• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Хто і навіщо вигадує комп'ютерні віруси?

 1. «Повзуни» і «Кілери»
 2. Невредоносний «Черв'як»
 3. Порятунок «електронного друга»

«Повзуни» і «Кілери»

З появою комп'ютерних технологій, були створені і комп'ютерні віруси. Причому якщо звичайні віруси з'явилися без допомоги і бажання людини, то комп'ютерні шкідливі програми створив просунутий комп'ютерний користувач, який досконало знав принципи роботи операційної системи. Найперші комп'ютерні віруси безперешкодно поширювалися через мережу і наносили шкоду першим ЕОМ. Ім'я «героя», через якого ми сьогодні купуємо і оновлюємо антивірусники - Боб Томас. Саме цей американський програміст в 1971 році придумав програму «Повзун», яка перебиралася з одного комп'ютера на інший, об'єднаних в одну обчислювальну мережу. Вимоги до створення такої програми висунув замовник - американська авіадиспетчерська служба. Ідея була підхоплена іншими програмістами лабораторії, і вони почали створювати ще програми, які перебиралися з комп'ютера в комп'ютер і вітали їх власників кумедними фразами. Через деякий час, співробітники, яким «Повзуни» набридли, придумали програми-кілери для їх знищення. А творці «повзунів» почали їх удосконалювати і «вчити» маскуватися від «кілерів». Це стало першою в історії людства боротьбою між шкідливими і антивірусними програмами.

Невредоносний «Черв'як»

Віруси, які не дуже небезпечні для комп'ютера, але все одно неприємні, називають «черв'яками». Хто б міг подумати, що на самого першого «хробака» була покладена зовсім не руйнівна, а творча функція. У 1980 році програмісти компанії Xerox створюють «хробака». За їх задумом, ця програма повинна була перебиратися з комп'ютера в комп'ютер, виявляти дефекти і збої в системі і усувати їх. Також був створений черв'як для швидкого поширення інформації через мережу. Але через те, що при написанні програми була допущена помилка, черв'як вивів з ладу всі комп'ютери системи, повністю зупинивши роботу компанії.

Через вісім років відомим хакером Робертом Морріссон також був створений «Черв'як» і в ньому знову була допущена дрібна помилка. Програміст її не помітив і запустив свою програму, яка з локальної мережі швидко вирвалася в Інтернет. Ніякого злого умислу у її творця на було, але через помилку в програмному коді, багато комп'ютерів по всьому світу вона блокувала і виводила з ладу - майже 6000, що склало 10% від усіх на той момент підключених до Інтернету. Робота глобальної павутини через «хробака» Морріссона була повністю паралізована. Саме тоді шкідлива програма була названа «вірусом». З тих пір кількість шкідливих програм зростає швидше, ніж з'являються нові версії антивірусних. Деякі віруси створюються амбітними програмістами з інтересу: їм хочеться спробувати свої сили і перевірити, чи зможуть заблокувати роботу тисячі комп'ютерів. Звичайно, віруси створюються і зі злочинним умислом - вивести з ладу комп'ютерну систему конкурентів або заволодіти секретною інформацією. Причин створення можуть бути десятки, але результат один: сотні тисяч користувачів щодня рятують свої комп'ютери від шкідливих програм.

Порятунок «електронного друга»

Лікування комп'ютера від вірусів протягом останніх десяти років залишається однією з найбільш обговорюваних тем. Штатні користувачі намагаються всіма можливими способами уберегти дані, що зберігаються в комп'ютері. Не секрет, що багато вірусів знищують всю інформацію на жорсткому диску без можливості відновлення. Тому так важливо не економити на антивірусній програмі, вчасно її оновлювати і користуватися пропозиціями щодо безкоштовної перевірки комп'ютера на віруси. Однією з компаній, яка створює актуальні антивірусні програми і оперативно реагує на появу нових вірусів, є «Доктор Веб». Програмісти компанії знають, як вилікувати комп'ютер від вірусів і готові запропонувати своїм клієнтам не тільки сучасне програмне забезпечення та його регулярне оновлення, але і консультування з усіх індивідуальним питань. Не економте на установці ліцензійної програми - це гарантовано забезпечить збереження всіх даних вашого комп'ютера і в майбутньому збереже нерви і час.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью