• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чому гальмує браузер і що робити

 1. Чому гальмує браузер?
 2. Установка SSD замість HDD прискорює комп'ютер в рази, в тому числі і браузер.
 3. Змінити розмір кеша в Chrome.
 4. Помістити кеш в оперативну пам'ять.
 5. Як створити Ramdisk в Windows.

Як виявилося це актуальна тема для багатьох користувачів. Читачі сайту задали нам це питання в коментарях до статті про кеші браузера . І оскільки обмежитися короткою відповіддю не вийде, я вирішив детально зупинитися на цьому питанні і розповісти про причини і способи вирішення повільної роботи і гальм в популярних браузерах.

Я розповім і покажу способи на прикладі Google Chrome, але це все можна застосувати і актуально для будь-яких інших браузерів на основі Хрома - Яндекс Браузер, Аміго від mail.ru і інші.

Більш того, всі це може бути застосовано і для Mozilla Firefox, але для нього описане менш актуально, оскільки механізми роботи дещо відрізняються від базуються на Chromium.

Чому гальмує браузер?

Чому гальмує браузер

Чому гальмує Chrome

Найвужчим місцем в роботі сучасних комп'ютерів вже давно є жорсткий диск. У більшості користувачів встановлені класичні HDD. У будь-якого браузера є кеш, який оні зберігають як раз на диску. Тому всі проблеми з гальмами мають корінь якраз в цьому. Якщо ви давно не очищали кеш свого браузера то після його очищення ви напевно помітите істотне поліпшення швидкості роботи вашого браузера. Деякі користувачі помітили це і просто часто очищають кеш. Про що саме і писали в коментарях до статті про кеші. Але це може набриднути. До того ж можна придумати більш витончені методи вирішення проблеми.

Установка SSD замість HDD прискорює комп'ютер в рази, в тому числі і браузер.

Я ж прихильник збереження результатів своєї, так би мовити, «життєдіяльності» і зберігав кеш свого Google Chrome роками. І хоча я експериментував з приміщенням кеша в оперативну пам'ять, з часом все одно зіткнувся з дуже сильними гальмами. Кеш мого браузера і зараз займає розмір більше 1Gb, але я вирішив цю проблему кардинально. Я просто замінив HDD і встановив в свій ноутбук накопичувач нового покоління - SSD. Solid State Drive - твердотільні накопичувачі, на відміну від класичних hdd в них немає ніяких обертових частин, магнітних пластин, головок.
Вони працюють за тим же принципом, що і оперативна пам'ять. Використовують менше енергії, а значить, якщо у вас ноутбук - це збільшить час автономної роботи від батареї.

На сьогоднішній день це найкращий і ефективний спосіб істотно прискорити свій комп'ютер - в рази. Якщо збираєтеся робити апгрейд комп'ютера рекомендую почати саме з установки SSD замість HDD. Чому замість - важливо розуміти, що просто додаток до поточної системі не дасть приросту продуктивності.

На SSD у вас повинна бути встановлена ​​операційна система і додатки. У тому числі і браузери. Дуже ймовірно, що вам і не знадобиться апгрейд більше ніяких компонентів. А старенький HDD можете залишити другим диском в системі і зберігати на ньому призначені для користувача файли, оскільки SSD поки що досить дорогі і одного лише його вам напевно буде мало для розміщення всіх ваших файлів.

Але це все для тих, хто має кошти, можливість і бажання діяти таким радикальним способом. Є і хороша новина - значно прискорити браузер Chromе можна і без апгрейда заліза.

Змінити розмір кеша в Chrome.

Отже, оскільки основним вузьким місцем є кеш на диску, стає очевидним, що зменшення його розміру дозволить зменшити звернення до жорсткого диска, а значить поліпшить відгук браузера в цілому. Щоб змінити розмір кешу Chrome, Яндекс браузера і інших програм на основі Chromium досить додати параметр в рядок запуску браузера.

--disk-cache-size = 104857600

Найпростіше це зробити відредагувавши ярлик, яким ви включаєте свій браузер. Розмір кешу за допомогою цього параметра вказується в байтах. Наприклад, значення вище - це 100 Мб. Чим менше, ви встановите це значення, тим менше браузер буде залежати від продуктивності жорсткого диска. Можна виставити зовсім мінімальне значення рівне 1 байт. І тоді ви фактично зовсім відмовитеся від кеша. Що по суті аналогічно частою очищення після кожного сеансу серфінгу.

Що по суті аналогічно частою очищення після кожного сеансу серфінгу

Як змінити розмір кешу Chrome

Але тут потрібно розуміти, що в деяких випадках це може навпаки погіршити час відгуку деяких сайтів. Особливо таких, які ви часто відвідуєте, особливо з «важким» дизайном. Тому краще виставити розмір кеша таким, щоб хоча б щось в нього поміщалося, скажімо 10 Мб = 1250000. Навіть для самого повільного диска таке значення буде «золотою серединою».

Помістити кеш в оперативну пам'ять.

Для тих, хто хоче піти далі, і вичавити максимум з браузера теж є спосіб. Я цим користуюся вже багато років. Я описував спосіб перенесення кеша в RAM для Firefox і Opera ще коли хрому тільки з'являлися, а інших Яндекс Браузерів не було і в помині. Прийшла пора освіжити ці знання і привести його до для популярних нині браузерів.

По-перше, потрібно дізнатися як змінити місце зберігання кешу. Я давно писав про це для інших браузерів. Для Google Chrome теж є спосіб і він зводиться до використання ще одного параметра запуску.

--disk-cache-dir = "d: \ cache"

Додається в ярлик точно так же, як і параметр -disk-cache-size.

Як змінити папку кешу chrome і яндекс браузера

Але проста зміна папки кешу не дасть нам нічого. Потрібно помістити його в оперативну пам'ять. Звичайним способом в Windows немає ніяких інструментів для подібних трюків - користувач не може безпосередньо використовувати RAM. Тому знадобиться додатковий софт.

Як створити Ramdisk в Windows.

Була виявлена ​​невелика утиліта ImDisk , Яка в пару кліків дозволяє створити RAMdisk потрібного розміру і працювати з ним як зі звичайним диском. Вона безкоштовна і вільно завантажити її можна з офіційного сайту розробника.

Після запуску і створення рамдіска, він з'явиться у вас поруч з існуючими дисками в вікні «Мій Комп'ютер» і буде доступний для запису і видалення файлів. Тільки швидкість роботи буде в рази, а то і в десятки разів перевищувати швидкість роботи традиційного диска.

Як створити диск в оперативній пам'яті windows

Залишається тільки вказати у властивостях ярлика браузера шлях до ramdisk в параметрі -disk-cache-dir і перезапустити браузер. І вуаля, ваш Хром або Яндекс Браузер буде працювати значно швидше. Правда важливо розуміти, що вміст цього Ramdisk буде знищено при відключенні утиліти ImDisk або при виключенні комп'ютера. Тому, якщо ви хочете все ж зберегти кеш браузера, то вам доведеться перед вимиканням або перезавантаженням скопіювати кудись на HDD.

Чому гальмує браузер?
Чому гальмує браузер?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью