• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чому я вирішив повністю відмовитися від Google Chrome

18 Мая, 2015 року, 18:00

20069

Війна браузерів схожа на протистояння мобільних платформ, але в масштабах скромніше. У ній теж є сильні (Firefox), стильні (Opera), ті, що «тільки для своїх» (Safari), і ті, над ким всі сміються, але до сих пір чомусь користуються (Internet Explorer). А є такий собі неформальний лідер , Яким в світі браузерів за останні роки став Chrome. Довгий час користувачі щиро захоплювалися його швидкістю, лаконічністю і витонченістю. Але як це часто буває з новими зірками, щось пішло не так. Колумніст The Next Web Оуен Уілліамс розповів , Що стало з популярним браузером від Google і чому він готовий назавжди відмовитися від Chrome. Війна браузерів схожа на протистояння мобільних платформ, але в масштабах скромніше «Уявіть собі: в розпалі робочого процесу, коли у вас в браузері відкрито кілька дуже важливих вкладок, вентилятор вашого ноутбука раптом починає завивати, немов турбіна ракети при запуску в космос. Продуктивність комп'ютера спочатку різко сповільнюється, потім починає прагнути до нуля, і в кінці кінців все падає, а дані пропадають. Караул! Думаю, більшості користувачів Chrome така ситуація знайома.

У 2008 році інтернет-браузер від Google дебютував як найшвидший в світі. Він був легким, спритним і розширюваним, а головне, дуже інтуїтивним в порівнянні з Firefox, який до того моменту, як раз навпаки, став повільним і громіздким. За останні два роки я жодного разу не вилазив з Chrome, навіть незважаючи на те, що він перетворився на той час в нестабільного пожирателя пам'яті і заряду батареї.

Довгий брешемо я відмовлявся визнати очевидне, але, нарешті, здався - виконавчий і продуктивний Chrome канув в лету. Чим популярніший він ставав, тим гірше працював.

Як змінювалося кількість скарг користувачів на різні браузери

Інструмент Google Trends допоміг простежити цікаву статистику по запросу «повільно» для Chrome в порівнянні з різними браузерами. Конкуренти на кшталт Internet Explorer, Safari і Firefox також показують негативну динаміку, але у Chrome кількість заявок про проблеми зростає найбільш вражаючими темпами. Ймовірно, великі обсяги скарг прямо пропорційні популярності Chrome, і все-таки, очевидно, що браузер рухається в неправильному напрямку.

Якщо ви прямо зараз відкриєте список виконуваних завдань в диспетчері, то побачите великий список процесів, пов'язаних безпосередньо з Chrome. Наприклад, Google Chrome Helper, який підтримує розширення на зразок Google Hangouts або Adobe Flash, постійно працює у фоновому режимі і жере пам'ять, як біснуватий.

В цілому, Chrome може похвалитися великою різноманітністю проблем, на які скаржаться користувачі: падаючі вкладки, великі витрати машинних ресурсів, проломи в пам'яті, загальна нестабільність роботи і часті зависання. Але є у всіх «потерпілих» спільний знаменник: скільки б вони не скаржилися, нічого не змінюється на краще. І не важливо, яку операційну систему ви використовуєте - проблеми з Chrome наздоженуть вас і в Windows, і в OS X, і навіть в Linux.

Існує набір «пластирів», покликаних усувати ту чи іншу проблему, але жоден з них не діє тривалий період часу. Я все перепробував - і в доповненнях копався, і навіть аккаунт видаляв. Деякі доповнення обіцяють прискорити браузер, але я поки не знайшов жодного, який би реально з цим впорався.

Особисто я найбільше страждаю від ресурсовитратності Chrome. Використовуючи Safari на своєму 15-дюймовому Retina MacBook Pro, я отримую п'ять годин безперебійної роботи. З Chrome я можу вичавити з нього від сили години дві. Це було б смішно, якби не було так сумно. Я можу спокійно пропрацювати весь вечір з кафе - головне, попередньо переконатися, що на ноутбуці не запущено Chrome. Тому що якщо запущений, то мені доведеться шукати розетку. за даними The Verge, з працюючим Chrome батарея самого останнього MacBook живе на три з половиною години менше, ніж з Safari.

Я люблю Chrome за його достаток і доповнення, за його лаконічний інтерфейс і то, як він кожен день взаємодіє з різними інтернет-сервісами, але прийшов час спробувати щось новеньке. Ми можемо краще! Біда в тому, що сьогодні мережа, за великим рахунком, оптимізована саме під Chrome, і будь-який інший досвід чреватий жахливими враженнями. Частково завдяки великій частці ринку, частково агресивній політиці Google щодо інтеграції новітніх веб-технологій, розробники тяжіють саме до Chrome, і, в першу чергу, у своїй роботі орієнтуються на цей браузер на шкоду всім іншим.

Кращою альтернативою Chrome залишається Firefox, але особисто я ніяк не можу змиритися з його заплутаним інтерфейсом. За останній час сильно покращав Safari, але тут Apple ще є над чим попрацювати. Може, щось на зразок Vivaldi , Побудоване на движку Chrome в його кращі роки, стане відповіддю на наші молитви?

Як би там не було, час розставання настав. І знаєш, Chrome, я б сказав, що справа не в тобі - справа в мені, але це брехня. Ти сам у всьому винен. Це буде важко, але я забуду тебе ».

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Помітили помилку?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью