• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Хочу завести Telegram-канал. З чого почати?

 1. Як завести канал?
 2. Як не потрібно робити
 3. Як вибрати тематику?
 4. Як оформити канал?
 5. Як оформляти пости? Скільки разів на день постити?
 6. У канал можна постити тільки картинки і текст?
 7. В майбутньому я хочу продати канал. Так можна?
 8. Хочу відразу купити канал? Скільки це буде коштувати?
 9. Як отримати перше передплатників?
 10. У кого купувати рекламу і скільки на це витрачати?
 11. Що таке Telegraph і як ним користуватися?

15 Марта, 2018, 12:00

10421

Редакція AIN.UA зібрала покрокову інструкцію для тих, хто зібрався завести Telegram-канал.

Як завести канал?

Зробити це можна з будь-якого мобільного або десктопного клієнта Telegram. Необхідно натиснути на іконку для відправки нового повідомлення і вибрати опцію New Channel. Канал може бути публічним або приватним. У першому випадку йому потрібно буде привласнити унікальний юзернейм. Це дозволить легко знаходити канал, а також швидко його згадувати.

Як і при виборі будь-якого іншого юзернейм, постарайтеся придумати щось лаконічне і запам'ятовується. Не обов'язково повторювати основну назву каналу. Мінімальна довжина юзернейм - 5 символів, максимальна - 32 символи. Постарайтеся обійтися без нижнього підкреслення або цифр. Чим зручніше буде знайти або написати назву каналу - тим краще.

Чим зручніше буде знайти або написати назву каналу - тим краще

Пам'ятайте про природному обмеженні - не можна заводити більше 8 публічних чатів і каналів. Приватний канал краще створювати, якщо ви розраховуєте на невелику аудиторію - в нього можна додаватися за спеціальною Джойн-посиланню. Наостанок про анонімність. Якщо ви не вкажете в описі канал власні контакти, а також вимкніть підпис повідомлень, про вашої особистості ніхто не дізнається.

Як не потрібно робити

Ряд адміністраторів використовує оманливу механіку. Займаючи потрібний юзернейм порожніми каналами, вони переводять основний в статус приватного і починають його рекламувати. Виверт дуже проста: користувач, який перейшов з запрошувальній посиланням (вона виглядає як так: t.me/joinchat/xxxx), автоматично підписується на канал. Це збільшує рекламні конверсії, проте не цілком чесно перед аудиторією.

Як вибрати тематику?

Знову повторимо банальність. Не створюйте канал «навмання», якщо не знаєте про що писати. Виберіть знайому і добре вивчену нішу. Пам'ятайте, що в будь-яку тематику у вас будуть сильні конкуренти, не соромтеся подивитися на їх прийоми.

Тепер перейдемо до конкретики - деякі теми популярнішим інших. Станом на листопад 2017 року дослідженні каналів від SMM в Telegram лідирували такі напрямки: гумор, блоги, освіту. Повний список можна вивчити на графіку:

Повний список можна вивчити на графіку:

Як розповів автор дослідження і головний редактор каналу Телеграм-маркетинг Антон Проценко в коментарі AIN.UA, до березня 2017 роки ситуація змінилася. Зараз перша десятка найпопулярніших тем виглядає так:

 1. Блоги
 2. Гумор та розваги
 3. Бізнес і стартапи
 4. Новини та ЗМІ
 5. музика
 6. Освіта
 7. криптовалюта
 8. Канали «для дорослих»
 9. Здоров'я і спорт
 10. Мистецтво і фото

Крім того, він вказує, що спиратися виключно на популярність ніші серед інших авторів - не єдина стратегія успіху:

У 2018 році в Telegram складно знайти «назаполненную» нішу - і я завжди вірю в успіх цікавої ідеї в будь-якій ситуації, хоча успішний канал зі смішними картинками, канал про те, як заробити мільйон за день, і канал з порадами по кріптовложеніям зробити буде надзвичайно складно. Але не варто витягати з даних поспішні висновки - то, що частка каналів тематики «Політика», наприклад, всього 1.9%, означає тільки те, що політ. каналів в 4 рази менше, ніж каналів зі смішними картинками. Це нічого не говорить про якість аудиторії, так і про її кількості, якщо чесно: все ж три з трьох найбільш переглядаються каналів в Telegram безпосередньо пов'язані з політикою.

В кінці-кінців, все впирається в ваше вміння цікаво і грамотно розповідати. Можна скільки завгодно говорити про те, що потрібно заводити спеціалізовані або «розумні» канали, але факт залишиться фактом - самим гучним кейсом з Telegram все ще є канал «Колишня», що потрапив у всі ЗМІ і двічі проданий (за $ 20 000 і $ 95 000 ).

Як оформити канал?

Якщо ви створили канал, необхідно привести його в порядок. Пунктів небагато: потрібно додати аватарку, заповнити опис (до 200 символів). Telegram автоматично обрізає всі аватарки до круглого формату, їх розмір невеликий - краще уникати дрібних написів або геометричних фігур, які не вписуються в коло. Постарайтеся помістити в центр запам'ятовується символ або логотип на однотонному тлі. У Telegram немає поділу між особистим листуванням і каналами, тому раціональніше обійтися без людських фотографій, щоб остаточно не заплутувати користувача.

У Telegram немає поділу між особистим листуванням і каналами, тому раціональніше обійтися без людських фотографій, щоб остаточно не заплутувати користувача

Логотип і опис каналу Digital masons. Будьте як вони

В описі каналу варто розповісти про його тематиці і залишити нік засновника для зворотного зв'язку (якщо ви не плануєте зберігати анонімність). Великі канали також закріплюють там умови рекламних розміщень: контакти менеджерів або прайс-лист з вартістю постів. Ще для довідкової інформації можна використовувати один з постів всередині каналу, який можна закріпити.

Так створюється закріплений пост

Як оформляти пости? Скільки разів на день постити?

Як завжди, єдиних правил не існує - популярні канали можуть випускати як один пост в тиждень, так і 5-7 в день. Керуйтеся здоровою логікою, що не публікуйте пізно вночі. Крім того, по можливості використовуйте «тихий» режим публікацій - для цього потрібно натиснути на дзвіночок при наборі тексту. Так ви не потривожите користувачів, які не відключили повідомлення від каналу. Але таких зазвичай меншість.

Головна рекомендація щодо форматування публікацій - не перестарайтеся. Не потрібно рясно користуватися рядковим написанням (тобто КАПСЛОКУ), точно так само акуратно варто обходитися з виділенням і курсивом. Кожна пропозиція не повинно ставати окремим абзацом, а й постити величезний текст суцільним «полотном» теж небажано. Орієнтуйтеся на фізичні розміри екрана при написанні. Якщо пост зберігає інформативність і поміщається на один екран смартфона - це найкращий розклад.

Пам'ятайте, що для використання базового форматування не потрібні спеціальні боти. На десктопних клієнтів виділити текст можна за допомогою двох зірочок з обох сторін (** текст **), а курсив активується двома нижніми підкресленнями (__текст__). На мобільних клієнтів все ще простіше - досить вибрати потрібну частину і з'являться налаштування форматування. Враховуйте, що при редагуванні посту (ця можливість зберігається протягом 48 після публікації) все форматування втрачається.

Telegram не дозволяє прив'язувати посилання до певних словами, їх можна лише вставляти в оригінальному вигляді. Для попереднього перегляду в кінці повідомлення буде використовуватися перша за рахунком посилання.

Для попереднього перегляду в кінці повідомлення буде використовуватися перша за рахунком посилання

При публікації картинок теж потрібно дотримуватись певних умов. Підпис до них не може перевищувати 200 символів. Кілька зображень варто об'єднати в альбом. До нього теж можна додати підпис, але вона опублікує окремо, зверху над галереєю.

Якщо обійти обмеження все таки хочеться, спробуйте Controller - це бот від сторонніх розробників. Його потрібно додати в адміністратори каналу. Він дозволить «вшивати» посилання, додавати картинки до довгих текстів і навіть планувати публікації наперед. До слова, для відкладеного постінгу підійдуть і сторонні сервіси: KUKU.IO, SMMplanner і інші.

Часто в спробі повторити знайомі механіки з лайками і реакціями, адміністратори публікують пости зі спеціальними кнопками - набором емодзі. Створити їх можна через LikeBot або той же Controller. Але штучні лайки в Telegram безглузді. У соцмережах з алгоритмічними стрічками вони дозволяють краще вгадувати переваги користувача. У мессенджере просто захаращують цінне простір на екрані. Щоб провести голосування серед читачів можна використовувати офіційний бот Vote .

Щоб провести голосування серед читачів можна використовувати офіційний бот  Vote

Приклад поганого і хорошого використання емодзі

У канал можна постити тільки картинки і текст?

Ні, Telegram також дозволяє ділитися файлами, аудіо-та відеоповідомленнями. Щоб відправити файл, досить натиснути на значок скріпки і прикріпити будь-який потрібний документ. Єдине попередження - його розмір не повинен перевищувати 1,5 ГБ.

Для запису аудіо та відео потрібно використовувати невелику іконку в нижньому правому куті. Спочатку вона показує піктограму камери, якщо на неї тапнуть - з'явиться зображення мікрофона. Затисніть - і запис почнеться. Аудіоповідомленнями записуються тривалістю до години. При записи можна потягнути вгору і тоді вона буде тривати самостійно. Натиснувши на значок «Стоп» можна буде прослухати записане перед відправкою. Відео записуються в круглому форматі і на фронтальну камеру (для зміни оптики є спеціальний значок). Їх тривалість обмежена однією хвилиною.

Приклад запису аудіо

Перевага круглих відео - вони запускаються автоматично і слідують за користувачем в інтерфейсі месенджера, за аналогією з функцією picture-in-picture. Також існує спеціальний бот , Який може зробити з будь-якого ролика - круглий. Коли він закінчить, досить переслати результат в канал.

В майбутньому я хочу продати канал. Так можна?

Можна, але варто подумати про це заздалегідь. Якщо ви плануєте зробити з каналу проект на продаж, обзаведіться ще однієї сімки, зареєструйте на неї окремий акаунт. З нього і створюйте канал, попередньо виставивши максимальний ліміт на автоматичне видалення профілю. Справа в тому, що Telegram деактивує неактивні акаунти після певного терміну. Краще уникнути таких неприємностей.

Щоб не кидатися між двома номерами, просто натисніть на аватарку каналу, виберіть поле «Admins» і додайте основний аккаунт в статусі адміністратора з максимальними правами. Після цього можете покласти сімку, з якої завели канал, в надійне місце. Коли прийде час продажу, вдасться уникнути зайвих проблем і передати покупцеві SIM-карту.

Процес додавання адміністратора

Якщо канал ви заводили на особистий аккаунт, то ситуація складніша - під час продажу з профілем доведеться попрощатися. У Telegram є функція перенесення аккаунта на інший номер. Для доступу до неї відкрийте вкладку «Налаштування» і натисніть на профіль. Опція розроблена з оглядкою на зручність користувачів, а не торгівлю каналами. При перекладі аккаунта на інший номер покупець каналу отримає доступ до всієї вашої листуванні. Ваші контакти теж не будуть обізнані про каверзу. Краще за всіх заблокувати і оповістити про продаж заздалегідь, а також стерти листування.

Найчастіше адміністратори каналів не афішують продаж, тому що здійснюють її «всерую», без належного юридичного супроводу. Редакція AIN.UA дізналася у CEO юридичної компанії Axon Partners Дмитра Гадомського , Чи можна провести таку операцію офіційно:

Продаж Telegram-каналу віддалено нагадує продаж домену. Продають те, до чого мають доступ, але чому не володіють в повному обсязі - тому, кому не доверяеют. Але при продажу домену є посередник - реєстратор. І домен - зрозумілий об'єкт, а ось канал можна назвати окремим об'єктом з натяжкою.

Про можливість продажу в правилах користування Telegram нічого не сказано. Тому немає сенсу укладати договір купівлі-продажу каналу в його звичайному розумінні. Навіть ідеально виписані в договорі ризики і складний порядок оплати натикаються на проблему - власник каналу майже завжди не ідентифіковано. Отже, судових перспектив у такого договору немає. І юрист в цьому процесі не потрібен. Замість юриста потрібен посередник, якому довіряють обидві сторони. Такий посередник бере гроші від покупця і забезпечує заміну номера в адмінці каналу.

Це працює між фізичними особами або в разі невеликих сум. Уявімо, що мене б попросили супроводжувати таку операцію між публічними компаніями. Скажімо, ЗМІ №1 захотіло продати свій канал ЗМІ №2. Договір я б все ж склав і не рекомендував би проводити це без юриста.

Адже якщо Telegram-канал призводить клієнтів і там можна розмістити інформацію, він є майном в розумінні практики Європейського суду з прав людини. Договір буде тристоронньою (третій - ескроу-агент), і в ньому потрібно описати процедуру заміни SIM-карти, ризик дуже швидкої втрати передплатників, гарантії в разі втрати контролю над каналом через зловмисних дій продавця, та ін. Крім цього я б ще передбачив умови про персональні даних тих. Тим не менш, на канал підписані живі люди і продавцеві можуть бути відомі їх номери телефонів, а іноді й імена. Продаж каналу без згоди передплатників порушує їх права.

Хочу відразу купити канал? Скільки це буде коштувати?

Об'єктивних ринкових метрик практично немає, багато чого буде залежати від вимог самого продавця.

Відомо, що деякі адміністратори підраховують вартість каналу, множачи кількість передплатників. Найчастіше оцінка варіюється в діапазоні від $ 0,15 до $ 0,4 - в залежності від якості аудиторії і специфіки.

Визначити зацікавленість публіки можна за кількома непрямими ознаками: залученості (кількості переглядів кожного поста), статистикою підписок / відписок, кліках на посилання. Останній спосіб, при використанні скорочених URL-адрес, допомагає визначити і географічну приналежність аудиторії. Нативні інструменти Telegram не дозволяють подивитися весь список передплатників - творець і адміністратори каналу бачать лише випадковий список з 200 учасників і можуть скористатися пошуком.

Ще один популярний спосіб оцінити цінність каналу - розрахунок по заробітку на рекламі за рік. В основу береться така формула: ціна одного поста × 4-5 рекламних постів на місяць × 12 місяців. Варто враховувати, що доходи від реклами - непостійний джерело прибутку, а підтримувати його потрібно контентом. Тому гарантувати повернення інвестицій дуже складно.

Як отримати перше передплатників?

Почнемо з банальностей - покличте ваших друзів з соцмереж. Опублікуйте анонс в Facebook, напишіть в Twitter, закріпіть посилання в профілі Instagram.

Важливо: Telegram дозволяє «насильно» додати в канал людей з контакт-листа (до 200 чоловік), але краще відмовтеся від такої практики. По-перше, ризикуєте отримати бан за підозрілу активність. По-друге, це просто нечесно - люди повинні підписуватися за власним інтересом. Нерелеватная аудиторія просто припинить читати канал або відпише. З тієї ж причини можна відразу забути про накрутки: тисячі акаунтів, які не дивляться пости, лише викличуть підозри.

Якщо ви не зірка соцмереж і канал не отримав віральную популярність, доведеться звертатися до адміністраторів каналів зі схожою тематикою. Варіантів знову два: покупка реклами і взаємовигідне співробітництво. З рекламою все просто, а ось другу опцію незаслужено часто скидають з рахунків. Багато хто готовий згадати ваш канал, наприклад, в обмін на якісний текст або інші опції співпраці. Проте, часто молоді канали виявляються в невдалому збігу обставин - від партнерства відмовляються через невисокий кількості передплатників, а відсутність аудиторії спровоковано тим, що ніхто не знає про канал.

У кого купувати рекламу і скільки на це витрачати?

Рекламу можна купувати як всередині Telegram, так і на інших майданчиках (Facebook, Instagram Stories). Перший спосіб зазвичай ефективніше, але і нехтувати іншими механіками не варто.

Наприклад, завдяки розіграшу книг в Facebook канал «Digital masons» отримав більше 1500 передплатників. Оцінити ефективність залучення аудиторії з Instagram можна по кейсу Максима Зайченко з рекрутинговим каналом «Зайченко Team» - він докладно описав , Скільки витратив на просування в акаунтах блогерів.

Якщо орієнтуєтеся на великі канали, зверніть увагу на сервіс Tgstat.ru - в ньому можна відфільтрувати канали потрібної тематики, країни і навіть подивитися ціни на рекламу (проте ціни вказані в рублях). Але остаточну вартість розміщення формують адміністратори: вони можуть робити знижки або просити більше грошей. У Telegram існує негласне поділ на авторські і не-авторські канали. Перші, як правило, ведуться окремою людиною і не позиціонуються як комерційна ініціатива. Другі є загальну групу: туди входять і акаунти ЗМІ, і просто інформаційні проекти. Реклама в авторських каналах зазвичай дорожче, але і аудиторія - лояльніше.

Реклама в авторських каналах зазвичай дорожче, але і аудиторія - лояльніше

Приклад поста з описом рекламних умов

Обов'язково звіряйте опис каналу - часто там вказані дані про платні розміщених або контакти менеджерів по рекламі. Про те, як ставляться і за скільки продають рекламу провідні українські адміністратори, редакція AIN.UA писала в грудні 2017 року.

Проте, скласти точний прайс-лист по каналах в Telegram не вийде: необхідно врахувати дуже багато змінних. Яка у вас тематика, яку аудиторію ви хочете отримати (вік + географія), який бюджет готові витратити? Подання про ситуацію може дати дослідження каналу SMM в Telegram , Випущене в грудні 2017 року. Дані в ньому взяті з того ж Tgstat.ru, але візуалізовані: найдорожче обійдеться розміщення в крипто-каналах, найдешевше продають рекламу каталоги і канали «для дорослих».

Що таке Telegraph і як ним користуватися?

Telegraph - окремий веб-сервіс для публікації текстів. Він створений командою Telegram і оптимізований для сумісності з месенджером - в мобільній версії посилання на Telegraph відкриваються в форматі Instant Views. Це аналог Instant Articles в Facebook або AMP в пошуку Google - вміст сторінки завантажується заздалегідь і відкривається майже миттєво. На десктопних клієнтів і для інших користувачів мережі посилання будуть вести на сайт Telegraph.

На десктопних клієнтів і для інших користувачів мережі посилання будуть вести на сайт Telegraph

Пост в Telegraph на сайті

Публікації в Telegraph можна делать анонімнімі, а можна прив'язати існуючій канал або аккаунт в месенджері. Опублікуваті текст можна только через сайт . Поле «автор» можна б або не заповнюваті Взагалі, або Написати туди Довільне имя / псевдонім. Якщо виділити його, з'явиться опція для форматування - вставка посилання. Закріпіть туди URL-адресу облікового запису або каналу (вони виглядають як t.me/username) і у читачів з'явиться можливість швидко перейти до джерела. Логічно ставити посилання на канал. Тоді при відкритті тексту в Instant Views відобразиться і кнопка для швидкої підписки на нього.

Приклад публікації в Telegraph

Права редагування кожної статті закріплюються за тим браузером, з якого ви її створили. Тобто, опублікувавши текст з комп'ютера, на телефоні його не виправиш. Але є можливість редагувати пости незалежно від платформи. Для цього необхідно скористатися офіційним ботом . У ньому можна створити один або кілька акаунтів, а також вказати посилання для відображення. Крім того, бот дозволяє дізнатися перегляди будь-якій публікації в Telegraph, а не тільки створеної вами.

Ще три Лайфхак при використанні Telegraph:

 1. Спочатку сервіс транслітерує заголовки для формування URL. Якщо хочете зробити «красиву посилання», напишіть її англійською в заголовку, опублікуйте текст, знову відредагуйте і поставте потрібний заголовок.
 2. У Telegraph можна інтегрувати пости з Telegram-каналів, досить вставити в текст їх унікальне посилання. Її можна отримати, натиснувши на стрілочку для шеринга в каналі: під списком контактів буде можливість скопіювати лінк.
 3. У Telegraph є красиві роздільники. Тричі наберіть * і натисніть Enter - між абзацами з'явиться довга горизонтальна лінія.

Помітілі помилку? Віділіть ее та натісніть Ctrl + Enter, щоб повідоміті нам.

Як завести канал?
Як оформити канал?
Як оформляти пости?
Скільки разів на день постити?
У канал можна постити тільки картинки і текст?
Так можна?
Хочу відразу купити канал?
Скільки це буде коштувати?
Як отримати перше передплатників?
У кого купувати рекламу і скільки на це витрачати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью