• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Дитину не беруть в дитячий сад: що законно, а що ні. Послідовність дій від юриста.

 1. «Ви не належите до нашого району за пропискою»
 2. «Чекайте 1 вересня"
 3. Що робити щоб отримати путівку до дитячого садка
 4. План дій по кроках, якщо вас відфутболюють до 1 вересня
 5. Путівку в дитячий сад обіцяють тільки до 3 років дитини
 6. Якщо путівку дали в інший дитячий сад або в ДКП

юрист Анастасія Попова розповідає що робити, якщо дитину не беруть в дитячий сад, якщо путівку обіцяють тільки з вересня, відговорюватися що дитині немає 3 років, і нарешті, якщо путівку дали зовсім в інший дитячий сад.

«Ви не належите до нашого району за пропискою»

Прописка не має значення. Ви маєте право стати на чергу в будь-який дитячий сад на всій території країни. Єдина підстава для відмови в прийомі в дитячий сад по закону - медичні показання, тобто хвороба дитини. Усе. Решта - порушення закону. Підстав для відмови у взятті в чергу немає!

«Чекайте 1 вересня"

Всім, хто не потрапив в сад з цього 1 вересня по закону немає ніякої прив'язки набору дітей і формування груп до вересня. Це робиться відділами освіти для свого лише зручності, тому що новий рік у них не з 1 січня, а з 1 вересня.

Всім, хто не потрапив в сад з цього 1 вересня по закону немає ніякої прив'язки набору дітей і формування груп до вересня

фото Freepik

Дитину можуть і зобов'язані взяти в сад в будь-який час протягом року, як тільки з'явилося місце! Всі відмови на цю тему незаконні і необгрунтовані.

У законі вік дітей, з якого держава зобов'язана надати місце в дитячому садку - 2 місяці! Чи не три роки, і навіть не два роки, а два місяці!

Тому всі розмови в відділах освіти про перше вересня і недосягнення трьох років незаконні. Є можливість - шукайте обхідні шляхи і домовляйтеся, немає - йдіть зі скаргами до Департаменту освіти, прокуратуру і суд.

Що робити щоб отримати путівку до дитячого садка

Під усіма постами завжди знаходяться ті, хто говорить, що скаржитися марно. Деякі мами навіть з роботи готові звільнитися, тому що дитини в садок не беруть. Але я жодного разу не чула, щоб хтось із них дійшов до суду або хоча б з письмовими скаргами до рівня регіональних міністерств.

Отже, що робити?

 • Приходимо в районний відділ освіти в будь-який момент року і віку дитини і просимо путівку.
 • Якщо вам не дають путівку - просимо письмову відмову із зазначенням місця в черзі, з проханням роз'яснити хто перед вами в черзі, чому вас зрушують назад / черга не рухається і т.п. Не дають - письмовий запит про те ж саме.
 • Повірте, жоден відповідь про відсутність прописки, недосягнення дитиною трьох років або той факт, що на дворі не вересень, не залишаться без уваги у вищих інстанціях. А найчастіше - вам реально ця відповідь в районному відділі не дадуть, тому що він незаконний 30 днів тиші - і ось вам привід для походу в прокуратуру.
 • Хто у нас засідає в Департаменті? Вчителі наші дорогі, улюблені, досвідчені і заслужені. А в районних відділах? Методисти, секретарі і т.п. Вони все мало знають про закони, не повинні за визначенням - вони вчать дітей в школі, дають освіту, організовують процес. Зі знанням законів це ніяк не пов'язано.
  Тому не сваріться з ними, не вдається вирішити на цих рівнях - йдіть вище або звертайте в суд і прокуратуру.
 • Будьте активними, не чекайте, що вас запросять в сад. Відстоюйте свої права і права своїх дітей!

План дій по кроках, якщо вас відфутболюють до 1 вересня

Хоч я неодноразово писала в постах, що прийом до дитячих садків не залежить від пори року, нашим відділам освіти, у яких новий рік не 1 січня, а 1 вересня, моя писанина до лампочки. Хочемо ми цього чи ні, але більшість груп в дитячих садах формуються до вересня.

З огляду на це я в продовження публікую чіткий по пунктам план дій по отриманню путівки в дитячий сад:

 1. Пишемо заяву в ваш районний відділ освіти з проханням прийняти вашої дитини в дитячий сад.
 2. Отримуємо відповідь про те, що у них чергу і купа дітей вперед вас не влаштовано.
 3. Пишемо заяву в прокуратуру на адміністрацію району в особі відділу освіти.
 4. Якщо прокуратура відповіла згодою з вами, то чекаємо і робимо так, як каже вона, контролюємо.
 5. Якщо прокуратура дає відмову, то пишемо заяву в суд на адміністрацію району. Це дуже серйозний крок, який вимагає спеціальної підготовки. Тому на цьому етапі можна звернутися до мене на платній основі.
 6. Подаємо заяву в суд.
 7. Готуємося до суду.
 8. Проходимо суд першої інстанції.
 9. Виграємо суд.
 10. Отримуємо путівку.

Путівку в дитячий сад обіцяють тільки до 3 років дитини

У законі немає ніякої прив'язки надходження в дитячий сад до трьох років дитини. Більш того, стаття 67 ФЗ «Про освіту» каже, що місце в дитячому садку діти можуть отримати, після досягнення віку двох місяців! Що це означає? Якщо вашій дитині немає трьох років, ви все одно можете претендувати на місце в саду, а значить, прямо зараз ви можете починати за це місце боротися!


фото Freepik

Звичайно, треба бути розумними, і в два місяці дитини об'єктивно ніхто в дитячий сад не візьме, бо умов для цього просто немає.

Тому, бажаючи визначити дитини, для початку з'ясуйте, чи є у вашому конкретному дитячому саду умови.

З досвіду скажу, що в абсолютної більшості дитячих садів є групи для дітей з двох років (меншого віку я не зустрічала), і абсолютно в усіх садочках є групи з трьох років.

Значить, якщо дитині є два роки або близько до того, і в бажаному вами дитячому саду є відповідна вікова група, ви можете претендувати на путівку.

А якщо дитині є три, то існує указ Президента РФ (Цитата: «досягнення до 2016 року 100 відсотків доступності дошкільної освіти для дітей у віці від трьох до семи років», який гарантує місце в дитячому саду в цьому віці. Це єдина згадка про три роки в законі.

Якщо путівку дали в інший дитячий сад або в ДКП

Відділ освіти має право запропонувати місце в саду, який вами при постановці в чергу зазначений не був, тобто в будь-якому дитячому садку району / міста.

Якщо вам дають путівку, але не в той садок, який ви хочете, у вас є три шляхи:

 1. Взяти путівку і ходити в запропонований сад, забувши про вашому первісному;
 2. Взяти путівку, але залишитися в черзі і чекати місця в свій сад. В цьому випадку можна писати злісні листи, посилаючись на віддаленість садка, на те що діти ходять в різні сади і тп, просити перевести вас. З черги вас в будь-якому випадку виключити не можуть! Проконтролюйте цей момент!
 3. Відмовитися від путівки і чекати місця в свій сад. Тоді діяти активно: писати листи, вимагати і т.п. Але коли отримаєте сад - ніхто точно сказати не може.

Все те ж саме стосується путівки в групу короткотривалого перебування (ДКП).
Щоб визначитися, вам потрібно зрозуміти ваші цілі: влаштувати дитину в садок будь-якими засобами якомога швидше і вийти на роботу, наприклад, або отримати конкретний сад, незважаючи ні на що.

Отже, що робити?
Хто у нас засідає в Департаменті?
А в районних відділах?
Що це означає?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью