• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Економіка WordPress: Чому найпопулярніша CMS не страждає від економічної рецесії?

 1. На чому заробляють усі, хто причетний до розвитку WordPress?

28 Мая 2012, 14:46

1917

WordPress - це не просто  найвідоміша і надійна CMS в світі  , Але і комплексна економічна модель, яка лежить в основі її монетизації WordPress - це не просто найвідоміша і надійна CMS в світі , Але і комплексна економічна модель, яка лежить в основі її монетизації. Про те, на чому конкретно заробляють розробники WordPress і платформа в цілому, - в короткому варіанті публікації від Smashing Magazine, перекладеної на російську мову редакцією AIN.UA .

У минулому році команда, яка працює над WordPress, провела глобальне дослідження, в рамках якого ряд питань було поставлено всім, хто використовує WordPress для блогів, сайтів і для самих різних цілей і проектів: від особистих сайтів-візиток до високонавантажених інтернет-магазинів. В опитуванні взяли участь понад 18 тис. Користувачів з різних країн світу. Ось як приблизно виглядала структура учасників в географічному розрізі:

Подробиці про отримані в ході опитування результати викладені в звіті Matt Mullenweg's State of the Word address from 2011 . Нас же цікавлять основні факти:

 • 53% опитаних описали себе як розробників для WordPress
 • 36% заявили, що є самозайнятими розробниками (включаючи фріланс) плагінів, тим і рішень для WordPress
 • Учасники опитування створили 170 тис. Сайтів на основі даної системи управління контентом
 • 61% респондентів використовують WordPress тільки в ролі CMS, 31% - як CMS і платформу для блогу, а 8% - тільки як блогоплатформи
 • Опитані учасники отримують від $ 5 - $ 2000 на годину
 • Середня ставка погодинної оплати для розробників склала $ 58, медіана - $ 50
 • 2,800 людей використовують WordPress в якості основного джерела свого заробітку.

При всьому цьому 14.7% інтернет-ресурсів у світі працюють на базі WordPress, 22% нових доменів за станом на серпень 2011 року працювали на WordPress, і результати опитування дозволяють говорити про прийдешнє експоненційному зростанні.

Пара слів від розробників і засновників WordPress. У далекому 2003 року Метт Малленвег (Matt Mullenweg) мучився з налаштуванням b2 / cafelog . Йому на допомогу прийшов Майк Літтл (Mike Little); і так з'явився WordPress:

Йому на допомогу прийшов Майк Літтл (Mike Little); і так з'явився WordPress:

В редакції Smashing Magazine поставили кілька запитань Майку і Метту щодо того, як і на чому заробляє WordPress сьогодні. Ось що вони відповіли:

Коли ви почали робити форк B2, чи думали ви, у що перетвориться ваша розробка?

Метт: "Ні за що на світі б не подумав, що так буде в підсумку."

Mайк: "Ні, абсолютно. Ми просто хотіли поправити ряд виловлених «багів» і трохи поліпшити наше ПО для блогінгу. А ще мені було цікаво попрацювати в проекті open source. Раніше я експериментував і коділ пару років різні штуки для MySQL, CVS, Cygwin, але все в масі своїй зводилося до відстеження помилок, роботі в підтримці і т.п.

І ось я вирішив, що непогано б глибше вникнути в цей новий проект. Я вже писав код під замовлення для людей на кшталт Метта, а тому у мене була низка готових розширень для B2 / Cafelog, модифікацій всяких, де вже були виправлені помилки, і я вирішив взяти участь. "

WordPress дає роботу великій кількості людей по всьому світу (дизайнери, розробники, перекладачі, тестери), він став основою для сотень видів бізнесу. Як ви будете почуватися - усвідомлювати, що саме ви стали першопричиною і основною рушійною силою його появи на ринку?

Метт: "Ми в курсі того, що десятки тисяч людей заробляють гроші за рахунок створення прямих і непрямих рішень, дизайнів, плагінів, хостингу та т.п. продуктів для WordPress. Вважаю, що тут вирішальним фактором в успіху і розвитку стали не ми самі, а спільнота, яке зібралося навколо нашої ідеї, яке розвиває ядро ​​WP, плагіни і рішення для нього, збирає пожертви або впроваджує якісь благодійні проекти. "

Майк: "До недавнього часу я якось особливо над цим не замислювався. Мені просто було цікаво спостерігати сам факт того, як WordPress об'єднує так багато людей за допомогою інтернету. Але коли я побачив результати по дослідженню цільової аудиторії і розробників WordPress за вульгарний рік, я почав усвідомлювати, що WordPress виріс в повноцінну великомасштабну економічну модель, зі своєю інфраструктурою, каналами монетизації і способами непрямого і прямого заробітку.

І це круто, на мій погляд. Неймовірно здорово усвідомлювати, що саме я був тим, хто дав старт у розвитку цієї платформи. А ще такий успіх цього проекту - це фантастична реклама того, наскільки прибутковим може бути безкоштовне / вільне ПЗ: ви можете чимало заробити на тому, що абсолютно безкоштовно віддаєте основний продукт, а навколо цього «ядра» вибудовується нова модель економічних взаємин. "

Модель WordPress не просто процвітає; на неї, схоже, ніякого впливу не надав світова економічна криза. Як ви думаєте, чому так сталося?

Метт: "WordPress досить часто замінює існуючі раніше у компаній і проектів пропрієтарні або негнучкі в налаштуванні CMS, причому зазвичай вартість витрат на таку заміну наближається до десятої частини того, що компанія звикла витрачати. Сталося це тому, що людям цікавіше отримати прямий контроль за своїм сайтом, а не робити це за допомогою складних рішень. "

Mайк: "По-перше, відбулося це через гнучкості самого WordPress: один і той же продукт може використовуватися для вирішення дуже широкого кола завдань. Від простого «зробіть мені сайт-візитку за якісь $ 25 - $ 50» до повністю перероблених рішень складних інтернет-магазинів або корпоративних видань, інтернет-ЗМІ і великих блогів, де один тільки бюджет на розробку займає $ 150 + тис., А всі роботи по впровадженню та розвитку курирують великі агентства.

Друга причина економічної стійкості: дуже багато хто хоче почати свою роботу в області, пов'язаної з WordPress, і ні можуть це зробити порівняно простими засобами, при цьому досить потужними, щоб створювати сайти самої різної функціональності і стійкості до навантажень. Як початківці фахівці-одинаки, так і професійні команди і студії з багаторічним досвідом - всім їм знайдеться місце на ринку послуг і розробки, пов'язаних з даною системою управління контентом.

І нарешті, третя причина: ця платформа практично ідеально вписується в модель інтернет-економіки як таку. Все - від дизайнерів до фахівців з маркетингу - можуть за допомогою неї отримати свій «шматок хліба» (не кажучи вже про SEO-фахівців і підприємців, що використовують CMS як основу для свого бізнесу в інтернеті). Їм не варто турбуватися про освоєння якихось знань і навичок, якими вони не володіють: досить просто розвивати і застосовувати на практиці ті знання і ту сферу діяльності, в якій вони вже досягли успіху. "

По суті, в WordPress примітною особливістю самої економічної моделі є той факт, що багато, хто заробляє за допомогою даної платформи на сьогоднішній день, почали з того, що перетворили персональну потреба в бізнес-можливість. З природного попиту сформувалася та ніша, в якій вони, ці фахівці, і працюють на сьогоднішній день.

На чому заробляють усі, хто причетний до розвитку WordPress?

Перше, на чому заробляють розробники і дизайнери - це магазини тем. Найвідоміші з них числа - WooThemes , Elegant Themes , Thesis, StudioPress . Насправді, в світі сотні таких магазинів, тільки в Smashing Magazine зібрали список з більш ніж 90 таких майданчиків . Розташування магазинів в різних куточках Земної кулі і різні їхні мовні версії роблять доступними для широкої аудиторії найрізноманітніші дизайни і варіанти оформлення блогів, сайтів та інтернет-магазинів на основі WordPress. Наступна модель монетизації - продаж тем оформлення на ринках тим Theme Marketplace. Тут теми можуть продавати не тільки студії і автори магазинів, але і фахівці-фрілансери. Далі йде розробка тим під замовлення. У цій області можна заробити грошей, працюючи з конкретними клієнтами і розробляючи для них як дизайн, так і технічну сторону, плагіни, забезпечуючи технічну підтримку і т.п.

Модифікації движка для тим - ще один вид заробітку. Зростання платформи WordPress дозволяє застосовувати її все в нових і нових областях, що в підсумку виливається в необхідність додатково налаштовувати і переробляти багато її компоненти і модулі. Так з'являються фреймворки і набори кастомних плагінів, що дозволяють «з коробки» перетворити нову установку WordPress в спеціалізований інтернет-магазин або нішеве онлайн-ЗМІ.

Розробка плагінів також допомагає заробити як розробникам-одинакам, таки цілим студіям. Але саме затребуване технічний напрям для широкої аудиторії - це послуги хостингу для WordPress.

Якщо ж ви вважаєте за краще не займатися питаннями, які вимагають істотної технічної бази, власних апаратних потужностей і великого штату співробітників, то цікавими сферами для заробітку на WordPress можуть стати консалтинг з питань використання та модифікації WordPress і послуги перекладу / локалізації тим, двигунів і контенту.

WordPress примітний тим, що для кожного в ньому знайдеться своя ніша, і це стосується як користувачів, так і тих, хто хоче застосувати свої навички і знання для заробітку за допомогою даної CMS. Поки ця ситуація зберігається - економічна криза, від якого страждають банки, біржі та виробники, цієї CMS і пов'язаної з нею інфраструктури не загрожує.

джерело: Smashing Magazine

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

На чому заробляють усі, хто причетний до розвитку WordPress?
Як ви будете почуватися - усвідомлювати, що саме ви стали першопричиною і основною рушійною силою його появи на ринку?
Як ви думаєте, чому так сталося?
На чому заробляють усі, хто причетний до розвитку WordPress?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью