• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Дизайнер Гоша Рубчинський. інтерв'ю

Мода залишається мертвою без впливу вулиць. Гоша Рубчинський став першим дизайнером, який використовував потенціал нашого, московського, перехідного часу і додав російській моді грубого впливу вуличної культури

Ми тільки починаємо усвідомлювати минуле: це як коли прокидаєшся, виявляючи у ліжку свої зім'яті носки, і все поступово набуває чітких обрисів. Час тече крізь пальці. Тим, хто народився 1992-му році - адже їм вже по 18, а ми майже нічого про них не знаємо. Якось, в вечірніх сутінках, я дивилася, як катаються скейтери по Новому Арбату - це справа в мені щось дивно важливе. Сьогоднішня реальність завтра стане нашою нової поп-культурою.

Березень 2010 Санкт-Петербург: брудні замети, закидані недопалками, калюжі кольору "Егермайстер". У Banya Concept Store Гоша Рубчинський представляє дві свої колекції: "весна-літо 2010" вже продається в магазинах, "осінь-зима" поки існує в образах фільму "Раб". Рубчинський, начебто, навіть сором'язливий. Фотографуватися не хотів. Сіра толстовка, тихий голос і ясні очі.

Здається, ти перший російський дизайнер, який почав усвідомлено використовувати сучасну російську культуру. Скажи, твоє повідомлення - суто національне або це щось ширше?

Гоша Рубчинський: Я дивлюся, що зараз відбувається в світі, і намагаюся зробити щось своє, наше, але в загальному контексті. Я не можу сказати, що роблю саме "російське". Завжди прагнув показати ті умови, в яких зростав я, в яких нинішні хлопці росли трохи пізніше - то, що нас оточувало в Пітері і Москві. Від цього нікуди і не дінешся, в свою роботу неминуче вкладаєш частину себе.

Мода залишається мертвою без впливу вулиць

Фото: sasha mmjm

Для тебе важливіше концепція або сама одяг?

Гоша Рубчинський: Для мене це скоріше просто історія. Чи не про моду, не про одязі. Одяг - частина цієї історії. Така ж частина, як "Зіни", які ми робимо, як відео, які ми знімаємо. Не можу сказати, що я серйозно вважаю себе дизайнером. Я вважаю себе людиною, якій цікаво робити одяг. Для мене це скоріше просто гра.

Що росіяни можуть привнести в картину світової моди сьогодні?

Гоша Рубчинський: Єдине поки, що ми можемо дати світові - це ідеї та концепції. У нас в країні велика проблема з виробництвом. У нас немає тканин, немає нормальних технологій, тобто основних складових моди. Поки ми не можемо здивувати якістю або універсальністю технологій. Ідеї, то, на чому ми виросли, і те, що з нами відбувається - ось цим я і намагаюся ділитися.

Багато хто вважає, що ти просто експлуатіруешь примітивну вуличну естетику.

Гоша Рубчинський: Не всі здатні зчитувати ту інформацію, яку я хочу донести. Якщо для когось це історія про гопників, нехай для них вона і залишається такою. Хтось здатний побачити в ній щось інше - люди можуть отримати з цієї історії те, що знайдуть в ній.

Розкажи трохи про те, чим зараз займаєшся.

Гоша Рубчинський: Ми створили трилогію, три колекції в одній стилістиці - "Імперія зла", "Ростемо і розвиваємося" і "Світанок не за горами". Ці колекції в основному були про те, в який час ми росли, з посиланнями на 90-му. Потім поступово перейшли до сьогоднішнього часу. Я багато черпав в своєму оточенні, більшість моїх друзів - скейтбордисти, це відбилося на естетиці.

Потім з'явилася ще одна історія - про хлопчика Германа.

Я поки сам не до кінця зрозумів цю історію, але відчуваю, що зараз починається щось нове. Мені цікаво це нове, що визріває зараз в Росії, що в головах у хлопців. Відео, швидше за все, скаже про це краще за мене.

Ми познайомилися з Германом на сайті "Вконтакте". Герману було цікаво, що ми робимо, і він взяв участь в презентації колекції "Світанок не за горами". Він тоді зробив невеликий подвиг і поголився наголо - ми оцінили це і взяли його брати участь. У процесі спілкування я зрозумів, що він дуже цікавий герой. І ми зняли про нього відео. Відео дуже просте: 14-річний хлопчик розповідає про те, що його мучить, якісь свої думки.

А як була придумана презентація, показана на виставці "Fashion East" в Лондоні?

Гоша Рубчинський: Ми намагалися створити стилізацію кімнати цього хлопчика. Хотіли створити відчуття, ніби він щойно вийшов, а до цього був тут, сидів на цьому ліжку і дивився телевізор. Я згадував той час, коли я приходив додому зі школи, який-небудь рік 1995-й або 96-й. Тоді ще були VHS-магнітофони. Ми навіть відео знімали на стару камеру VHS, а потім оцифровували.

Фото: sasha mmjm

Я хотів передати те моє відчуття дитинства, але трохи по-іншому. Якщо моя перша трилогія була про якісь зовнішні символи юності, то зараз я намагаюся згадати внутрішнє відчуття того часу, коли я був підлітком, з'єднати його і порівняти з відчуттям нинішніх хлопців.

Вийшло дуже щиро.

Гоша Рубчинський: Ну да ... За це і лають. У моїй роботі багато ризикованих і сміливих тем. Просто вони дійсно мене хвилюють.

Ти коли-небудь думав, чим будеш займатися через 30 років?

Гоша Рубчинський: Не знаю ... Якщо синоптики, що обіцяють нам в 2012 році погану погоду, помиляться - тоді я думаю, повинні винайти якісь ліки від старіння. І я буду точно так само продовжувати веселитися, як зараз. Я намагаюся робити те, що цікаво зараз, і сильно не заглядати вперед.


Офіційний сайт Гоші Рубчинський.

За допомогу в організації зустрічі з дизайнером дякуємо магазин Banya Concept Store .

Скажи, твоє повідомлення - суто національне або це щось ширше?
Що росіяни можуть привнести в картину світової моди сьогодні?
Ти коли-небудь думав, чим будеш займатися через 30 років?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью