• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Гармонія в сім'ї: покрокова інструкція з побудови гармонійних відносин з дитиною

КРОК 1. ЗРОЗУМІТИ

Легко сказати «зрозуміти дитину», а ось як це зробити? Та й чи завжди це потрібно - розуміти, навіщо і чому він так себе веде? Перемовляється, не прибирає іграшки, спеціально розбив Вашу улюблену вазу, наївся цукерок до почервоніння у всіх місцях тіла, не хоче одягатися або взагалі нічого не хоче, не вчить уроки ... цей список можна продовжувати досить довго, додаючи туди і не найстрашніші вчинки малюка ( на які, до речі, дорослі не завжди звертають належної уваги), такі як: сидить подовгу в самоті, весь день збирає і розбирає мозаїку або пазли, на всі Ваші пропозиції відповідає інфантильним «ні» та інше. Якщо Ви реально хочете побудувати з цим маленьким чоловічком відносини на довірі та взаєморозумінні, то ТАК, ЗАВЖДИ!

Будь-яке «неправильне» (з нашої дорослої точки зору) поведінка дитини має свої причини і цілі. Які?

Мета №1 - ЗАЛУЧЕННЯ УВАГИ.

Це найпоширеніша причина! Якщо дитина не отримує потрібної кількості уваги, він знаходить свій спосіб його отримати - це непослух!

Якщо дитина не отримує потрібної кількості уваги, він знаходить свій спосіб його отримати - це непослух

САМЕ ГОЛОВНЕ: Запитайте себе: «Чому виникла така ситуація? Що змушує дитину так себе вести? »Можливо, ви приділяєте більше уваги іншому члену сім'ї або забули прийти на свято в дитячому садку, відмовилися купити обіцяну іграшку або забороняєте ходити на вечірки? Існує багато причин для помсти з боку дитини, але не всі вони виправдовують його поведінку. Зрозумівши причину, постарайтеся її усунути, але не потурайте примхам.

Мета №2 - БОРОТЬБА ЗА САМОСТІЙНІСТЬ

Надмірна увага, гіперопіка з боку батьків призводить до бунтарства і боротьбі за самостійність. Уже в дворічному віці дитина нерідко заявляє наполегливим і гучним голосом: «Я сам!» Часто батьки губляться від таких заяв, адже набагато простіше вказувати і робити зауваження, ніж навчити діяти самостійно.

» Часто батьки губляться від таких заяв, адже набагато простіше вказувати і робити зауваження, ніж навчити діяти самостійно

САМЕ ГОЛОВНЕ: Не робіть того, що він може зробити сам! Утримуйтеся від завищених або занижених вимог. Підтримуйте дитину в його діях, даючи йому можливість іноді робити помилки і вчитися на них. Якщо ваша дитина досяг віку трьох років, починайте вчити його самостійно приймати рішення і відповідати за їх наслідки.

Мета №3 - ПОМСТА

Причини дитячої помсти можуть бути різні: образа, розчарування, ревнощі, невиконану обіцянку і несправедливе покарання. Цей перелік можна продовжувати довго. Іноді критика дорослих призводить до того, що дитина говорить: «Ви вважаєте мене поганим? Але ви ще не знаєте, який я поганий! Зараз я покажу вам це! »

»

САМЕ ГОЛОВНЕ: Запитайте себе: «Чому виникла така ситуація? Що змушує дитину так себе вести? »Можливо, ви приділяєте більше уваги іншому члену сім'ї або забули прийти на свято в дитячому садку, відмовилися купити обіцяну іграшку або забороняєте ходити на вечірки? Існує багато причин для помсти з боку дитини, але не всі вони виправдовують його поведінку. Зрозумівши причину, постарайтеся її усунути, але не потурайте примхам.

Мета №4 - ВТРАТА ВІРИ В СЕБЕ

Постійна критика, приниження і низка невдач можуть зломити і дорослої людини. Якщо дитину постійно критикують, він втрачає впевненість в собі і приходить до висновку: «Що б я не зробив, мною завжди незадоволені! ви, дорослі , Краще за мене знаєте, що і як потрібно робити. Значить, навіщо старатися? Все одно нічого не вийде. Нехай я поганий, мені все одно ».

Нехай я поганий, мені все одно »

САМЕ ГОЛОВНЕ: Перестаньте беззаперечно вимагати від дитини «хорошого» поведінки. Дозвольте йому розслабитися і отримувати задоволення від дитинства. Адже і Ви не досконалі. В кожній людині є закладені природою здібності, постарайтеся розкрити їх у своїй дитині. Знайдіть справу, в якому ваше чадо хоч трохи досягло успіху. Шукайте будь-який привід для похвали, відзначайте і заохочуйте навіть найменший успіх.

Тільки зрозумівши причину поганої поведінки дитини, Ви зможете діяти в потрібному напрямку. Ще раз зазначу, що допомога повинна бути суто індивідуальною: тільки Ви самі, самостійно розібравшись у причинах негативного вчинку свого чада, можете вирішити, наскільки Вам підходить той чи інший «рецепт».

КРОК 2. ЧУТИ

- Що це значить «ЧУТИ»? Я і так це роблю, я завжди слухаю свою дитину! - скажіть Ви.

- Це здорово! - відповім я Вам. - А Ви чуєте, про що він Вам говорить? Адже «СЛУХАТИ» і «ЧУТИ» - поняття різні!

Почути - означає зрозуміти, яке почуття (переживання) ховається в його словах, і озвучити своє припущення дитині. Іншими словами у всіх випадках, коли дитина засмучений, ображений, зазнав невдачі, коли йому боляче, соромно, страшно, коли з ним обійшлися грубо або несправедливо і навіть коли він дуже втомився, перше, що потрібно зробити - це дати йому зрозуміти, що ви знаєте про його переживанні (або стані), «чуєте» його. У психології таке «допомагає» слухання називається «активним». У активного слухання є свої правила:

1. Якщо ви хочете послухати дитину, обов'язково поверніться до нього обличчям. Дуже важливо також, щоб його і ваші очі знаходилися на одному рівні. Якщо дитина маленька, присядьте біля нього, візьміть його на руки або на коліна; можна злегка притягнути дитину до себе, підійти або присунути свій стілець до нього ближче. Ваше положення по відношенню до нього і ваша поза - перші і найсильніші сигнали про те, наскільки ви готові його слухати і почути.

2. Якщо ви розмовляєте з засмученим або засмученим дитиною, не слід ставити йому багато питань. Бажано, щоб ваші відповіді на його репліки звучали в позитивної формі.

Наприклад: СИН (з похмурим виглядом): Не буду більше водитися з Петром!

БАТЬКО: Ти на нього образився.

3. Дуже важливо в бесіді «тримати паузу». Після кожної вашої репліки найкраще помовчати.

4. У вашій відповіді також іноді корисно повторити, що, як ви зрозуміли, сталося з дитиною, а потім позначити його почуття.

Говорити з дитиною в такій манері дуже незвично. Якщо Вам важко сформулювати свою репліку в позитивної формі і так і хочеться поставити своєму чаду питання, спробуйте це поєднати.

Скажіть в позитивної формі, а потім додайте питання типу «я правий (а)?», «Чи не так?», «Це так?». Виглядати це буде приблизно так:

СИН (з похмурим виглядом): Не буду більше водитися з Петром!

БАТЬКО: Ти на нього образився. Я правий?

Але не затягуйте з такою «репетицією»! Прагніть до того, щоб в ваших відповідях дитині було якомога менше питань. Якщо все ж не виходить, зверніться за допомогою до фахівця і пройдіть навчальний семінар - тренінг за методикою активного слухання. У Вас обов'язково все вийде!

Техніка активного слухання допоможе встановити між вами і вашим малюком по-справжньому довірчі відносини. Адже кому ми, дорослі , По-справжньому довіряємо? Тим, хто розуміє наші почуття навіть тоді, коли ми самі їх не розуміємо.

Отже, Ви зробили вже цілих 2 кроки на шляху до гармонії у ваших стосунках з дитиною! 2 найскладніших кроку! Продовжуємо рух !!!

КРОК 3. взаємодіяти

А зараз я пропоную Вам зануритися в солодкі спогади про раннє дитинство Вашого малюка .... Згадайте, коли Ваша дитина тільки з'явився на цей світ, Ви щодня робили щось разом з ним: гуляли, грали, боролися, лоскотали, купали, робили масаж, вчили, співали пісеньки і розповідали віршики, розігрували казки. Навіщо Ви це робили? Ну, по-перше, швидше за все, скажіть Ви, Вам це приносило величезне задоволення. По-друге, це допомагало розвиватися вашому малюку, що змушувало Вас переживати ще більше почуття батьківської задоволеності. Давно доведено, якщо з дитиною не займатися, не грати, не обіймати, то темп його психічного і навіть фізичного розвитку в рази сповільнюється! По-третє, Ви робили час спільного проведення часу цікавим для дитини і осмисленим для себе. Правда, це був чудовий час? Зі своїми труднощами, але таке чудове! Можливо найщасливіший ....

Що Ви робите разом зі своєю дитиною зараз? З таким же задоволенням? З такою ж користю для нього і себе? Звичайно, ці спільні заняття повинні відрізнятися від тих, якими ви займалися в ранньому дитинстві! Це можуть бути спільні «вилазки» на природу, турпоходи, рибалка, катання на велосипедах, ковзанах, лижах, «культурні» походи (кіно, театр та інше), спільне хобі (вишивка, випалювання і т.д.), організація і проведення традиційних сімейних свят, виготовлення подарунків, приготування незвичайних страв, сімейне читання, спільний перегляд фільмів і мультиків, а може просто милування світанком і заходом, і ще щось інше! Список можна продовжувати нескінченно! Головне, щоб Ваші спільні заняття доставляли вам задоволення, і допомагали розвиватися Вашій дитині (дізнаватися щось нове, удосконалювати здібності, творчо реалізовувати себе), та й Вам теж!

Якщо у Вас немає такої взаємодії, але дуже хотілося б, щоб воно з'явилося, поговоріть з малюком, запропонуйте йому свої варіанти, а він нехай запропонує свої. Знайдіть точки дотику і почніть взаємодіяти!

КРОК 4. БУТИ УСПІШНИМ

Усі батьки хочуть виховати «справжню людину». А що особисто Ви вкладає в ці слова? Кого Ви хочете виховати? Яким Ви хочете бачити свою дитину в майбутньому? Самостійним? Відповідальним? Добрим? Слухняним? Виконавчим? Рішучим? Цілеспрямованим? Успішним? Поважає батьків? Визначте (краще письмово), чого саме Ви чекаєте від свого чада. А тепер дайте відповідь на таке питання «Як (якими засобами, способами) можна це якість виховати?». Відповідаючи, не робіть акцент на свою дитину, намагайтеся думати узагальнено, тобто в принципі як виховується дана риса характеру. Зробили? Молодці!

Наступний крок - проаналізуйте, НАСКІЛЬКИ ПОТРІБНІ ВАМ В ДИТИНУ ЯКОСТІ РОЗВИНЕНІ У ВАС САМИХ?

Як дитини не виховуй, а він все одно буде схожий на батьків! Приділяйте час для виховання дитини, не на шкоду своєму особистому розвитку. Виховувати себе! Ви завжди будете «неусвідомленим прикладом» для Вашого малюка.

Подумайте, за що Ваша дитина може Вас поважати і цінувати? Догляд за ним, годування, покупка одягу і іграшок - не береться до уваги! Ви самостійні? Відповідальні? Добрі? Іншими словами, ВИ - ОСОБИСТІСТЬ? Якщо немає, треба терміново нею ставати !!! Як це зробити? Розберіться зі своїми проблемами, образами та іншими «гидотами», отруйними життя, займіться своїм здоров'ям - фізичним і духовним, читайте, займайтеся спортом; працюйте, творчо самовиражатися, зустрічайтеся з друзями.

БУДЬТЕ УСПІШНИМИ, ТОДІ І ВАШ ДИТИНА ТАКИМ!

Хочу привітати Вас із закінченням для кого-то легкого, для когось не дуже шляху до гармонійним відносинам з дитиною! Шляхи з 4 кроків: розуміти, чути, взаємодіяти, бути успішним. Головне - продовжувати цей рух!

Головне - продовжувати цей рух

Та й чи завжди це потрібно - розуміти, навіщо і чому він так себе веде?
Які?
САМЕ ГОЛОВНЕ: Запитайте себе: «Чому виникла така ситуація?
Що змушує дитину так себе вести?
»Можливо, ви приділяєте більше уваги іншому члену сім'ї або забули прийти на свято в дитячому садку, відмовилися купити обіцяну іграшку або забороняєте ходити на вечірки?
Іноді критика дорослих призводить до того, що дитина говорить: «Ви вважаєте мене поганим?
Що змушує дитину так себе вести?
»Можливо, ви приділяєте більше уваги іншому члену сім'ї або забули прийти на свято в дитячому садку, відмовилися купити обіцяну іграшку або забороняєте ходити на вечірки?
Значить, навіщо старатися?
А Ви чуєте, про що він Вам говорить?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью