• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чому перестав працювати інтернет через Wi-Fi роутер? Основні поломки маршрутизаторів

 1. Роутер не реагує на підключення до електромережі
 2. Перестав працювати маршрутизатор, не роздає інтернет

Привіт друзі! Wi-Fi інтернетом зараз вже нікого не здивуєш, він є майже в кожному офісі, магазині, кафе і активно з'являється в будинках. Великий вибір маршрутизаторів і невелика ціна на них тільки сприяють такій активній установці бездротових точок доступу. Практично кожен може дозволити собі придбати роутер і встановити у себе вдома, адже це дуже зручно і не дорого.

Практично кожен може дозволити собі придбати роутер і встановити у себе вдома, адже це дуже зручно і не дорого

А якщо роутери стали дуже популярними, значить стало актуальним питання про налаштування, підключення, поломки і т. Д. Цих самих роутерів. Якщо по підключенню, настройках і різних помилках я вже написав чимало статей, які Ви можете почитати в категорії " Інтернет, Wi-Fi, локальні мережі ", То сьогодні я хочу поговорити про найпопулярніші поломки Wi-Fi роутерів і дати кілька порад, які допоможуть Вам полагодити пристрій, або просто визначити причину.

[NEW] Рейтинги F1 на початок 2019 року:
ноутбуки

, роутери для будинку , Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси На цьому сайті залишено дуже багато коментарів про різні проблеми з маршрутизаторами. І дуже часто причиною якоїсь помилки не є настройки (як думають багато), а саме технічні проблеми в даному маршрутизаторі (в залозі).

Сьогодні я хочу розповісти про проблеми, які з'являються несподівано. Як це? Ну ось роутер собі відмінно працював, роздавав Wi-Fi, радував всіх :), і тут раз і перестав працювати. Не важливо, як перестав працювати повністю, або просто не так як мав би працювати. Головне, що він раніше працював добре і перестав працювати сам по собі (Ви не змінювали ніяких налаштувань).

Просто ті проблеми, які з'являються в процесі першої настройки маршрутизатора, швидше за все виникають через неправильні настройки.

Роутер не реагує на підключення до електромережі

Шкодую, але Ваш маршрутизатор швидше за все повністю "помер". Для кожного маршрутизатора (ну, або майже на кожному) є індикатори роботи.

І якщо при підключенні пристрою в розетку ці індентором НЕ загарячився, то це дуже погано.

Що можна зробити?

Ну спочатку перевірте, чи немає на роутер кнопки виключення живлення. Ось така кнопка є на TP-LINK TL-MR3220:

Якщо кнопка включена, то потрібно перевірити блок живлення, можливо справа в ньому. Зазвичай, блоки живлення згоряють частіше ніж самі роутери. Можливо у сусідів такий же маршрутизатор, збігайте і попросіть на пару хвилин.

Якщо пристрій так і не запрацювало, то віддайте його по гарантії. А якщо немає гарантії, то краще викинути і купити новий, ніж віддати його на платний ремонт. Хоча, можете і віднести в майстерню, можливо ремонт обійдеться не дуже дорого.

Чому це трапляється?

За багатьма причинами. Можливо виробничий брак, але швидше за все роутер згорів через нестабільна напруга в мережі, грозу, або вологу. Якщо є можливість, то підключіть маршрутизатор через стабілізатор напруги. Ну, або просто відключайте його, коли бачите що зараз буде гроза.

Це був найважчий випадок, зараз розглянемо більш легкі поломки.

Перестав працювати маршрутизатор, не роздає інтернет

Якщо раптово виникла проблема з Wi-Fi, наприклад статус з'єднання без доступу до інтернету , Перестали підключатися всі пристрої до роутера, підключення є, але інтернет не працює і т. Д. То не поспішайте викидати Ваш маршрутизатор в вікно :).

Спочатку необхідно з'ясувати, що проблема дійсно в маршрутизаторі, а не в пристрої, який Ви намагаєтеся підключити. Як? Просто спробуйте з'єднати з пристроєм (ноутбук, планшет, телефон). Якщо не вдалося підключитися тільки один пристрій, то проблема швидше за все саме в ньому. Ну Ви зрозуміли про що я.

Проблема в роутері, що потрібно перевірити і як вирішити проблему?

 1. Не поспішайте відразу лізти в налаштування маршрутизатора і відразу там щось міняти. А то так налаштуєте, що точно працювати не буде. Повірте, я це не просто так пишу :).
 2. Перезавантажте роутер. Перезавантажте комп'ютер (телефон, планшет).
 3. Зателефонуйте до провайдера і запитайте, чи немає проблем з їх боку. Поясніть їм свою проблему. Можливо, інтернет не працює через проблеми в обладнанні провайдера.
 4. Уточніть, чи оплачений у Вас інтернет і активний він (це Ви так само можете запитати у провайдера).
 5. Перевірте всі з'єднання. Кабель з інтернетом, який підключається до роутера. Бажано перевірити цей кабель і за межами квартири (будинку). Можливо Вам просто перерізали кабель. Спеціально, або випадково - таке буває.
 6. Подивіться на корпус маршрутизатора, можливо там є якісь цікаві кнопки, які хтось випадково перемкнув. Ось наприклад, може бути кнопка відключення Wi-Fi модуля. Якщо її натиснути, то пристрою не будуть бачити Вашу бездротову мережу.
 7. Зайдіть в налаштування роутера і подивіться, чи не злетіли чи настройки. Таке може бути і інтернет працювати не буде. Особливо, перевірте вкладку WAN, там де настройки від провайдера. Якщо злетіли - налаштуйте заново. Ось Вам стаття для прикладу https://f1comp.ru/sovety/kak-podklyuchit-i-nastroit-wi-fi-router-tp-link-tl-wr841n-instrukciya-s-kartinkami/
 8. Спробуйте змінити канал в настройках роутера. Ось докладна стаття Як змінити канал на Wi-Fi роутер? Навіщо міняти канал? . Як це може вплинути на незрозумілі проблеми з Wi-Fi? Можливо Ваші сусіди встановили у себе маршрутизатор і не один, я маю введу сусідів зверху, знизу, з боків. І вже просто все канали (або той на якому перебуваєте Ви) зайняті. Ось тоді і починаються проблеми, які навіть пояснити складно.

Все спробували і нічого не допомагає?

Тоді, я раджу віддати роутер на ремонт, знову ж по гарантії. А якщо немає гарантії, то на платний ремонт, або купити новий. Перед цим, можете попросити знайомого, який розбирається в цій справі (якщо такий є), що б він подивився маршрутизатор, налаштування і підключення.

Реальний випадок. У мене роутер TP-LINK TL-MR3220 відмінно працював кілька місяців. Потім, раптово перестав визначати підключення 3G модему. Підключав різні модеми, харчування на модем йде, а в панелі управління він не з'являється. Перепробував все, навіть спеціальні прошивки, які надсилала мені підтримка TP-LINK - не допомогли. Детальніше можете почитати в цієї статті.

Це я до того, що якщо станеться технічна проблема в маршрутизаторі (там щось перегорить), то це не означає, що він просто не буде включатися. Він може працювати, але працювати не так як належить. І його можна дуже довго і болісно налаштовувати, прошивати, перевіряти і т. Д.

Чи не мучтеся. Ви заплатили за цей пристрій гроші. Телефонуйте на підтримку фірми-виробника роутера, поясніть їм проблему. Я впевнений, ніхто не дасть Вам кращого ради, ніж вони.

Якщо підтримка не зможе нічим допомогти по телефону, то вони порадять Вам звернутися по гарантії (якщо вона є). А там вже Вам вирішувати, йти в ремонт, або купити новий пристрій.

Всього доброго!

Як це?
Що можна зробити?
Чому це трапляється?
Як?
Проблема в роутері, що потрібно перевірити і як вирішити проблему?
Навіщо міняти канал?
Як це може вплинути на незрозумілі проблеми з Wi-Fi?
Все спробували і нічого не допомагає?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью