• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Ігор Ашманов: «Вітчизняне SEO залежить від вогкості і нерозвиненості ринку»

Генеральний директор компанії «Ашманов і партнери» розповідає про тенденції та особливості національного SEO-ринку, про стартапи, політичному SEO і про майбутню конференції «Сайт-2011» .

Ігор Станіславович, розкажіть, будь ласка, коротко про останні тенденції оптимизаторской галузі Ігор Станіславович, розкажіть, будь ласка, коротко про останні тенденції оптимизаторской галузі? Що змінилося за 8 місяців 2011 року?

На ринку відбувається відразу кілька дуже серйозних процесів, що впливають на розвиток галузі.

По-перше, відбувається дуже сильне зрушення в бік соціальних мереж.

По-друге, збільшилася швидкість розвитку пошукових алгоритмів і частота їх зміни. По-третє, посилилася боротьба з платними посиланнями та іншими подібними методами просування.

Відповідно, оптимизаторская компаніям виживати стає все важче. Оптимізатори гарантують клієнту результат, але дати його часто не можуть і змушені повертати гроші. Тобто, гарантії підкошують бізнес багатьох компаній.

У цих умовах компаніям треба нарощувати технічну міць, мати все більше оборотних коштів. Якраз цього оптимизаторская компаніям все більше не вистачає, більшість все так же сподівається на який-небудь чарівний прийом, за допомогою якого вони обдурять пошуковик.

Наприклад, ми всі нещодавно були свідками того, як вся оптимизаторская галузь вважала, що знову такий прийом знайшла. Я маю на увазі накрутку поведінкового фактора за допомогою прокліківанія результатів, застосування ботнетів і так далі.

Все тут же взялися цей прийом використовувати, переводити на нього клієнтів, а потім Яндекс взяв, та й справив песимізація.

В результаті впало багато сайтів, включаючи сайти самих оптимізаторських компаній.

Яким ви уявляєте ринок SEO в найближчі кілька років?

Відбудеться дуже різке розшарування ринку.

Еволюція пошукових алгоритмів йде все швидше, все частіше будуть відбуватися сплески на зразок масштабної пессимізації Яндекса, буде посилюватися боротьба з пошуковим спамом. Тому ті, хто ставить на черговий хитрий прийом, будуть вигнані з бізнесу.

Хоча, викидати буде майже всіх, оскільки відбувається сильне зрушення в бік соціальних мереж, про який я вже говорив. Ця тенденція ще довго буде визначати розвиток галузі, адже зараз в соціальних мережах виникають дуже сильно таргінг системи реклами, з гарантованою конверсією, гарантованим потоком клієнтів, і значна частина рекламних і маркетингових бюджетів вже йде саме туди.

Звичайно, в соцмережах є і оптимізаторських «шар», люди намагаються отримати звідти халявний трафік, використовуючи сірі зони в системі, але в будь-якому випадку, це вже не просування в пошукових системах, тут потрібні інші знання.

Все це розуміють, перешкода явно видно, а значить з'явилася розвилка і прямо йти не можна.

Так що компаніям треба йти наверх, в комплексний маркетинг і надання послуг по організації присутності бізнесу в інтернеті в цілому, або вниз, в створення автоматизованих сервісів зі все більш високим відсотком вмісту чорного SЕО.

Тих, хто рухаються в бік комплексного інтернет-маркетингу такий розвиток подій не лякає, а ось для чисто оптимизаторской галузі це проблема.

Я думаю, події розвиватимуться так - частина оптимізаторів піде вниз на рівень «BIOS» і намагатиметься будувати сервіси типу Sapa.ru, Seopult, а то і зовсім ботнети, або системи для використання ботнетів для зображення користувача активності, накрутки поведінкових факторів або ще чогось.

В принципі, в андеграунді гроші завжди великі, інша справа, що бізнес цей дуже на любителя, він з виразним кримінальним душком. Наприклад, ті, хто накручує поведінковий фактор за допомогою ботнетів, фактично здійснюють кримінальний злочин, який карається позбавленням волі на строк до 4 років - несанкціонований доступ до комп'ютера.

Для нас варіант відходу в такі сервіси однозначно неприйнятний. Але ми і так вже кілька років йдемо по шляху перетворення в агентство повного циклу. Виходить добре.

Від чого залежить вітчизняне SEO - від клієнтів, пошукових машин або інших чинників?

І від того, і від іншого. А ще від вогкості і нерозвиненості ринку. Весь вітчизняний ринок SEO живе тим, що шукає на наступні півроку чарівний прийом, який дозволить накрутити якісь чергові фактори. Але в першу чергу він залежить саме від цього ось тектонічного зсуву, про який я говорив трохи раніше. Тих, хто це зрушення не відчуває, просто викине з ринку ...

Читати інтерв'ю далі на sostav.ru

Ігор Станіславович, розкажіть, будь ласка, коротко про останні тенденції оптимизаторской галузі?
Що змінилося за 8 місяців 2011 року?
Яким ви уявляєте ринок SEO в найближчі кілька років?
Від чого залежить вітчизняне SEO - від клієнтів, пошукових машин або інших чинників?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью