• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Геймери 90-х. Steam, Twitch і YouTube нашого дитинства

 1. Steam 90-х
 2. Twitch 90-х
 3. YouTube 90-х
 4. Раніше було краще?

«У мережі з'явився трейлер 11 частини улюбленої з дитинства гри? -Подивіться на YouTube. Гра нарешті надійшла в продаж? - Пора навідатися в Steam, тільки перед цим гляну пару оглядів і подивлюся трансляцію на Twitch, а то раптом розробники знову з балансом напартачили ».

Звичний порядок дій, правда? Все це здається настільки очевидним для сучасного гравця, що він вже і забув, як обходився без цих та багатьох інших сервісів, але все одно якимось чином знаходив, купував і, власне, грав в ігри.

У цьому матеріалі я розповім, як постійно зростаюча швидкість інтернету перетворила звичні нам способи взаємодії зі світом електронних розваг, і що насправді оцифрували і монетизували популярні інтернет-сервіси.

Steam 90-х

Steam 90-х

Сьогодні гри на дисках займають дуже невелику частку всього ринку ігровий дистрибуції. Останнім бастіоном старих добрих пластикових коробочок залишаються гри для консолей, а й ті скоро підуть в історію. Все тому, що видавці ігор неабияк втрачають на фізичних копіях. Виробництво, комісії роздрібних магазинів, доставка, перепродажу б / у ігор - оцифровка вирішує багато проблем.

Ще зовсім недавно повільний і дуже дорогий інтернет не залишав ігроробів іншого вибору, крім як співпрацювати з роздрібними торговими мережами. Представники всяких Волмарта відчували себе королями і диктували свої умови, але в кінці 00-x прийшов Steam і всіх врятував. Так, Гейб теж брав із видавців пристойну комісію, але все-одно був меншим злом, ніж продаж ігор на фізичних носіях.

Втім, Росії 90-х ці жахи торгівлі іграми за ліцензією не торкнулися. Переважна більшість приставок та ігор для них були, по суті, піратською продукцією, хоча і дуже намагалися маскуватися під оригінальні бренди. У Денді, наприклад, була навіть власна передача на центральному телебаченні і справжнісінькі сервісні центри, а піратські ігри від Акелла (реалізовані під брендом «Фаргус») підробляли пірати рангом нижче.

Майже в кожному населеному пункті нашої неосяжної батьківщини були свої "центри ігровий дистрибуції". Хтось розкладав картриджі в стрункому ряду речових наметів, хтось - в закутку продуктового магазину, а самі пафосні орендували власний павильончик. Кожен підліток тих років періодично перевіряв всі відомі йому точки на наявність новинок, а якщо з грошима було туго, то просто забігав подивитися на заповітні коробочки і в черговий раз почитати опис на задній стороні. Шкода тільки, що розпродажів зі знижками в 70%, як в Steam, там не було (а може мені просто траплялися дуже жадібні продавці).

Twitch 90-х

Twitch 90-х

Мегапопулярний стрімінговий сервіс Twitch перетворив на багатомільйонний бізнес банальне бажання людей поспостерігати за тим, як грають інші. Причому, солідні суми там заробляють не тільки власники сервісу, але і самі користувачі. Швидше за все, ви знаєте, як це влаштовано. Донато, платні підписки, потрапляння на головну, і ось уже Макдоналдс позбавляється чергового цінного співробітника.

За відсутності інтернету, здатного відтворювати потокове відео, вгамовувати свій ігровий вуайерізм можна було тільки в спеціально відведених для цього місцях - комп'ютерних клубах. В кінці 90-х таких закладів розплодилося по всій країні якесь немислиму кількість. Що вже говорити, якщо в моєму рідному селищі міського типу їх було 5 штук (більше, ніж шкіл).

Оцінити гру, підглянути цікаву тактику, навчитися новим прийомам, та й просто поговорити з людьми зі схожими інтересами - за всім цим потрібно було топати до місцевого комп'ютерний клуб. До речі, на відміну від Twitch, там можна було ще й пограти, але, щоб розблокувати цю функцію, спочатку потрібно було заощадити n-ну суму на шкільному сніданку.

На жаль, практика донатів від вдячних глядачів в ігрових клубах якось не прижилася. Зате живий чат з аудиторією генерував набагато більше драйву, а іноді міг закінчитися навіть імпровізованим раундом в Mortal Kombat за рогом.

YouTube 90-х

YouTube 90-х

Всі вже звикли випускати з уваги, що перед тим, як гру купити і завантажити, про неї спочатку потрібно дізнатися (будь ласка, ваш кеп). Сьогодні ми перманентно перебуваємо в персоналізованому інформаційному потоці, який ще й підлаштовується під наші інтереси.

Рекомендації YouTube, персональні стрічки новин в соцмережах, цілком і повністю заснований на персоналізації контенту Яндекс Дзен (тут-то ми з вами і зустрілися) і ще купа іншого IT-магії зроблять все, щоб ви не пропустили анонс продовження своєї улюбленої ігрової серії. Уже зовсім необов'язково цілеспрямовано шукати інформацію на профільних сайтах, щоб залишатися в курсі останніх трендів ігрової індустрії.

Раніше все було трохи складніше. Телебачення, будучи головним постачальником інформації та реклами, старанно ігнорувало тему ігор. Невелика цівка ігрового контенту в особі вже згаданої вище «Денді - Нова реальність» і трохи пізнішої «От вінта!» Все одно просочувалася на ТБ, відгризаючи трохи часу у більш затребуваних тематик, але повністю задовольнити запити гравців ці передачі, зрозуміло, не могли .

Від гострої нестачі інформації по вже вийшли і ще гаряче очікуваним ігор рятувала друк. Рецензії, гайди, проходження, секрети і чіти, розбори ігрового заліза, аналітичні матеріали, анонси нових ігор і ще вагон інших цікавлять геймерів матеріалів можна було знайти тільки на сторінках ігрових журналів. По суті, це мало чим відрізнялося від сучасних ігрових порталів і каналів на YouTube (хіба що графіку доводилося оцінювати виключно по скриншотам і гнівні коментарі нікуди було писати).

Раніше було краще?

Раніше було краще

Наш мозок завжди забарвлює приємні події з минулого (особливо з дитинства) в більш теплі тони, але нехай «ефект зеленої трави» не вводить вас в оману. У дитинстві ви прийшли б в захват від однієї лише думки, що колись тисячі ігор і тонни безкоштовного ігрового контенту будуть лежати на відстані одного кліка.

За останні два десятки років постійно зростаюча швидкість інтернету змінила сферу електронних розваг до невпізнання. Тим дивовижніше усвідомлювати, що розвиток IT-технологій не зупиняється, і те, що зараз здається нам сучасним і актуальним, скоро виявиться таким же смішним пережитком минулого, як і розвали з картриджами, ігрові журнали або комп'ютерні клуби.

Ігрова індустрія нерозривно пов'язана з новими технологіями і вже не раз ставала каталізатором їх розповсюдження. Гігантським відкритим світів сучасних ігор, що важать вже космічні 100 і більше Гбайт, потрібна відповідна пропускна здатність інтернет-каналу. Онлайн ігри на десятки (а то і на сотні) людей вимагають від підключення мінімальної затримки. А попереду ще хмарний геймінг, стрімінг, VR в онлайні і ще купа інших страшних слів з майбутнього.

Благо виявитися попереду паровоза прогресу можна вже зараз. Компанія МГТС запускає в Москві перший в Росії масовий інтернет тариф з пропускною спроможністю 1 Гбіт / с (чорт, та це ж в 20 разів швидше, ніж у мене зараз!). Що найприємніше, за таку жахливу швидкість провайдер мало того, що не вимагає додаткових платежів, а навіть навпаки - всучити вам безкоштовний роутер на додачу. Залишилося тільки запастися комп'ютерним залізом, здатним працювати на таких швидкостях, і ось воно - майбутнє.

«У мережі з'явився трейлер 11 частини улюбленої з дитинства гри?
Гра нарешті надійшла в продаж?
Звичний порядок дій, правда?
Раніше було краще?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью