• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чому комп'ютер / ноутбук не бачить жорсткий диск HDD / SSD і що робити Липень 2019

 1. Виправлення помилкових налаштувань BIOS
 2. Якщо зміна налаштувань BIOS не допомогло
 3. Перевірка правильності установки перемичок
 4. Рішення апаратних проблем

У даній статті розповімо про причини чому комп'ютер / ноутбук не бачить жорсткий диск HDD / SSD і як вирішується подібна проблема.

Іноді після включення комп'ютера процедура самотестування Post закінчується успішно, але Windows не завантажується . При цьому система може видавати помилку, інформуючи користувача про неможливість виявити жорсткий диск. Найчастіше пов'язані з цією помилкою несправності полягають в неполадках самої ОС або в неправильних налаштуваннях BIOS. Розглянемо далі, як позбутися від помилок при завантаженні і відновити працездатність системи.

зміст Показати

Виправлення помилкових налаштувань BIOS

Найчастіше поява на екрані написи про неможливість визначення жорсткого диска системою пов'язано з неправильним виставленням в BIOS черговості завантажувальних пристроїв. Наприклад, часто для завантаження з Live CD в BIOS змінюють настройки таким чином, щоб першим завантажувальним девайсом був DVD-привід, а наступним вже HDD. Повернути початкові настройки користувачі іноді забувають.

В цьому випадку, якщо в приводі при включенні ноутбука або PC виявиться не завантажувальний DVD, а простий оптичний накопичувач, то система не зможе завантажитися, видаючи повідомлення про те, що неможливо виявити жорсткий диск. Зазвичай буває досить просто витягти накопичувач з DVD-приводу і перезавантажитися. Якщо в BIOS наступним по ходу завантаження виставлений HDD, то помилка повинна зникнути.

Однак в деяких випадках виконання описаних дій виявляється недостатньо, внаслідок чого доводиться самостійно міняти в BIOS пріоритет завантаження, для чого:

 1. Увійдіть BIOS, натискаючи поспіль кілька разів кнопку Delete або ESC відразу після включення живлення або появи відповідний написи на екрані. Іноді в БІОС можна увійти після натискання F11, F13 або F1 при включенні лептопа або комп'ютера.
 2. У Award BIOS потрібно перейти в Advanced BIOS Features, у версії BIOS AMI - в розділ Boot Device Priority.
 3. У вищезгаданому розділі виберіть рядок, яка повинна називатися First Boot Device або якось схоже, де змініть пріоритет так, щоб HDD завантажувався першим.

У вищезгаданому розділі виберіть рядок, яка повинна називатися First Boot Device або якось схоже, де змініть пріоритет так, щоб HDD завантажувався першим

Після збереження оновлених налаштувань і перезавантаження PC або ноутбук зазвичай включається вже без помилок.

Якщо зміна налаштувань BIOS не допомогло

Жорсткий диск інтерфейсу IDE може не визначитися, якщо даний контролер не активний в BIOS. Це застарілий інтерфейс, тому його часто просто відключають. Але якщо після цього виникає необхідність підключити який-небудь старий жорсткий диск, починаються проблеми з пошуком причин, за якими HDD не визначається системою. Позбутися від проблеми можна описаним нижче способом:

 1. У головному меню BIOS зайдіть в розділ Advanced.
 2. Тут потрібно знайти рядок Onboard Devices Configuration, яка відповідає за роботу контролерів, інтегрованих в системну плату.

  Тут потрібно знайти рядок Onboard Devices Configuration, яка відповідає за роботу контролерів, інтегрованих в системну плату

 3. Відкривши розділ, перейдіть до рядку, в назві якої є слово IDE і упевніться, що навпроти стоїть Enabled. В іншому випадку активуєте цю можливість.

В іншому випадку активуєте цю можливість

Далі залишиться збережеться і вийти з BIOS. Після цього HDD зі старим IDE-інтерфейсом повинен визначитися системою.

Перевірка правильності установки перемичок

Якщо перемички на жорсткому диску встановлені неправильно, вінчестер також може не визначатися в BIOS.

Контакти, на яких встановлюється перемичка, розташовані в торці HDD, а інформація про налаштування девайса за допомогою перемички завжди є на наклейці на кришці вінчестера:

 1. Перше положення «Master» є основним і означає, що диск разі наявності двох накопичувачів є провідним.
 2. Положення «Drive» змінює настройки таким чином, що диск буде веденим в разі підключення другого пристрою.

Положення «Drive» змінює настройки таким чином, що диск буде веденим в разі підключення другого пристрою

Всі інші варіанти навряд чи коли-небудь стануть в нагоді звичайному користувачеві. Завдання наше в тому, щоб перевірити, що перемичка знаходиться в положенні «Master», а при неправильній настройці встановити її в це положення.

Якщо набридне ноутбук і лагодити його буде економічно не доцільно, то купити новий можна в магазині континент . Налаштовуєте свої характеристики і сайт підбере за оптимальною ціною.

Рішення апаратних проблем

Іноді вінчестер не визначається через проблеми безпосередньо з комп'ютером. Наприклад, робочий жорсткий диск може стати невидимим для системи через несправний блок живлення. Останній може просто не «потягнути» відразу два HDD. На несправному пристрої часом і з єдиним вінчестером виникають проблеми.

Сіла батарейка CMOS також може бути джерелом проблем. Наприклад, якщо зробити необхідні зміни в налаштуваннях BIOS і перезавантажитися, то з сіла батарейкою зміни просто не будуть збережені. Вихід тут один - замінити батарейку CMOS.

І останнє. Перш ніж робити зміни в настройках системи, перевірте, чи правильно підключено роз'ємів, якість з'єднань. Часто саме з цієї причини Windows може не виявляти підключений жорсткий диск.

Комп'ютер / ноутбук не бачить жорсткий диск. Що робити?

5 (100%) 1 голос.

Що робити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью