякі інші моменти.

 • 10-12. Версії з 10 по 12 запам'яталися нам не менш важливими змінами, що стосуються функціоналу програми. І все ж з цього моменту вже став спостерігатися деякий спад популярності. Справа в тому, що світ вступив в епоху «швидкого інтернету», коли швидкість завантаження сторінок і можливості їх перегляду ще до повної подгрузки (головні козирі Opera) перестали бути самими вирішальними факторами.

 • 13. З 13-й версії творці перейшли з Presto на Chromium, слідом за цим значно скоротивши штат своїх співробітників.

В се наступні версії Опери (на сьогоднішній день їх 18) виходили вже на основі «нерідного» Chromium. По суті, з цього часу Opera втратила свою індивідуальність, ставши придатком розробок Google .

Браузер Opera сьогодні

З ьогодні частка світового ринку, яку займає браузер Опера, становить за різними даними від 2% до 4%. Не поспішайте обурюватися, звинувачуючи мене в тому, що цифри занижені. Вся справа в тому, що в Європі і на пострадянському просторі Опера поширена набагато більше, ніж в інших країнах. Так, за деякими даними, близько 15% користувачів в Росії використовують сьогодні саме цей браузер.

До онечно, як вагомий аргумент є ще колись потужний Opera Mobile, який свого часу «за замовчуванням» встановлювався на багато моделей гаджетів. Але і тут все не так райдужно, адже розробки інших компаній постійно наступають на п'яти, успішно відвойовуючи у Opera все нові частки мобільного ринку.

Х очется сподіватися, що незабаром ми ще не раз почуємо багато хороших слів про це дійсно революційному браузері, який свого часу вніс колосальну лепту у справу популяризації Інтернету!

Поділися посиланням на Seoded.ru з друзями, знайомими і друзями в соціальних мережах і на форумах! А сам сайт додай в закладки! Так переможемо.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью