• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Движок для створення інтернет-магазину Shop-Script

 1. Перше знайомство
 2. управління товарами
 3. звіти
 4. Налаштування вітрини
 5. Додаткові функції
 6. Обробка замовлень
 7. управління покупцями
 8. загальні враження
 9. для розробників

Хочу поділитися враженнями від движка Webasyst (  https://www

Хочу поділитися враженнями від движка Webasyst ( https://www.webasyst.ru/ ) Для створення інтернет-магазину, а конкретніше від додатка Shop-Script, яке працює на його основі. Деякий час тому мені потрапив на очі цей движок, і виявилося, що для нього можна писати плагіни, ніж я з тих пір і займаюся час від часу, в основному з метою заробити. Захотілося ось розповісти широкому загалу про цей продукт, так що, кому цікаво, читайте далі.

Використовувати Shop-Script можна двома способами: зареєструватися в хмарі на офіційному сайті або встановити скрипти на свій сервер. Пропоную для простоти вивчення зупинитися на варіанті з хмарою - процедура реєстрації звичайна, приблизно як в соцмережах.

Перше знайомство

В адмінці магазину встановлено не тільки сам Shop-Script, а є ще й інші додатки. Кількість встановлених за замовчуванням додатків - не більше десятка, але за допомогою вбудованого «Інсталлер» можна встановити ще близько 30 (більшість платні): для створення сайту, управління проектами, виконання email-розсилок, зберігання файлів і фотографій і т. Д. Всі ці додатки, як і сам Shop-Script, працюють на PHP-фреймворку Webasyst.

При першому вході в сам додаток «Магазин» (т. Е. Shop-Script) пропонується вибрати свою країну і типи товарів, які я хочу продавати. Ця установка для початківців - вона встановлює валюти, податки і характеристики товарів для обраної країни. При цьому всі вибрані тут значення можна буде потім змінити вручну в налаштуваннях.

Потім вас перенаправить в навчальний розділ. Тут кілька анімованих картинок, що показують основні операції при роботі з магазином: як додати товар, як вибрати дизайн, як налаштувати доставку і оплату замовлень. Буде корисно для початківців.

Пункти головного меню адмінки цілком виразні і дозволяють приблизно здогадатися, в якому розділі що знаходиться.

управління товарами

Основні функції управління товарами в Shop-Script присутні за замовчуванням, особливо зупинятися на них не буду. В цілому інтерфейс виглядає акуратно, сучасно, і все в якомусь своєму єдиному стилі.

Крім ручного управління товарами, є можливість автоматичного оновлення товарної бази за допомогою функцій імпорту / експорту і синхронізації. Обмінюватися даними можна, наприклад, з «1С: Підприємством» і «Яндекс.Маркет».

Потрібно мати на увазі, що різні додаткові можливості, начебто обміну даними і т. П., В Shop-Script за замовчуванням можуть бути не активовані. Для того щоб їх підключити, потрібно встановити відповідний плагін. Робиться це просто кнопкою «Встановити» в «Інсталлер» або в розділі «Модулі». Для тієї ж «1С» є як платні, так і безкоштовні плагіни з різним набором можливостей - є з чого вибрати.

звіти

У розділі «Звіти» вельми потужний набір аналітичних інструментів. Якщо всі інші можливості скрипта можна віднести до розряду більш-менш «стандартних», то звіти Shop-Script - це те, за що на нього варто звернути увагу.

Перше, що мені впало в очі - це незвичайні графіки звітів по когортам, т. Е. По групах покупців, залучених на сайт в різний час. Ось скріншот з демо-адмінки на сайті Shop-Script (в безкоштовному акаунті хмари звіти трохи урізані, поки не перейдеш на платний тариф):

Ось скріншот з демо-адмінки на сайті Shop-Script (в безкоштовному акаунті хмари звіти трохи урізані, поки не перейдеш на платний тариф):

На додаток до такої зображенні точні значення продубльовані у вигляді таблиці. Що можна відстежувати: загальний обсяг продажів, прибуток, кількість отриманих замовлень, сукупний прибуток від одного клієнта (LTV), окупність інвестицій (ROI).

Ще один цікавий графік показує, які товари найвигідніше продавати. Працює приблизно так, я думаю: чим дешевше товар обійшовся при закупівлі, чим більше маржа при продажі і чим частіше його купують, тим вигідніше торгувати саме таким товаром.

Звітів тут взагалі багато різних: по регіонах, по соцмережах, за способами доставки та оплати, по купонах на знижку. Є «воронка продажів», де видно, на якому етапі покупці найчастіше кидають оформлення замовлення. І навіть вбудований розділ А / Б-тестування (а раніше я для цього використовував Google Analytics).

Налаштування вітрини

У Shop-Script є підтримка тим дизайну, т. Е. При бажанні можна швидко замінити одну тему на іншу, щоб оновити дизайн магазина. За замовчуванням в скрипті встановлена ​​одна стандартна тема, на заміну якої можна встановити одну з безлічі платних і безкоштовних. Теми встановлюються однією кнопкою - в «Інсталлер» або в розділі «Вітрина». Якщо не хочеться встановлювати готові теми, можна створити свою власну і завантажити її прямо тут же в адмінці.

Звичного для багатьох візуального редактора дизайну тут немає. Т. е. Можна легко перетягувати блоки зліва направо і міняти їх розмір.

Щоб застосувати більш-менш складні зміни в дизайні, потрібно редагувати вихідний код файлів дизайну. Зате якщо маєш уявлення про HTML + Smarty + jQuery + CSS, то маєш повну свободу дій.

Відносно прості зміни, на зразок зміни колірної схеми, завантаження логотипу і перемикання типу навігаційного меню, може робити і звичайний користувач - за допомогою налаштувань в самій темі. Всього тем дизайну в «Інсталлер» на момент написання цього огляду близько 70 штук. Приблизний цінник: від 2000 до 10000 руб.

Додаткові функції

Як я показав на прикладі синхронізації, в Shop-Script можна встановлювати плагіни, щоб додавати в магазин різні корисні функції. Для SEO, спілкування з покупцями, представлення товарів на вітрині, обробки замовлень і всяких інших завдань є кілька сотень плагінів.

Ще в Shop-Script є віджети, вони бувають двох різновидів: для адмінки і для сайту. Віджет для адмінки - це невеликий прямокутник, який показує якусь інформацію у вигляді короткої зведення / графіка. Наприклад, поточний обсяг продажів або графік реєстрації нових покупців. Є ще віджет з годинником, новинами, «Яндекс.Пробки», а також зі списком останніх коментарів у блозі або завантажених файлів. Виявилося, що можна вивести екран з віджетами на телевізор і повісити його на стіну в офісі, щоб стежити за якимись цікавими показниками.

А віджети для вітрини - це по суті міні-фрейми для вбудовування окремих товарів на сторонні сайти. Зовнішній вигляд фрейма налаштовується, потім просто копіюєш шматок коду і вставляєш його куди потрібно. Купівля товару через віджет відбувається, приблизно як і на звичайній вітрині магазину.

Обробка замовлень

Замовлення можна приймати з сайту і формувати вручну - за телефонним дзвінком або email-заявкою клієнта. За всім діям, які виконуються із замовленнями (створення, прийом в обробку, отримання оплати, відправка клієнту) можна налаштувати відправку email- і SMS-повідомлень.

Є можливість налаштування знижок за різними правилами. Якщо стандартних правил не вистачає, встановлюємо плагін і отримуємо більше можливостей для формування знижок. Для окремих клієнтів або промоакцій можна створювати купони на знижку.

Інтеграція з безліччю служб доставки і платіжними системами теж реалізована у вигляді плагінів.

управління покупцями

На кожного покупця в магазині заводиться «досьє» з контактною інформацією, замовленнями, нарахуваннями в бонусної партнерської програми і відгуками про товари. За допомогою окремого плагіна можна підключити реферальную програму для клієнтів.

Є можливість створювати фільтри-вибірки покупців за різними параметрами: сумі, кількості і датою замовлень, способу доставки та оплати, використаному купону на знижку, купленим товарам, полях адреси і т. Д. Ці фільтри можна використовувати в сусідньому додатку «Розсилання», щоб відправляти вибраним клієнтам сегментовані email-розсилки.

загальні враження

В цілому Shop-Script створює враження «комбайна», в який можна підключити купу додаткових інструментів для реалізації самих різних можливостей. Сам по собі «чистий» Shop-Script виглядає цілком функціонально, але як тільки знадобиться щось додаткове, то це легко доустановити.

Вражає розділ зі звітами: багато наочної інформації для серйозного аналізу і планування.

База знань на сайті цілком пристойна, є відеоінструкції з деяких питань. Якщо виникають додаткові питання, їх можна ставити прямо в коментарях до статті або в розділі питань-відповідей, який працює за принципом форуму.

Я б сказав, що Shop-Script швидше для терплячого користувача, який здатний витратити хоча б кілька днів на знайомство з системою і вивчення документації. Система на перший погляд скоріше складна, ніж елементарна, але зате дає більшу свободу.

Також варто мати на увазі, що покупкою одного тільки Shop-Script для створення магазину навряд чи вдасться обмежитися, т. К. Згодом майже напевно доведеться докупити як мінімум одну тему дизайну і до десятка плагінів - в залежності від конкретних потреб.

для розробників

Крім підприємців, Shop-Script буде цікавий і розробникам , Які хочуть заробити на продажу плагінів і шаблонів дизайну. Компанія дозволяє укласти з нею договір, за яким отримує якийсь відсоток з кожного продажу, а натомість дозволяє проводити всі продажі плагінів централізовано через «Інсталлер».

Вихідні тексти Shop-Script, як і всього фреймворка Webasyst, для розробки доступні безкоштовно - просто скачувати архів прямо з сайту або, що ще зручніше, можна запитати у адміністрації доступ до GitHub-сховища.


Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью