• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чому не заряджається акумулятор ноутбука, хоча зарядка підключена

 1. Батарея ноутбука взагалі не заряджається
 2. програмні неполадки
 3. апаратні несправності
 4. Некоректна ініціалізація акумулятора
 5. Акумулятор вичерпав свій ресурс
 6. Несправність АКБ, контролера або ланцюга харчування
 7. Коли акумулятор ноутбука не заряджається належним чином

Компактність залишалася б єдиним гідністю ноутбуків, якби вони не були обладнані АКБ чи інакше акумулятором. Він забезпечує необхідну автономність, дозволяючи якийсь час працювати при відсутності в зоні доступу джерел живлення. В середньому заряду батареї лептопа вистачає на чотири години активної роботи, що не так вже й багато у порівнянні зі смартфонами і планшетами, тому ноутбук доводиться регулярно заряджати. Якщо не брати до уваги поступового зниження енергоємності, з батареєю зазвичай не виникає проблем, проте, одного разу користувач може несподівано виявити, що акумулятор ноутбука не заряджається.

Батарея ноутбука взагалі не заряджається

«Ну, все, щось накрилося, потрібно терміново бігти в сервісний центр, а то і купувати нову батарею» - перше, що зазвичай приходить в голову зіткнулося з несправністю користувачеві. Так, не виключений і такий сценарій, але все ж не варто поспішати, можливо, нічого серйозного не сталося, і проблему вдасться вирішити самостійно. Ситуація, коли батарея ноутбука підключена, але не заряджається, може бути викликана багатьма причинами, і найчастіше вони пов'язані не тільки з програмною, але і з апаратною частиною. Усунути перші під силу пересічному користувачеві, а от у другому випадку, швидше за все, доведеться вдатися до допомоги фахівця.

програмні неполадки

Для початку потрібно перевірити, чи не є неполадка наслідком якого-небудь програмного глюка. Цілком ймовірно, що батарея все ж заряджається, тільки це не показує індикатор. Перезавантажте ПК і подивіться на показання індикатора заряду. Якщо до цього ви встановили сторонній софт для управління електроживленням, видаліть його. Ноутбук не заряджається як і раніше? Перевірте, чи все в нормі з драйверами ACPI. Зайдіть в Диспетчер пристроїв, знайдіть і розгорніть пункт «Батареї». Подивіться, не відзначено чи пристрій «Батарея з ACPI-сумісним управлінням Майкрософт» жовтим значком, втім, якщо навіть пристрій працює нормально, видаліть драйвер і перезавантажте комп'ютер. А ось відсутність в диспетчері пристроїв пункту «Батареї» буде вказувати на апаратну неполадку живильної плати або контактів.

Проблеми з драйверами часто виникають після установки оновлень Windows, тому якщо батарея перестала заряджатися після чергового апдейта системи, скачайте з ресурсу виробника лептопа оригінальне ПО для чіпсета і управління електроживленням і встановіть його.

апаратні несправності

Ноутбук не заряджає батарею, а зарядка підключена - де ще шукати причину? А ви точно впевнені, що проблема саме в батареї? Виключіть поломки і пошкодження інших пристроїв - зарядного пристрою, кабелю і контактів. В першу чергу переконайтеся в правильності установки АКБ в роз'єм. Зніміть батарею і уважно огляньте її на предмет пошкоджень і здуття, перевірте якість контактів: з часом вони можуть окислюватися.

Перевіряємо також розетку, вилку і інші елементи ланцюга живлення. На багатьох зарядний пристрій є світлодіодний індикатор, якщо він не горить, це може свідчити про поломку зарядника. Щоб повністю виключити цей момент, витягніть АКБ і спробуйте включити ноутбук від мережі. Якщо лептоп не працює, вірно, проблема не з батареєю, а з блоком живлення. Як варіант, спробуйте зарядити батарею гарантовано робочим ЗУ з аналогічними вихідними параметрами.

Некоректна ініціалізація акумулятора

Якщо ви купили новий лептоп з попередньо встановленою ОС і виявили, що ноутбук не заряджається від зарядного пристрою, причиною цього може стати неправильна ініціалізація батареї. Вимкнувши лептоп, відключивши ЗУ і витягнувши АКБ, натисніть і утримуйте кнопку живлення протягом 15-20 секунд. Потім вставте акумулятор, підключіть блок живлення, зачекайте хвилин 10-15, включите пристрій і перевірте роботу батареї в системі. Цей спосіб універсальний для всіх моделей лептопів - Asus, Acer, Samsung і інших.

Інший спосіб змусити ноутбук нормально визначати батарею - це скинути настройки BIOS до заводських. Вдатися до нього можна, якщо не заряджається на ноутбуці після якогось системного збою або заміни старої «рідний» АКБ на нову. Повторивши описані в попередньому абзаці дії аж до утримування кнопки харчування, підключіть ноутбук через зарядний пристрій до мережі (батарею якому разі не вставляйте), включіть і зайдіть в BIOS, утримуючи в момент включення одним натисканням клавіші.

Для входу в BOIS в різних моделях лептопів можуть використовуватися різні клавіші, наприклад, в HP це F10 або Esc, в Asus і Acer, Lenovo, Dell і Samsung - F2 або Dеlete. В налаштуваннях базової системи введення-виведення вам потрібно знайти опцію «Load Defaults», «Load Optimized BIOS Defaults» або «Restore Defaults» і скинути з її допомогою параметри до початкових.

Після цього вимкніть ноутбук, вимкніть БП, вставте акумулятор і знову ввімкніть пристрій. Перевірте коректність зарядки, підключивши до портативного ПК зарядний пристрій.

Акумулятор вичерпав свій ресурс

Якщо акумулятор старий і до цього швидко розряджався , Цілком ймовірно, що настав момент його остаточної втрати здатності накопичувати і зберігати заряд, хоча в принципі індикатор в системному треї повинен вказувати на процедуру зарядки. У будь-якому випадку такий акумулятор підлягає заміні. Те ж саме стосується АКБ, довгий час пролежали без роботи: не будучи регулярно підживлювати, вони можуть вийти з ладу.

Несправність АКБ, контролера або ланцюга харчування

Знайти відповідь на питання, чому не заряджається акумулятор на ноутбуці, часто виявляється не під силу пересічному користувачеві. Відсутність реакції портативного ПК на підключення ЗУ і фактичної зарядки при нормальній індикації може також вказувати на несправність АКБ, контролера або ланцюга харчування в будь-якому з її вузлів. Якщо всі спроби знайти і усунути причину неполадки виявилися безуспішними, саме час звернутися в сервісний центр.

Коли акумулятор ноутбука не заряджається належним чином

Випадок, коли акумулятор ноутбука не заряджається належним чином або, по крайней мере, це показує індикатор заряду, вимагає окремого розгляду. Причинами оного явища можуть бути встановлені в ноутбуці обмеження на відсоток заряду, а також помилки контролера, через які реальна ємність АКБ не збігається зі значеннями, які визначаються Windows. Що стосується встановлених обмежень, то вони задаються або на рівні BIOS, або на рівні інтегрованих в систему фірмових утиліт. Зайдіть в БІОС вашого лептопа і пошукайте в розділі «Advanced» опцію «Battery Life Cycle Extension». Щоб відключити обмеження, встановіть в якості її значення «Disabled».

У самій системі слід пошукати таку утиліту як Power Management, хоча називатися вона може і якось інакше - Battery Life Extender, Battery Long Life і т.п. Зазвичай назви таких менеджерів керування живленням починаються з марки лептопа, наприклад, для Samsung він буде називатися Samsung Battery Manager. Зайдіть в налаштування менеджера, знайдіть опцію управління зарядом акумулятора і зніміть всі обмеження. Що стосується помилок контролера, то тут проблема вирішується шляхом калібрування батареї - ручний або програмної.

підсумок

Отже, ми розібралися, чому часто не заряджається батарея на ноутбуці. Якщо вам доведеться зіткнутися з такою проблемою, починайте пошук причин з найпростіших і очевидних речей - перевірки кабелів, ЗУ і контактів. Після цього можна переходити до програмних налаштувань, в тому числі, налагодження BIOS. Якщо підозрюєте, що причина все ж в залозі, то не намагайтеся усунути неполадки самостійно, якщо тільки не маєте відповідними навичками і не розбираєтеся в електронних комп'ютерних схемах. Ну і не забувайте, що при заміні обладнання, хоча б того ж зарядного пристрою, дуже важливо, щоб всі технічні параметри нового пристрою відповідали вимогам комп'ютера, в іншому випадку коректна робота його компонентів не гарантується.

Ноутбук не заряджається як і раніше?
А ви точно впевнені, що проблема саме в батареї?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью