• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чому Windows швидше садить батарею

У «священних війнах» між фанатами настільних операційних систем рано чи пізно спливає один вагомий аргумент, з яким важко посперечатися: час автономної роботи У «священних війнах» між фанатами настільних операційних систем рано чи пізно спливає один вагомий аргумент, з яким важко посперечатися: час автономної роботи. Ноутбуки з Windows часто швидко «з'їдають» заряд батареї, а такі ж лептопи, але з MacOS працюють ще кілька годин. Та й в світі «вікон» чергове оновлення системи не додає ще одну годину автономної роботи на тому ж «залізі», як це, наприклад, надав апдейт MacOS Maverics. Спробуємо розібратися, наскільки Microsoft слід головної тенденції сучасності - збільшення роботи від акумулятора в своїх продуктах.

Однією з останніх розробок редмондской корпорації стали планшети, з якими вона спробувала увійти в ринок, що розвивається мобільних пристроїв. Microsoft випустила дві версії «таблеток»: звичайний Surface і Surface Pro. Перший використовує спеціальну версію Windows і процесори ARM. А другий є звичайним ноутбуком у формфакторі планшета і має стандартні процесори Intel і звичну Windows. Вони недавно оновилися до другого покоління пристроїв і отримали назви Surface 2 і Surface Pro 2 відповідно.

експерти порівняли час автономної роботи цих планшетів Microsoft першого і другого поколінь з іншими доступними на ринку гаджетами:

Час автономної роботи в режимі читання з Wi-Fi

На графіку чітко видно: Microsoft інтенсивно працює над часом автономної роботи своїх гаджетів. Перше покоління її планшетів Surface Pro забезпечувало всього 4,7 години роботи від акумулятора. Друга версія цього гаджета Surface Pro 2 дозволяє працювати без підзарядки до 6,7 годин. Це збільшення 42% - значна цифра для повноцінного ноутбука у формфакторі планшета. Однак результати Surface далекі від того, що забезпечує 11-дюймовий MacBook Air 2013, який має акумулятор ємністю в 38 Вт * ч. Усередині Surface Pro 2 встановлена ​​батарея трохи більшою місткості - 42 Вт * ч, і він програє в автономності майже на 4,4 години:

«Апетити» на ПК «Апетити» на ПК

Подібна ситуація з «ненажерливістю» Windows вже звична користувачам цієї деськтопной ОС ще з 2009 року :

Використовуваний комп'ютер і режим перевірки Операційна система і час життя 15-дюймовий MacBook Pro 2009 року випуску (батарея ємністю 73 Вт * ч) OS X 10.5.7 Windows Vista x64 SP1 Windows 7 RC1 Серфінг через Wi-Fi (без флеш) 8,13 годин 6,02 годин 5,48 годин

З тих пір вийшли нові процесори і операційні системи отримали оновлення, і користувачі Windows могли б сподіватися на поліпшення ситуації. Наприклад, Windows 7 перейшла зі статусу Release Candidate до першого сервіс-пака виправлень (вважається, що до нього ОС Microsoft мають багато невиправлених помилок). Оновилася і Windows 8, яка тепер має номер 8.1 (його можна вважати тим же сервіс-паком). Однак за чотири роки ситуація з енергоспоживанням не сильно змінилася :

Порівняння енергоспоживання ОС на 13-дюймовому MacBook Pro 2012 випуску

Ноутбук MacBook Pro 2012 випуску з оновленою Mac OS X Mavericks (найсвіжіша версія) протримався в режимі веб-серфінгу понад 7 годин. Це приблизно на 2 години (або 29%) більше, ніж дозволила Windows 7 (приблизно 5 годин) або Windows 8.1 (4 години 41 хвилина).

Думка Microsoft і експертів на «апетити»

У Microsoft є пояснення таких результатів. «Те, що вам здається чесним порівнянням, насправді таким не є», - сказав директор програмного менеджменту Microsoft Габріель Аул. За його словами, середа Boot Camp для запуску Windows на MacBook має неоптимізовані драйвери для роботи пристроїв під ОС Microsoft.

Оптимізовані драйвери можуть сильно впливати на час автономної роботи гаджетів. «Прошивка пристроїв оптимізована для конкретного рівня енергоспоживання, - каже Аул. - Це може значно впливати на час автономної роботи. Це як якщо б неточно налаштувати радіо і чекати хороших результатів ».

Наприклад, стандартний драйвер Wi-Fi оптимізований під максимальну продуктивність на максимальній дистанції. Але ця настройка може швидко «випити» заряд акумулятора при постійній роботі бездротової мережі. «Те, що ми бачимо, дозволяє вважати, що пристрої на Windows конкурентні за часом автономної роботи, - каже продуктовий менеджер. - На Mac ці драйвери не оптимізовані для Windows ».

Експерти з комп'ютерних технологій бачать власні причини «ненажерливості» Windows, через яку один і той же ноутбук працює приблизно на 2 години менше. Вони вважають, що проблема у великій кількості фонових процесів, які постійно опитують доступ в інтернет, процесор або жорсткий диск.

Вони вважають, що проблема у великій кількості фонових процесів, які постійно опитують доступ в інтернет, процесор або жорсткий диск

Велике число фонових процесів - одна з можливих причин «ненажерливості» Windows

Що робити користувачам

У власників комп'ютерів на Windows варіантів збільшення часу роботи свого ноутбука не багато. Це стандартні поради: переключитися в енергозберігаючий режим, зменшити яскравість дисплея (він може споживати до 25% всього електрика), а також відключити непотрібні бездротові інтерфейси.

За матеріалами: PCWorld

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью