• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Граємо в ретро консолі без витрат на будь-якому пристрої.

 1. З приводу працездатності емуляторів.

Всім привіт! Останнім часом мережа заполонили огляди старих консолек (в основному NES), причому вартістю від 20 $. Ностальгія - це звичайно добре, але простіше трохи додати і купити два геймпада, а консольку емулювати на компі, тв-боксі, планшеті. Навіть якщо набридне, джойстики знадобляться в майбутньому.

У цій статті розглянемо продукт RetroArch, запустити і налаштувати який зможе кожен. Проект відкритий, не вважайте за рекламу. У чому ж його перевага перед іншими? Це список підтримуваних систем, зверніть увагу на дати поновлення

Це список підтримуваних систем, зверніть увагу на дати поновлення

Можна довантажити понад 40 ядер для емуляції тієї чи іншої платформи, при чому завантаження і оновлення проводиться в самій програмі, не потрібно самостійно нічого качати і вручну розкидати по каталогам. А чого вартий авто збереження прогресу гри? Скільки нервів було витрачено в дитинстві через зависання або перегріву блоку живлення, коли тобі залишилося пройти всього нічого, але в кімнаті вже починає тхнути гарячим пластиком =)

Ми розберемо базові настройки, необхідні для першого комфортного старту, з іншими можна буде розібратися самостійно, ну або залишити як є. Встановлюємо останню версію, для Android можна використовувати Google Play , Або відвідавши офіційний сайт . Є підтримка російської мови, але я його не включав, тому що в ранніх версіях переклад був кривої. Після запуску нас зустрічає вкладка основного меню.

Насамперед нам потрібно довантажити цікавлять нас ядра, для цього переходимо в Load Core - Download Core, Тапа по потрібним і чекаємо закінчення завантаження.

Насамперед нам потрібно довантажити цікавлять нас ядра, для цього переходимо в Load Core - Download Core, Тапа по потрібним і чекаємо закінчення завантаження

Надалі немає необхідності запускати спочатку ядро, потім файл гри - система автоматично підхопить потрібне при виборі контенту або запитає яке використовувати. Так само в списку встановлених ядер є пункт Start Remote Control. За допомогою нього можна перевірити чи правильно визначаються натискання підключеного геймпада.

За допомогою нього можна перевірити чи правильно визначаються натискання підключеного геймпада

За скриншоту можна здогадатися, що підтримуються наекранной кнопки, тому наявність геймпада не обов'язково, більш того, навіть можна грати удвох в одну гру - для цього достатньо бути підключеними до однієї мережі за допомогою WI-FI. Механізм простий - один гравець створює хост, другий до нього підключається. Кожен грає на своєму пристрої, але різними персонажами. Ми могли тільки мріяти про такий в дитинстві =)

Зверніть увагу, літерні кнопки геймпада «неправильні». Якщо повернути за годинниковою стрілкою і поміняти місцями «B» І «X», вийде звична X-Box розкладка. Це потрібно враховувати під час прив'язки кнопок якщо незручно грати на стокової.

Під спойлером інструкція по зміні скіна наекранной геймпада - інформація для тих, у кого немає фізичного.

спойлер

Так само можна довантажити інший, більш звичний для тієї чи іншої приставки оверлей. Для цього заходимо у вкладку Настройки - Onscreen Display - Onscreen overlay - Overlay Preset,

Для цього заходимо у вкладку Настройки - Onscreen Display - Onscreen overlay - Overlay Preset,

Вибираємо папку gamepads

Вибираємо папку gamepads

B в ній Тапа по потрібної нам платформі, наприклад nes і довантажувати файл nes.cfg

cfg

І отримуємо ось такий оверлей, але є один мінус - зверніть увагу які кнопки фізичного геймпада будуть використовуватися. Не дуже зручно при періодичному використанні X-Box подібних маніпуляторів, так що є сенс перемикати оверлей тільки якщо не планується підключати сторонні джойстики, інакше потрібно буде перенастроювати глобальну прив'язку кнопок.

Не дуже зручно при періодичному використанні X-Box подібних маніпуляторів, так що є сенс перемикати оверлей тільки якщо не планується підключати сторонні джойстики, інакше потрібно буде перенастроювати глобальну прив'язку кнопок

Я довантажити ядра: Nestopia UE, Genesis Plus GX, Beetle PSX, PPSSPP. Денді, Сега, PS1 і PSP відповідно.

Роми можна качати з будь-якого вподобаного сайту, я використовував <посилання прибрана модератором>. Для завантаження не потрібно ні реєстрація, ні очікування, до того ж можна знайти багато локалізованих версій популярних ігор.

Ще однією особливістю RetroArch є автоматичне розпізнавання ромів і автоматичне завантаження потрібного ядра. Просто розпаковуємо завантажені файли в одну купу на флешку і довантажувати цікавить. Так само можна просканувати папку через меню плейлистів і програма сама згрупує гри щодо наявних ядер. Удобненько. У мене на автоматі не підхопив PSP, але це тому що використовуються образи дисків і один і той же формат підходить під кілька платформ. Першу PS розпізнає нормально.

Першу PS розпізнає нормально

Все що залишається зробити - це зайти в будь-який плейлист і тапнуть на цікаву для гру.

Якщо потрібної гри немає в списку, в головному меню натискаємо Load Content

Якщо потрібної гри немає в списку, в головному меню натискаємо Load Content

І вручну вказуємо потрібний файл

можна грати

можна грати

При використанні зовнішнього геймпада, оверлей можна згорнути щоб не заважав. Або змінити оверлей під Сеговскій щоб було зручніше використовувати віртуальний геймпад

Або змінити оверлей під Сеговскій щоб було зручніше використовувати віртуальний геймпад

Я давно стежу за проектом, і у користувачів часто виникали проблеми з підключенням периферії. Після підключення декількох маніпуляторів міг не працювати один з них або взагалі обидва, але ж можливість грати удвох на одному пристрої - важлива функція.

У мене вже був знайомий багатьом MOCUTE 050. В основному використовував його в зв'язці з планшетом - більшість ігор без проблем його підхоплювали. Весь із пластику, включаючи стики, без вібровіддачі і кнопковими тригерами, але зате досить бюджетний і є відважний фіксатор для мобільних пристроїв.

Весь із пластику, включаючи стики, без вібровіддачі і кнопковими тригерами, але зате досить бюджетний і є відважний фіксатор для мобільних пристроїв

АКТУАЛЬНА ЦІНА

Єдине, що довелося налаштувати - це передні тригери, але вони використовуються тільки для PS ігор, в іншому він підхопився автоматично і його робота не викликала нарікань. Скільки ж ігор було перепройдено вечорами після роботи. Набридло - зберігся, на наступний день завантажився і продовжуєш. Навіщо грати в мотлох, там же ні графіки, ні звуку нормального? Не знаю, є в них щось, що змушує брати знову джойстик в руки, хоча буквально вчора ти його був готовий розбити об стіну в спробах пройти черговий рівень старенькій аркади =)

Під спойлером невелике ностальгічне відступ =)

спойлер

Найбільше мені подобається денді. Чи то тому що це була моя перша і єдина приставка - пам'ятаю як батько подарував її мені, як ми грали з ним в Танки зі збірки 100500 ігор на одному картриджі і TMNT - TOURNAMENT, як мама ховала комплектний пістолет щоб я не садив кінескоп, стріляючи в качок. Чет здається, що з'явилися сумні нотки в статті, але немає, ті часи просто згадую з ностальгією, батьки живі, здорові і ми з батьком навіть трохи згадали моє дитинство пару днів назад (коли я отримав другий геймпад). Спочатку зображення тисне своєю простотою, але досить швидко звикаєш і захоплюєшся геймплеєм, відсуваючи графіку на другий план =)

Мене свого часу дуже зачепили гри серії Nekketsu від Technos Japan Corporation для Nintendo. Особливо футбол. Для денді це було щось - погодні умови (дощ, вітер, блискавки, бруд або калюжі після дощу в залежності від покриття), ну і найголовніше - можливість бити суперника, як м'ячем, так і кінцівками (цього так не вистачає в спортивних іграх) . Як не дивно, існують і правила, які не можна порушувати. Ручна розстановка членів команди - у кожного були свої здібності і «супер-удари», зміна настрою гравців (можуть відмовлятися віддавати пас або бити по воротах), в перервах можна було хвалити команду або лаяти, що так само впливало на подальший хід матчу. Перегравав чемпіонат кілька разів, в тому числі відразу після установки і настройки емулятора))


Ну да ладно, щось я відволікся від теми. Два геймпада ... Взагалі RetroArch підтримує одночасне підключення безлічі гравців, звичайно в залежності від використовуваного емулятора. Так само він підтримує підключення декількох маніпуляторів, але є одне але. У довантажувати базі є далеко не всі пристрої і при підключенні невідомого йому маніпулятора накидається базовий конфиг, пристрій обзивається "Android Gamepad" і залишиться лише підкорегувати розкладку якщо виникли проблеми. При підключенні другого невідомого джойстика, він так само обзивається "Android Gamepad", розумієте в чому сіль? Добре, я поясню - коли немає поділу по ID, обидва ці геймпада система бачить як один пристрій, які б режими роботи ми не пробували. Що ж робити? Всього лише взяти і додати конфіги для кожної моделі. Файли треба закинути по шляху: /data/data/com.retroarch/autoconfig/android або створити нову папку в будь-якому зручному місці, закинути їх туди і в програмі змінити шлях до конфігурацій через меню Налаштування - Directory - Input Autoconfig

Дізнався я про це до того як отримав другий джойстик
Дізнався я про це до того як отримав другий джойстик. Вибір припав на популярну і недорогу модель Litestar3 PXN-9603. Відмінність від попередньої моделі: Наявність вібруванням, прогумовані стіки, софттач на нижній частині корпусу, аналогові тригери, підтримка XInput - стандарт Xbox 360, сумісний з усіма сучасними комп'ютерними іграми, DInput - може стане в нагоді при використанні старих емуляторів або ігор. Відсутня bluetooth (використовується комплектний ресивер), немає затримки введення - у MOCUTE вона зовсім невелика, але в іграх, що вимагають швидкої реакції, може вивести з себе. Практично повне зовнішню схожість з контролерами Xbox 360, але навіщо-то використаний мазкий глянець на лицьовій частині.

Практично повне зовнішню схожість з контролерами Xbox 360, але навіщо-то використаний мазкий глянець на лицьовій частині

АКТУАЛЬНА ЦІНА

Спочатку перевірив RetroArch на ПК - обидва геймпада знайшлися, можна було їх розподілити по гравцям і підправив розкладку грати. Відмінно, скинув гри на флешку, флешку вопхнул в тв-бокс, обидва геймпада система бачить, але от працювати разом ніяк не хочуть - який останнім підключається, той і працює. Як і писав вище, знадобилося прописати конфіги під кожен, тільки після цього вони подружилися з програмою і з'явилася можливість вибрати якийсь пристрій належить першому, а яке другому гравцеві. Глобально клавіші вже будуть працювати правильно. Ось тільки розташовані вони не по-людськи. Взяти той же Денді. Щоб було наочніше, накинув звичний скін. Розташування дуже незручне, тому що доведеться використовувати клавіші «A (низ)» і «B (право)», хоча зручніше використовувати «X (ліво)» і «A (низ)».
Спочатку перевірив RetroArch на ПК - обидва геймпада знайшлися, можна було їх розподілити по гравцям і підправив розкладку грати

Викликаємо меню (середня кнопка зі значком додатка), в ньому переходимо в Controls

Викликаємо меню (середня кнопка зі значком додатка), в ньому переходимо в Controls

І ось це неподобство

І ось це неподобство

Міняємо на правильне і натискаємо Save Core Remap File щоб всі ігри для даного ядра могли підхоплювати нові настройки. До речі, за замовчуванням кнопки «турбо» не працюють, але включаються в настройках - Input.

До речі, за замовчуванням кнопки «турбо» не працюють, але включаються в настройках - Input

За аналогією можна підкоригувати розкладку для будь-якої іншої платформи. Конфігурація зберігається кожного разу після виходу з програми, це через кнопку "Quit RetroArch", тому після всіх налаштувань рекомендую вийти і увійти заново. Якщо вивантажити додаток по іншому, при наступному запуску буде довантажуючи останній збережений конфіг. Іноді це корисно якщо щось пішло не так. Просто вбиваєте програму, входите - і все працює як до втручання.

З приводу працездатності емуляторів.

Нестабільно працює тільки PSP, як в Android пристроях, так і під час запуску на досить потужному ПК. Якість змінюється від гри до гри, при чому в меню FPS просідає часто більше, ніж під час гри, виникають проблеми зі звуком. Решта ядра працюють без нарікань. А ще не очікував, що через стільки років будуть сльозитися очі від графіки PS1)) Сега з Денді на її плані ще бодрячком тримаються, мабуть піксельна 2D графіка не старіє.

У RetroArch є ще купа додаткових налаштувань, які дозволяють зробити більш тонке налаштування (змінити дозвіл, розтягнути картинку, налаштувати доп фільтри), але це мало кому потрібно і є на спеціалізованих форумах - і так матеріалу багато вийшло.

ось тут можна забрати файли конфігурації для використовуваних мною геймпадов (обидва підключалися в режимі «авто»).

Все, ваш пристрій готове для спільного проходження, приємної гри =)

У чому ж його перевага перед іншими?
А чого вартий авто збереження прогресу гри?
Навіщо грати в мотлох, там же ні графіки, ні звуку нормального?
Що ж робити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью