• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Гвинт Серф: інтернет-експеримент не закінчений

Ми кожен день користуємось електрикою, але ніколи не вдасться поговорити з відкривачем електрона. Ми кожен день їздимо по третьому кільцю, але нам так і не вдасться пізнати людину, яка придумала розв'язки цього кільця. Ми кожен день користуємось Інтернетом, і це особливий випадок. Зустрічайте - Гвинт Серф!

В.Долгов (Google Russia)

26 серпня у дворі Інституту «Стрілка» відбулася  лекція Вінта Серфа  , Якого нарекли «засновником Інтернету» та «євангелістом Google» 26 серпня у дворі Інституту «Стрілка» відбулася лекція Вінта Серфа , Якого нарекли «засновником Інтернету» та «євангелістом Google». Незважаючи на похмурі погодні умови, на території інституту був аншлаг, і підготовлених навушників для синхронного перекладу лекції не вистачило навіть для половини присутніх. Але жвавість доповіді, інтелігентний гумор і активна жестикуляція «творця Інтернету» зробили семінар доступним і захоплюючим.

«Глобальна кооперація»

«Я постараюся дати вам відчуття того, що відбувається з Інтернетом», - розпочав свою доповідь Гвинт Серф. Для цього він запропонував слухачам перенестися в часі на 40 років назад, коли в якості наукового експерименту почала створюватися глобальна мережа. Гвинт Серф брав участь в розробці протоколу TCP / IP, який ліг в основу базової архітектури сучасного Інтернету. «Багато хто вважає, що мене можна було б зробити експонатом в музеї історії Мережі», - іронізує учений.

Сьогодні павутина є об'єднанням багатьох незалежних мереж. «Історія Інтернету - це історія глобального співробітництва», - говорить Серф. «На сьогоднішній день більше 75 млн. Комп'ютерів постійно знаходяться в Мережі. Фактично їх ще більше: до цього числа не відносяться комп'ютери і пристрої, які підключаються до Інтернету протягом дня ».

Азія буде домінувати в Мережі?

На сьогоднішній день користувачами Інтернету є близько 2 млрд. Людей. Більшість з них проживає в Азії (Індія, Китай, Індонезія). Незважаючи на порівняно невеликий відсоток (21,5%) проникнення послуг Інтернету в цих країнах, вже сьогодні можна говорити про переважання даної аудиторії. Це специфічно позначається на світовому інтернет-бізнесі і в цілому на сервісі інтернет-послуг.

Зростає і кількість даних, що циркулюють в веб-просторі. На питання, чи потрібен взагалі людству такий обсяг інформації, Серф справедливо зауважив, що кожна людина має право фільтрувати всі вступники до нього дані.

Інтернет-холодильник

Гвинт Серф також повідав публіці про прийдешнє появі високотехнологічних побутових пристроїв, підключених до Інтернету. За словами вченого, таким пристроєм може стати навіть холодильник. Американці часто кріплять до нього магнітами аркуші паперу з записами. Очевидно, що з цим завданням краще впорається вбудований електронний щоденник, який до того ж, підключаючись до Інтернету, підкаже пару рецептів з вмісту холодильника.

«Розумні будинки» в Японії з саморегуляцією мікроклімату, ваги, котрі відправляють e-mail дієтолога при підвищенні ваги - все це вже є сьогодні. А ось серфінгіста, які бажають мати інтернет-доступ прямо з дошки в море, доведеться, за словами вченого, трохи почекати до «недалекого майбутнього».

Україна заведе нелатинських домен

Що стосується доменних зон, Серф позитивно відгукнувся про ініціативу деяких країн по закладу нелатинських доменів національними мовами. Інтернаціоналізація Мережі спростить користування Інтернетом для людей, яким некомфортно писати латинські назви. Для того щоб доменні імена на різних мови не сепарованого Інтернет, необхідно, на думку вченого, реєструвати домени одночасно в декількох зонах.

Зараз, як зазначив Серф, ведеться активна робота по включенню нелатинських символів в домени. Уже з'явилися арабські домени, що належать Єгипту, а також російські домени в зоні РФ . Міжнародна організація з присвоєння доменних імен і номерів (ICANN) планує видати національні зони ще близько двох десятків країн, серед яких Україна, Палестина, Йордан, Туніс і Болгарія.

Google-Марс, я - Google-Земля, як чутно мене?

Ще однією тенденцією стала орієнтація на космічний простір. На сьогоднішній день існують вже три додатки, аналогічних Google Earth:, і. Знімки з високим дозволом отримані завдяки підтримці насПро.

Серйозні дослідження також ведуться по створенню інтернет-сполучення між планетами, наприклад, для управління науковими станціями. Існуючий протокол TCP / IP не підходить для реалізації цього завдання. Нестабільність зв'язку і тривалі затримки можуть збільшувати сеанс зв'язку до 40 хвилин. Тому зараз ведуться роботи над протоколом Delay and Disruption Tolerant Networking, що забезпечує з'єднання, стійке до обривів і затримок.

Зупинись, цунамі!

На питання з залу про засилля Інтернету в культурному житті людини, Гвинт Серф відповів: «Технологія залишиться з нами назавжди. Намагатися зупинити технології - це як бачити цунамі і говорити йому: зупинись, цунамі! Це не спрацює. Треба адаптувати юридичну сторону до електронного світу ». Як приклад він навів електронні книги, які не можна витягати з пристрою читання. Деякі технологічні обмеження, на думку Серфа, в змозі регулювати правові відносини.

Експеримент не закінчено

В кінці семінару у Серфа запитали, що б він змінив, будь у нього можливість повернутися на 40 років назад. Вчений зізнався, що головним його прорахунком тоді стало недостатня кількість інтернет-адрес. Як наслідок, сьогодні постала необхідність поступового впровадження нового протоколу - IPv6 .

«У 1970-х, коли було необхідно затвердити обсяг, доступний для визначення простору імен, я сказав, що 128 біт - це занадто багато. 32 біта дозволяли виділити близько чотирьох мільярдів імен, і я порахував, що для наукового експерименту такої кількості цілком достатньо. Проблема в тому, що цей експеримент так і не закінчився. Уявляєте, наскільки складно було б донести це до начальства 40 років тому? »

Азія буде домінувати в Мережі?
Уявляєте, наскільки складно було б донести це до начальства 40 років тому?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью