• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Для чого вебмайстру потрібна аналітика пошукових запитів

 1. Різноманітність запитів, контекстів, завдань Пошукових запитів дуже багато і всі вони різні, але...
 2. Новий алгоритм «Корольов»
 3. Реальна пошукова оптимізація
 4. Дані про пошукові запити в вебмайстрів та приклади вирішуваних завдань
 5. Дізнатися загальну динаміку трафіку
 6. Порівняти динаміку трафіку на різні типи сторінок або категорії сайту
 7. рекомендації

Різноманітність запитів, контекстів, завдань

Пошукових запитів дуже багато і всі вони різні, але однією з важливих особливостей є те, що більша частина з них є новими. Дуже значна частина запитів до пошуку - це унікальні запити, яких раніше не було. Запити - динамічні.

Друга важлива особливість - одна і та ж для користувача потреба може бути сформульована різними способами. Але, як потреба може мати безліч формулювань, так і один і той же запит може бути наслідком різних потреб.

Ще один важливий аспект - різноманітність контекстів (місце розташування, пристрій, який час доби, погода ...), які впливають на формулювання запитів.

Навіщо взагалі нам потрібно знання про запити?

Мета одна - рішення задачі користувача. Знання про пошукові запити допомагає краще зрозуміти потреби відвідувачів сайту.

Якісь точкові спостереження за окремими запитами, за великим рахунком, позбавлені сенсу. Пошукова аналітика корисна тільки тоді, коли веб-майстер, дивлячись на запити розуміє, які завдання вирішують відвідувачі його сайту, які у них є проблеми і що вони очікують отримати від ресурсу.

1. Інформацію про запити можна брати з сервісу Яндекс.Вордстат , Де є можливість отримати дані за словами і по регіонах, а також побачити ці дані в динаміці (історія запитів). Крім того сервіс дозволяє робити зрізи по призначених для користувача пристроїв (десктопів, мобільним, планшетів) і надає достатню кількість операторів, гнучко варіюючи які можна отримувати всю необхідну інформацію (є можливість фіксувати морфологію, обмежувати додаткові слова, фіксувати порядок слів і т.д.). Фактично, провівши всього півгодини в вордстат, можна зрозуміти чого чекають люди і що вони шукають в тій чи іншій ніші.

2. Також інформацію про запити можна отримувати з розділу Пошукові запити в Яндекс.Вебмастере (звіт Останні запити):

Вебмастере (звіт Останні запити):

Тут представлені запити, за якими сайт показувався в пошуку останній тиждень (абсолютно всі запити, за якими був хоча б один показ в ТОП 50). Застосувавши фільтр по URL, можна обмежитися якоюсь певною частиною сайту і подивитися, як ці розділи знаходять користувачі, що їм цікаво і у відповідь на які запити демонструється та чи інша інформація.

Що стосується вивантажень з цього розділу (про що дуже часто запитують вебмастера), то її немає. Але розділ зараз знаходиться на переробці і в новій версії розділу - рекомендованих запитах - ця можливість буде реалізована. Поки розділ знаходиться в закритому бета-тестуванні, але в найближчому майбутньому він стане доступний всім веб-майстрам. У новому розділі будуть представлені відповідні тематиці сайту пошукові запити, які можуть призводити додатковий трафік.

сучасний пошук

Сучасний пошук - це складні технології, тисячі чинників ранжирування, машинне навчання і нейронні мережі. Вебмайстрам важливо розуміти поточний стан пошуку для того, щоб знати, що має сенс робити, а що вже давно перестало бути актуальним.

Сьогоднішній пошук вміє знаходити сторінку навіть коли вона не містить слова запиту (алгоритм «Палех» ). Тому спроби наповнити сторінку ключовими словами (автоматично або за допомогою «SEO-текстів», не приводить до очікуваного зростання трафіку, а навпаки створює серйозні ризики потрапити в Баден-Баден. Спам ключовими словами - це інерція галузі, це слід усвідомити.

Новий алгоритм «Корольов»

22 серпня Яндекс оновив пошукову формулу , Вмонтувавши в неї алгоритм «Корольов», який працює на основі нейронних мереж. В якійсь мірі новий алгоритм є продовженням «Палеха», але це більше, ніж нейросеть, шукає за змістом шляхом зіставлення запиту і заголовка документа. Це ще і зміна індексу і суттєва зміна всієї технології.

Запуск основної частини технології «Корольов» стався 22 числа. Однак деякі частини технології дійсно були запущені раніше, так як системи такого масштабу просто не можуть бути запущені в один день - існує певна етапність процесу.

Основні зміни:

• Раніше обчислювальна складність «Палеха» дозволяла його використовувати тільки на рівні заголовка сторінки і застосовувати лише на останній стадії ранжирування в середньому для 150 документів. У новому алгоритмі використовується перевирахованой векторів на стадії індексування для більш ніж 200 тисяч документів на запит, результати якого зберігаються в пошуковому індексі. Це дуже кардинальне поліпшення, що привело до ряду складних інженерних рішень.
• В розрахунку близькості запиту і документа тепер враховуються не тільки заголовки документів, але і текст сторінки. А також стали враховуватися схожі запити.
• У новому алгоритмі використовується змінена архітектура нейронної мережі - якщо для «Палеха» використовувалася мережа з трьома прихованими рівнями в 150, 300 і 300 нейронів, то для «Корольова» застосована клиноподібна архітектура з 500, 500 і 40 нейронів, що дозволило більш ефективно використовувати обчислювальні ресурси.

У чому суть навчання нейронної мережі?

Нейронна мережа навчається на прикладах. Підбір хороших і поганих прикладів для навчання - дуже складне завдання. Новий алгоритм використовує для користувача сигнали - на основі поведінки користувачів після переходу з результатів пошуку на сторінки, забезпеченими системами інтернет-статистики. Крім того, система використовує і сигнали користувальницьких оцінок. Кліки - аж ніяк не найголовніший сигнал, тому не потрібно все спрощувати і намагатися щось там накрутити. Суть машинного навчання - постійна динаміка і автоматичний пошук кращого рішення.

Реальна пошукова оптимізація

З урахуванням усього вищесказаного, сьогодні пошукова оптимізація складається рівно з двох речей - це IT і маркетинг.

IT: Сайт повинен бути доступний пошуковим роботам; повинен бути доступний контент; бажано, щоб було менше дублів; щоб сайт швидко відповідав і був мобілопрігоден; щоб у сторінок були правильні http-статуси, інформативні заголовки і т.д.

Онлайн, як і офлайн, - дуже конкурентний. Завдання пошуку - давати якомога більше трафіку кращим сайтам. Робити сайт конкурентоспроможним допомагає

Маркетинг: Це найкраще уявлення сайту в пошуку; зручна навігація, говорять сніппети, якісний контент; наявність можливості вибору і порівняння; швидкість доставки, адекватність цін ...

Саме така пошукова оптимізація може принести сайтам стратегічний успіх і стратегічно вивірений профіт. Ці дві складові справедливі як для комерційних ресурсів, так і для інформаційних.

Дані про пошукові запити в вебмайстрів та приклади вирішуваних завдань

Дізнатися, на яких позиціях сайт

Багато веб-майстри досі спостерігають за позиціями сайтів за запитами і вважають це якийсь метрикою успішності. Не дивлячись на те, що здається що давно настав час дивитися на інші метрики - на якість трафіку, на Ліди, на ті ж продажу, для багатьох позиції - це все ще актуально. У вебмайстрів є інструменти, що дозволяють цю задачу вирішити.

Щоб дізнатися, на яких позиціях перебуває сайт, в розділі Пошукові запити є звіт Історія запитів. Вибравши там вкладку Популярні запити, можна побачити список запитів і подивитися динаміку позицій, або динаміку показів, або CTR.

Вибравши там вкладку Популярні запити, можна побачити список запитів і подивитися динаміку позицій, або динаміку показів, або CTR

Якщо прокрутити сторінку до кінця, можна побачити посилання на вивантаження в xls і csv.
Червоні і зелені числа в таблиці з популярними запитами позначають відмінність цього показника від такого ж у попередній період (червоний колір - показник погіршився, зелений - покращився).

Статистику можна дивитися подобово, помісячно і як завгодно.
Важливо - в цьому звіті можна побачити тільки ті запити, які задають користувачі і за якими були покази.

Дізнатися загальну динаміку трафіку

Це той KPI, який завжди дуже цікавий замовнику. Його так само можна отримати в розділі Історія запитів, вибравши Групи, Показник: Кліки, «Все запити»:

Порівняти динаміку трафіку на різні типи сторінок або категорії сайту

Наприклад, ви можете проводити редизайн карток товарів в інтернет-магазині і захочете оцінити результат в пошуковому трафіку. Попит може змінюватися, тому динаміка трафіку - не цілком об'єктивний показник. Можна порівняти динаміку трафіку на сторінки, де зроблені зміни, і на сторінки, де змін не було. У цьому прикладі є сенс порівняти трафік на товарні сторінки і на сторінки категорій.

Для цього потрібно навчитися групувати сторінки. У вебмайстрів є можливість угруповання вручну (за списком запитів) або по фільтру. Фільтр дозволяє дуже гнучко зібрати запити:

Фільтр дозволяє дуже гнучко зібрати запити:

Сюди потраплять запити, для яких було хоча б 5 показів, середня позиція яких була більше 11, але менше 30, і текст запиту містив слово «купити», а URL містив - / product /

У статистику, зібрану таким чином, потрапляють абсолютно всі запити, топові 3 тисячі запитів за популярністю (потрапляють в розділ Популярні запити) плюс ще весь довгий «хвіст» запитів.

Це далеко не весь перелік завдань, які можна вирішувати за допомогою Пошукових запитів в Яндекс.Вебмастере. Крім уже згаданих 3000 запитів для кожного сайту, можна додати ще до 1000 своїх запитів і створити до 100 груп за гнучким набору ознак.

рекомендації

Аналізуючи запити, намагайтеся знайти найкраще рішення для задачі користувача. Це основне завдання, яке вирішується за допомогою аналітики пошукових запитів. Інших завдань у цій аналітики просто немає. Підганяти сторінки сайту під певні запити - утопія. Уникайте сумнівних методів оптимізації, а замість цього - цільтеся в задачу користувача і системно покращуйте свій сайт.

Навіщо взагалі нам потрібно знання про запити?
У чому суть навчання нейронної мережі?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью