• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Доходи, сім'я і житлоплощу. Що відповідати на "небезпечні" питання перепису населення

 1. Прізвище ім'я по батькові
 2. Цивільний шлюб, співжиття або ...
 3. Національність
 4. джерела доходу
 5. Реєстрація
 6. Квадратні метри
 7. Активність в інтернеті
 8. Чи можна не відповідати

З 1 по 31 жовтня 2018 року в Росії пройде пробний перепис населення - як «генеральна репетиція» основний Всеросійського перепису населення 2020 року. Давайте заглянемо в опитувальники: що хоче дізнатися про нас держава і навіщо йому відомості особистого характеру? А заодно розберемося, можна - і чи варто - брехати, не відповідати, і що за це буде.

Прізвище ім'я по батькові

Ці дані в переписних листах не вказуються. Там взагалі немає ніяких персональних відомостей, які допомогли б розпізнати конкретної людини.

Однак, згідно із законом, вас попросять назвати прізвище, ім'я та по батькові, щоб внести в окремий список осіб, які підлягають перепису в даному приміщенні. Список осіб служить для контролю, чи проживають в даному житловому приміщенні переписані. Списки з прізвищами будуть знищені після завершення обробки переписних листів.

Важливо: П.І.Б. записують з ваших слів, ніяких документів пред'являти не потрібно.

Цивільний шлюб, співжиття або ...

Сьогодні багато пар живуть разом, чи не розписуючись. Але в анкеті немає таких варіантів відповіді, як «співжиття» або «цивільний шлюб». У підсумку, скажімо, хлопцеві з дівчиною залишається тільки одне: вказати, що вони складаються в незареєстрованому шлюбі. Деяких це обурює - і дарма.

Справа в тому, що для загальної картини населення важливі не тільки пари, що побували в РАГСі, а й ті, що об'єдналися «просто так». Статистика все одно вважає це сімейним союзом. Адже таких пар в країні - мільйони, і у них теж народжуються діти. Було б дивно їх не враховувати.

Було б дивно їх не враховувати

Національність

Конституція забороняє примушувати кого-небудь до вказівкою своєї національності, тому питання про національну приналежність - єдиний в анкеті, де можна вибрати відповідь «відмова від відповіді».

З іншого боку, тільки за результатами добровільної перепису сьогодні можна побачити істинний портрет «багатонаціональної» Росії. І тільки так представники корінних нечисленних народів можуть заявити про себе.

І тільки так представники корінних нечисленних народів можуть заявити про себе

До речі, за Конституцією, кожен може сам визначати свою національність, так що перепис традиційно виявляє десятки тисяч «ельфів», «самураїв», «сибіряків» та інші неіснуючі «народи». Але вони становлять незначну частку від загального числа росіян і не спотворюють загальної картини.

джерела доходу

Як показує практика, людей завжди нервує інтерес до того, звідки вони беруть гроші. Чи не опиняться потім ці відомості в податковій або у шахраїв, навіть випадково?

Але побоювання марні. По-перше, це не декларація: вам ні в якому разі не потрібно називати розміри доходів і звітувати про їх законність. Потрібно лише вказати, що дає вам гроші на прожиття. Це допоможе побачити реальну картину, хто як живе в Росії, і дасть необхідну базу для планування економіки країни.

Це допоможе побачити реальну картину, хто як живе в Росії, і дасть необхідну базу для планування економіки країни

По-друге, всі відомості, отримані в ході перепису, строго конфіденційні. За їх розголосу або втрату загрожує покарання, аж до кримінальної.

І, по-третє, результати перепису будуть доступні тільки в знеособленому, узагальненому вигляді. Податкова при всьому бажанні не причепиться.

Реєстрація

Один з найбільш «каверзних» питань причаївся в кінці переписного листа: «Чи зареєстровані Ви в приміщенні, в якому постійно проживаєте?» Багато хто вважає, що це хитрий спосіб виявити «гумові квартири», де реєструються десятки людей, і в той же час відловити нелегальних мігрантів.

Але подумайте самі - тоді не була б досягнута головна мета перепису: скласти повноцінну демографічну картину сучасної Росії. Включаючи (а не виключаючи) нелегальну міграцію з усім її насущним комплексом проблем.

Важливо: відомості про наявність чи відсутність реєстрації записуються зі слів, у вас не мають право вимагати документи. Будь-який ваш відповідь так само конфіденційна, як і всі інші.

Квадратні метри

Крім самих людей, Росстат «перепише» і їх житло, включаючи площу, число кімнат і наявність комунікацій.

Це робиться не з цікавості або злого умислу - скоріше, навпаки. Вичерпні відомості про якість життя в країні допоможуть правильно зорієнтувати соціальні програми, а також прискорити будівництво житлових будинків і розвиток інфраструктури зі школами, дитячими садами, поліклініками та іншим необхідним.

Вичерпні відомості про якість життя в країні допоможуть правильно зорієнтувати соціальні програми, а також прискорити будівництво житлових будинків і розвиток інфраструктури зі школами, дитячими садами, поліклініками та іншим необхідним

Активність в інтернеті

Ще одне питання, яке бентежить деяких жителів Росії: навіщо держава хоче знати, чи є у мене доступ до інтернету, в тому числі мобільному? У них виникає страх, що, виявивши таким чином завсідників мережі, влади стануть їх контролювати.

Для цензури в інтернеті, якщо вона комусь і знадобиться, не дуже потрібні статистичні дані. А ось використовувати можливості інтернету для взаємодії держави і суспільства - це цілком реальна і вигідна сторонам завдання.

До речі, в жовтні якраз буде випробувана віддалена перепис через інтернет - з 1 по 10 жовтня ви самостійно зможете заповнити переписні листи на порталі «держпослуги» . Для цього треба тільки зареєструватися на порталі Gosuslugi.ru і отримати підтверджену обліковий запис.

Чи можна не відповідати

В останні роки були спроби ввести штрафи для «відмовників», за прикладом деяких західних країн. Але вони не пройшли, так що у вас залишається повна свобода вибору.

Згідно із законом, ніхто не має права примушувати і карати людину за небажання брати участь або відповідати на окремі питання. Також ніхто не уповноважений перевіряти ваші відповіді. Перепис заснована на довірі.

Але, в будь-якому випадку, уникати перепису і брехати у відповідях - це погане рішення. Адже перш за все її результати потрібні нам самим, щоб зрозуміти в якому суспільстві ми живемо, об'єктивно оцінити дії влади і вплинути на майбутнє.

Давайте заглянемо в опитувальники: що хоче дізнатися про нас держава і навіщо йому відомості особистого характеру?
Чи не опиняться потім ці відомості в податковій або у шахраїв, навіть випадково?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью