• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

гонки браузерів

Обговорюємо Internet Explorer 10 і Firefox 5

Очевидно, що Mozilla намагається протистояти агресивній політиці розробки Google, яка випускає нові версії Chrome набагато частіше конкурентів. А Microsoft намагається не відставати від інших, хоча з властивим їй самовдоволенням ретельно це приховує. Поки неясною залишається тільки позиція Opera, неможливо заявила ще своєї участі в цій негласної гонці. Отже, подивимося, які плани наших гонщиків?

Розробка IE 10 прискорюється

Видно, що з кожною черговою итерацией корпорація Microsoft прискорює темпи проектування свого браузера. Версія IE 6, продовжує міцно утримувати завойовані на ринку браузерів позиції, була випущена в серпні 2001 р Минуло більше п'яти років, перш ніж в жовтні 2006 р з'явилася версія IE 7. На створення IE 8 пішло близько двох з половиною років. Ще через два роки була готова версія IE 9. Схоже, що Microsoft, починаючи з IE 10, приступить до щорічного оновлення продукту Internet Explorer.

Але навіть при такому стрімкому скороченні цикл розробки браузера Microsoft як і раніше триває цілу вічність у порівнянні з темпами, набраними Mozilla, яка відводить на створення чергової версії Firefox всього 18 тижнів. Причому цикли проектування Firefox накладаються один на одного. Не можу ручатися за точність своїх розрахунків, але мені здається, що, витримуючи перекривається цикл в 18 тижнів, Mozilla випустить версію Firefox 10 якраз до моменту офіційного запуску Internet Explorer 10. А якщо Microsoft витратить ще один рік на створення IE 11, до того з'явиться вже Firefox 16.
Однак повернемося до IE10. Що ж можна очікувати від цього браузера? Microsoft пропонує апаратне прискорення графіки, підтримку HTML5 і інтеграцію з ОС для розширення області застосування веб-технологій, вже реалізованих в IE9. У браузері IE10 з'являться кошти підтримки нових стандартів: CSS3 Multi-column Layout, CSS3 Grid Layout, CSS3 Flexible Box Layout, CSS3 Gradients і ES5 Strict Mode.
Варто також відзначити, що з випуском IE 10 корпорація Microsoft йде від кордону, написаною на піску, за лінію, вибиту в камені. Сумісність IE9 тільки з Windows Vista і Windows 7 призвела до того, що користувачі Windows XP, як і раніше зберігають більшість на глобальному ринку ОС, виявилися відрізаними від передових технологій. Після появи IE10 та ж доля спіткає і користувачів Windows Vista. Нового браузеру знадобиться мінімум Windows 7.
У повідомленні, опублікованому в блозі Microsoft IEBlog, йдеться, що "проектування нового браузера для операційної системи десятирічної давності, що поставляються разом з IE6, не має сенсу через обмеження графічної архітектури та архітектури безпеки." Від підтримки Windows XP вирішено відмовитися заради розширення функціоналу, яке має основоположне значення для подальшого підвищення продуктивності. Оскільки Windows 7 поступово витісняє Windows XP, то вже не викликає сумнівів, що в усе більшій кількості країн назріла необхідність рухатися в бік майбутнього, а не минулого Веб ". Автори блогу Microsoft торкнулися і продуктів-конкурентів (мова, головним чином, йшла про Firefox ), пояснивши, чому точку зору корпорації на розвиток Веб слід вважати єдино правильною. Зі свого боку, прихильники Firefox в Twitter люто обрушилися на Microsoft, відстоюючи прогресивність культури, яку сповідує Mozilla.
Слід визнати, що уколи, якими раз у раз обмінюються представники Microsoft і Mozilla, обсипаючи один одного безперервним градом твітів, починають втомлювати оточуючих. При всій любові до священних для себе цінностей їм все-таки краще помовчати і зайнятися подальшим розвитком браузера. Не треба докучати розробникам і користувачам гучними заявами, що підкреслюють гідності того чи іншого підходу до розробки веб-технологій. Нехай кінцевий продукт скаже все сам за себе.

Чекаємо Firefox 5 вже 21 червня

Спільнота Mozilla вирішило підвищити швидкість виходу версій свого браузера. Чергова, п'ята реінкарнація браузера Firefox очікується вже 21 червня поточного року.

Якщо терміни будуть дотримані, то вже через пару місяців після завершення робіт над Firefox 5 можна очікувати появи шостої версії. Скорочення циклу розробки стало важливою подією в житті організації, що випускає програмне забезпечення з відкритим кодом. Наприклад, версія Firefox 4 розроблялася близько року, а у випадку з Firefox 3.6 приблизно стільки ж часу пішло на доведення до готовності остаточного варіанту. Mozilla перейшла на інтеграцію нового функціоналу в кілька послідовних варіантів - nightly, aurora, beta і Firefox. Причому кожний наступний представляє собою більш стійку збірку, ніж попередній, і так триває аж до випуску остаточної версії.
Аналогічного підходу дотримується і компанія Google, також постійно додає в браузер Chrome нові функції, використовуючи двоканальний конвеєр: nightly, dev, beta і stable. В результаті нова версія Chrome з'являється через кожні шість-вісім тижнів. Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Mozilla, новий, більш швидкий цикл розробки відповідає циклу проектування Google.
Щоб укластися в поставлені терміни, в нову версію будуть включені лише ті функції, з якими не виникне ускладнень. Якщо функцію не вдасться реалізувати в термін в першому з чотирьох каналів (мається на увазі nightly, який в компанії називають "щонічним" або "центральним"), на стадії aurora і beta вона не переходить. Функції, з якими виникли труднощі, виключаються з найближчої редакції (наприклад, Firefox 5) і переносяться на більш пізні терміни. Приблизно те ж саме у Google відбувається з Chrome. Крім того, Mozilla припиняє випускати проміжні оновлення системи безпеки і ліквідує уразливості в момент виходу остаточної зборки. Таким чином, пріоритетним завданням стає створення повністю готових версій.
Єдиним винятком з цього правила стали термінові оновлення безпеки, які в Mozilla називають "таблетками" (chemspill). Модернізовані версії такого роду одночасно розробляються по всіх чотирьох каналах, в результаті чого створюється термінове оновлення бета-версії і остаточного релізу.
Згідно з новим планом Mozilla, оновлення по каналу beta має здійснюватися щотижня, а по каналах nightly і aurora - щодня. Готова версія Firefox буде випускатися через кожні шість тижнів. Причому версії aurora будуть викладатися в вільний доступ на сторінці www.mozilla.com/ru/firefox/channel , Так що протестувати новий функціонал зможе будь-хто.
Ключовим моментом нового плану стане механізм "мовчазної оновлення" Firefox, який автоматично буде переводити браузер на нову версію після її появи. До останнього часу Chrome залишався єдиним браузером, оновлювати в фоновому режимі, не повідомляючи користувача і не вимагаючи від нього будь-яких дій.
Mozilla працювала над створенням механізму мовчазної поновлення на протязі декількох місяців. Восени минулого року ця функція, включена вперше в версії Firefox 4, була видалена з браузера. Тепер вона повинна з'явитися в Firefox 5, для того щоб забезпечити більш надійну роботу і швидке розгортання Firefox 6, 7 і наступних версій.
Оскільки окремі функції в процесі проектування можуть бути виключені із сфери остаточних варіантів Firefox, неможливо передбачити заздалегідь, які можливості підтримуватиме та чи інша версія. Однак Mozilla публікує довгий перелік вимог і доповнень, що включає в себе самі різні пункти, починаючи від очікуваного найближчим часом менеджера ідентифікації і закінчуючи модулем інтеграції Flash з Firefox, який планується створити в віддаленій перспективі.

Отже, подивимося, які плани наших гонщиків?
10. Що ж можна очікувати від цього браузера?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью