• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Графічні, відео, аудіо та текстові формати їх тіпи.Обучаемся.com

 1. Малюнки, зображення.
 2. Відео-файли:
 3. А тепер про форматах застосовуваних в інтернеті:
 4. Переходимо до категорії аудіо форматів.
 5. Формати тексту і документів.

Привіт мої шановні читачі Привіт мої шановні читачі!
Чи знаєте ви, що кожен файлик або документ знаходиться на вашому ПК, будь то картинка, аудіо фал або будь-якої ролик мають своє розширення, тобто тип файлу. Кожен тип файлів відноситься до відповідної категорії:

Ви можете клікнути на будь-яку категорію щоб відразу перейти до неї.

Згадуючи себе рочків так 3-5 назад, я й гадки не мав про ту кількість типів файлів про які знаю зараз. Як і згадував у статті Про Автора, я здобував вищу освіту в академії ШАГ міста Києва. Але перед тим як туди вступити, потрібно було пройти собеседевонаніе і здати невеликий тестовий іспит. Так ось, одним із завдань іспиту було написати 5 - 7 типів файлів відносяться до зображень з описом їх виникнення і властивостей. Ви не повірите але крім jpeg, gif та png нічого більше в голову не прийшло, але навіть знаючи ці типи файлів, я не знав як вони відрізняються і чим .... Сумно чи не так? І це людина, яка збиралася стати web-дизайнером. Ну а щоб ви не були такими ж далекими від знань елементарних типів файлів і могли при необхідності розповісти кому треба що це таке і з чим його їдять я і пишу цю статтю.
Існує просто величезна кількість типів і розширень файлів, і всі їхні описувати не вистачить і дня. Тому я буду брати тільки самий використовувані категорії і звичайно найпоширеніші типи файлів відносяться до цих категорій. Почнемо мабуть з аудіо.

Малюнки, зображення.

Отже самими поширеними типами файлів зображення є: JPEG, TIFF, GIF, RAW ну і часто зустрічається файл bmp. Всі ці файли відносяться до растрових зображень, але є ще файли і Векторного зображення, такі як: ai, cdr, cmx, eps, fla. А тепер пару слів про растре і векторі.

Растрова графіка - це графіка в якій дані про малюнок зберігаються в пікселях, де кожен піксель має своє колірне значення відповідної його моделі (RGB, CMYK, LAB, HSB). В основному це графіка, яку використовують на цифрових носіях. Вона має так зване властивість розмиття при збільшенні - втрату якості. Векторна графіка - це графіка має математичні дані, які оперують точками, а геометричними фігурами, які і складають власне сам малюнок. Коли ми до такого малюнку застосовуємо зум (збільшення), то такий малюнок практично перемальовується заново, що не несе ніякої втрати якості.
Ну а тепер проведемо невеличкий екскурс по типам цих типів графіки.
JPEG - розшифровується як Joint Photographic Experts Group, тобто назва компанії яка його і розробила. Цей файл має стислість, при чому з невеликими втратами якості, він є найпоширенішим графічним форматом на сьогодні. Відкрити його можна: будь-переглядач або редактор графіки, а також будь-який з існуючих зараз браузерів.
TIFF - Tagged Image File Format, що з англійської звучить так - формат для зберігання растрових графічних зображень. Напевно один з найпоширеніших типів файлу які використовують у друкарні, а також в факсах і сканерах. Так як і jpeg, можна відкрити більшість графічними редакторами.
GIF - має значення Graphics Interchange Format File, легко може зберігати в собі якусь послідовність растрових зображень, що часто ми називаємо НімАЦ. Створюється такий тип файлу переважно програмами для редагування відео або графіки. Використовують формат в Цифровий рекламі, а також при візуальному оформленні відео. Відкрити можна будь-яким браузером, і програмами для обробки і редагування графіки або відеомонтажу.
RAW - Raw Image Data File, що в перекладі значітя як необроблений. Це дані отримані з матриці високоякісних фотоапаратів не мають в собі ніякої обробки і стиснення, мають велику вагу. Перевага такого файлу в його подальшій обробці. Відкривається і обробляється спеціальними програмами або потужними редакторами типу Adobe Photoshop, JRiver Media Center або Rawstudio.
Ai - цей формат відноситься вже до векторів, створюваний програмою Adobe Illustrator. Тут важливо врахувати той фактор, що файл створений в новішій версії не відкриється в пізнішій, або ж відкриється але з втратою деяких даних. Цей формат створює високоякісні малюнки, але на жаль погано сумісний з іншими
Cdr - Цей векторний тип файлів відноситься до програми CorelDraw. Яка має не меншу популярність ніж той же Ілюстратор. Як і у випадку з Illustrator програма має багато версій, і кожен формат нової версії не зможе бути відкритим в більш пізньої версії. Сама якість збереження малюнка в цьому форматі відмінне, але тут є підводні камені, а саме формат погано читаємо в багатьох аналогічних програмах працюють з вектором.
Eps - Формат можна сміливо віднести до числа універсальних, так як з ним спокійно можуть працювати такі програми, як: Macromedia FreeHand, CorelDraw, Adobe Illustrator і багатьох інших аналогів. У цього формату векторної графіки, є також свої версії, і тут вже треба бути внімательнвм, так як не кожна програма зможе відкрити більш нові версії цього розширення.
Wmf - Ну і як компанія Microsoft може обійтися без власної напрацювання в векторній графіці. Цей тип векторної графіки використовується суто в Microsoft Windows. Хоча його може відкрити і будь-яка інша програма, але морочитися з ним не варто, так як він не має тієї якості малюнка, який присутній в вище викладених прикладах.

Відео-файли:

Відео-файли:

Перейдемо від графіки до відео. Я вже писав статтю про Format Factory , В яку згадував про форматах відносяться до відео.
VHS - отжиток минулого, формат відео який використовували на відеокасетах. (Приємні спогади, коли всією юрмою друзів у когось вдома сиділи і з захватом дивилися куплений бойовик на касеті), ох був час, счас все не так і друзів менше, з якими можна ось так компанією посидіти біля ящика.
DV (Digital Video) - формат розроблений світовими студіями записи відеозапису. Це теж касетна серія, але вже більш якісна і над якою працювала не одна провідна компанія, такі як Panasonic, Philips, Hitachi.
AVCHD - формат запису відео високої чіткості і характеристики, таких параметрів як 720p, 1080i і 1080p, носіями в даному випадку служили диски Blu-Ray, а також картки пам'яті. Всі ми його знаємо як HD відео або HD якість картинки. Це найсучасніший вид цифрового відео. Формат який стали використовувати всюди, і вже напевно немає такої людини, яка б не знав що таке DH якість відеофільму.
MPEG-1 - Формат стиснення для таких носіїв, як CD. Формат відео не виробляє високої якості картинки і має розширення 352х240, смішно чи не так. Побачити його в наш час в дії ну дуже велика рідкість. Зате ви знаєте що це таке.
MPEG-2 - Широке поширення цей формат отримав на дисках DVD, він дозволяє отснімать HDD і Flash-камери. Раніше цей формат застосовувався в деяких відеореєстраторах, також його застосовувала компанія AXIS Communications.
MPEG-4 - Формат відео поєднує в собі відомі кодеки: DivX, XviD, H.264 та ін. Завдяки його стислості, він володіє хорошою швидкістю передачі даних. Ну і варто згадати що його підтримують велику кількість DVD-плеєрів.
HD (High Definition) - Найпотужніший в якості формат відео, що має два види дозволів іменованих як: HD1 (1280х720) і звичайно HD2 (1440х1080) відповідно. Але щоб оцінити цю якість по достоїнству, потрібен широкоформатний дисплей ЖК-моніторів або телевізорів.
AVI - Дорогі читачі, це зовсім не формат, як ми всі звикли думати, це розробка Microsoft - контейнер, який з легкістю може зберігати в собі 4 потоку, такі як: відео, аудіо, текст і midi. Вражає, чи не так. Я вже мовчу про те масштабі з яким його використовує весь світ. А тепер відкрию маленький секрет. Ви напевно помічали що не завжди AVI файли читаються на вашому пристрої, то звуку немає, то відео немає, а звук є. Так ось причина в тому, що контейнер AVI може містити в собі кодек, якого немає у вашого пристрою читання. Щоб вирішити цю проблему раджу скачати і встановити собі на ПК збірку K-Lite Codec Pack. Назавжди забудете про свої проблеми.
WMV - Підсумок старань компанії Microsoft, цей відео-формат їх власна розробка, підсумок ролика обробленого в Movie Maker. У будь-якій збірці Вінди відкриється без проблем, його легко кодувати в інший формат тієї ж програмою про яку я писав в пості Установка і настройка програми Format Factory.
MOV - Поговорили про формат Microsoft, пора згадати і Apple, ось формат MOV і є творінням цієї компанії. За своєю суттю формат не поганий і може в собі містити як графіку, так і анімацію, а також 3D. Але є у нього недолік, не завжди він відтворюється стандартними програвач. Іноді доводиться качати і встановлювати QuickTime Player.
MKV - Він пооб формату AVI, може ч легкістю в собі містити аудіо, відео, різні меню, текст і т.п. Правда є одна істотна відмінність його від AVI його код відкритий і доступний для будь-якого охочого. Хоча він не має такої популярності, як AVI, але у нього непогані перспективи.
3gp - Ну як тут не згадати про такому форматі, адже всі ми знайомі з ним ще з перших наших телефонів, коли наявність 20 секундного ролика на мобіле говорило про твоє крутості яскравіше будь-яких слів. Ви правильно здогадалися, це і є формат мобільних пристроїв. В якому все стисло і спотворено до неподобства. Сьогодні його можна зустріти хіба що на старих wap-сайтах.

А тепер про форматах застосовуваних в інтернеті:

FLV - Основний формат флеш відео для розміщення та поширення відеороликів в інтернеті. Ним користуються такі майданчики, як Ютюб, Рутюб, Яндекс відео, Гугл відео і багато інших.
SWF - результат анімації створеної за допомогою програми Adobe Flash. Медіа-плеєр усіма браузерами за допомогою встановленого в них плагіна Flash Player.
Якщо проводити паралель між FLY і SWF, то SWF - флеш-ролик, а ось FLV - це флеш-відео, ну як то так.
RAM, RM, RA - це унікальна розробка компанії RealNetworks відомої по скандалу за розробку програми здатної ліцензійні диски, які захищені від перезаписів, копіювати на ПК користувача. Так ось цей формат використовують для телетрансляції в мережі, що звичайно не може не радувати. З її допомогою ми можемо дивитися IPTV.

Переходимо до категорії аудіо форматів.

Переходимо до категорії аудіо форматів

Що таке бітрейт ?! - це кількість інформації, що передається заопределенний проміжок часу. Суть його принципа полягає в тому, скільки інформації ми можемо приділити кожній секунді відтворення нашого аудіо файлу. Загальноприйнято одиницею виміру використовувати Kbps або Mbps, другий варіант рідше, самі розумієте чому. Перейдемо тепер до форматів безпосередньо.
WAV - це один з самих якісних форматів аудіо, які передають якість звуку без стиснення і втрат. Правда є в цій якості і один недолік, такі файли займають чимало пам'яті, що не зовсім доцільно в мережі для сайтів. Якість зазвичай буде від 192 Kbps до 320 Kbps.
WMA - розробка компанії Microsoft з метою конкурувати всім відомому формату mp3. Що з цього вийшло ви можете спостерігати самі. У вас в телефоні всі треки в форматі WMA? Я так і знав. Хоча частково вони змогли домогтися малого обсягу файлу і більш нормальної якості звуку.
FLAC - формат для всіх. Цей вид аудіо файлу сприймається адекватно усіма без винятку платформами і носіями. Можна порівняти з принципом відомого нам WinRAR, тому, що цей формат спочатку стискає файл, а при відтворенні як би розпаковує.
MIDI - Глобально відрізняється від своїх побратимів. Це не просто звуки, а цілий набір різних команд по звучанню тих чи інших звуків. Нема жодної звукозаписної студії, яка б обходилася без цього формату. Є просто шикарна стаття на цю тему, де все разжовано по шматочках, цінителям музики раджу прочитати тут .
MP3 - Тут як то кажуть коментарі зайві. Найпоширеніший аудіо формат, як в мережі так і за її межами. Незаперечним є той факт, що це самий стислий формат, і в цьому плюс він займає зовсім небагато місця. Але там де стислість там відповідно велика втрата якості і тонкощі звуку. При стисненні з треку вирізається все що майже невловимо людським вухом, тому ми практично не бачимо різниці між ним і тим же WAV.
AIFF - формат для машин працюють на Mac OS. Цей тип файлу теж працює без стиснення, відповідно не має втрат якості звучання, тому використовується поряд з WAV і SDII в професійних аудіо і відео додатках.

Формати тексту і документів.

Формати тексту і документів

Doc - Найпоширеніший формат відомої програми від Microsoft Word, яка є частиною пакета програм для Віндовс Microsoft Office. Його недоліком є ​​погана сумісність з іншими текстовими редакторами, і навіть між собою вони не зовсім сумісні в таких версіях як 2003, 2007 і 2010.
FB2 - Текстовий формат електронних книг, останнім часом набирає широкого масштабу і застосовується в багатьох читалках. Однією з якісних читалок є Cool Reader.
PDF - Дуже поширений документ. Формат який в собі може містити як текст, так і графічні елементи. Був розроблений adobe systems. Підтримує як растрову так і векторну графіку, що є безсумнівним плюсом і зручністю. Більшість програм по роботі з текстом легко експортують дані в pdf документ.
RTF - Формат все тієї ж компанії adobe, хоча спочатку він розроблявся обома компаніями Microsoft і Adobe. Будується форматування тексту за допомогою метатегового форматування. Його може окрить і зберегти WordPad, OpenOffice, TextEdit. Хоча масовості немає в цього формату.

З повагою AHDEPC.

Буду вдячний, якщо скористаєтеся кнопочками:

Сумно чи не так?
Що таке бітрейт ?
У вас в телефоні всі треки в форматі WMA?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью