• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Firefox Quantum - новий браузер, який варто спробувати

 1. Новий інтерфейс Mozilla Firefox
 2. Firefox Quantum став використовувати кілька процесів при роботі
 3. Старі доповнення більше не підтримуються
 4. Додаткові можливості браузера
 5. Де завантажити Firefox Quantum
 6. Як повернути стару версію Mozilla Firefox

Рівно місяць тому вийшла сильно оновлена ​​версія браузера Mozilla Firefox (версія 57), яка отримала нове ім'я - Firefox Quantum Рівно місяць тому вийшла сильно оновлена ​​версія браузера Mozilla Firefox (версія 57), яка отримала нове ім'я - Firefox Quantum. Був оновлений інтерфейс, движок браузера, додані нові функції, запуск вкладок в окремих процесах (але з деякими особливостями), поліпшена ефективність роботи з багатоядерними процесорами, заявляється про те, що швидкість роботи до двох разів перевершує попередні версії браузера від Mozilla.

У цьому невеликому огляді - про нові особливості та можливості браузера, чому його варто спробувати незалежно від того, чи користуєтеся ви Google Chrome або завжди користувалися Mozilla Firefox і тепер незадоволені, що він перетворився в «ще один хром» (насправді це не так, але, якщо раптом потрібно, в кінці статті є інформація, як завантажити Firefox Quantum і старий варіант Mozilla Firefox з офіційного сайту). Див. також: Кращий браузер для Windows .

Новий інтерфейс Mozilla Firefox

Перше, на що можна звернути увагу при запуску Firefox Quantum - новий, повністю перероблений, інтерфейс браузера, який прихильникам «старого» варіанту може здатися занадто схожим на Chrome (або Microsoft Edge в Windows 10 ), А розробниками названий «Photon Design».

Присутні можливості персоналізації, що включають настройку елементів управління шляхом перетягування їх у кілька активних зон в браузері (в панелі закладок, панелі інструментів, заголовку вікна і в окремій області, яка відкривається після натискання кнопки з подвійною стрілкою). При необхідності, можна прибрати непотрібні елементи управління з вікна Firefox (використовуючи контекстне меню при натисканні з цього елементу або шляхом перетягування в розділі налаштувань «Персоналізація»).

Також заявляється про кращій підтримці дисплеїв з високою роздільною здатністю і масштабування і додаткові можливості при використанні сенсорного екрану. В панелі інструментів з'явилася кнопка з зображенням книг, що відкриває доступ до закладок, Завантаженнями, скриншотам (зробленим засобами самого Firefox) і інших елементів.

Firefox Quantum став використовувати кілька процесів при роботі

Раніше все вкладки в Mozilla Firefox запускалися в одному процесі. Деякі користувачі були цьому раді, оскільки браузеру потрібно менше оперативної пам'яті для роботи, але є і недолік: в разі збою на одній з вкладок, закриваються всі вони.

У Firefox 54 стало використовуватися 2 процесу (для інтерфейсу і для сторінок), в Firefox Quantum- більше, але не як Chrome, де для кожної вкладки запускається окремий процес Windows (або інший ОС), а інакше: до 4-х процесів для однієї вкладки (можна змінити в настройках продуктивності від 1 до 7), при цьому в деяких випадках може використовуватися і один процес для двох і більше відкритих вкладок в браузері.

Розробники детально пояснюють свій підхід і стверджують, що запускається оптимальну кількість процесів і, при інших рівних, браузеру потрібно менше пам'яті (до півтора разів), ніж Google Chrome і працює він швидше (і перевага зберігається в Windows 10, MacOS і Linux).

Я спробував відкрити кілька однакових вкладок без реклами (різні оголошення можуть споживати різний об'єм ресурсів) в обох браузерах (обидва браузера чисті, без доповнень і розширень) і картина особисто у мене відрізняється від того, що заявлено: Mozilla Firefox використовує більше RAM (але менше CPU).

Хоча, деякі інші зустрінуті мною огляди в Інтернеті, навпаки, підтверджують більш економне витрачання пам'яті. Одночасно з цим, суб'єктивно, Firefox дійсно швидше відкриває сайти.

Примітка: тут варто враховувати, що використання браузерами оперативної пам'яті саме по собі не погано і прискорює їх роботу. Куди гірше було б, якби результат відтворення сторінок зберігався на диск або вони під час переміщення або перехід на попередню вкладку отрісовиваємих заново (це заощадило б RAM, але з великою ймовірністю змусило б вас шукати інший варіант браузера).

Старі доповнення більше не підтримуються

Звичайні доповнення Firefox (дуже функціональні в порівнянні з розширеннями Chrome і багатьма улюблені) більше не підтримуються. Тепер доступна установка тільки більш безпечних розширень WebExtensions. Подивитися список доповнень і встановити нові (а також побачити, які з ваших доповнень перестали працювати, якщо ви оновили браузер з попередньої версії) можна в налаштуваннях в розділі «Додатки».

Подивитися список доповнень і встановити нові (а також побачити, які з ваших доповнень перестали працювати, якщо ви оновили браузер з попередньої версії) можна в налаштуваннях в розділі «Додатки»

З великою ймовірністю, більшість популярних розширень скоро стануть доступні в нових версіях, підтримуваних Mozilla Firefox Quantum. Одночасно, доповнення Firefox залишаються більш функціональними, ніж розширення Chrome або Microsoft Edge.

Додаткові можливості браузера

Крім перерахованого, в Mozilla Firefox Quantum з'явилася підтримка мови програмування WebAssembly, засобів віртуальної реальності WebVR і засоби для створення скріншотів видимої області або всієї відкритої в браузері сторінки (доступ після натискання трьох крапок в адресному рядку).

Крім перерахованого, в Mozilla Firefox Quantum з'явилася підтримка мови програмування WebAssembly, засобів віртуальної реальності WebVR і засоби для створення скріншотів видимої області або всієї відкритої в браузері сторінки (доступ після натискання трьох крапок в адресному рядку)

Також підтримується синхронізація вкладок і інших матеріалів (Firefox Sync) між декількома комп'ютерами, мобільними пристроями iOS і Android.

Де завантажити Firefox Quantum

Завантажити Firefox Quantum можна безкоштовно з офіційного сайту https://www.mozilla.org/ru/firefox/ і, якщо ви не впевнені на всі 100%, що ваш поточний браузер вас повністю влаштовує, рекомендую спробувати цей варіант, цілком можливо, він вам сподобається: це дійсно не черговий Google Chrome (на відміну від більшості браузерів) і за деякими параметрами перевершує його .

Як повернути стару версію Mozilla Firefox

Якщо ви не хочете переходити на нову версію Firefox, можна використовувати Firefox ESR (Extended Support Release), який на поточний момент базується на версії 52 і доступний для завантаження тут https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/

А раптом і це буде цікаво:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью