• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Фосфати, крохмаль і висівки. Вся ковбаса в магазинах виявилась неякісною

" Росконтроль "Перевірив ковбасу в магазинах. Висновки сумні: вся продукція, що пройшла експертизу, виявилася неякісною.

Всього в лабораторію було відправлено 17 зразків. Бренди "Малаховський", "Велком," Димов "," Ближні гірки "," Реміт "," Черкізово "," Мясницькій ряд "," Останкіно "," Рубльовському "і" Клинский ".

- "Росконтроль" перевірив найпопулярніші види ковбасних виробів - "Московську", "Сервелат" та "Брауншвейзького" ковбаси, - розповіла Лайфу представник організації Аліна Осьмак. - Всі зразки зроблені відповідно до ГОСТу Р, і всі вони не відповідають ГОСТу по ряду показників через порушення.

- Всі зразки зроблені відповідно до ГОСТу Р, і всі вони не відповідають ГОСТу по ряду показників через порушення

"Сервелат": крохмаль і фальсифікація м'яса

"Сервелат" під брендами "Останкіно" і "Щодня" потрапив в че рний список "Росконтроля". Це продукти, які організація точно не рекомендує купувати.

У ковбасі марки "Останкіно" знайдено крохмаль, а в ковбасі "Кожен день" - м'ясо птиці, а також фосфати.

- Фосфати використовуються в м'ясній промисловості як стабілізатори консистенції, влагоудерживающие агенти, регулятори кислотності, - сказали в "Росконтроле". - Технічний регламент допускає використання фосфатів у м'ясної продукції, їх загальна масова частка не повинна перевищувати 0,8%.

Але, якщо вони застосовуються, виробник обов'язково повинен вказувати це на етикетці. До речі, в використанні фосфатів немає необхідності, якщо продукт зроблений відповідно до ГОСТу, відзначили в "Росконтроле". Тобто їхня присутність - привід для занепокоєння.

- Фосфати затримують воду в організмі, що негативно впливає на мінерально-кістковий обмін, - пояснила лікар-дієтолог Олена Тихомирова. - У людини може розвинутися безліч проблем зі здоров'ям, наприклад, захворювання опорно-рухового апарату.

- Ковбаси під брендами "Черкізовський" і "Реміт" раніше вже тестувалися "Росконтролем" і тоді були занесені в чорний список за фальсифікацію, - сказали в організації. - Цього разу експерти відзначили поліпшення якості цих ковбас, але ряд зауважень не дозволив їм зайняти високі позиції в рейтингу.

"Брауншвейгская": пшениця за високою ціною

Ковбаса під брендами "Ближні гірки" і "Велком" потрапила в чорний список "Росконтроля".

- У зразку марки "Ближні гірки" експерти встановили явні ознаки псування і невідповідність стандарту за цілою низкою факторів, - сказали в організації.

У зразку марки "Велком" виявилася пшеничне клітковина, але її наявність виробник не вказав на етикетці.

- Пшенична клітковина - це пшеничні висівки. Вони вбирають в себе воду і збільшують масу ковбаси, - пояснила Олена Тихомирова.

Ковбаса під брендами "Малаховський" і "Димов" "не відповідає нормативу за рівнем вмісту вологи, консистенції фаршу, що суперечить маркування зразка", відзначили в "Росконтроле".

Ковбаса під брендами Малаховський і Димов не відповідає нормативу за рівнем вмісту вологи, консистенції фаршу, що суперечить маркування зразка, відзначили в Росконтроле

- Ковбаса під маркою "Клинский" - єдиний зразок, що пройшов тест з незначними зауваженнями, - відзначили в "Росконтроле".

"Московська": фосфати і тваринний білок

- Присутність фосфатів в "Московської" ковбаси не передбачено ГОСТом, і, природно, в складі вони теж не вказані. У трьох зразках ( "Рубльовському", "Останкіно", "Черкізово") рівень фосфору (в перерахунку на фосфати) вище природного рівня для даного виду продукції. Це дає право припустити, що фосфати все ж вносилися в якості харчової добавки, - сказали в "Росконтроле".

Крім того, ковбаса марки "Останкіно" викликала нарікання за органолептичними якостями (тобто виглядала вона не дуже добре).

- Три зразка - "Рубльовському", "Черкізово", "Мясницькій ряд" - були занесені в чорний список "Росконтроля" за численні і різноманітні порушення і зауваження, - сказали в організації.

У ковбасі марки "Мясницькій ряд" був знайдений "тваринний білок" (препарат генового білка, білковий стабілізатор). Він не вказано в складі і не передбачений ГОСТом для "Московської", і це грубе порушення.

- Колагеновий білок отримують з сполучної тканини (жили, фасції і т.п.), і він неповноцінний за амінокислотним складом, на відміну від білка м'язової тканини, - сказали в "Росконтроле".

За статистикою "Росконтроля", понад 50% ковбасних виробів знаходиться в чорному списку за порушення різного ступеня тяжкості.

- Найбільш поширеною проблемою є фальсифікація складу, - сказали в організації. - М'ясо замінюють дешевшими інгредієнтами білкової природи (хрящі, шкурка, м'ясо птиці, колагеновий і соєвий білок і т.д.).

В "Росконтроле" відзначили, що "і найдешевша, і найдорожча ковбаси виявилися в чорному списку, що зайвий раз підтверджує: вибирати тільки за вартістю небезпечно, вона не завжди безпосередньо пов'язана з якістю".

Щоб бути спокійним за своє здоров'я, можна, звичайно, скористатися порадою професора Преображенського з "Собачого серця" - і не читати до обіду газет. Але краще все ж зовсім відмовитися від ковбаси, навіть від тієї, що зроблена точно по ГОСТу, кажуть дієтологи.

- Величезна кількість солі міститься в будь-яких ковбасних виробах, - сказала Олена Тихомирова. - Добова доза солі для людини - 500 мг, а в 100 г ковбаси міститься три добові норми.

Наслідки - підвищення тиску, набряклість, ожиріння.

"Росконтроль" - це система незалежного контролю якості. До наглядової ради організації входять представники громадських організацій споживачів, галузевих об'єднань виробників та продавців продукції, органів державної влади.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью