• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Гальмує браузер Google Chrome - що робити?

 1. Використовуємо диспетчер задач Chrome для того, щоб з'ясувати, що викликає його повільну роботу
 2. Додаткові причини того, що гальмує Хром

Поширена скарга користувачів Google Chrome - браузер гальмує Поширена скарга користувачів Google Chrome - браузер гальмує. При цьому гальмувати хром може по-різному: іноді довго відбувається запуск браузера, іноді виникають лаги при відкритті сайтів, прокручуванні сторінок, або під час відтворення онлайн-відео (на останню тему є окреме керівництво - Гальмує онлайн відео в браузері ).

У цій інструкції докладно про те, як з'ясувати, чому гальмує Google Chrome в Windows 10, 8 і Windows 7, що викликає його повільну роботу і як виправити ситуацію.

Використовуємо диспетчер задач Chrome для того, щоб з'ясувати, що викликає його повільну роботу

Ви можете бачити навантаження на процесор, використання пам'яті і мережі браузером Google Chrome і окремими його вкладками в диспетчері завдань Windows, але не всі знають, що в хромі є і власний вбудований диспетчер задач, детально показує навантаження, що викликається різними запущеними вкладками і розширеннями браузера.

Щоб використовувати диспетчер задач Chrome для з'ясування того, що викликає гальма, використовуйте наступні кроки

 1. Перебуваючи в браузері, натисніть клавіші Shift + Esc - відкриється вбудований диспетчер задач Google Chrome. Також його можна відкрити через меню - Додаткові інструменти - Диспетчер завдань.
 2. У відкритому диспетчері завдань ви побачите список відкритих вкладок і використання ними оперативної пам'яті і процесора. Якщо, як у мене на скріншоті, ви бачите, що якась окрема вкладка використовує значну кількість ресурсів ЦПУ (процесора), з великою ймовірністю на ній відбувається щось, що шкодить роботі, на сьогоднішній день це найчастіше Майнер (не рідкісні на онлайн-кінотеатрах, ресурсах «скачати безкоштовно» і подібних).
 3. При бажанні, натиснувши правою кнопкою миші в будь-якому місці диспетчера задач, ви можете відобразити інші стовпці з додатковою інформацією.
 4. В цілому, вас не повинно бентежити те, що майже всі сайти використовують понад 100 Мб оперативної пам'яті (за умови, що у вас її достатню кількість) - для сьогоднішніх браузерів це нормально і, більш того, часто слугує більш швидкій роботі (тому що не йде обмін ресурсами сайтів по мережі або з диском, які повільніше ніж RAM), але якщо якийсь сайт сильно виділяється із загальної картини, варто звернути на нього увагу і, можливо, завершити процес.
 5. Завдання «Процес GPU» в диспетчері завдань Chrome відповідає за роботу апаратного прискорення графіки. Якщо вона в значній мірі навантажує процесор, це теж може бути дивно. Можливо, щось не так з драйверами відеокарти або варто спробувати відключити апаратне прискорення графіки в браузері . Це ж варто спробувати зробити, якщо гальмує прокрутка сторінок (довго перемальовували і т.п.).
 6. У диспетчері завдань Chrome відображається також навантаження, що викликається розширеннями браузера і іноді, якщо вони не працюють належним чином або в них вбудований небажаний код (що теж можливо), може виявитися, що потрібне вам розширення - як раз те, що гальмує роботу в браузері.

На жаль, не завжди за допомогою диспетчера задач Google Chrome можна з'ясувати, що викликає лаги браузера. В цьому випадку слід врахувати наступні додаткові моменти і спробувати додаткові методи виправлення проблеми.

Додаткові причини того, що гальмує Хром

Перш за все варто враховувати, що сучасні браузери в цілому і Google Chrome зокрема досить вимогливі до апаратних характеристиках комп'ютера і, якщо на вашому комп'ютері слабкий процесор, малий обсяг оперативної пам'яті (4 Гб на 2018 рік - вже мало), то цілком можливо, що проблеми можуть бути викликані саме цим. Але це не всі можливі причини.

Серед іншого, можна відзначити такі моменти, які можуть виявитися корисними в контексті виправлення проблеми:

 • Якщо Chrome довго запускається - можливо, причина в поєднанні малого обсягу оперативної пам'яті і малої кількості місця на системному розділі жорсткого диска (на диску C), варто спробувати очистити його.
 • Другий момент, також стосується запуску - деякі розширення в браузері не започатковано ще під час запуску, а в диспетчері завдань в уже запущеному Chrome поводяться нормально.
 • Якщо повільно відкриваються сторінки в Chrome (за умови, що з Інтернетом і в інших браузерах все в порядку) - можливо, ви включили і забули відключити якийсь розширення VPN або Proxy - Інтернет через них працює сильно повільніше.
 • Також враховуйте: якщо, наприклад, на вашому комп'ютері (або іншому пристрої, підключеному до тієї ж мережі) щось активно використовує Інтернет (наприклад, торрент-клієнт), це природним чином приведе до уповільнення відкриття сторінок.
 • Спробуйте очистити кеш і дані Google Chrome, см. Як очистити кеш в браузері .

У тому, що стосується розширень Google Chrome, вони найчастіше бувають причиною повільної роботи браузера (а також його вильотів), при цьому не завжди їх можна на цьому «зловити» в тому ж диспетчері завдань, тому один з методів, які я раджу - спробувати відключити всі без винятку (навіть потрібні й офіційні) розширення і перевірити роботу:

 1. Зайдіть в меню - додаткові інструменти - розширення (або введіть в адресний рядок chrome: // extensions / і натисніть Enter)
 2. Вимкніть всі без винятку (навіть ті, що вам на 100 відсотків потрібні, ми робимо це тимчасово, тільки для перевірки) розширення і додатки Chrome.
 3. Перезапустіть браузер і простежте - як він поводиться на цей раз.

Якщо виявиться, що з відключеними розширеннями проблема зникла і гальм більше немає, спробуйте включати їх по одному, поки не буде виявлено проблемне. Раніше аналогічні проблеми могли викликати плагіни Google Chrome і аналогічним чином можна було їх відключати, але в останніх версіях браузера управління плагінами прибрали.

Додатково, на роботу браузерів може впливати шкідливе ПО на комп'ютері, рекомендую виконати перевірку за допомогою спеціальних засобів для видалення шкідливих і потенційно небажаних програм .

І останнє: якщо повільно відкриваються сторінки у всіх браузерах, а не тільки Google Chrome, в даному випадку слід шукати причини в роботі мережі і загальносистемних параметрах (наприклад, переконатися, що у вас не прописаний проксі-сервер і т.п., докладніше про це можна прочитати в статті Чи не відкриваються сторінки в браузері (Навіть якщо вони все-таки зі скрипом відкриваються).

А раптом і це буде цікаво:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью