• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Думаєте, що знаєте топ популярних веб-браузерів?

 1. всі платформи
 2. Мобільні телефони
 3. Сумніви у власних твердженнях
 4. Чи є ваша інформація найвірогіднішою?
 5. Браузери оточують нас всюди

Наше уявлення про п'ятірці кращих браузерів може бути занадто застарілим, спрощеним і не відповідати дійсності. Пітер О'Шонессі, проаналізував останні дані про поширеність браузерів і опублікував статтю на medium з результатами. Редакція techrocks.ru призводить адаптований переклад матеріалу.

Якщо ви відвідуєте заходи щодо web - розробки, які проводяться по всьому світу, то ви обов'язково побачите, що на презентаційних слайдах виступаючих продовжують з'являтися одні і ті ж логотипи браузерів:

Якщо ви відвідуєте заходи щодо web - розробки, які проводяться по всьому світу, то ви обов'язково побачите, що на презентаційних слайдах виступаючих продовжують з'являтися одні і ті ж логотипи браузерів:

Ви, напевно, бачили вже багато слайдів, які виглядають приблизно так.

Chrome, Firefox, Safari, IE / Edge, Opera ... Вважається, що це найпоширеніша п'ятірка браузерів. Всі ми добре знайомі з ними, але ця інформація вже досить застаріла. Частково через новинок з Заходу, а почасти через пережитків з часів, коли домінувало використання ПК.

Давайте поглянемо на цифри, щоб тверезо оцінити реальність.

всі платформи

Для початку, давайте розглянемо всі можливі платформи (для ПК, планшетів, смартфонів) по всьому світу. Згідно з даними з сайту StatCounter, який являє собою інструмент для аналізу веб-трафіку, топ-5 найбільш поширених браузерів виглядає так:

Згідно з даними з сайту StatCounter, який являє собою інструмент для аналізу веб-трафіку, топ-5 найбільш поширених браузерів виглядає так:

Джерело: StatCounter, дані від лютого 2017 року. Відсотки округлені до цілих чисел.

Так, посередині цього рейтингу розташований дивний помаранчевий логотип! Це UC Browser, який був створений в Китаї і належить китайській публічної компанії Alibaba Group, що працює в сфері інтернет-комерції і яка володіє помітною частиною ринку електронної комерції, особливо в Азії.

Варто звернути увагу, що частка браузера на ринку може сильно відрізнятися в залежності від місця розташування.

(Слід пам'ятати, що популярність браузера в країні, де живете Ви, зовсім не така, а відрізняється від його ж популярності в інших країнах)

За даними в StatCounter виходить так, що, наприклад, в Росії з населенням 143 мільйони людей, на першому місці знаходиться Chrome, це цілком очікувано, але здогадайтеся, хто на другому місці? це Yandex браузер, про який ми ще не згадували в цій статті.

це  Yandex  браузер, про який ми ще не згадували в цій статті

Логотип Yandex браузера.

Мобільні телефони

Ми знаємо, що мобільні телефони «поглинають» весь світ. Сайт StatCounter недавно оголосив, що, за їхніми даними, платформа Android обігнала Windows в гонці за звання найпопулярнішої в світі платформи. Однак, за звичкою, ми все ще вважаємо, що операційна система ПК займає перше місце.

Отже, давайте поглянемо на мобільні браузери. Сайт StatCounter нам знову пропонує свій рейтинг, який відрізняється від вищевказаного:

Джерело: StatCounter, дані від лютого 2017 року. Відсотки округлені до цілих чисел.
* Примітка: Я використовував логотип Opera Mini, але зазначена статистика не поділяє браузер Opera на такі види, як: Opera Mini, Opera Mobile і Opera Coast.

У цьому списку з'явився ще один новий фіолетовий логотип, це наш Samsung Internet! Сайт StatCounter передбачає, що він входить в топ-3 мобільних браузерів в Європі, в деяких країнах з ринком в більш ніж 15%:

Частка ринку мобільних браузерів в Німеччині. Джерело: StatCounter, січень 2017 - лютий 2017.

Що стосується браузера Opera, то в 2016 році компанія Opera поділилася інформацією про те, що Opera Mini був улюбленим браузером Африки, з вражаючою часткою на ринку - 58%.

Сумніви у власних твердженнях

Бізнес-інструктора часто вчать нас оскаржувати наші власні припущення. Наші твердження щодо частки ринку браузерів не повинні занадто відрізнятися, хоча дані можуть дещо відрізнятися.

У статті я посилався на дані, надані StatCounter, але я також пропоную Вам проаналізувати даних з декількох джерел, щоб підтвердити або спростувати мої припущення. Хоча дані на сайті StatCounter збираються з більш ніж трьох мільйонів веб-сайтів, його дані все ж слід розглядати лише як приблизну картину реальності.

Чи є ваша інформація найвірогіднішою?

Загалом, краще всього довіритися власній аналітиці. Однак і це може ввести в оману. Деякі провідні аналітики, схоже, збиті з пантелику рядками «user-agent», і не розрізняють браузери коректно, особливо такий браузер, як Samsung Internet (на основі «Chromium»). Наприклад, якщо ви покладаєтеся тільки на дані від Google Analytics, можливо, ви не бачите всю історію:

(Якщо подивитися на дані від Google Analytics, то значний відсоток «Google Chrome» насправді належить браузеру Samsung).

Крім того, якщо ви зосереджені тільки на браузерах своїх існуючих користувачів, ви можете не помітити тенденції для ваших потенційних користувачів. Брюс Лоусон блискуче описує це у своєму есе « World Wide Web, Not Wealthy Western Web »:

«Коли я виступаю на конференціях в багатьох країнах Заходу, я часто запитую людей:« Звідки ваші найближчі клієнти? »Ви не знаєте. В нашій всесвітньої мережі Інтернет Ви не можете цього знати ».
- Брюс Лоусон

Браузери оточують нас всюди

Отже, чи знаєте ви насправді, які браузери кращі, як серед ваших існуючих клієнтів, так і серед вашої потенційної аудиторії? Можливо, варто подивитися уважніше. Можливо, настав час перевірити ваш сайт на коректну робіт в менш відомих, але досить популярних браузерах, таких як: UC, Yandex Browser і Samsung Internet.

І наступного разу, коли ви будете вирішувати, які браузери підтримувати, спробуйте задати собі питання: «Моє рішення грунтується на припущеннях або на реальних даних?» Чому б не змінити його і включити в список найпопулярніші браузери усього світу, а не тільки Західної Європи і США? І наступного разу, коли ви будете вирішувати, які браузери підтримувати, спробуйте задати собі питання: «Моє рішення грунтується на припущеннях або на реальних даних

Дуже багато браузерів ... Логотипи мобільних браузерів від користувача alraa / browser-logos .

Хоч на сьогоднішній день існує велика кількість браузерів, але, як сказав мій колега Дієго , На щастя, всі вони засновані на відкритих веб-стандартах: багато браузерів, одна мережа Інтернет!

Додаток 1: Пітер Гастон зробив відмінну зауваження, що важливий «браузер» (ладно, швидше за WebView, ніж браузер) про який я тут не згадав, - це Facebook. Це ще один приклад частих упущень «браузерів», про які ми думаємо і говоримо!

Додаток 2: Кілька людей відзначили, що IE напевно повинен мати більш високу частку на ринку, ніж 4%? Я згоден, що це здається малоймовірним! Порівнюючи частку для платформи ПК, сайт NetMarketShare показує ~ 19% для IE, а StatCounter ~ 9%. Але судіть самі!

Чи є ваша інформація найвірогіднішою?
І наступного разу, коли ви будете вирішувати, які браузери підтримувати, спробуйте задати собі питання: «Моє рішення грунтується на припущеннях або на реальних даних?
» Чому б не змінити його і включити в список найпопулярніші браузери усього світу, а не тільки Західної Європи і США?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью