• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

GIMP для Linux - найбільш функціональний з усіх безкоштовних графічних редакторів

 1. установка
 2. Інтерфейс і функціонал
 3. GIMP або Photoshop

Незважаючи на підріс за останні пару років інтерес до Linux, загальна частка різних версій цієї операційної системи як і раніше залишається більш ніж скромною. Велика частина професійного програмного забезпечення випускається саме під Windows, але і сказати, що для користувачів Linux в цьому плані нічого не робиться, теж не можна. Серед Linux-додатків існує чимало таких, які цілком здатні скласти конкуренцію своїм аналогам під Windows.

Характерним прикладом може послужити GIMP - растровий графічний редактор, вже на протязі багатьох років позиціонується як безкоштовна альтернатива дорогому Photoshop. Хоч і поступаючись останньому в функціоналі, GIMP може стати ідеальним вибором для талановитих, але поки що не користуються популярністю фотографів і дизайнерів, які не бажають витрачати кошти на придбання комерційного продукту компанії Adobe. Загалом, якщо ви вже є або недавно стали користувачем Linux і шукайте хороший графічний редактор, відразу вибирайте GIMP, не пошкодуєте.

установка

Встановити GIMP можна різними способами - з вбудованого менеджера додатків, з терміналу, з архіву BZ2, а також за допомогою посилання flatpak, доступною на офіційному сайті www.gimp.org . Перший спосіб найпростіший і зручний. Відкрийте менеджер додатків, скориставшись пошуком, знайдіть GIMP в списку доступних додатків і натисніть кнопку «Встановити».

Інсталяція буде проведена в тихому режимі після підтвердження введенням пароля. В якості альтернативи використовуємо командний рядок Linux. Якщо у вас Ubuntu, запустіть комбінацією Ctrl + Alt + T вбудований термінал і виконайте в ньому команду sudo apt-get install gimp.

Після того як додаток буде завантажено та встановлено, його іконка з'явиться на панелі Unity.

Інтерфейс і функціонал

Від інших графічних редакторів GIMP відрізняється трохи незвичним інтерфейсом, його робочий простір представлено трьома незалежними елементами - порожнім за замовчуванням вікном і двома вільно переміщуються панелями інструментів. Головне меню примикає до верхньої межі робочого стола, що характерно для всіх програм, що працюють в графічному середовищі Linux Ubuntu. Як для безкоштовного додатку редактор GIMP має величезний набір функцій, що дозволяють створювати і обробляти растрову і частково векторну графіку.

Програма може бути використана для створення логотипів, малюнків, колажів, ретуші фотографій і застосування до них різноманітних фільтрів, видаленні з зображень окремих елементів, зміни розміру зображень і конвертації між різними графічними форматами, серед яких присутні всі популярні типи графіки. Підтримується створення і редагування простий анімації. Всі інструменти GIMP умовно можна розсортувати на декілька категорій. В першу входять опції відкриття, збереження і експорту файлів, створення шаблонів. Знаходяться вони в меню «Файл».

У другу входять опції підготовки та базової обробки зображень. До них відносяться зміна колірного режиму, повороти і відображення, зміна розміру зображення і полотна. У третю категорію входять засоби для роботи з шарами, в четверту - різні колірні настройки, як то: зміна рівня яскравості, контрастності, колірного балансу, пастеризація, застосування найпростіших колірних фільтрів, а також робота з кривими і рівнями. П'яту категорію складають власне самі інструменти малювання і редагування: кілька видів кистей, олівець, ластик, ніж, заливка і градієнти, штамп і закладка, розмиття, освітлення / затемнення, виділення і вирізування окремих фігур і ділянок, додавання тексту і т.д.

Шосту категорію складають фільтри. Застосовуються вони в основному для додання зображень або окремим верствам незвичайного виду, деякі з них можуть використовуватися в ході загальної оптимізації графіки. Число вбудованих в програму фільтрів порівняно невелика, проте користувач може завантажити і встановити з сторонніх репозиторіїв додаткові плагіни. Перераховувати можливості редактора можна і далі. GIMP підтримується історія дій, обробка файлів в пакетному режимі, робота з експозицією, альфа-каналом, створення власних кистей, є можливість підключення сканера і планшета для малювання.

GIMP або Photoshop

GIMP часто позиціонують як альтернативу, а то і навіть як заміну Adobe Photoshop. Наскільки справедливо таке твердження? Порівняння цих двох графічних редакторів було б більш коректним, якби обидва вони були платними або безкоштовними, крім того, обидві ці програми орієнтовані на різні категорії користувачів. Цільовою аудиторією Photoshop є, перш за все, професіонали високого класу, для яких їх майстерність служить основою їх фінансового благополуччя, тому в цій програмі все так само професійно - і інструменти, і настройки, і можливості.

GIMP ж більше орієнтований на широке коло користувачів, включаючи дизайнерів і фотохудожників, а оскільки редактор до того ж ще й безкоштовний, потреби кінцевого споживача в ньому кілька відсунуті на другий план, віддаючи першість втілення креативних ідей розробника. А так, звичайно, GIMP поступається Photoshop, причому за цілою низкою показників, так хоча б тієї ж кольору. Чи означає це, що GIMP гірше? Ні, просто він інший і це добре, оскільки робить світ графічних редакторів більш різноманітним.

Наскільки справедливо таке твердження?
Чи означає це, що GIMP гірше?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью