• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Хто створює шкідливі програми?

 1. комп'ютерне хуліганство
 2. Сучасні загрози, створювані комп'ютерними хуліганами
 3. Дрібне злодійство в інтернеті і спобособи захисту
 4. Сучасні загрози, пов'язані з дрібним злодійством
 5. кіберзлочинність
 6. Як захистити себе від кіберзлочинців
 7. «Сірий» бізнес
 8. Adware
 9. Фальшиві антивіруси і антишпигунські програми

Якщо ви не можете зрозуміти, навіщо хтось докладає стільки зусиль, щоб атакувати ваш комп'ютер або ваш мобільний пристрій, давайте спробуємо розглянути, що за люди пишуть шкідливі програми і як вони заробляють на створенні шкідливих програм.

Сумно, але рано чи пізно зловмисники знаходять , Як скористатися практично будь-якими винаходами або новими технологіями, щоб заподіяти шкоду пристрою або отримати вигоду. У міру зростання використання комп'ютерів, мобільних пристроїв і інтернету створення комп'ютерних вірусів , черв'яків , троянських програм та іншого шкідливого програмного забезпечення стає все більш вигідним для хуліганів, шахраїв , Шантажистів і інших злочинців . І чим більше з'являється пристроїв, тим ширше стають можливості кіберзлочинців.

комп'ютерне хуліганство

У звичайному житті доводиться стикатися з хуліганами, яким, схоже, подобається псувати речі, і незрозуміло, яка їм вигода від скоєних ними актів вандалізму У звичайному житті доводиться стикатися з хуліганами, яким, схоже, подобається псувати речі, і незрозуміло, яка їм вигода від скоєних ними актів вандалізму. На жаль, такі ж вандали зустрічаються і в кіберпросторі. Є вирусописатели, які створюють програми лише для того, щоб пошкодити комп'ютер користувача або дані або порушити роботу сервісів компанії.

На зорі розвитку шкідливих програм основна маса комп'ютерних вірусів і троянських програм створювалася студентами та іншими початківцями програмістами, хоча серед них траплялися автори старший і досвідченіший. Сьогодні існує чотири основні типи комп'ютерних хуліганів:

 • марнолюбні студенти
  У багатьох випадках студенти (які ледь освоїли мову програмування) хочуть перевірити свої знання і майстерність або продемонструвати, наскільки вони вправні. На щастя, багато такі вирусописатели поширюють свої шкідливі програми. Замість цього вони можуть відправити вірус або черв'як в антивірусну компанію.
 • Недосвідчені молодики, які вдаються до допомоги інтернету
  Молоді люди, які ще не відточили свою майстерність, також можуть звернутися до комп'ютерного хуліганства для самоствердження. У минулому це призводило до появи примітивних вірусів. Однак сьогодні існують численні веб-сайти, на яких пояснюється, як писати і поширювати комп'ютерні віруси і як обійти антивірусне програмне забезпечення . Таким чином, інтернет значно полегшив недосвідченим програмістам створення власних вірусів.
 • професійні розробники
  З віком і набуттям досвіду юні автори вірусів можуть стати набагато небезпечніше. Змужнівши, талановиті програмісти можуть створювати дуже «професійні» комп'ютерні віруси. Це можуть бути складні програми, що використовують інноваційні способи проникнення в систему зберігання даних або експлуатують уразливості в системі безпеки операційних середовищ із залученням соціальної інженерії та іншими трюками.
 • дослідники
  Є вмілі програмісти, які здатні придумувати нові способи зараження комп'ютерів, а також приховування зараження і протидії антивірусним програмам. Мета таких програмістів - дослідження потенціалу «комп'ютерної фауни». Часто автори подібних вірусів поширюють свої творіння, однак активно пропагують свої ідеї через численні інтернет-ресурси, присвячені створенню комп'ютерних вірусів. Потім такі ідеї і «дослідні» віруси можуть використовуватися шахраями і злочинцями.

Сучасні загрози, створювані комп'ютерними хуліганами

Хоча всі ці люди продовжують розробляти комп'ютерні віруси, кількість нових «традиційних» типів комп'ютерних загроз скоротилося. Для цього є кілька можливих причин:

 • нові закони
  У багатьох країнах зміни в законодавстві призвели до арешту творців комп'ютерних вірусів. Широко висвітлюються у пресі, ці арешти, ймовірно, утримують багатьох молодих людей від розробки шкідливого коду.
 • ігри
  Мережеві ігри пропонують молодим людям іншу можливість демонстрації своїх навичок і умінь. Сьогодні молодь, добре володіє комп'ютером, частіше стає учасниками ігор, а не творцями шкідливих програм .
 • складність створення
  У 1990-х роках було набагато легше створювати комп'ютерні віруси для операційної системи Microsoft DOS, в порівнянні із зусиллями, які потрібні відносно сучасних складніших операційних систем Windows.

Скорочення комп'ютерного хуліганства не може не радувати, проте з'явилися інші типи шкідливих програм, які набагато небезпечніше для вашого комп'ютера, ваших файлів, ваших цифрових персональних даних і ваших грошей .

Дрібне злодійство в інтернеті і спобособи захисту

З появою інтернет-послуг, включаючи пошту, веб-сервіси та хостинг, члени комп'ютерного андеграунду почали шукати можливості отримання вигоди з використання таких сервісів - при цьому не оплачуючи їх З появою інтернет-послуг, включаючи пошту, веб-сервіси та хостинг, члени комп'ютерного андеграунду почали шукати можливості отримання вигоди з використання таких сервісів - при цьому не оплачуючи їх. Ці дрібні злочинці використовують спеціально розроблені троянські програми , Щоб красти логіни і паролі користувачів з заражених комп'ютерів. Спочатку багато такі троянські програми писалися молодими людьми, яким не хотілося оплачувати інтернет-послуги. У 1997 році було відзначено поширення троянських програм, призначених для крадіжки паролів доступу до AOL. У 1998 році троянські програми цього типу стали охоплювати інші інтернет-послуги. В останні роки з здешевленням інтернет-послуг цей тип активності почав знижуватися.

Сучасні загрози, пов'язані з дрібним злодійством

Незважаючи на низьку вартість інтернет-послуг, троянські програми, що крадуть паролі для комутованого доступу в інтернет, до систем AOL і ICQ, а також коди доступу до інших сервісів, як і раніше становлять значну частину щоденних «надходжень» в лабораторії антивірусних компаній. Однак є деякі інші форми дрібної крадіжки.

Вірусописьменники створюють інші типи троянських програм, які крадуть з заражених комп'ютерів дані облікових записів , Ключі до різних програмних продуктів і ресурсів з тим, щоб потім скористатися ними.

В останні роки також постійно зростає число троянських програм, які займаються крадіжкою персональної інформації учасників мережевих ігор (Ігрова віртуальна власність) з метою її несанкціонованого використання або перепродажу.

кіберзлочинність

Найбільш небезпечну категорію вірусописьменників становлять хакери-одинаки або групи хакерів, які створюють шкідливі програми, щоб використовувати їх в кримінальних цілях Найбільш небезпечну категорію вірусописьменників становлять хакери-одинаки або групи хакерів, які створюють шкідливі програми, щоб використовувати їх в кримінальних цілях. Ці кіберзлочинці створюють комп'ютерні віруси і троянські програми , Які здатні:

 • красти коди доступу до банківських рахунків ;
 • рекламувати продукти або послуги на комп'ютері жертви;
 • нелегально використовувати ресурси зараженого комп'ютера, щоб розробляти і здійснювати мережеві атаки (Також звані DDoS-атаками);
 • здійснювати кібершантаж (програми, що вимагають викупу);
 • використовувати комп'ютер жертви для спам-розсилок і відправки платних SMS;

Як захистити себе від кіберзлочинців

Для захисту від кіберзлочинців, що використовують найрізноманітніші технології, щоб атакувати комп'ютери і отримати доступ до призначених для користувача даних, потрібно багаторівнева антивірусний захист. антивіруси , Що поєднують сигнатурний метод, евристичний аналіз і хмарні технології, впевнено захищають ваші пристрої і ваші дані від нових складних загроз.

«Сірий» бізнес

Крім студентів, що створюють комп'ютерні віруси, і кіберзлочинців, які розробляють шкідливі програми заради особистої вигоди, також існує загроза з боку  напівлегального (сірого) бізнесу  , Який діє на межі закону або навіть поза ним Крім студентів, що створюють комп'ютерні віруси, і кіберзлочинців, які розробляють шкідливі програми заради особистої вигоди, також існує загроза з боку напівлегального (сірого) бізнесу , Який діє на межі закону або навіть поза ним. Такий бізнес, переслідуючи свою вигоду, може діяти в такий спосіб:

 • поширювати незатребуваної електронну рекламу;
 • пропонувати фальшиві програмні утиліти;
 • заманювати користувачів на платні веб-ресурси.

Нерідко в «сірому» бізнесі використовуються хакерські технології отримання доступу до комп'ютера без відома користувача і протидії антивірусним програмам.

Adware

Спеціальні компоненти проникають на комп'ютер користувача, а потім завантажують і відображають рекламу, причому, як правило, користувачі не знають про те, що на їхній комп'ютер завантажено таке програмне забезпечення. Часто спливаючі рекламні оголошення з'являються, тільки коли користувачі відкривають свій веб-браузер . В цьому випадку жертва, швидше за все, думає, що ці спливаючі повідомлення - звичайна реклама, що з'являється на звичайних веб-сторінках.

легально поширювані Adware-програми часто включаються до складу безкоштовних або умовно безкоштовних додатків і завантажуються разом з ними. Хоча елемент Adware можна видалити, деякі безкоштовні і умовно-безкоштовні програми можуть перестати коректно працювати.

Фальшиві антивіруси і антишпигунські програми

Користувача переконують завантажити фальшивий антивірус або антишпигунську програму. потім така фальшива програма заявляє про виявлення на комп'ютері користувача шпигунської програми або шкідливого ПЗ. Насправді така програма не намагається виявити ніякі кіберзагрози - зазвичай вона і не здатна виявляти загрози. Однак ця програма пропонує користувачеві вилікувати зараження в обмін на якусь плату.

За матеріалами сайту kaspersky.ru

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью