• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Датчики руху для включення світла

Сучасне час характеризується стрімким розвитком технологій. Життя людини завдяки цьому стає все більш комфортною і зручною. Є можливість заощадити значну кількість часу і фізичних сил. Великою популярністю користується такий пристрій, як вимикач з датчиком руху. Тепер при спуску в темряві, наприклад, по крутих сходинках підвального приміщення, зовсім не обов'язково шукати вимикач, проводячи рукою по холодній і вологій стіні, з наміром включити світло. Процес можна значно спростити, якщо попередньо встановити на стіні датчик руху - як тільки людина з'являється в зоні дії такого пристосування, світло включається сам собою.

Датчик руху - це певна частина категорії приладів, які відносяться до датчиків виявлення, які здебільшого використовуються в цілях охорони приміщення або якогось серйозного об'єкта.

В даний час існує досить велика різноманітність датчиків руху. Як правило, вони класифікуються за місцем розміщення:

 • периметричного, які встановлюються на міських вулицях
 • периферійні
 • внутрішні

Також подібні пристрої можна поділити на кілька видів, які поділяються за принципом дії:

 • ультразвукові - використовують в роботі не сприймаються людиною високочастотні звукові хвилі
 • інфрачервоні - працюють на основі теплового випромінювання
 • мікрохвильові - в основі роботи лежать радіохвилі дуже високих частот
 • пасивні та активні

Крім того, дані пристрої розрізняються між собою за розмірами і формою. Тепер більш докладно про кожен з видів датчиків руху.

Дане пристосування є найпростішим і тому економічним в процесі експлуатації. Суть дії полягає в тому, що пристрій випромінює ультразвук, а потім сприймає його відображення від проходять повз предметів. Як тільки отримано сигнал, сенсор включається і здійснюється команда на включення світла.

Недоліком такого датчика є те, що звук сприймається тваринами, чому деякі з них можуть вести себе неспокійно.

Саме з цієї причини багато хто воліє використовувати пристрої тільки для охорони транспортних засобів, а для домашнього застосування використовувати більш досконалі технології.

А ви знаєте як підібрати підходящий  блок живлення для світлодіодної стрічки А ви знаєте як підібрати підходящий блок живлення для світлодіодної стрічки ? Прочитайте наш матеріал і у вас не залишиться питань з даної теми.

Прочитайте наші рекомендації про те, як самостійно підібрати люстру в спальну кімнату .

Прочитайте наші рекомендації про те, як самостійно  підібрати люстру в спальну кімнату

Мікрохвильовий автоматичний вимикач з датчиком руху. Прилад функціонує, як справжнісінькі радіолокаційні радари. Періодично радіоімпульси, а потім пристрій вловлює їх у відбитому вигляді. За принципом дії вони трохи схожі на ультразвукові, але відрізняються тим, що не реагують на різку зміну температури. Перевагою подібних пристроїв є те, що випромінювання вільно проникає через тонкі перегородки, а значить один датчик в змозі діяти відразу на кілька кімнат. Дана обставина добре для охоронної мети, якщо ж це датчик для включення світла, то для кожного приміщення краще встановлювати окремий прилад. Але в цьому випадку дуже важливо намагатися щільно закривати двері, щоб звузити область дії датчика, якщо це необхідно.

Великою популярністю користуються пасивні датчики руху для включення світла. Вони вважаються максимально ефективними, надійними і простими в процесі використання. Суть дії полягає в тому, що самі прилади нічого не випромінюють, але реагують на теплове випромінювання, яке притаманне тільки людині. Для того щоб датчики не реагували на рух тварин, проводяться відповідні налаштування.

З технічної точки зору підключення датчика руху з вимикачем не складає ніякої складності. Все, що потрібно зробити - приєднати кабель пристрою до існуючої електричної проводки приміщення за допомогою розподільної коробки.

Взагалі існує три основні схеми підключення датчиків:

 1. Найпростіший з них - підключити паралельно з вимикачем. При цьому робота кожного пристосування може надаватися незалежно один від одного. Це говорить про те, що включення світла може бути здійснено, як від натискання кнопки, так і при наближенні об'єкта.
 2. Другий варіант підключення полягає в послідовному підключенні. Для досягнення даної мети в ланцюг включається один датчик і один вимикач. У такій схемі датчик буде реагувати на рух тільки в тому випадку, якщо світло не буде включений.
 3. Ще одним варіантів включення датчика є - підключення його в ланцюг електричного струму - тобто комбінований метод. Особливість роботи даного методу підключення полягає в тому, що якщо включений рубильник, світло не увімкнеться зовсім, якщо ж включити світло, в процесі руху пристрій, крім основного, включить ще й додаткове освітлення.

Встановити датчик можна і своїми руками, але тут можна дати кілька основних рекомендацій:

 • ретельно визначитися з місцем установки
 • як правило, всі необхідні елементи для установки входять в комплект, тому нічого додатково не потрібно
 • важливо звернути увагу на те, щоб в зоні дії датчика не було пасивно випромінюючих тепло пристроїв або прямого попадання сонячних променів

Що стосується виробників вимикачів з датчиками руху, то їх досить багато. Є як вітчизняні, так і зарубіжні.

Великою популярністю користується продукція, компанії ORBIS. Це знаменитий виробник вимикачів з датчиком руху з Іспанії

.

Також можна відзначити такого виробника, як «Фотон», «Paradox» і так далі. Вся продукція відрізняється високими якісними характеристиками і привабливим сучасним дизайном. Широкий спектр характеристик, якими володіють вимикачі, дозволяє застосовувати їх в квартирах, в житлових будинках, а також на виробничих підприємствах.

Через наявність великої кількості виробників, випускається величезна різноманітність вимикачів з датчиком руху. Як правило, вибір здійснюється з точки зору відповідного дизайну. Пристосування є можливість підібрати за кольором, за матеріалом, є вбудовані, є зовнішні. В процесі вибору все залежить від особистих переваг покупця і від основних моментів оформлення його приміщення.

Все більше популярні вимикачі світла з датчиком руху можна використовувати де завгодно і для абсолютно різних цілей, наприклад, не тільки для освітлення приміщень, але також для управління підсвічування басейнів, для приведення в рух насоса фонтану і так далі. Крім того, якщо встановити такі пристрої при під'їзді до гаража, вони будуть гарантувати комфортне та безпечне наближення. Деякі прилади можна успішно комбінувати зі спеціальними таймерами або сенсорами, які реагують на зміну показників інтенсивності рухів, на сутінкові вимикачі. Служать вони для того, щоб пристрій був максимально активно в темний час доби.

А ви знаєте, що існує величезна кількість типів електричних ламп А ви знаєте, що існує величезна кількість типів електричних ламп. Всі вони мають свої переваги і недоліки. Прочитайте наш матеріал про ртутні лампи .

Зверніть увагу на нашу статтю про сучасні люмінісцентні лампи , Їх особливості та принцип дії.

Нижче наводимо фотографії по темі статті «Датчики руху для включення світла в квартирі або будинку». Для відкриття галереї фотографій досить натиснути на мініатюру зображення.

Пропонуємо вам також ознайомитися з відеосюжетом по темі нашої статті. У ролику представлений огляд одного з автоматичних детекторних вимикачів для квартирного застосування.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью