• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Історія успіху Amazon.com

Мабуть, історія Amazon.com є однією з найцікавіших і незвичайних. Компанія була заснована до краху доткомів і змогла пережити втрати в півмільярда доларів, продовжуючи своє зростання в той важкий для неї час.

Компанія була заснована до краху доткомів і змогла пережити втрати в півмільярда доларів, продовжуючи своє зростання в той важкий для неї час

Історія починається 12 січня 1964 року. Саме в цей день в штаті Нью-Мексико народжується майбутній засновник компанії Amazon Джеффрі Безос. Дитяча пора Безоса молодшого проходить в Х'юстоні, куди він переїхав зі своїми батьками. У Х'юстоні вітчим Джеффрі отримав пост в нафтовидобувній компанії Exxon.

Починаючи з молодих років, Джеффрі зацікавився технікою. З самого дитинства він щось майстрував і придумував, так він зміг навіть зібрати невелику сигналізацію. Захоплення Безоса не завадило йому закінчити на відмінно отримання освіти в школі.

Після закінчення школи з відзнакою, юний Джеффрі надходить в 1982 році в університет міста Прінстон, де також здобув освіту з відміткою «відмінно».

Цікава ситуація виходить. Такі великі компанії, як Apple, Microsoft або Dell були засновані людьми, які під час проходження навчання в вищих навчальних закладах прийняли рішення почати свій бізнес і кинути навчання.

У випадку з Amazon.com ситуація повністю протилежна. Джеффрі Безос отримав гарну освіту і навіть після цього небагато часу був найманим співробітником в одній невеликій компанії.

Перший досвід роботи Джеффрі отримав на біржі Уолл-Стріт, де був відповідальним за комп'ютери. Наступним місцем роботи стала компанія Fitel, де йому була надана робота з розгортання великої мережі. До своїх 26 років життя майбутній засновник відомої IT-компанії зайняв пост віце-президента в компанії Bankers Trust.

Однак, незважаючи на такі успіхи, молода людина не зупиняється в пошуках роботи. У 1990 році він влаштовується в компанію Shaw, де отримує місце старшого віце-президента. Робота в цій компанії стала останнім місцем роботи в якості найманого працівника. Настає час початку свого бізнесу, проекту Amazon.com. У компанії Shaw Безос пропрацював всього 4 роки.

Варто зазначити, що до моменту звільнення він був одружений і головне вже була ідея організації торгівлі книгами по засобом інтернет можливостей. Вважають, що частково ця бізнес ідея з'явилася у Джеффрі завдяки захопленню його дружини - вона була письменницею.

Вірно це чи ні, не нам судити, проте безперечно було те, що в цей час інтернет день у день набирав популярність. В результаті велика частина людей розуміла, що чекає їх, якщо інтернет стане масовим явищем. Тому Джеффрі Безос негайно вирішує виїхати в Сіетл, де зміг би приступити до реалізації своєї мрії.

У 1994 році він прибуває в Нью-Йорк, і через рік починає свою діяльність компанія Amazon.com. У той час як численні інтернет-компанії не витримали крах доткомів, дітище Безоса продовжувало своє зростання.

Справа була в тому, що спочатку стратегія Amazon.com будувалася на довгостроковій перспективі, і при цьому засновник інтернет-магазину знав, яким чином буде йому приносити прибуток його проект.

Багато IT-компанії росли в ті роки дуже швидко, поряд з самим Amazon.com. У пресі з'являлися красномовні відгуки про дітище Безоса. Одні люди були впевнені, що Amazon.com також швидко впаде, як і виріс, інші були впевнені в засновника компанії - єдиної думки про проект Джеффрі Безоса не було.

Через два роки з моменту відкриття першої версії магазину, компанія Amazon.com стає акціонерної. Акції були розпродані за лічені дні, так як серед стартапів дітище Безоса відрізнялося досить сильно своїм постійним зростанням.

У 1999 році відбувається подія, яка очистило ринок від нестабільних компаній - крах доткомів. Компанія Джеффрі Безоса втратила 500 мільйонів доларів, але змогла вистояти завдяки своїй стратегії розвитку. За це ім'я засновника Amazon.com потрапило в журнал Time, який визнав Джеффрі Безоса людиною року.

Джеффрі Безос крім основного виду бізнесу - торгівлею також займається і іншими проектами, серед яких можна відзначити Blue Origin. Ця компанія була створена в 2000 році і її спеціалізацією є суборбітальний туризм. Незважаючи на те, що компанії Безоса далеко до Virgin Galactic (засновником і власником є ​​Річард Бренсон, входить до групи компаній Virgin) у нього ще все попереду.

Унікальність самого Amazon.com полягає в тому, що з самого початку діяльності компанії вона була орієнтована на клієнта, в зв'язку, з чим постійно проходить вдосконалення проекту. У «Амазон» одному з перших магазинів з продажу книг вперше серед магазинів було застосовано практику відгуків клієнтів про товари з асортименту магазину.

Незважаючи на те, що самі виробники в самому початку були проти запровадження такої функції на сайті, в результаті вони тільки від цього виграли - відгуки про товар збільшили кількість продажів.


Другим фактором успішності проекту стало те, що в Amazon.com крім книг також з'явилися товари і з інших категорій. Наприклад, в асортимент онлайн-магазину були додані такі категорії товарів, як: побутова техніка, фільми на DVD і компакт дисках, цифрова музика та багато іншого.

Також на успіх вплинуло і поява партнерської програми від магазину, завдяки якій клієнти компанії мають можливість своїми силами просувати товари з асортименту Amazon.com і отримувати свій прибуток з продажів.

Найцікавіше, що у більшості людей цей магазин асоціюється, перш за все, тільки з книгами. Але варто також розповісти і про інші види бізнесу даної компанії.

Компанія Джеффрі Безоса недавно вийшла на ринок оренди комп'ютерів. З'явилася концепція під назвою «обчислювальні хмари», яка в наші дні досить швидко набирає популярність. Якраз комп'ютери надаються в оренду для здійснення досить складних обчислень.

Перші комп'ютери компанія почала здавати ще в 2006 році, і за поточний рік розвиток цього напрямку діяльності не втрачає популярності. В Amazon віддають величезний пріоритет «обчислювальним хмарам», на що і йде велика частина часу.

Далі варто відзначити цікаву технічну новинку, яку стала просувати Amazon.com. Йдеться звичайно ж про відомого гаджет - електронній книзі Amazon Kindle, що дозволяє закачувати книги по засобом інтернет технологій.

Йдеться звичайно ж про відомого гаджет - електронній книзі Amazon Kindle, що дозволяє закачувати книги по засобом інтернет технологій

Цікаво, що Amazon Kindle не просувається по засобом платної реклами - весь маркетинг будується навколо спільноти, яка своїми відгуками просуває далі продукт. Сьогодні в рейтингу продажів «електроніки» даний гаджет займає перше місце, і в цьому немає нічого дивного, майже кожен день з'являються нові замітки про пристрій від самого засновника компанії - Джеффрі Безоса.


Інтернет магазин Amazon.com визнаний одним з лідерів в онлайн-торгівлі. Сама компанія Джеффрі Безоса розвиває багато напрямків бізнесу в різних галузях. Уже говорилося про продаж книг та інших товарів, про магазин цифрової музики, оренді комп'ютерів і багато іншого.

Швидше за все ми і далі побачимо появу нових напрямків бізнесу в компанії, як наприклад, недавно Amazon оголосила про вихід на взуттєвій ринок.

Швидше за все ми і далі побачимо появу нових напрямків бізнесу в компанії, як наприклад, недавно Amazon оголосила про вихід на взуттєвій ринок

За даними на 2008 рік у компанії Безоса штат налічує близько 21 000 співробітників у всіх представництвах онлайн магазину. Чиста виручка за цей же рік склала більше 650 мільйонів доларів, оборот близько 19 мільярдів.

джерело: 24company.ru


Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью