• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Фільтри Яндекса | Як перевірити сайт на фільтри Яндекса | Як вивести сайт з-під фільтра

 1. Що таке фільтри Яндекса і як вони можуть вплинути на позиції сайту?
 2. Список фільтрів Яндекса
 3. Як дізнатися, що сайт знаходиться під фільтром Яндекса: перевірка і висновок сайту з-під фільтра

Навіть якщо Ви самі не стикалися з ситуацією, коли сайт раптом сильно опускається в пошуковій видачі або взагалі пропадає з неї, то напевно знаєте, що таке може статися. СЕО-фахівці в таких випадках роблять перевірку сайту на фільтри Яндекса. Що це таке, що потрібно про це знати, як визначати фільтри і не потрапляти під них - читайте в цій статті.

Що таке фільтри Яндекса і як вони можуть вплинути на позиції сайту?

Фільтри Яндекса - це спеціально створені алгоритми, які покликані поліпшити пошукову видачу і очистити її від сайтів, які потрапляють в видачу тільки завдяки штучній накрутці будь-якого параметра (наприклад, щільності ключових слів). Всі фільтри Яндекса можна розділити на 3 великі групи залежно від того, в який саме момент починає працювати той чи інший фільтр:

 • Передфільтри. Ці фільтри починають працювати ще до того, як розрахована релевантність сторінки, і зменшують вплив будь-якого з факторів. Приклад - обнулення ваги «накручених» посилань. Точно перевірити, чи потрапив сайт під ці фільтри, важко, так як вони не роблять «миттєвого» впливу. Непрямим ознакою може служити стагнація позицій сайту.
 • Постфільтри. Робота цих фільтрів починається після того, як була розрахована релевантність документа. На відміну від передфільтрів вплив фільтрів цієї групи перевірити легко. Вони проявляються в різкому падінні трафіку і позицій сайту.
 • Фільтрація перед видачею. Даний тип фільтрів також починає працювати після розрахунку релевантності, але, на відміну від постфільтром, дізнатися результат його роботи просто: це повне зникнення сайту з видачі за запитом. Найяскравіший приклад такого роду фільтрів - афільовані.

Дана класифікація далеко не єдина, існує ще безліч варіантів. По механізму накладення фільтри Яндекса можна розділити на ручні і автоматичні. За ступенем впливу - на запросозавісімие (поширюються на окремий документ за певним запитом), хостової (поширюються на весь домен і піддомени) і подокументно (поширюються на окремий документ).

Список фільтрів Яндекса

На сьогодні можна з 100% -й упевненістю говорити про те, що Яндекс карає веб-майстрів за порушення, зазначені в таблиці нижче.

Вид порушення Санкції Створення дорвеев - сторінок, призначених для перенаправлення відвідувачів на іншу сторінку (з корисним контентом) або навіть на інший сайт. Бан Клоакинг. Створення сторінок, які віддають різний контент пошуковим роботам і відвідувачам. Бан Прихований текст. Наявність на сторінках сайту тексту (зазвичай СЕО-оптимізованого), який практично невидимий для користувачів. Бан Неоригінальний контент. Наявність на сторінках сайту контенту, скопійованого з інших сайтів. Зниження позицій малоінформативними і даремний контент. Наявність на сторінках сайту текстів, створених тільки з метою заробітку на рекламі або продажу посилань. Такі тексти зазвичай нецікаві користувачам. Виняток сторінок з пошуку, зниження позицій Партнерська програма. Створення сторінок сайту тільки з метою розміщення на них посилань на сайти партнерів. Даний пункт вважається порушенням, тільки якщо сайт в цілому не є корисним і не надає ніякого додаткового сервісу. Тобто якщо інтернет-магазин колясок розмістить у себе посилання на сайти, де можна купити дитячий одяг, то це не вважається порушенням. Виняток сторінок з пошуку, зниження позицій переоптімізацію. Наявність на сторінках сайту текстів з надмірною / неприродним змістом ключових слів. Виняток сторінок з пошуку, зниження позицій Імітація дій користувачів. Використання веб-майстром будь-яких засобів для емуляції дій користувачів. Виняток сторінок з пошуку, зниження позицій Клікджекінг. Використання на сайті невидимих ​​елементів поверх активних кнопок. Зниження позицій Використання SEO-посилань. Розміщення на сторонніх ресурсах посилань, єдиною метою яких є накрутка релевантності сторінки, на яку веде посилання. Зниження позицій Надмірне використання реклами. Використання на сторінках сайту рекламних вікон, що ускладнюють перегляд основного контенту. зниження позицій

Дана таблиця містить офіційну інформацію Яндекса, з якої Ви можете ознайомитися за посиланням: https://yandex.ru/support/webmaster/yandex-indexing/webmaster-advice.xml . Діагностувати зазначені фільтри можна в Яндекс.Вебмастере, в розділі «Безпека та порушення». Крім цього, в пункті «переоптімізацію» можна побачити інформацію про хостової «Баден-Бадені». Його також можна виявити через Яндекс.Вебмайстер. Більш докладно про це фільтрі читайте в офіційному блозі Яндекса: https://yandex.ru/blog/webmaster/baden-baden-i-opovescheniya-v-vebmastere .

Як дізнатися, що сайт знаходиться під фільтром Яндекса: перевірка і висновок сайту з-під фільтра

«Баден-Баден»

Це хостової і запросозавісімий фільтр. Покарання чекає кожен ресурс, на якому розміщені спамние і неінформативні тексти. Сайт може бути знижений у видачі тільки по переоптімізірованние запитом, а може - і по всьому його формам. Крім того, сайт може впасти у видачі цілком через декілька таких сторінок.

Симптоми: хостової - падіння всіх запитів на 17 позицій і нижче; запросозавісімий - падіння частини запитів з ТОП-20 на 7-30 позицій.

Лікування: для виведення сайту необхідно переписати спамние і неінформативні тексти, а потім подати заявку в Яндекс.Вебмастере на перегляд санкцій.

«Минусинськ»

Даний вид належить до хостової фільтрам і накладається на весь сайт в цілому. Ця санкція чекає будь-який ресурс, який занадто активно використовує куповані посилання. Сюди можна віднести як взагалі зловживання покупними посиланнями, так і занадто бурхливе зростання посилальної маси. Як покарання ресурс знижується у видачі приблизно на 15 позицій.

Симптоми: просідання приблизно на 20 позицій за більшістю запитів. Кілька запитів може залишитися на колишніх топових місцях (найчастіше це брендовані запити).

Лікування: проведіть ретельний аудит посилальної маси, приберіть всі куплені посилання і напишіть в техпідтримку пошукача з проханням перевірити сайт.

Фільтр за накрутку ПФ

Це хостової фільтр, який накладається на весь сайт в цілому. Причина потрапляння під фільтр - накрутка поведінкових факторів з метою підвищення позиції сайту.

Симптоми: різке зниження позицій сайту по деяких запитах на сторінці, за рідкісним винятком падіння всіх запитів на сайті. Перевірці піддається як сам факт накладення фільтра, так і факт накрутки, коли фільтр ще не накладено.

Лікування: даний фільтр дуже складно піддається лікуванню. Кращим виходом є зміна домену.

Клікджекінг

Хостової фільтр, накладається на весь сайт в цілому. Клікджекінг - це облудна технологія, коли на сайті поверх активних кнопок розміщуються невидимі елементи, і користувачі взаємодіють з ними, не підозрюючи цього.

Симптоми: зниження сайту у видачі як мінімум на 20 позицій за більшістю запитів, при цьому брендовані запити можуть залишитися на колишньому місці.

Лікування: для того щоб вивести сайт з-під фільтра, потрібно видалити шкідливий код і написати в техпідтримку Яндекса про те, що код був вилучений і необхідна повторна перевірка сайту.

АГС

Даний вид належить до хостової фільтрам і накладається на весь сайт в цілому. Не можна однозначно виділити якийсь один фактор, що впливає на накладення даного фільтра. Він застосовується до сайтів низької якості (малоінформативною ресурсів з неякісним або неунікальним контентом, сайтам, поміченим в торгівлі посиланнями). Часто під нього потрапляють сайти, написані на DLE, Joomla, WordPress та інших проспамленних CMS.

Симптоми: для «старого» АГС характерно випадання з індексу більшої частини сторінок, для «нового» - обнулення тІЦ і погіршення ранжирування сайту.

Лікування: для виведення сайту необхідно видалити всі зовнішні посилання і рекламу, наповнити сайт якіснішим і корисним контентом, переглянути його структуру - зробити її більш лаконічною, видаливши дублі сторінок, порожні розділи тощо.

аффіліатов

Запросозавісімий фільтр Яндекса. Накладається на сайти одного власника за однаковими запитами.

Симптоми: почергове потрапляння в ТОП то одного, то іншого сайту.

Лікування: найбільш дієвим способом є закриття одного з сайтів від індексації або постановка 301 редиректу на просувний сайт. Якщо фільтр накладено помилково, то необхідно написати на підтримку Яндекса і надати документальне підтвердження відсутності причин для афільовані. Для сайтів, які мають перетин тільки по частині контента (наприклад, по одному з типів продукції), необхідно видалити з сайту весь зааффілірованний контент. При цьому всі роботи необхідно супроводжувати листуванням з Платоном.

Сніппетофільтр

Запросозавісімий фільтр Яндекса. Причиною потрапляння під фільтр може служити повне дублювання сниппета однієї сторінки сніпетів інший (як стороннього сайту, так і продукту, що просувається), яка вже знаходиться в ТОПі.

Симптоми: перевірити сайт на фільтр просто, оскільки він повністю зникає з видачі по деяких запитах, але шукається по посиланню «Показати всі без переваги» з оператором rd = 0.

Лікування: якщо сниппет-дубль знаходиться на сторонньому сайті, необхідно уникализировать текст на сторінці, яка потрапила під фільтр. Якщо сниппет-дубль знаходиться на нашому сайті, то необхідно (за допомогою оператора rd = 0) виявити сторінку, з якої збігається наш сниппет, визначити, які ділянки нашого сниппета є унікальні, і уникализировать їх.

Adult-контент

Хостової фільтр, накладається на весь сайт в цілому. Санкції застосовуються за наявність «дорослого» контенту, посилань на адалт-ресурси, рекламу «дорослих» сайтів та ін.

Симптоми: сайт повністю зникає з видачі по всім запитам, крім «дорослих», що супроводжується різким зниженням трафіку. Також зрозуміти, накладено фільтр, можна, перевіривши позиції сайту з видачі з відключеним безпечним режимом пошуку в налаштуваннях Яндекса, змінивши його на режим «Без захисту». Якщо при цьому сайт з'являється у видачі по просуваються запитам, то на нього накладено adult-фільтр.

Лікування: необхідно видалити всі слова в контенті, включаючи зовнішні та внутрішні посилання, пов'язані з дорослою тематикою. Повідомити Платона.

Фільтр за агресивну рекламу

Хостової фільтр, накладається на весь сайт в цілому. Потрапити під фільтр можна при наявності на сайті «агресивною» реклами, що перешкоджає нормальному прочитання основного контенту.

Симптоми: сайт знижується у видачі по всьому спектру запитів, різко падає трафік.

Лікування: щоб вивести сайт з-під фільтра, необхідно видалити всю рекламу. При цьому він знімається досить довго, від півроку до року.

«Портяночний» фільтр

Запросозавісімий фільтр Яндекса. Накладається на документи з великими текстами з високим вмістом ключових фраз.

Симптоми: зниження позицій, зміна просуває сторінки за запитом у видачі. Платон рідко підтверджують такий фільтр, обмежуючись шаблонним відповіддю: «Ваш сайт представлений в пошуку відповідно до його релевантність запитам користувачів. Однак результати пошуку - це не статична інформація, час від часу вони мають властивість змінюватися. Ймовірно, після внесення чергових змін до наші алгоритми в результати пошуку за відповідними запитами потрапили якісніші і цікаві сторінки і сайти. Нагадуємо, що пошукова система високо оцінює сайти з оригінальним контентом або сервісом, а реклама не є тією цінністю, заради якої користувачі приходять на сайт ».

Лікування: необхідно видалити всі публікації подібного роду, після чого зв'язатися з Платоном і повідомити про виконану роботу.

Фільтр за прокрутку

Даний тип відноситься до подокументно фільтрам Яндекса, тобто накладається на окрему сторінку. Причина потрапляння під фільтр - часткове або повне приховування оптимізованого тексту методом SEOHide або іншим CSS / JS, де тексту відведена мала частина екрану, і прочитати його можна, тільки постійно прокручуючи. Фільтр застосовується виключно до документів, де присутня прокрутка. Він може накладатися як один, так і разом з фільтром «Ти - спамний».

Симптоми: зниження позицій.

Лікування: необхідно видалити весь функціонал подібного роду.

Фільтр за неактуальне контент

Запросозавісімий фільтр Яндекса. Накладається на документи з неактуальним контентом (банери / акції, дати й інша неактуальна інформація на сторінці, оцінена / переоцінена асессорами).

Симптоми: перевірити накладення фільтра можна за непрямими ознаками - наприклад, при запиті «погода в москве» відображається сторінка з контентом архіву даних про погоду в Москві за минулий рік.

Лікування: для виведення сайту з-під фільтра необхідно видалити / замінити всю неактуальну інформацію з сайту.

редіректи

Хостової фільтр - виліт всіх сторінок з видачі. Причина - велика кількість редиректів як на внутрішні сторінки, так і на зовнішні ресурси. Фактично даний фільтр є баном дорвеев з усіма витікаючими наслідками.

На закінчення запам'ятайте одне просте правило: замість того щоб думати, як вивести сайт з-під фільтрів Яндекса, краще під них не потрапляти.

Що таке фільтри Яндекса і як вони можуть вплинути на позиції сайту?
Що таке фільтри Яндекса і як вони можуть вплинути на позиції сайту?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью