• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Датчик руху для освітлення, як засіб боротьби з недоброзичливцями

 1. пасивний датчик
 2. ультразвуковий датчик
 3. Мікрохвильові датчики

Відсутність світла в під'їзді в темну пору доби не рідкість. Доводиться в страху шукати ногами сходинки, а потім і перила, щоб не вдаритися головою або іншими частинами тіла. Однак тепер ця проблема вирішена. Досить встановити в під'їзді датчик руху і автоматично світло сам почне включатися при будь-якому виявленні руху в зоні дії такого датчика. При цьому на сьогоднішній день існує безліч моделей, в яких датчик руху вже суміщений зі світильником в одному корпусі. Але датчик руху можна встановлювати не тільки в під'їзді, а й у себе в квартирі, щоб убезпечити себе від несанкціонованого проникнення недоброзичливців. Датчики такого типу - це лише мала частина приладів виявлення. Їх головна мета - передавати інформацію на пульт про знаходження людей на охоронному об'єкті, про осіб, проникли на охоронювану територію, про проникнення через пошкоджені елементи захисту.

Пристрої поділяють за місцем розміщення на:

 • вуличні периметричного
 • периферійні
 • внутрішні

З технічної точки зору встановити такий датчик не складе ніяких труднощів. Все, що необхідно зробити - приєднати кабель пристрою до загальної електропроводці будинку через розподільну коробку.

Датчики можна використовувати де і для чого завгодно: для управління підсвічуванням басейнів, для приводу в дію насоса фонтану і так далі.

Такі датчики можуть діяти на відстані. Вони реагують на будь-які рухомі предмети, використовуючи мікрохвильове, ультразвукове, ультрафіолетове або інфрачервоне випромінювання. Існують стельові датчики для використання всередині приміщень. Поряд з датчиками для внутрішнього використання, виробляються і вуличні. Щоб захистити свою квартиру або будинок від недоброзичливців, можна встановити замасковані прилади, які монтуються в різні предмети декору та інші предмети інтер'єру, непомітні на перший погляд. Замаскований датчик сигналізації повинен оснащуватися при цьому додаткової електронікою.

Є три схеми підключення датчиків руху Є три схеми підключення датчиків руху. Найбільш простий - підключити вимикач і датчик паралельно. При цьому робота кожного з них може надаватися незалежно один від одного. Це означає, що світло може включитися як від натискання кнопки вимикача, так і від наближення об'єкта.

Другий варіант - послідовне підключення. Для цього в ланцюг включають один датчик і один вимикач. У цій схемі датчик буде реагувати на рух тоді, коли світло буде включений вимикачем. Якщо він не включений, то датчик також не включатиме світло.

Є ще один варіант включення датчика в ланцюг електричного струму - комбінований. В цьому випадку, якщо вимкнути рубильник, то світ не загориться зовсім. Якщо включити світло вимикачем, то при русі датчик включить крім основного, додаткове освітлення.

В одній з наших статей докладно розглянуто ще один варіант дистанційного включення освітлення - це  люстри з пультом управління В одній з наших статей докладно розглянуто ще один варіант дистанційного включення освітлення - це люстри з пультом управління . Після прочитання матеріалу ви зможете визначитися про необхідність такого освітлення у вашому домі.

Зверніть увагу на те, що інформація про підсвічуванні для кухні також доступна на сторінці нашого сайту. Прочитавши нашу статтю, у вас не залишиться питань про нюанси підсвічування кухні.

Встановити датчик руху для освітлення можна своїми руками. Дамо деякі рекомендації.

Для початку визначте місце установки датчика. Якщо сенс установки датчика руху - захист від злодіїв, то перше, що вам необхідно зробити - подати себе на місці зловмисника і прорахувати всі можливі шляхи вторгнення.

Пам'ятайте, що основна «маса» злодіїв проникає в квартиру звичайним способом - через парадні двері, вікно і так далі.

Але є серед них і такі, які вважають за краще залізти через дах. Після того, як ви проаналізуєте слабкі місця своєї квартири, встановити датчик не складе труднощів. Перед покупкою устаткування прочитайте інструкцію до його встановлення.

Встановити датчик не завжди так легко, як, здається, тому краще запросити додому фахівця. Але якщо досвіду вистачає, то дамо кілька порад по установці.

Всі елементи для установки датчика входять в комплект. Забудьте про шурупи з врізаються капелюшками. Вони «пройдуть» крізь пластик - матеріал корпусу датчика і зашкодять прилад. Кабель, який підключений до датчика руху, потрібно приєднувати до проведення квартири через розподільну коробку. Але до кабелю можна підключити і окремий пульт.

Монтуючи датчик, пам'ятайте, що лінзу Френеля не можна загороджувати будь-якими предметами. Одна з основних характеристик пристрою - кут огляду. При установці датчика на вулиці можна взяти стандартний прилад, кут реагування у якого - 180 градусів. Але кут може бути і менше. Можна встановити датчик з 2-ма сенсорами, тоді кут спостереження складе також 180 градусів. Щоб зробити максимальний кут огляду, в 360 °, доведеться встановити датчик з трьома сенсорами.

Є безліч датчиків різних за формою і розміром Є безліч датчиків різних за формою і розміром. За принципом їх дії датчики руху можна розділити на: ультразвукові, інфрачервоні, і мікрохвильові. Крім цього вони поділяються на активні і пасивні.

пасивний датчик

Пасивний датчик популярний у всьому світі. Він працює на основі інфрачервоного випромінювання. Головне його призначення - захист приватних будинків, територій або інших приміщень. Датчики коштують недорого, зате дуже надійні. Назву свою отримали тому, що сприймають теплове випромінювання, яке виходить від всіх теплокровних.

Сенсори датчиків активізуються навіть тоді, коли в поле огляду потрапляють тварини.

Можна зробити певні настройки приладу, після активації яких, датчик буде включати світло тільки при русі великих тварин.

Іноді датчики включаються від «витівок» комах, зокрема - павуків, які плетуть свою павутину в кутах розташування пристроїв. Павутина створює тепловий фон. Щоб вирішити проблему, можна скомбінувати інфрачервоний датчик з будь-яким іншим. Однак даний спосіб зовсім не економічний. Багато власників «вдаються» до хитрощів - роблять стійки під датчик з каштана. Це дерево павуки уникають.

Інфрачервоні датчики всередині приміщення не можна встановлювати в безпосередній близькості від нагрівальних приладів.

ультразвуковий датчик

Найбільш простий вид датчика. Може бути тільки активним. Принцип роботи заснований на випромінюванні ультразвуку, а потім прийомі його ж, відбитого від навколишніх предметів. Об'єкти, які рухаються в поле огляду, змінюють частоту ультразвуку. Це служить сигналом до спрацьовування пристрою. Датчики такого типу часто використовуються в охоронних система авто.

Мікрохвильові датчики

Мікрохвильові датчики - справжні радіолокаційні радари. Від них виходить радіоімпульс, частота якого лежить в області мікрохвиль, після чого пристрою «ловлять» його назад після відображення. За принципом дії схожі на ультразвукові датчики. Обидва ці види датчиків не реагують на різкі перепади температури, що часто спостерігається у інфрачервоних пристроїв.

Мікрохвильове випромінювання проникає без праці крізь тонкі перегородки, а це значить, що використання одного такого датчика дозволить уберегти не одну кімнату від проникнення в неї недоброзичливців. Крім цього необхідно знати, що при установці таких датчиків потрібно тримати двері кімнат закритими, оскільки протяги можуть сприйматися датчиком, як сигнал тривоги. Але мікрохвилі, рівно як ультразвук, відбиваються від всіх предметів не спотворюючи, в тому числі і від нерухомих. Тому в місцях стеження датчиків, утворюються «тіні», відкидається деревами, парканами, стовпами, в яких якраз можуть ховатися рухомі об'єкти.

У нас ви можете отримати вичерпну інформацію про, то  як підключити світлодіодну стрічку  самостійно У нас ви можете отримати вичерпну інформацію про, то як підключити світлодіодну стрічку самостійно. У статті докладно розглянуто процес підключення таких стрічок.

Також, не забудьте прочитати нашу статтю про вибір люстри для вітальні .

Нижче наводимо фотографії по темі статті «Датчик руху для освітлення». Для відкриття галереї фотографій досить натиснути на мініатюру зображення.

Пропонуємо вам також ознайомитися з відеосюжетом по темі нашої статті.

Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям в улюбленій соціальній мережі:


Відзначте нашу статтю, поставивши їй статус "Мені подобається!":

Сподобалася стаття?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью