• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Хмарні технології IBM: як вони поєднуються один з одним

 1. Основні ідеї хмарних обчислень
 2. моделі обслуговування
 3. Малюнок 1. Інфраструктури базової архітектури хмарних обчислень IBM
 4. загальнодоступне хмара
 5. Загальнодоступне і приватна хмара
 6. IBM Cloud Managed Services
 7. інші рішення
 8. Суміжні технології і методи
 9. хмарні служби
 10. Монолітні (предоблачние) програмні додатки
 11. Cloud Foundry
 12. IBM Bluemix
 13. IBM UrbanCode
 14. Docker
 15. OpenStack
 16. Програмно визначає середовище
 17. Гібрідні хмарні обчислення
 18. приклади використання
 19. Бізнес-мета
 20. Необхідні умови та атрибути рішення
 21. Необхідні умови
 22. Необхідні умови
 23. Необхідні умови
 24. З'єднуємо все разом
 25. Таблиця 1. Зіставлення різних хмарних моделей розгортання з пропозиціями і продуктами, а також допоміжними...
 26. Ресурси для скачування

Хмарні обчислення призвели до істотної зміни парадигми створення, доставки і споживання ІТ-ресурсів. Технологія хмарних обчислень також є основною рушійною силою зростання і інновацій на всьому глобальному просторі ІТ. Однак простір рішень в сфері хмарних обчислень рясніє величезною кількістю нових термінів і технологій, які на перший погляд не завжди наповнені змістом. Ймовірно, що ви вже використовуєте Інтернет і хмарні обчислення для вирішення таких завдань, як мобільна електронна пошта, однак буде корисно трохи заглибитися і окинути хмарні обчислення більш широким поглядом.

Наприклад, в цій статті розглядається широкий спектр хмарних технологій: інфраструктура як послуга (IaaS), платформа як послуга (PaaS), програмне забезпечення як послуга (SaaS), приватне хмара, гібридне хмара, IBM® Bluemix ™, SoftLayer®, IBM Power Systems ™ в системі SoftLayer, OpenStack, програмно-обумовлена ​​середовище (SDE), Docker, інтерфейси програмування додатків (API), Cloud Foundry, DevOps, гібридні хмари і платформа IBM Power Development Platform (PDP). Що вони собою являють? Як вони поєднуються один з одним? Де і як їх можна отримати? Як вони використовуються?

Ми знаємо, що питань багато - але не турбуйтеся, ви прийшли в потрібне місце! Ми знаємо, що навколо хмарних обчислень з'явилося безліч нових технологій. У цій статті ми розглянемо всі ці питання, постараємося внести деяку ясність і наведемо типові приклади, що ілюструють, як ці технології використовуються разом. Ми почнемо з деяких важливих основних понять, а потім заглибимося в нові області. Так як ми працюємо в IBM, ми зосередимося головним чином на прикладах з використанням хмарних рішень IBM.

Основні ідеї хмарних обчислень

Хмарні обчислення, або хмара, - це надання всіляких обчислювальних ресурсів - від додатків до даних і апаратного забезпечення, програмного забезпечення і навіть центрів обробки даних - на вимогу через Інтернет з оплатою за фактичне використання. Крім того, хмарні обчислення можуть включати в себе здатність швидко і динамічно виділяти, а потім повертати ІТ-ресурси, підхід ІТ-самообслуговування (замість того щоб кожного разу звертатися в ІТ-відділ для отримання доступу до ІТ-ресурсів) і реалізацію економічного ефекту шляхом спільного використання ресурсів і надання цих ресурсів дуже точно розрахованими порціями.

моделі обслуговування

 • Інфраструктура як сервіс: IaaS забезпечує користувачів основними обчислювальними ресурсами, включаючи сервери, мережеві ресурси, ресурси зберігання даних і простір ЦОД на основі самообслуговування і моделі оплати за фактом використання. IaaS часто називають фундаментом хмарних обчислень. У типовій хмарної моделі IaaS основні обчислювальні ресурси, що надаються користувачам, це або фізичні сервери (виділені), або віртуалізовані сервери (використовувані спільно). IaaS можуть експлуатувати користувачі або постачальники послуг, які поверх своєї базової платформи IaaS пропонують більш специфічні або передові хмарні послуги. Приклади великих постачальників на ринку IaaS: IBM, Amazon, Oracle, Microsoft®, Hewlett-Packard, Fujitsu, Rackspace, Computer Sciences Corporation (CSC), Google і Joyent.
 • Платформа як послуга: PaaS будується поверх IaaS і являє собою поєднання програмного забезпечення інфраструктури і платформи; зазвичай це означає розробку хмарних додатків, проміжне ПО, програмне забезпечення баз даних і відповідні апаратні платформи разом з усім, що потрібно для підтримки повного життєвого циклу розробки, тестування та випуску програм на базі Інтернету (хмари) - виключаючи витрати і труднощі, пов'язані з придбанням , управлінням і підтримкою базової апаратури і програмної платформи.
 • Програмне забезпечення як послуга: SaaS надає доступ через мережу до додатків, які працюють в хмарі. Як правило, в рамках SaaS-рішень безліч клієнтів отримують загальний доступ до надаваних в хмарі програмного забезпечення та баз даних. Таким чином, основна особливість рішень SaaS полягає в тому, що вони розраховані на мультітенатность - тобто програмне забезпечення, апаратура і дані можуть використовуватися багатьма людьми одночасно і безпечно розподілятися між ними. У число популярних SaaS-додатків входять системи управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM), системи планування загальорганізаційних ресурсів (ERP) та інші галузеві програми. Приклади широко відомих постачальників SaaS: IBM, Oracle, Microsoft і Salesforce.Com.

моделі розгортання

 • Приватне хмара: приватна хмара - це хмарна обчислювальна система, зазвичай встановлена за фаєрволом, з певним набором технологій, які дозволяють контролювати доступ до хмарним службам і даними. Конкретний приклад - компанія зі списку Fortune 500, яка використовує рішення IaaS, PaaS або SaaS і робить їх доступними для своїх власних співробітників. Більшість компаній вибирає рішення приватного хмари в якості першого кроку до хмари для забезпечення контрольованого доступу до своїх хмарних ресурсів. В якості логічного продовження приватні хмари зазвичай розвиваються до управління робочими навантаженнями центрів обробки даних з використанням як приватних, так і загальнодоступних хмар - що призводить до створення гібридного хмари.
 • Загальнодоступне хмара: загальнодоступне хмара - це хмарна обчислювальна система, зазвичай відкрита, яка може включати в себе технологію забезпечення безпеки, що дозволяє контролювати доступ до хмарним службам і даних користувачів. До прикладів популярних загальнодоступних хмар відносяться IBM SoftLayer, Amazon, Google, Microsoft Azure, Rackspace і ін. Так, якщо ви користуєтеся службою пошуку Google або Bing або службою електронної пошти Google Gmail, то ви користуєтеся послугами загальнодоступного хмари.
 • Гібридне хмара: гібридне хмара використовує технологію, яка дозволяє об'єднати, або «зшити», хмарні додатки і дані, які зазвичай розміщуються в корпоративних ІТ-системах і приватних хмарних службах, з використанням вмісту та послуг загальнодоступного хмари. Реальність така, що приватна хмара зазвичай не може існувати у відриві від решти внутрішніх, необлачних ІТ-ресурсів компанії і загальнодоступного хмари. Більшість компаній, що мають приватні хмари, зазвичай розвивають їх для управління робочими навантаженнями центрів обробки даних з використанням як приватних, так і загальнодоступних хмар - що призводить до створення гібридного хмари. Гібридні хмарні додатки зазвичай пов'язані з використанням технології безпечного підключення до хмари, поряд з API-інтерфейсами і рішеннями управління на базі API.

хмарна архітектура

Споживачі хмарних обчислень можуть використовувати послуги IaaS, PaaS і SaaS - всі вони надаються швидко і різними постачальниками на основі оплати за фактом. Розробники і тестери можуть використовувати PaaS-можливості хмари, щоб дуже швидко створювати і надавати нові хмарні додатки і послуги. На різних хмарних платформах можуть реалізовуватися корпоративні або галузеві SaaS-рішення. Крім того, користувачі можуть вибирати між моделями приватного і загальнодоступного хмари і навіть поєднувати їх з допомогою гібридного хмари.

На малюнку 1 представлена ​​повна схема архітектури хмарних обчислень (в даному випадку, архітектури хмарних обчислень IBM). У нижній частині малюнка видно, що створення хмари починається з устаткування (сервери, системи зберігання, мережі і приміщення). Потім додається хмарне програмне забезпечення (наприклад, OpenStack), яке допомагає створити і надати деякі з основних хмарних функцій, таких як IaaS, а також оперативні та ділові допоміжні служби для хмари. Потім додається рішення PaaS, наприклад, IBM Bluemix. І нарешті, можна додати або надати SaaS-додатки і об'єднати їх для створення бізнес-процесів і також надавати їх все як послуги. Найважливішими елементами хмарного рішення також є безпека, продуктивність, масштабування, стійкість і управління.

У лівій частині малюнка 1 показані споживачі хмарних послуг (наприклад, кінцеві користувачі). У правій частині показані виробники хмарного контенту, додатків і хмарних послуг.

Малюнок 1. Інфраструктури базової архітектури хмарних обчислень IBM
Хмарні обчислення призвели до істотної зміни парадигми створення, доставки і споживання ІТ-ресурсів

Моделі розгортання і приклади

Приватне хмара

Багато компаній, включаючи IBM, зазвичай реалізують рішення приватного хмари шляхом створення набору фізичних серверів або виртуализированной хмарної інфраструктури з подальшим додаванням хмарного програмного забезпечення для надання послуг своїм користувачам на основі обмеженого доступу із застосуванням моделей PaaS або SaaS. Важливо відзначити, що приватні хмарні рішення можуть виконуватися на апаратній інфраструктурі декількох типів (x86, IBM Power®, IBM Systems z®, системи зберігання IBM і т.п.) і часто здатні підтримувати різні низькорівневі оболонки (KVM, IBM PowerVM®, IBM PowerVC, IBM z® / VM, VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix Xen), щоб використовувати переваги економічної ефективності, які дають віртуалізація і консолідація. Сама IBM є прикладом компанії, яка використовує безліч рішень приватного хмари. Приватні хмари за своєю природою розраховані на доступ певного кола користувачів, від них може вимагатися дотримання правових і нормативних обмежень, вони можуть бути не відкриті для широкої публіки. Другий приклад - використання технології приватного хмари, заснованої на OpenStack, компанією PayPal.

загальнодоступне хмара

IBM Power Development Cloud (PDP) - це платформа загальнодоступного хмари. PDP, яка колись називалася Virtual Loaner Program (VLP), покликана задовольнити багато, хоча і не всі типові вимоги бізнес-партнерів IBM® по віддаленому, дуже дешевому доступу до обладнання та проміжного ПО IBM Power Systems. Платформа IBM PDP Cloud надзвичайно популярна, тому що її користувачі (наприклад, ISV або інші бізнес-партнери) можуть швидко і ефективно отримувати доступ і розробляти рішення на обладнанні IBM Power і програмному забезпеченні IBM при мінімальних або нульових витратах, що дозволяє їм зосередитися на створенні наступного покоління своїх інноваційних рішень.

Загальнодоступне і приватна хмара

Компанія SoftLayer, придбана IBM в липні 2013 року, пропонує як загальнодоступну, так і приватну хмарні платформи. SoftLayer забезпечує підтримку хмари IaaS зростаючим числом центрів обробки даних і мережевих вузлів у всьому світі. Клієнтами SoftLayer можуть бути як невеликі веб-стартапи, так і транснаціональні корпорації. У число продуктів і послуг входять фізичні та віртуальні сервери, мережеві системи, рішення "під ключ" для роботи з великими даними, рішення приватного хмари і багато іншого. До унікальних переваг SoftLayer відносяться перша в галузі топологія «мережу всередині мережі» для забезпечення істинно внеполосного доступу, простий в застосуванні портал для клієнтів і надійний API-інтерфейс для повного віддаленого доступу до всіх засобів управління товарами і послугами.

IBM Cloud Managed Services

IBM Cloud Managed Services ™ - це повністю керована і надійно захищене хмара IaaS, оптимізоване для критично важливих додатків масштабу підприємства. До послуг клієнтів унікальні SLA на умовах безвідмовної роботи з надійністю 99,95% на рівні примірників віртуальних машин (VM) і безліч переваг приватного хмари (наприклад, виділені сервери і системи зберігання даних з гнучкими можливостями масштабування і всіма перевагами хмарної економіки). Через IBM Cloud Managed Services надається доступ до IBM AIX® на платформі IBM Power Systems.

інші рішення

IBM також пропонує більш 100 хмарних рішень SaaS на платформі IBM Cloud - все від маркетингу, продажів і торгівлі до управління кадровими ресурсами та юридичних систем. IBM надає бізнес-додатки SaaS з характеристиками безпеки, надійності і гнучкості корпоративного класу.

Багато інших прикладів використання хмари клієнтами можна знайти на веб-сайтах IBM Cloud Computing і OpenStack .

Суміжні технології і методи

Development and operations (DevOps) - це метод розробки програмного забезпечення, заснований на тісному співробітництві між розробниками програмного забезпечення, клієнтами та інших фахівцями в сфері інформаційних технологій (ІТ), а також на швидкому створенні і випуску нових хмарних послуг. DevOps оптимізований для визначення взаємозалежності між розробкою програмного забезпечення, вимог клієнта і сучасної хмарної платформою розробки і виконання. DevOps в поєднанні з аналітикою легко підтримує створення і безперервний випуск хмарних послуг нового покоління. Хмарні платформи PaaS, такі як IBM Bluemix, часто оптимізовані для швидкої розробки додатків, самодіфференцірованія розробника за видами наданих їм послуг і простого приєднання до повноцінної середовищі DevOps.

хмарні служби

Хмарні служби - це хмарні додатки, написані спеціально для роботи в хмарному середовищі виконання (наприклад, нове хмарне аналітичне додаток, написаний спеціально для підтримки виконання в середовищі OpenStack). Найчастіше хмарні служби пишуться і розгортаються за допомогою хмарної середовища PaaS, яка також підтримує DevOps. В ідеалі хмарні служби можна розгортати в кількох хмарних середовищах, які відповідають певним вимогам (наприклад, по продуктивності, масштабування і т.п). Хмарні служби можуть використовуватися в інших контекстах іншими, ще більш прогресивними хмарними службами. Хмарні служби часто розміщуються і зберігаються в каталогах служб постачальників хмарних послуг і відповідають вимогами рівнів експлуатації та бізнес-підтримки хмари.

Монолітні (предоблачние) програмні додатки

Монолітні додатки також можуть бути перепроектовані для роботи на платформах хмарних обчислень. Зазвичай це робиться шляхом створення хмарного віртуального пристрою на монолітному програмному забезпеченні, на якому працюють віртуальні машини зі спеціальними сценаріями і перепакуванням, яку хмара забезпечує для додатка.

Cloud Foundry

Cloud Foundry - це відкрите рішення хмарних обчислень PaaS, спочатку розроблене компанією VMware, а тепер належить компанії Pivotal Software (дочірня компанія VMware).

IBM Bluemix

IBM Bluemix - це пропозиція PaaS, засноване на проекті розробки ПЗ з відкритим вихідним кодом Cloud Foundry. Воно підтримує кілька мов програмування і служб, а також вбудовану систему DevOps для створення, виконання, розгортання та управління додатками в хмарі. Bluemix працює на інфраструктурі SoftLayer.

IBM UrbanCode

IBM UrbanCode оркеструє і автоматизує процеси розгортання додатків, настройки проміжного програмного забезпечення та внесення змін до бази даних в середовищі розробки, тестування та виробництва. Це рішення призначене для полегшення швидкого зворотного зв'язку і безперервного випуску в процесі гнучкої розробки. Воно забезпечує аудиторські перевірки, управління версіями і затвердження, необхідні в процесі виробництва.

Docker

Docker - це відкрита платформа для розробників і системних адміністраторів, що дозволяє створювати, випускати і експлуатувати розподілені хмарні додатки, які часто називають хмарними службами. Додатки Docker працюють всередині механізму виконання, або контейнера Docker. Екосистема Docker включає в себе механізм контейнера Docker, портативну, легку середу виконання і інструмент упаковки, а також центр Docker (хмарну службу для спільного використання додатків і автоматизації робочих процесів). Docker підтримується на платформах x86, IBM Power, IBM z Systems ™ і ARM.

OpenStack

OpenStack - це хмарна операційна система з відкритим вихідним кодом, яка управляє великими пулами обчислювальних ресурсів, ресурсів зберігання і мережевих ресурсів. Всі вони управляються з панелі моніторингу, яка надає адміністраторам можливість виділяти користувачам ресурси через веб-інтерфейс. Розробникам ІТ-ресурси OpenStack доступні через API-інтерфейси. OpenStack можна використовувати для управління ІТ-ресурсами одного або декількох центрів обробки даних (регіонів).

Програмно визначає середовище

Програмно обумовлена ​​середовище (SDE) - це ІТ-інфраструктура (апаратура та системне програмне забезпечення), яка дозволяє адаптувати обчислювальні ресурси, ресурси СГД та мережеві ресурси відповідно до тих змін завданнями. Багато хмарні завдання або приклади застосування можуть дуже швидко міняти свої моделі поведінки. Потреби хмарних додатків в споживанні ІТ-ресурсів можуть змінюватися з плином часу. Технологія SDE може використовуватися для створення і підтримки базового обладнання хмари, що лежить в основі надзвичайно адаптивних і гнучких хмарних обчислювальних систем.

Гібрідні хмарні обчислення

Тепер давайте розглянемо Особливий випадок гібрідного хмари, де можна змішуваті и поєднуваті хмарні служби загальнодоступніх и приватних хмар. По-перше, слід зазначити, що багато традиційних підприємства мають у своєму розпорядженні ІТ-інфраструктурою та системами того чи іншого типу, що робить повний перехід в хмару нереальним. Багато підприємств не в змозі перенести в хмару всі свої старі програми. Тому IBM і інші компанії розвивають модель гібридного хмари, в якій традиційні ІТ можна інтегрувати з зовнішніми або навіть внутрішніми хмарами. Нижче наведені деякі основні технології, пов'язані зі створенням і випуском гібридних хмарних рішень.

 • Інтеграція на основі хмари: метод безпечного з'єднання, інтеграції і надання доступу розробникам і користувачам до хмарним програм та даних, скомбінованим з існуючими старими системами або традиційними, що не хмарними ІТ-системами і даними. У рішеннях інтеграції на основі хмари часто використовуються безпечні з'єднання і програмні API-інтерфейси.
 • Рішення для підключення до хмарних служб: забезпечують прості, швидкі та безпечні з'єднання як з хмарними, так і з локальними даними і додатками. Безпечне з'єднання зазвичай досягається за допомогою спеціального програмного забезпечення або використання галузевих стандартів у всіх з'єднуються системах. Прикладом служить використання безпечного з'єднувача IBM Bluemix, який з'єднує хмарні середовища PaaS Bluemix з даними IBM DB2® на платформах IBM Power Systems і IBM z Systems.
 • Інтерфейси прикладних програм (API): набори підпрограм, протоколів та інструментів для створення прикладних програм. API-інтерфейс надає певні ресурси, дані або послуги для широкого споживання. API-інтерфейс - це спосіб взаємодії служб і програмних продуктів один з одним через документований інтерфейс. API-інтерфейс дозволяє компаніям відкривати дані для сторонніх розробників, ділових партнерів і власних внутрішніх підрозділів. Розробники додатків можуть легко використовувати API-інтерфейси і викликати їх через веб-браузер, мобільний додаток або пристрій. Каталоги продукції, списки телефонів, страхові випадки, стан замовлень і ставки за банківськими кредитами - ось лише деякі приклади послуг, які надаються через API-інтерфейси. API-інтерфейси постійно змінюються, додаючи все нові можливості в залежності від бізнес-вимог, а розробників інформують про ці зміни. Як тільки вони встановлені, API-інтерфейси стають більше продуктом, ніж просто технічним засобом.
 • Управління API-інтерфейсами: процес публікації API-інтерфейсів, їх просування та контролю над ними в безпечної, що масштабується середовищі.
 • Шлюз IBM DataPower®: приклад системи управління API-інтерфейсами, яка є спеціалізованою платформу забезпечення безпеки та інтеграції для мобільних і хмарних додатків, API, веб-додатків, сервіс-орієнтованої архітектури (SOA) і додатків business-to-business (B2B) .

приклади використання

Використання IaaS в ізольованій дослідної середовищі для розробки додатків

Розробникам додатків потрібен доступ до нового обладнання для імітації виробничих умов з метою тестування без перешкод для реального виробництва. У традиційних середовищах із застосуванням власного обладнання створення продуктивної ізольованою середовища - надзвичайно трудомістке завдання.

Бізнес-мета

За допомогою пропозицій IaaS на базі приватних, загальнодоступних або гібридних хмар компанії можуть значно зменшити або зовсім виключити значні капітальні витрати і прискорити розробку нового прикладного програмного забезпечення.

Необхідні умови та атрибути рішення

 • Хмарна інфраструктура апаратних засобів і платформи: інфраструктура повинна бути оптимізована для виконання вимог окремого розробника додатків.
 • Моніторинг та управління: постачальник хмари повинен надати інструменти моніторингу та адміністрування тестового середовища в режимі реального часу.
 • Масштабованість: при зміні умов тестування постачальник хмари повинен надати API-інтерфейси або інструментарій для нарощування або скорочення ресурсів середовища.
 • Сумісність: забезпечити послідовні, відкриті стандартні інтерфейси для доступу і управління. Потрібні відкриті стандартні формати і інтерфейси для запиту цін і параметрів якості обслуговування.

Пропозиції IBM, які можуть використовуватися для створення цих середовищ

Використання PaaS для безперервного випуску ПО

Безперервний випуск ПО - це підхід до розробки програмного забезпечення, який дозволяє автоматизувати частий випуск нових версій з мінімальним або нульовим ручним втручанням. На своєму шляху через конвеєр розгортання програмне забезпечення має перед випуском пройти ряд перевірок по ряду критеріїв. Основна мета безперервного випуску - створити можливість надійного, швидкого і повторюваного випуску нових версій програмного забезпечення для користувачів з низьким рівнем ризику і близьким до нульового часом простою.

Необхідні умови

 • Автоматизоване тестування: модульне, інтеграційне і системне тестування повинно бути повністю автоматизовано.
 • Безперервна інтеграція: підхід до розробки, при якому версії всіх розробників об'єднуються в одну версію. Кожна версія перевіряється шляхом автоматичного складання для виявлення проблем.
 • Автоматизоване розгортання: для полегшення автоматизованого тестування і безперервної інтеграції потрібна платформа, яка дозволяє організувати автоматичне розгортання для створення середовища виконання і служб для здійснення побудови та тестування.
 • Сервіс-орієнтована архітектура (SOA): дозволяє будувати архітектуру з окремих компонентів і полегшує впровадження моделі SaaS. Випуск програмного забезпечення методом SOA дозволяє групам розробників зосередити увагу на конкретних завданнях і забезпечує можливість вносити зміни і випускати виправлення для цих окремих завдань, замість того щоб змінювати монолітне додаток.
 • Зміни в культурі: це переорієнтація з ручного контролю і ізольованих груп на середу, яка дозволяє автоматизувати конвеєр випуску. Щоб такі прийоми, як розгалуження коду, вписувалися в модель безперервного випуску, їх потрібно адаптувати.

пропозиції IBM

гібридне хмара

Основна мета гібридного хмари і хмарної інтеграції полягає в сприянні створенню нових систем участі в хмарі за допомогою своїх локальних систем безпечним і надійним чином.

Хмарна інтеграція допомагає захистити інвестиції компанії в свої старі системи, надійно інтегруючи хмарні додатки і дані з локальними.

Необхідні умови

 • Безпека: локальні дані, доступні з додатків, повинні бути зашифровані. Дані також можуть кешуватися в хмарі, де може виконуватися деяка робота. Таким чином, необхідно реалізувати шифрування і маскування даних.
 • Надійний доступ: природа мобільних і веб-додатків вимагає, щоб доступ до даних був надійним і проводився за розумний час.
 • Модель підписки: дозволяє структурувати службу на різні рівні доступу в залежності від транзакцій або користувачів.
 • Коннектори: служба хмарної інтеграції повинна надавати коннектори для добре відомих джерел. В іншому випадку повинен бути наданий комплект інструментів розробки програмного забезпечення (SDK) для створення спеціальних конекторів.
 • Моніторинг та управління: користувачі повинні мати можливість контролювати і адмініструвати доступ до джерел.

пропозиції IBM

Програмне забезпечення як послуга

SaaS дозволяє експлуатувати програмне забезпечення, яке працює в хмарної інфраструктурі, з оплатою за фактичне використання за гнучкою технічної та бізнес-моделі доставки ресурсів. Основні цілі рішень SaaS - прискорення впровадження нових рішень і скорочення поточних витрат, а також надання самостійного доступу до додатків.

Необхідні умови

 • Надійна оптимізована хмарне середовище IaaS в поєднанні з програмним забезпеченням SaaS.
 • Готовність і час безвідмовної роботи. Переміщення даних в хмару може привести до підвищеної складності і потенційним відмов. Додатків повинно бути гарантовано, що серверна база даних буде відповідати на запити для виконання операцій по крайней мере 99,999% часу.
 • Ключовим компонентом надання можливості платити по мірі використання є вимір, моніторинг та білінг програмного забезпечення.
 • Затримка і час відгуку: користувачі очікують дуже швидкої реакції з хмари і, зокрема, реакції бази даних. Інфраструктура підтримки хмари, включаючи базу даних і власне Інтернет, повинна забезпечувати очікуваний час відгуку.
 • Безпека: при використанні постачальників загальнодоступного хмари або при передачі даних через мережі загального користування необхідно вживати особливих заходів безпеки. Постачальники загальнодоступних хмар повинні документувати і перевіряти процеси для гарантії безпеки даних.

пропозиції IBM

Поряд зі службами SoftLayer , Bluemix и Bluemix DevOps IBM пропонує понад 100 рішень SaaS.

З'єднуємо все разом

Хмара - це споживання і надання ІТ-послуг (інфраструктури, платформи і програмного забезпечення) тим, хто в них потребує або кому дозволено їх використовувати. Як правило, бізнес-модель хмарних обчислень (платиш по мірі використання) істотно відрізняється від традиційних бізнес-моделей, орієнтованих на ІТ-продукти, які можуть вимагати значних одноразових капітальних витрат. До того ж характер хмарної інфраструктури дозволяє продавати і купувати ресурси набагато меншими, більш ефективними блоками високо віртуалізованого апаратного і програмного забезпечення в порівнянні з колишніми, традиційними моделями одноразової закупівлі великих обчислювальних ємностей.

Хмарні обчислювальні системи зазвичай будуються поверх обладнання постачальників і системного програмного забезпечення (гіпервізора і т.п.), часто з використанням хмарних операційних середовищ, які охоплюють обчислення, системи зберігання та мережеві ресурси, таких як OpenStack. Після створення хмарної операційної середовища користувачам можуть бути запропоновані конкретні хмарні ІТ-служби або рішення, такі як Bluemix від IBM для PaaS, або можливість отримання обчислювальної потужності IaaS IBM POWER8 ™ через IBM PDP із застосуванням загальнодоступного хмари SoftLayer. До хмарної обчислювальному середовищі також можна додати технологію SDE, зазвичай поверх інфраструктури та інтегрованої в хмару операційного середовища (наприклад, OpenStack), щоб хмарні системи стали набагато більш адаптивними і швидше реагували на мінливі робочі навантаження і бізнес-вимоги. Звичайно, хмара можна створити і без SDE. Однак технологія SDE дозволяє створити більш адаптивне і чуйне хмара.

Розробка в сфері хмарних технологій в значній мірі спрямована на те, щоб створювати хмарні служби, а потім компонувати їх в рішення для широкого кола завдань. DevOps - це новий, сучасний підхід, в значній мірі пов'язаний з хмарної розробкою, при якому невеликі групи итеративно створюють, випускають і вдосконалюють хмарні послуги з упором на швидкість виведення продуктів на ринок для отримання переваг за рахунок інновацій. Одна з нових тенденцій в сфері хмарних середовищ розробки - перехід від великих, монолітних систем програмного забезпечення до створення більш дрібних, вільно компонованих служб (т.зв. мікрослужб). Мікрослужби дозволяють розбити великі програми на невеликий набір вільно компонованих служб, які потім можна легко поєднувати один з одним і з API-інтерфейсами. Docker являє собою новий вид технології контейнера, оптимізованої для розміщення і об'єднання мікрослужб в хмарні додатки. Він полегшує поширення мікрослужб, дозволяє створювати спільноти і об'єднання і забезпечує більш високий рівень переносимості, швидкості виходу на ринок і продуктивності.

У таблиці 1 перераховані моделі розгортання хмари в зіставленні з конкретними пропозиціями і продуктами, а також з деякими допоміжними технологіями IBM.

Таблиця 1. Зіставлення різних хмарних моделей розгортання з пропозиціями і продуктами, а також допоміжними технологіями IBM

Моделі розгортання хмари Пропозиції / продукти Допоміжна технологія IaaS SoftLayer, IBM PDP, IBM Cloud Managed Services POWER8, z Systems, СГД, OpenStack, KVM, PowerVC, PowerVM, z / VM PaaS IBM Bluemix, IBM UrbanCode, IBM Rational Test Workbench Cloud Foundry, Docker, OpenStack Hot / Heat SaaS Більше 100 пропозицій в складі хмарного портфеля IBM SaaS Хмарні додатки - ініціатива в області галузевої мультітенатной технології проміжного програмного забезпечення і баз даних

Ресурси для скачування

Схожі тими

Підпишіть мене на повідомлення до коментарів

Що вони собою являють?
Як вони поєднуються один з одним?
Де і як їх можна отримати?
Як вони використовуються?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью