• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чому не працює інтернет-браузер Опера, що робити

 1. Причини, чому браузер Опера не починається або зависає
 2. Швидкі універсальні способи вирішення проблем
 3. перезапуск браузера
 4. оновлення
 5. Перезавантаження комп'ютера або ноутбука
 6. інше
 7. Усунення несправностей
 8. видалення вірусів
 9. Відео: як користуватися утилітою «CureIt!»
 10. Як перевірити підключення до мережі - відео
 11. Відео: як перевстановити Оперу
 12. Рішення проблеми з брандмауером
 13. інше
 14. Що робити, якщо нічого не допомагає

Браузер Опера є одним з популярних браузерів, з ним рідко трапляються неполадки. Однак якщо щось все ж сталося, користувачеві краще бути готовим і тримати під рукою інструкції, як впоратися з проблемами. Достатньо лише орієнтовно зрозуміти, що стало причиною проблеми, щоб швидко підібрати потрібний спосіб вирішення або вдатися до універсальних методів.

Причини, чому браузер Опера не починається або зависає

Стабільна робота Опери нечасто переривається через збої, але як і з будь-яким програмним забезпеченням виникли проблеми можуть бути наслідком внутрішніх помилок в програмі, конфліктами в операційній системі або стороннім шкідливим ПЗ, що порушує роботу браузера. Браузер вилітає після запуску, взагалі не запускається або зависає - ось основні ознаки його нестабільної роботи.

Ще одна з найчастіших причин, в чистому вигляді не є збоєм системи, але здатної привести до зависання браузера або проблемами з його запуском, є велика кількість відкритих вкладок. Цим часто грішать слабкі ПК або комп'ютери, на яких одночасно запущено кілька потужних програм, що навантажують процесор. Для визначення причини буває достатньо зовнішніх ознак поведінки браузера. Проблема з вкладками вирішується їх закриттям, якщо браузер хоч якось реагує на натискання миші. Якщо ж конкретний спосіб не підійшов, слід перебирати інші методи до остаточного усунення проблеми.

Швидкі універсальні способи вирішення проблем

Від швидкості роботи браузера може залежати, чи встигнете ви виконати роботу в строк, додивитеся чи пряму трансляцію важливої події або іншим чином успішно реалізуєте свій звичний розпорядок дня. У ситуаціях, коли необхідно швидко реагувати для відновлення стабільного функціонування браузера, є традиційні способи повернути браузер в лад.

перезапуск браузера

Перше, що спадає на думку при фіксації невластивого поведінки програми - її перезавантаження. Дійсно, цей спосіб часто виручає навіть при збоях в ОС. Досить виконати стандартну функцію перезапуску - і знову можна працювати з колишнім рівнем продуктивності ПО. Це також допомагає впоратися з завислими вкладками.

 1. Спробуйте завершити роботу звичайним методом - натисканням кнопки закриття вікна в правому верхньому куті. Браузер Опера є одним з популярних браузерів, з ним рідко трапляються неполадки

  Закрийте браузер звичайної кнопкою в правому верхньому куті

 2. Якщо відобразиться вікно з повідомленням про те, що програма не відповідає, примусово завершите роботу клацанням по кнопці «Завершити зараз».

  Завершіть роботу програми примусово

 3. Після того як браузер закрився, а сама операційна система почала працювати без зависань, відкрийте браузер знову.

Що робити, якщо браузер ніяк не реагує на клацання миші? Скористатися перезавантаженням через «Диспетчер завдань».

 1. Натисніть правою кнопкою миші на вільному місці стрічки «Пуск» (панель задач), в меню оберіть пункт «Запустити диспетчер задач» або «Диспетчер завдань» (в Windows 8,10).

  Для запуску клацніть правою кнопкою по панелі задач

 2. У вікні диспетчера знайдіть вкладку «Програми» (зазвичай відкрита за замовчуванням, якщо ви не перемикали її раніше), знайдіть значок Опери, клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть «Зняти задачу». Виконайте цю дію навіть у разі відображення статусу «Працює» біля додатка.

  Знайдіть додаток браузера і завершите завдання

Ще один частий випадок - перехід в режим фонової роботи і зависання. Тоді вікно ніяк не відреагує на ваші дії, але і закрити його через вкладку додатків диспетчера ви також не зможете.

 1. Запустіть «Диспетчер завдань» і перейдіть на вкладку «Процеси». Тут відображаються всі завдання у фоновому режимі. Браузер Опера розроблений на базі ядра Chromium, тому для його роботи запускається кілька процесів.

  Деякі процеси працюють у фоновому режимі

 2. Пройдіться мишею по всім процесам з назвою «opera.exe» і натискайте клавішу «Delete» на клавіатурі. Закрити процеси можна також натисканням правою кнопкою миші і вибором команди «Завершити процес» з контекстного меню.

  Процесів може бути кілька

 3. У вікні попередження натисніть «Завершити процес».

  Завершіть процес примусово

оновлення

Деякі збої бувають викликані тим, що ваша версія застаріла. Замість того щоб розбиратися з кожною окремою помилкою, варто один раз перевірити версію браузера і оновити його для захисту від вірусів, відновлення битих плагінів і оновлення веб-стандартів сумісності.

 1. Для перевірки версії браузера загляньте в основне меню, потім виберіть пункт «Про програму».

  Виберіть пункт відомостей про програму

 2. У новому вікні відобразиться версія браузера. Особливість даного ПЗ в тому, що коли ви тільки відкриваєте розділ поновлення, браузер автоматично почне оновлюватися до нової версії, якщо попередня була старою.

  Браузер почне автоматичне оновлення

 3. Коли установка поновлення завершиться, програма запропонує виконати перезавантаження кнопкою «Запустити знову».

  Браузер запропонує перезапуск

 4. Коли ви знову зайдете в пункт «Про програму» після перезавантаження, ви побачите, що використовується остання версія ПЗ.

  У вікні відобразиться нова версія

Перезавантаження комп'ютера або ноутбука

Звісно браузера може викликати гальмування всього комп'ютера. Якщо це сталося, допоможе перезавантаження ПК звичайним способом - через «Пуск» / «Перезавантаження». Якщо ж кнопка «Пуск» теж не реагує, скористайтеся «жорстким методом перезавантаження» - затисніть кнопку включення ПК на системному блоці і тримайте її, поки комп'ютер не вимкнеться. Через кілька хвилин включите його як зазвичай і перевірте, чи система.

інше

Якщо Опера взагалі не відкривається, перевірте, чи запущений процес в диспетчері завдань. Буває, що процес працює у фоновому режимі, але саме вікно браузера не відкривається. Тоді завершення процесу і повторна спроба відкрити браузер може вирішити проблему.

Якщо ви запустили браузер, але він періодично вилітає, варто почистити кеш, адже за весь час роботи в особливій папці на жорсткому диску накопичується безліч файлів. Вони призначені для прискорення завантаження сторінок, але їх величезна кількість може також привести до порушень в роботі браузера.

 1. Перейдіть в загальне меню, далі пункт «Інші інструменти», потім «Очистити історію відвідувань».

  Доступ до функції очищення кешу

 2. У вікні, встановіть галки в тих пунктах, вміст яких потрібно видалити. Ви можете відзначити тільки видалення «cookie» і кеша. Над зазначеними пунктами є також період, за який потрібно провести видалення. Виберіть «з самого початку». Далі натисніть кнопку «Очистити історію відвідувань».

  Відзначте галками потрібні пункти і очистіть історію

Усунення несправностей

Оновили, а проблема не усунулася? Ймовірно, має місце більш серйозний збій або конфлікт на боці операційної системи або вплив шкідливого ПЗ. В даному випадку перезавантаження не вирішить проблему, варто витратити трохи більше часу на боротьбу з компонентами ОС, що впливають на роботу браузера.

видалення вірусів

Типовою причиною порушення функціонування браузера є ураження ПК вірусами або черв'яками. Найчастіше на роботу Опери впливає троянська програма Spy.BZub.NCY. Кращим рішення в даному випадку буде повна перевірка вашого ПК антивірусною програмою. Якщо такої у вас не встановлено або стоїть безкоштовне антивірусне ПЗ, його бази може бути недостатньо для відлову деяких вірусів.

Скачайте з сайту Dr.Web спеціальну маленьку утиліту «CureIt!», Яка призначена саме для того, щоб оперативно виловити всі злісні елементи системи і нейтралізувати їх. Програма кожного разу оновлюється. Якщо ви користувалися їй раніше, вам все одно доведеться завантажити з сайту новітню версію, тільки так ви зможете бути впевненим, що жоден черв'як поки не пролізе в роботу ваших програм.

Відео: як користуватися утилітою «CureIt!»

Перевірка справності інтернет-підключення

Браузер запустився, але жодна сторінка не відкривається? Ймовірно, проблема з доступом до інтернету. Спробуйте увійти в інтернет через інший пристрій - смартфон або планшет, важливо підключатися до тієї ж мережі по wi-fi. Якщо завантаження не виконується, зверніть увагу, чи включений маршрутизатор або модем, не відійшли чи дроти.

Можливо, ваш оператор зв'язку проводить роботи на каналі і тимчасово призупинив обслуговування, а, може, у вас просто закінчилися гроші на рахунку в особистому кабінеті. Якщо ви не розбираєтеся в індикаторах маршрутизатора, краще дзвонити в техпідтримку і з'ясовувати, в чому проблема.

Якщо ж завантаження сторінок пройшла успішно, значить, проблема в іншому. Пробуйте перезавантажити комп'ютер або почистити кеш.

Як перевірити підключення до мережі - відео

перевстановлення

Якщо оновлення не вирішило проблему збоїв, виникає бажання поміняти його. Тут можна піти двома шляхами.

Звичайна перевстановлення дозволяє зберегти настройки, історію, закладки користувача і використовувати їх в новій версії. В цьому випадку видалення пройде безслідно для власника ПК, робоче середовище буде швидко відновлена. Перевстановлення виконується поверх старої версії.

 1. Скачайте нову версію браузера з офіційного сайту Опери www.opera.com/ru.

  Скачайте файл з сайту

 2. Запустіть файл на установку, під час інсталяції відобразиться вікно з кнопкою «Прийняти і оновити». Натисніть її.

  Натисніть зазначену кнопку для продовження установки

 3. Після недовгої перевстановлення браузер автоматично запуститься, і ви зможете побачити збережені і підвантажені настройки. Можна починати роботу з браузером і перевіряти на наявність колишніх помилок.

Другий шлях - з повним видаленням даних користувача. Іноді без цього не обійтися. Можливо, ви спробували встановити нову версію поверх старої, але збої тривають. Тоді цей шлях - для вас. Звичайно, неприємно втратити всі свої закладки та інші настройки, але розробники передбачили необхідність зберегти ці файли.

 1. Перейдіть в розділ основного меню і виберіть пункт «Про програму». Там можна дізнатися адресу профілю користувача, де зберігаються файли налаштувань. У рядку «Профіль» блоку «Шляхи» ви знайдете каталог, де шукати файли. Він може відрізнятися на вашому ПК.

  Передайте файли на флешку для збереження

 2. Перейдіть в зазначену папку, знайдіть файли і скопіюйте їх на флешку або в іншу папку на вашому комп'ютері. Щоб було простіше зорієнтуватися, ось список назв файлів, які вам слід скопіювати і їх призначення.
 • призначені для користувача закладки зберігаються в файлі «Bookmarks»;
 • історія відвідувань сторінок - файл «History»;
 • настройки експрес-панелі - в файлі «Favorites»;
 • куки зберігаються в «Cookies»;
 • збережені паролі від сайтів - файл «Login Data».

Далі необхідно провести повне видалення браузера з комп'ютера або ноутбука. Зробити це можна стандартними засобами Windows або за допомогою спеціальної утиліти видалення, наприклад, «Uninstall Tool».

Розглянемо видалення через інструменти Windows.

 1. Запустіть панель управління Windows через меню «Пуск».

  Запустіть панель управління через меню пуску

 2. В панелі управління знайдіть пункт «Видалення програми» або «Програми та засоби» (при відображенні повного списку).

  Виберіть пункт видалення програм

 3. У списку встановлених програм знайдіть Оперу і запустіть процедуру видалення.

  Виберіть Оперу і запустіть на видалення

 4. Видалення відбуватиметься через деинсталлятор, вбудовані в браузер. Перед початком видалення з'явиться вікно, в якому потрібно встановити галку в пункті «Видалити призначені для користувача дані Opera». Переконайтеся, що ви скопіювали закладки, історію та інші налаштування на флешку, перш ніж ставити галку. Якщо все так, натискайте кнопку «Видалити».

  Вибирайте пункт видалення якщо зберегли файли на флешку

Деінсталяція завершиться, але можуть залишитися частини браузера, які залишаються стандартними засобами ОС - наприклад, записи в реєстрі та інші системні файли. Для чищення цих файлів потрібно спеціальна утиліта, наприклад, «Uninstall Tool». Частка таких файлів також може допомогти впоратися з конфліктами усередині браузера. Тому цей спосіб видалення описаний трохи далі.

Після видалення встановіть браузер як зазвичай - через інсталяційний файл з офіційного сайту.

Відео: як перевстановити Оперу

Усунення конфлікту з іншими програмами

Буває, що браузер конфліктує з іншими програмами, встановленими на ПК і не запускається. Наприклад, блокувати його роботу може антивірусна програма. Спробуйте тимчасово відключити антивирусник під час запуску або переустановлення браузера, щоб підтвердити свої підозри або спростувати їх.

В окремих випадках викликати конфлікт можуть залишки старої версії браузера, якщо ви встановлювали його. Допоможе чистка ПК від непотрібних файлів.

 1. Одним з найбільш ефективних інструментів чистки файлів є програма «Unistall Tool». Після установки програми запустіть її.
 2. Знайдіть вашу стару версію Опери в вікні програми в списку встановленого ПО. Наявність найменування браузера в списку означає, що його видалення було вироблено в повному обсязі. Виділіть пункт з назва браузера і в лівому бічному меню виберіть опцію «Деінсталяція».

  Знайдіть стару версію браузера і видаліть її

 3. З'явиться вікно з попередженням про те, що видалення пройшло некоректно і потрібно видалити файли з реєстру. Натисніть кнопку «Так».

  Погодьтеся з видаленням

 4. Погодьтеся з примусовим видаленням залишків програми.

  Погодьтеся з видаленням

 5. Утиліта просканує ПК на наявність залишилися файлів і після закінчення процедури відобразить список знайдених частин браузера в папках і реєстрі Windows. Перевірте, що виділені всі файли, потім натисніть «Видалити».

  Виділіть файли і видаліть їх

 6. Після закінчення з'явиться повідомлення про повне видалення програми. Закрийте його і спробуйте знову встановити браузер. Після повторної установки конфлікти повинні зникнути, а запуск відновитися.

  Закрийте вікно і заново встановіть браузер

Рішення проблеми з брандмауером

Іноді вбудований брандмауер Windows блокує роботу браузера Опера. Функцією брандмауера є контроль здійснювати підключення до мережі, спрямований на підвищення захисту ПК. Це корисно, але часто призводить до незапланованої блокування окремих програм. Звичайно, рішення про те, що блокувати не виробляються мимовільно в більшості випадків.

Перед блокуванням брандмауер зазвичай видає вікно з пропозицією заблокувати або дозволити доступ до інтернету будь-якій програмі. Це відбувається відразу після її установки. Можливо, ви просто забули або випадково натиснули не той пункт в даному вікні, що і викликало блокування. Для усунення проблем перейдіть в «Панель управління» з меню «Пуск», потім знайдіть «Брандмауер Windows» і спробуйте тимчасово відключити його для перевірки працездатності браузера.

Тимчасово вимкніть брандмауер для перевірки роботи браузера

Якщо браузер став завантажувати сторінки в звичайному режимі, значить, справа дійсно в брандмауері. Знайдіть в його налаштуваннях список заблокованих програм і видаліть з нього Оперу.

інше

Зіткнулися з тим, що не відкриваються тільки деякі веб-сторінки або сайти? Ймовірно, якийсь плагін або розширення браузера блокує їх. Зайдіть в меню «Інструменти», потім «Налаштування». Виберіть вкладку «Розширені», в лівій частині відшукайте «Вміст». З'ясуйте, можливо, шуканий сайт занесений в чорний список.

Наступний спосіб також іноді вирішує проблеми збоїв, проте, це крайній захід. Потрібно відключити JavaScript і плагіни. Робиться це на тій же вкладці «Вміст», зніміть галки з відповідних пунктів. Не лякайтеся, якщо у вас зникнуть картинки або перестане відтворюватися анімація на сайтах. Це наслідок зміни параметрів цих пунктів. Якщо збої не усунути, краще повернути настройки в попереднє положення.

Що робити, якщо нічого не допомагає

Звичайно, кожен користувач звикає до тих програм, якими щодня користується при роботі на ПК, налаштовує їх під себе і знає в них кожну дрібницю. Однак, можливо, прийшла пора спробувати інші браузери, якими користується велика частина світового населення комп'ютерних користувачів? Вони можуть виявитися нітрохи не гірше, а збоїв в них буде менше.

Ви також можете спробувати перевстановити Windows, але навряд чи варто робити це заради налагодження роботи однієї програми, якщо тільки збої не викликані загальними причинами функціонування ОС.

Не такий страшний збій при відкритті браузера, коли під рукою є інструкції щодо вирішення проблем на будь-який випадок. Вивчення подібних ситуацій і способів впоратися з ними допоможе користувачам ПК не тільки відновити функціонування браузера Опера, але і краще розуміти роботу власного комп'ютера та інших програм в ньому.

Що робити, якщо браузер ніяк не реагує на клацання миші?
Однак, можливо, прийшла пора спробувати інші браузери, якими користується велика частина світового населення комп'ютерних користувачів?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью