• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Хоопонопоно - техніка зміни світу

 1. «Я просто лікував ті свої частини, які створили їх».
 2. Весь світ створений тобою!
 3. Олена Назаренко

Є два способи жити. Ви можете жити так, як ніби чудес не буває.
І Ви можете жити так, як ніби все в цьому світі є дивом.
Альберт Ейнштейн

Джо Вітале - автор книг по технікам виконання бажань і іншими методиками нью-ейдж. Широкою популярністю, наприклад, користуються такі його книги як «Ключ» або «Фактор тяжіння». Більшості він став відомий після того, як знявся у фільмі-інтерв'ю «Секрет». Я хочу розповісти про одну цікавої методикою Джо Вітале, яка була запозичена їм з шаманських практик корінних народностей Гаваїв, так званому «Гавайському коді вибачення» або Хоопонопоно.
У перекладі з мови корінних гавайських народностей «Хоопононо» означає «зробити порядок». Виглядає це так.
Припустимо, Вас оточує світ, який Вам не просто не подобається, а перебувати в ньому досить некомфортно, аж до вітальної загрози - загрози Вашої життю та здоров'ю. Ця ситуація - крайня, коли вперше, власне, і була застосована «західним» людиною техніка «хоопононо».
І ось тоді у Вас виникає не просто бажання, а концентроване намір змінити світ навколо себе, змінити ситуацію. Корінні гавайці називають це «зцілити, вилікувати світ», цілком в дусі шаманізму - шаман тільки лікує, він - лікар.
Так як же ми будемо лікувати світ? Насипати йому в глотку аспірин, як киту, щоб не чхав і не перевертав наш кораблик? Ні, товариші, немає у Вас стільки грошей, щоб купити стільки аспірину! Залиште цю затію.
Для того, щоб зцілити світ, техніка хоопононо пропонує зцілити самого себе. Ні ні ні! Йдеться зовсім про добросердому побажанні «змінити своє ставлення до проблеми» та інше бла-бла-бла, яке дуже сильно дратує. Йдеться про магію, про чарівність, про конкретну методику.
Наведу живий приклад від Джо Вітале. Перший освічена людина (з вищою медичною освітою і клінічною практикою) застосував техніку «хоопононо» так. Його перевели на роботу в госпіталь для важких душевнохворих. Це було щось на кшталт закритої зони-психушки, куди потрапляють найстрашніші і абсолютно безнадійні, з точки зору медицини і суспільства, люди. Атмосфера на новій роботі була задушливої, медперсонал боявся своїх пацієнтів, текучка кадрів була майже непристойної. Пацієнти або приковували до ліжок, або пересувалися по коридорах в наручниках, під посиленою охороною.
Приступивши до роботи, новий лікар-психіатр НЕ викликав до себе жодного пацієнта і не став переглядати колишні медикаментозні методи лікування. Йому, якщо чесно, було не до пацієнтів. Він сидів у своєму кабінеті і судорожно міркував: «Як же ти, мій милий, дійшов до такого життя? За що тебе доля помістила в це приємне місце? Чому ти створив навколо себе ТАКИЙ світ? »
І ось доктор приступив до зцілення. Він брав у руки медичні карти своїх нових пацієнтів і працював ... над собою. Сам доктор описував цей процес такими словами:

«Я просто лікував ті свої частини, які створили їх».

І ось у міру того, як лікар-психіатр сидів зачинившись у своєму кабінеті і працював над собою, пацієнти почали одужувати. Сталося диво: ті, хто в силу своєї буйности ходили в наручниках, стали вільно переміщатися по будівлі лікарні, ті, хто сидів на найсильніших медикаментах, перестали їх одержувати, так як перестали в них потребу, а ті, кого можна було виписати, були виписані компенсованими. А через чотири роки компенсованими виявилися всі пацієнти цього невеликого відділення та сама відділення закрилося. Про це масовому зціленні дізналися в широких і вузьких колах, і Джо Вітале теж дізнався про чудо-доктора. Він взяв у нього інтерв'ю і попросив розкрити принципи цієї техніки більш докладно.
Техніка виявилася проста, як все геніальне. Перше, що потрібно зрозуміти (і що зробив доктор): за все, що відбувається в твоєму житті, відповідаєш ти і більше ніхто, іншими словами:

Весь світ створений тобою!

Немає нічого, що б було зовні. І це не примітивний солліпсізм егоїста-егоцентрика - це набагато глибше, це холізм - філософія Цілого. Ніякої людина не є - Острів. Всі ми - тільки частина єдиного та безмежного Континенту. Тому не питай, по кому дзвонить дзвін, він завжди дзвонить по тобі.
Ось що пише про це Джо Вітале: «Якщо ти хочеш поліпшити своє життя, тобі потрібно вилікувати своє життя. Якщо ти хочеш вилікувати когось - навіть божевільного, - ти можеш зробити це, якщо вилікуєш себе ».
Ну і, нарешті, найголовніше: що ж вимовляв психіатр, розглядаючи карти пацієнтів, як звучить мантра техніки хоопонопоно?
Вона складається з чотирьох коротких фраз:

 1. I love you
 2. I am sorry
 3. Please forgive me
 4. Thank you

При перекладі на російську мову втрачається невловима смислова грань відмінності між одним «прости мене» I am sorry і другим «прости мене» Please forgive me.
На російську мову «I am sorry» перекладають як «Мені дуже шкода». Не зовсім доречна фраза для медитативної молитви. Більш точний за змістом переклад був би «Я каюсь» або просто «Каюсь, каюсь, каюсь» ... Ось тоді все стає на свої місця: Я каюсь, Прости мене.
Вимовляти ці мантри можна як російською, так і англійською мовою. Однак заїжджена фраза (і не тольтко вона одна) I am sorry, яку офісний планктон любить пхати до місця і не до місця, може відвернути думки від медитації, перетворивши її в банальний набір штампованих фраз. Тому медитацію хоопонопоно можна і потрібно говорити все-таки на своїй рідній мові.
Крім усього іншого, сам гавайський доктор Іхаліакала Х'ю Лін каже буквально наступне: «there is no reason to say I am sorry . Just the I love you and Thank you (to the Divine) is all needed »!
Так що, не потрібно вибачатися. Для контакту із Всесвітом достатньо всього двох фраз:

 1. Я люблю тебе!
 2. Спасибі тобі! (Дякую тобі!)

Техніка хоопонопоно працює як очищення від тих установок, які блокують на підсвідомому рівні наше просування до щастя і гармонії. «Хо'о» - «причина», «понопоно» - «поліпшення». «Причина» того, що своїми думками ми створили собі світ-в'язницю - наші ж думки. «Поліпшення» - це процес поліпшення цих думок в активному «вдумування», в цілющої повторенні нових думок.
Ці прості фрази потрібно звертати 1) до себе самого і 2) до тих людей і ситуацій, які «створюють» нам світ, схожий на в'язницю.
Але перш, ніж Ви почнете вимовляти будь-які мантри, я хочу попередити Вас словами самого ж Джо Вітале від здійснення помилки, яка може стати фатальною:
«У відповідь на свої молитви люди отримують швидше те, що вони відчувають, ніж те, про що вони говорять. Більшість людей моляться від відчаю ... А це означає, що вони отримають те, що відчувають - більше відчаю! »
Тому, вимовляючи будь-яку фразу медитації, в тому числі і медитації хоопонопоно - вдумуйтеся в сенс того, про що говорите. Нехай спочатку це буде повільно і по чуть-чуть, зате - правильно. Як п'єса, зіграна на музичному інструменті боязкими пальцями учня.


Ось найважливіша і незаперечна думка у всій цій «історії про гавайських тубільців».

Якщо ти хочеш «вилікувати» кого-то или что-то (навіть божевільного), ти можеш зробити це тільки, якщо попередньо вилікуєш себе.

Ось вам очевидний приклад. Припустимо, на вас нападають бджоли. Звичайно, ми відразу говоримо, це бджоли - «погані». Але якщо ми дізнаємося причину їх злобного інтересу саме до вас, то справа приймає інший оборот. Бджоли не люблять духи, а ви ними окропити. Перестаньте «пшикает» духами, і бджоли перестануть вас помічати.

У житті все набагато тонше, ніж історія про бджіл, тому потрібні психологічні карти , Щоб розгадати в чому секрет.

Продовжуючи приклад з дамою, яка в липні чогось пахне всіма різкими синтетичними ароматами, ми можемо зробити висновок: наша гіпотетична дама дуже сильно потребує розмові по душам ... з самою собою!

1. Їй потрібно щиро і по-материнськи полюбити себе за щось таке ... (а не запшіківать «себе безглузду» штучними духами).

2. Їй треба ще й зі сльозами полегшення покаятися в чомусь зробленому не так перед самою собою, визнати свою давню неправоту, помилку, упертість в чомусь по відношенню до світу і людям - адже з усіма буває.

3. Їй потрібно попросити у себе ж вибачення за ту шкоду, яку вона завдає сама ж собі.

4. І, нарешті, їй потрібно, раціонально подякувати саму себе за щось хороше і цінне, ніж вона має і що вона зробила і ще може зробити. Привід пишатися собою. І це не викликають духи, а дещо краще.

Перша Частина розкладу. Робота по зціленню Я

Зараз ви будете усвідомлено вимовляти ці 4 фрази, звертаючись до самої себе:

- I love you,

- I am sorry,

- Pleas forgive me,

- Thank you.

Вдумуйтеся в сенс і зміст того, про що говорите, а не твердите це як папуга мантру. А для цього нам потрібні карти , Які наповнять значенням і ваговитість кожну фразу.

Ми працюємо зі спонтанними картами " 1000 життів ". У розкладі 4 Позиції.

ПОЗИЦІЯ ПЕРША

Я щиро і по-материнськи люблю себе, тому що я ...

ПОЗИЦІЯ ДРУГА

Я визнаю, що була неправа по відношенню до світу і людям, коли я ... Тепер мені це не потрібно і робити цього вже не хочеться.

ПОЗИЦІЯ ТРЕТЯ

Я визнаю, що наносила собі самій шкода, думаючи і роблячи ...

Я прошу у себе вибачення за цю дурість і більше такого шкоди собі не заподію!

ПОЗИЦІЯ ЧЕТВЕРТА

Нарешті, я по-батьківськи пишаюся собою і ціную себе за ряд моїх безсумнівних цінних якостей та здібностей, а також здійснюються мною вчинків, а саме ...

Нарешті, я по-батьківськи пишаюся собою і ціную себе за ряд моїх безсумнівних цінних якостей та здібностей, а також здійснюються мною вчинків, а саме

Друга Частина розкладі. Робота по лікуванню Іншого (Проблемного).

Проте, «божевільні» все ж не перестали нам докучати, і їх теж потрібно «лікувати».

Але до будь-яких Іншим Людям ми звертаємося коротко і все з двома мега-репліками (їх - досить, якщо ви як слід попрацюєте - з собою).

1. Я люблю тебе!

2. Дякую тобі!

Як ви пам'ятаєте, ці фрази потрібно повторювати всупереч усьому, що відбувається. Але і їх теж потрібно наповнювати Сенсом, а не співати, як дурень незрозумілу йому мантру. І в здобутті сенсу нам знову допоможуть карти , Але тепер уже - спонтанні карти " 1000 Доріг ".

У розкладі 2 Позиції.

ПОЗИЦІЯ ПЕРША

Я люблю тебе!

Чому? Як у мене це може статися? Що я повинна в тобі постаратися побачити? ..

ПОЗИЦІЯ ДРУГА

Спасибі тобі!

За що? Що я отримую завдяки тобі?

Що я отримую завдяки тобі

Психологічні карти "1000 ідей", "1000 життів" і "1000 доріг", а також керівництва по роботі з колодами, книги з вправами і розкладами можна придбати в нашому офіційному інтернет-магазині .


Олена Назаренко

© www.live-and-learn.ru - психологічний портал центру "1000 ідей"

Авторська розробка центру - методика роботи з несвідомим за допомогою психологічних карт. Детальніше...

Так як же ми будемо лікувати світ?
Насипати йому в глотку аспірин, як киту, щоб не чхав і не перевертав наш кораблик?
Він сидів у своєму кабінеті і судорожно міркував: «Як же ти, мій милий, дійшов до такого життя?
За що тебе доля помістила в це приємне місце?
Чому ти створив навколо себе ТАКИЙ світ?
Ну і, нарешті, найголовніше: що ж вимовляв психіатр, розглядаючи карти пацієнтів, як звучить мантра техніки хоопонопоно?
Чому?
Як у мене це може статися?
Що я повинна в тобі постаратися побачити?
За що?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью