• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чому не вимикається ноутбук: способи виправлення неполадок

 1. Чому не вимикається ноутбук: способи виправлення неполадок Складно знайти людину, робота або дозвілля...
 2. Апаратні проблеми виключення комп'ютера
 3. Щоб змінити настройки для електроживлення пристроїв ноутбука
 4. Програми та служби, що заважають вимикання комп'ютера
 5. Відключення швидкого запуску Windows
 6. Виправлення параметра BootExecute в реєстрі
 7. Зміна налаштувань електроживлення USB
 8. Примусове виключення ноутбука
 9. Чому не вимикається ноутбук: способи виправлення неполадок
 10. Програмні проблеми виключення ноутбука
 11. Апаратні проблеми виключення комп'ютера
 12. Щоб змінити настройки для електроживлення пристроїв ноутбука
 13. Програми та служби, що заважають вимикання комп'ютера
 14. Відключення швидкого запуску Windows
 15. Виправлення параметра BootExecute в реєстрі
 16. Зміна налаштувань електроживлення USB
 17. Примусове виключення ноутбука
 18. Чому не вимикається ноутбук: способи виправлення неполадок
 19. Програмні проблеми виключення ноутбука
 20. Апаратні проблеми виключення комп'ютера
 21. Щоб змінити настройки для електроживлення пристроїв ноутбука
 22. Програми та служби, що заважають вимикання комп'ютера
 23. Відключення швидкого запуску Windows
 24. Виправлення параметра BootExecute в реєстрі
 25. Зміна налаштувань електроживлення USB
 26. Примусове виключення ноутбука

Чому не вимикається ноутбук: способи виправлення неполадок

Складно знайти людину, робота або дозвілля якого не були б пов'язані з комп'ютером або ноутбуком . Цим девайсів належить вільний і робочий час більшості людей, і, подібно до господарям, періодично вони потребують відпочинку. Ситуація, коли не вимикається ноутбук або ПК, неприємна. Це явище може говорити про програмні або апаратних неполадки з девайсом.

Програмні проблеми виключення ноутбука

Якщо при виборі спеціального меню для завершення ПК починає зависати, шумить, чорніє, але функціонує - це вірна ознака неполадок.

Читайте також: Що робити, якщо ноутбук не включається: 6 основних ситуацій і виходи з них

Часті неполадки, які гальмують відключення:

 1. неправильне функціонування програмних пакетів;
 2. поломки окремих служб;
 3. зараження вірусами.

Для визначення проблеми увійдіть в журнал, що відображає стабільність роботи. У 7 і 8 версії Windows вас цікавить «центр підтримки», перейти в обслуговування, а потім клікнути журнальну посилання.

Там є можливість вибору числа, місяця, року і ознайомлення зі звітами. Детальний опис помилки ви побачите, клікнувши на неї. Так, користувач отримає можливість розібратися в причинах.

Що робити, якщо комп'ютер не вимикається при програмних порушеннях? Допоможуть наступні кроки:

 • Видаліть програму, відобразиться в журналі, з автозагрузок або деактивуйте службу, що викликала помилку. Перезавантажте пристрій. Чи не спрацювало? Скористайтеся чистою завантаженням. При появі "Виконати" надрукуйте текст msconfig, натисніть Enter, потім переходите в «Загальні». Там поставте позначку на завантаженні системних служб і відшукайте програму, не відображається ОС.
 • запустіть антивірус . Нерідко вірусні ПО впливають на стабільність ноутбука.
 • Оновлення операційну систему . Зробити це можна через центр підтримки. Цей процес займає багато часу.

Немає результату? Варто перевірити апаратні пристосування.

Апаратні проблеми виключення комп'ютера

Спробували все вищеперелічене, але некоректність залишилася? Вона може полягати в збої апаратних систем. До таких відносять неполадки в драйверах або BIOS.

Якщо ноут не вимикається після численних перезавантажень, оновлень, а антивірус не визначає вагомих причин, постарайтеся відновити в пам'яті особливості використання пристрою останнім часом. Помилки можуть виникати після приєднання нової апаратури ( принтерів , моніторів ), Установки драйверів, ПО, оновлення старих.

Помилки можуть виникати після приєднання нової апаратури (  принтерів  ,  моніторів  ), Установки драйверів, ПО, оновлення старих

Ваш комп'ютер не вимикається? Запідозрили неполадки апаратного характеру? Необхідно виконати наступне:

 1. згадайте про обладнання, підключеному кілька днів тому - чи не виникало складнощів з його використанням або розпізнаванням?
 2. поновіть Биос - він регулює процес включення-виключення.

Визначити проблеми з обладнанням просто:

 • вимкніть апарат - при можливості;
 • переконайтеся в правильній установці і роботі драйверів;
 • вимкніть техніку через диспетчер пристроїв.

Увійшовши в диспетчер пристроїв (скористайтеся пошуком, щоб знайти його), ви переглядаєте використовувану апаратуру, встановлену на ПК, у вигляді ієрархічного списку. Перегляньте його. Про неполадки сигналізує трикутник жовтого кольору, по центру якого знаходиться знак оклику. Зображення може відрізнятися на різних ОС.

Дізнайтесь більше: Як дізнатися модель ноутбука? 5 простих способів

Знайшли компонент з таким знаком? Перейдіть у властивості подвійним натисненням по ньому. Детальний опис помилки з'явиться в розділі «стан пристрою» з вкладки «загальні». Статуси бувають різними - намітьте план подальших дій, керуючись станом обладнання.

Допомагає оновлення, відкат або установка драйверів (подивитися інформацію про них можна в однойменній вкладці). Іноді доводиться відключати апарат, який заважає виключенню ноутбука.

Для цього, знайдіть обладнання в списку і два рази натисніть на нього. У меню виберіть опцію відключення. Після натискання «так» техніка відключиться, і не відновить роботу до включення за допомогою цього меню.

Для оперативного визначення факторів, чому не вимикається ноутбук, використовуйте журнал завантажень. В цьому розділі відображені відомості про поточний стан встановлених драйверів. Перед початком завантаження ОС натисніть F8 для отримання опцій додаткових варіантів завантаження. Потім знайдіть підпункт, в якому проводиться ведення журналу завантаження.

Потім знайдіть підпункт, в якому проводиться ведення журналу завантаження

У Віндовс, відсортувавши папки або скориставшись пошуком, запустіть ntbtlog.txt, і перегляньте відкрився список. Помітили "did not load" навпроти драйвера? Це ознака неспрацьовування. Виправте ситуацію через диспетчер пристроїв вищевказаним способом.

Ситуація не змінилася? Увійдіть або настройки біоса або відновите його. Останнє легко зробити, увійшовши на інтернет-ресурс виробника материнської плати .

Щоб змінити настройки для електроживлення пристроїв ноутбука

Цей спосіб ефективний для ноутбуків, але може допомогти і власникам комп'ютерів. Про нього згадують в першу чергу при проблемах із завершенням роботи.

Для зміни налаштувань увійдіть в диспетчер пристроїв. На різних ОС в це меню потрапляють, натискаючи комбінації кнопок або користуючись пошуком. Знайдіть зручний шлях і викличте диспетчер пристроїв.

Це цікаво: Як почистити клавіатуру ноутбука від пилу і бруду самостійно в домашніх умовах? 3 дієвих способу

У диспетчері пристроїв потрібно відкрити пункт «Контролери USB». Вас цікавлять розділи: Кореневий USB-концентратор і «Generic USB Hub». Один з них може бути відсутнім або кілька разів дублюватися.

Для всіх пунктів необхідні дії:

 1. за допомогою миші викличте меню «властивості»;
 2. знайдіть пункт, передбачений для управління живленням;
 3. деактивуйте позначку «Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії».

Тепер тисніть ОК. Це не можна назвати абсолютно ефективною панацеєю. Це один з можливих методів вирішення цієї проблеми »не виключення". Будьте готові до можливого невеликого зниження періоду роботи в автономному режимі (без підключення до електрики).

Програми та служби, що заважають вимикання комп'ютера

Перешкоджати стаціонарного виключення можуть фонові програми . Нерідко вони не запущені в поточний момент, але продовжують працювати. Це можуть бути сторонні або системні служби, які споживають певну кількість ресурсів. Деякі необхідні для нормальної роботи девайса. Є служби абсолютно не потрібні в даний момент.

До самостійного відключення потрібно поставитися серйозно. Заздалегідь розберіться в назвах процесів і опціях, за які вони відповідають.

За допомогою кліка на ярлик Мого комп'ютера, опиняєтеся в Управлінні. Потім, через Служби і додатки переходите в Служби. Випаде список ПО, що функціонують в тлі. Перегляньте його і визначте служби, що вимагають виключення. До таких належать:

 • Skype. Він не завжди використовується цілодобово, але нерідко сильно гальмує робочі процеси, включаючи своєчасне вимикання.
 • Torrent. Постійним скачуванням і роздачею файлів користувачі займаються рідко. Робота Торрента необхідна тільки за призначенням.
 • Допоміжні ПО, брандмауери.
 • Bluetooth - необхідності в його цілодобовій роботі немає.
 • факси , Віддалені реєстри.

факси  , Віддалені реєстри

Для відключення ПО достатньо двічі клікнути по ньому. У вікні, змініть, автозапуск на Відключено. Цей процес необхідний для кожної програми.

У списку можуть з'явитися назви, невідомі вам. Варто заздалегідь скористатися пошуковими системами і розібратися в призначенні кожної служби. Так простіше визначити фонові програми, що вимагають деактивації.

Відключення швидкого запуску Windows

Корпорація Windows передбачила для користувачів функцію оперативного включення. У 7 версії програми можна перевести ПК в сон або гібернацію (коли жорсткий диск продовжує функціонувати). Вона дозволяє девайсу включатися швидко. Іноді деактивація цієї функції допомагає впоратися з проблемою не вимикайте.

Виконайте наступні дії:

 1. через пошук знайдіть електроживлення;
 2. здійсните вибір завдань для клавіш харчування;
 3. прокручивайте вниз список з переліком можливостей відключення роботи, поки не знайдете і не відключіть потрібну опцію;
 4. натисніть ОК на пропозицію зберегти зміни.

При бажанні, ви зможете знову активувати Швидкий запуск. Процес ідентичний деактивації.

Якщо не вимикається комп'ютер, активна функція оперативного запуску викликає таку проблему рідко. Але згідно з твердженнями деяких користувачів, вищевказані маніпуляції допомагали впоратися з некоректністю.

Виправлення параметра BootExecute в реєстрі

Виправлення параметра BootExecute в реєстрі

У цьому реєстровому параметрі знаходяться команди, за які відповідальний диспетчер або Smss.exe перед завантаженням сервісних програм. Він здатний впливати на процес включення / вимикання. Стався в ньому збій сканує диск С по колу, навіть якщо це здійснювалося раніше.

Для редагування увійдіть в реєстри Windows. Скрізь, де прописано значення BootExecute, потрібно вказати autocheck autochk *. Увійдіть в кілька розділів і виконайте це для кожного.

Іноді цей параметр встановлений за замовчуванням, але автосканування диска С запускається все одно. Тоді BootExecute досить просто видалити.

Зміна налаштувань електроживлення USB

Власники нетбуків і ноутбуків часто стикаються з необхідністю такої маніпуляції. У портативних пристроях активовано опція вибіркової деактивації девайсів в разі підключення в ПК величезної кількості споживають гаджетів. До таких відносять зарядку для смартфона , карт-рідери . У підсумку, один з гаджетів може відключитися самостійно, а решта - гальмувати вимикання.

Якщо ноут не вимикається, може допомогти наступне:

 • увійдіть в диспетчер пристроїв;
 • запустіть кореневої USB-концентратор;
 • потім управління електроживленням;
 • потрібно зняти галочку з дозволу виключення пристрою для економії енергії;
 • вийдіть з диспетчера.

Залишається перезавантажити ПК.

Не завадить відвідати і розділ налаштувань роботи комп'ютера від акумулятора. Увійдіть в панель управління, потім в обладнання і звук. Знайдіть Електроживлення, і зліва клікніть на Створення схеми управління живленням.

Буде цікаво дізнатися: Огляд 10 топових ноутбуків: рейтинг 2017 року

Після змін в стандартних настройках увійдіть в додаткові параметри харчування. У вікні, для зміни параметрів перейдіть в Параметри USB. Там побачите можливість виключення порту на час. При непотрібності девайса можна деактивувати функціонування USB - необхідності в них немає. Головне - встановити дозволу для роботи від батареї .

Примусове виключення ноутбука

Виконали всі рекомендації, але результату немає? Нерідко відбувається, що ноут зависає намертво, не реагуючи на будь-які дії користувача протягом тривалого часу. Єдиний вихід в такому випадку - самостійно виконати вимикання. Але вдаватися до нього небажано - це може привести до поломок в подальшому.

Примусове виключення проводиться так:

 1. натискайте і тримайте кнопку вимикання протягом 5 секунд;
 2. витягніть батарею і витягніть вилку кабелю з розетки;
 3. при неповному гальмуванні і працездатності окремих функцій виконати примусове виключення допоможуть кнопки ctrl + alt + del в комбінації - випаде вкладка, в якій можна вибрати вихід з системи.

натискайте і тримайте кнопку вимикання протягом 5 секунд;  витягніть батарею і витягніть вилку  кабелю  з розетки;  при неповному гальмуванні і працездатності окремих функцій виконати примусове виключення допоможуть кнопки ctrl + alt + del в комбінації - випаде вкладка, в якій можна вибрати вихід з системи

Ці методи застосовуються, тільки коли всі попередні не допомогли. Для подальшої нормальної роботи бажано визначити, чому не вимикається комп, і потім приступити до діагностики. Якщо самостійно провести її складно, можна звернутися до майстрів.

Примусове виключення часто дозволяє тимчасово перевантажити пристрій. Після виконання такої маніпуляції бажано запросити фахівця для перевірки системних помилок і визначення проблеми. Він допоможе уникнути таких дій надалі.

Справитися з неприємністю - не вимкнені ноутбука - можна своїми силами. Не поспішайте зупинятися на примусовому виключенні. Постарайтеся визначити фактори, що викликали таке явище, і побороти їх. Найчастіше - за твердженнями споживачів - рекомендації, прописані вище, виявлялися ефективними. Невиключающійся ПК не завжди поламаний, причин такого незрозумілого поведінки, як бачите, багато.

Чому не вимикається ноутбук: способи виправлення неполадок

Складно знайти людину, робота або дозвілля якого не були б пов'язані з комп'ютером або ноутбуком . Цим девайсів належить вільний і робочий час більшості людей, і, подібно до господарям, періодично вони потребують відпочинку. Ситуація, коли не вимикається ноутбук або ПК, неприємна. Це явище може говорити про програмні або апаратних неполадки з девайсом.

Програмні проблеми виключення ноутбука

Якщо при виборі спеціального меню для завершення ПК починає зависати, шумить, чорніє, але функціонує - це вірна ознака неполадок.

Читайте також: Що робити, якщо ноутбук не включається: 6 основних ситуацій і виходи з них

Часті неполадки, які гальмують відключення:

 1. неправильне функціонування програмних пакетів;
 2. поломки окремих служб;
 3. зараження вірусами.

Для визначення проблеми увійдіть в журнал, що відображає стабільність роботи. У 7 і 8 версії Windows вас цікавить «центр підтримки», перейти в обслуговування, а потім клікнути журнальну посилання.

Там є можливість вибору числа, місяця, року і ознайомлення зі звітами. Детальний опис помилки ви побачите, клікнувши на неї. Так, користувач отримає можливість розібратися в причинах.

Що робити, якщо комп'ютер не вимикається при програмних порушеннях? Допоможуть наступні кроки:

 • Видаліть програму, відобразиться в журналі, з автозагрузок або деактивуйте службу, що викликала помилку. Перезавантажте пристрій. Чи не спрацювало? Скористайтеся чистою завантаженням. При появі "Виконати" надрукуйте текст msconfig, натисніть Enter, потім переходите в «Загальні». Там поставте позначку на завантаженні системних служб і відшукайте програму, не відображається ОС.
 • запустіть антивірус . Нерідко вірусні ПО впливають на стабільність ноутбука.
 • Оновлення операційну систему . Зробити це можна через центр підтримки. Цей процес займає багато часу.

Немає результату? Варто перевірити апаратні пристосування.

Апаратні проблеми виключення комп'ютера

Спробували все вищеперелічене, але некоректність залишилася? Вона може полягати в збої апаратних систем. До таких відносять неполадки в драйверах або BIOS.

Якщо ноут не вимикається після численних перезавантажень, оновлень, а антивірус не визначає вагомих причин, постарайтеся відновити в пам'яті особливості використання пристрою останнім часом. Помилки можуть виникати після приєднання нової апаратури ( принтерів , моніторів ), Установки драйверів, ПО, оновлення старих.

Помилки можуть виникати після приєднання нової апаратури (  принтерів  ,  моніторів  ), Установки драйверів, ПО, оновлення старих

Ваш комп'ютер не вимикається? Запідозрили неполадки апаратного характеру? Необхідно виконати наступне:

 1. згадайте про обладнання, підключеному кілька днів тому - чи не виникало складнощів з його використанням або розпізнаванням?
 2. поновіть Биос - він регулює процес включення-виключення.

Визначити проблеми з обладнанням просто:

 • вимкніть апарат - при можливості;
 • переконайтеся в правильній установці і роботі драйверів;
 • вимкніть техніку через диспетчер пристроїв.

Увійшовши в диспетчер пристроїв (скористайтеся пошуком, щоб знайти його), ви переглядаєте використовувану апаратуру, встановлену на ПК, у вигляді ієрархічного списку. Перегляньте його. Про неполадки сигналізує трикутник жовтого кольору, по центру якого знаходиться знак оклику. Зображення може відрізнятися на різних ОС.

Дізнайтесь більше: Як дізнатися модель ноутбука? 5 простих способів

Знайшли компонент з таким знаком? Перейдіть у властивості подвійним натисненням по ньому. Детальний опис помилки з'явиться в розділі «стан пристрою» з вкладки «загальні». Статуси бувають різними - намітьте план подальших дій, керуючись станом обладнання.

Допомагає оновлення, відкат або установка драйверів (подивитися інформацію про них можна в однойменній вкладці). Іноді доводиться відключати апарат, який заважає виключенню ноутбука.

Для цього, знайдіть обладнання в списку і два рази натисніть на нього. У меню виберіть опцію відключення. Після натискання «так» техніка відключиться, і не відновить роботу до включення за допомогою цього меню.

Для оперативного визначення факторів, чому не вимикається ноутбук, використовуйте журнал завантажень. В цьому розділі відображені відомості про поточний стан встановлених драйверів. Перед початком завантаження ОС натисніть F8 для отримання опцій додаткових варіантів завантаження. Потім знайдіть підпункт, в якому проводиться ведення журналу завантаження.

Потім знайдіть підпункт, в якому проводиться ведення журналу завантаження

У Віндовс, відсортувавши папки або скориставшись пошуком, запустіть ntbtlog.txt, і перегляньте відкрився список. Помітили "did not load" навпроти драйвера? Це ознака неспрацьовування. Виправте ситуацію через диспетчер пристроїв вищевказаним способом.

Ситуація не змінилася? Увійдіть або настройки біоса або відновите його. Останнє легко зробити, увійшовши на інтернет-ресурс виробника материнської плати .

Щоб змінити настройки для електроживлення пристроїв ноутбука

Цей спосіб ефективний для ноутбуків, але може допомогти і власникам комп'ютерів. Про нього згадують в першу чергу при проблемах із завершенням роботи.

Для зміни налаштувань увійдіть в диспетчер пристроїв. На різних ОС в це меню потрапляють, натискаючи комбінації кнопок або користуючись пошуком. Знайдіть зручний шлях і викличте диспетчер пристроїв.

Це цікаво: Як почистити клавіатуру ноутбука від пилу і бруду самостійно в домашніх умовах? 3 дієвих способу

У диспетчері пристроїв потрібно відкрити пункт «Контролери USB». Вас цікавлять розділи: Кореневий USB-концентратор і «Generic USB Hub». Один з них може бути відсутнім або кілька разів дублюватися.

Для всіх пунктів необхідні дії:

 1. за допомогою миші викличте меню «властивості»;
 2. знайдіть пункт, передбачений для управління живленням;
 3. деактивуйте позначку «Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії».

Тепер тисніть ОК. Це не можна назвати абсолютно ефективною панацеєю. Це один з можливих методів вирішення цієї проблеми »не виключення". Будьте готові до можливого невеликого зниження періоду роботи в автономному режимі (без підключення до електрики).

Програми та служби, що заважають вимикання комп'ютера

Перешкоджати стаціонарного виключення можуть фонові програми . Нерідко вони не запущені в поточний момент, але продовжують працювати. Це можуть бути сторонні або системні служби, які споживають певну кількість ресурсів. Деякі необхідні для нормальної роботи девайса. Є служби абсолютно не потрібні в даний момент.

До самостійного відключення потрібно поставитися серйозно. Заздалегідь розберіться в назвах процесів і опціях, за які вони відповідають.

За допомогою кліка на ярлик Мого комп'ютера, опиняєтеся в Управлінні. Потім, через Служби і додатки переходите в Служби. Випаде список ПО, що функціонують в тлі. Перегляньте його і визначте служби, що вимагають виключення. До таких належать:

 • Skype. Він не завжди використовується цілодобово, але нерідко сильно гальмує робочі процеси, включаючи своєчасне вимикання.
 • Torrent. Постійним скачуванням і роздачею файлів користувачі займаються рідко. Робота Торрента необхідна тільки за призначенням.
 • Допоміжні ПО, брандмауери.
 • Bluetooth - необхідності в його цілодобовій роботі немає.
 • факси , Віддалені реєстри.

факси  , Віддалені реєстри

Для відключення ПО достатньо двічі клікнути по ньому. У вікні, змініть, автозапуск на Відключено. Цей процес необхідний для кожної програми.

У списку можуть з'явитися назви, невідомі вам. Варто заздалегідь скористатися пошуковими системами і розібратися в призначенні кожної служби. Так простіше визначити фонові програми, що вимагають деактивації.

Відключення швидкого запуску Windows

Корпорація Windows передбачила для користувачів функцію оперативного включення. У 7 версії програми можна перевести ПК в сон або гібернацію (коли жорсткий диск продовжує функціонувати). Вона дозволяє девайсу включатися швидко. Іноді деактивація цієї функції допомагає впоратися з проблемою не вимикайте.

Виконайте наступні дії:

 1. через пошук знайдіть електроживлення;
 2. здійсните вибір завдань для клавіш харчування;
 3. прокручивайте вниз список з переліком можливостей відключення роботи, поки не знайдете і не відключіть потрібну опцію;
 4. натисніть ОК на пропозицію зберегти зміни.

При бажанні, ви зможете знову активувати Швидкий запуск. Процес ідентичний деактивації.

Якщо не вимикається комп'ютер, активна функція оперативного запуску викликає таку проблему рідко. Але згідно з твердженнями деяких користувачів, вищевказані маніпуляції допомагали впоратися з некоректністю.

Виправлення параметра BootExecute в реєстрі

Виправлення параметра BootExecute в реєстрі

У цьому реєстровому параметрі знаходяться команди, за які відповідальний диспетчер або Smss.exe перед завантаженням сервісних програм. Він здатний впливати на процес включення / вимикання. Стався в ньому збій сканує диск С по колу, навіть якщо це здійснювалося раніше.

Для редагування увійдіть в реєстри Windows. Скрізь, де прописано значення BootExecute, потрібно вказати autocheck autochk *. Увійдіть в кілька розділів і виконайте це для кожного.

Іноді цей параметр встановлений за замовчуванням, але автосканування диска С запускається все одно. Тоді BootExecute досить просто видалити.

Зміна налаштувань електроживлення USB

Власники нетбуків і ноутбуків часто стикаються з необхідністю такої маніпуляції. У портативних пристроях активовано опція вибіркової деактивації девайсів в разі підключення в ПК величезної кількості споживають гаджетів. До таких відносять зарядку для смартфона , карт-рідери . У підсумку, один з гаджетів може відключитися самостійно, а решта - гальмувати вимикання.

Якщо ноут не вимикається, може допомогти наступне:

 • увійдіть в диспетчер пристроїв;
 • запустіть кореневої USB-концентратор;
 • потім управління електроживленням;
 • потрібно зняти галочку з дозволу виключення пристрою для економії енергії;
 • вийдіть з диспетчера.

Залишається перезавантажити ПК.

Не завадить відвідати і розділ налаштувань роботи комп'ютера від акумулятора. Увійдіть в панель управління, потім в обладнання і звук. Знайдіть Електроживлення, і зліва клікніть на Створення схеми управління живленням.

Буде цікаво дізнатися: Огляд 10 топових ноутбуків: рейтинг 2017 року

Після змін в стандартних настройках увійдіть в додаткові параметри харчування. У вікні, для зміни параметрів перейдіть в Параметри USB. Там побачите можливість виключення порту на час. При непотрібності девайса можна деактивувати функціонування USB - необхідності в них немає. Головне - встановити дозволу для роботи від батареї .

Примусове виключення ноутбука

Виконали всі рекомендації, але результату немає? Нерідко відбувається, що ноут зависає намертво, не реагуючи на будь-які дії користувача протягом тривалого часу. Єдиний вихід в такому випадку - самостійно виконати вимикання. Але вдаватися до нього небажано - це може привести до поломок в подальшому.

Примусове виключення проводиться так:

 1. натискайте і тримайте кнопку вимикання протягом 5 секунд;
 2. витягніть батарею і витягніть вилку кабелю з розетки;
 3. при неповному гальмуванні і працездатності окремих функцій виконати примусове виключення допоможуть кнопки ctrl + alt + del в комбінації - випаде вкладка, в якій можна вибрати вихід з системи.

натискайте і тримайте кнопку вимикання протягом 5 секунд;  витягніть батарею і витягніть вилку  кабелю  з розетки;  при неповному гальмуванні і працездатності окремих функцій виконати примусове виключення допоможуть кнопки ctrl + alt + del в комбінації - випаде вкладка, в якій можна вибрати вихід з системи

Ці методи застосовуються, тільки коли всі попередні не допомогли. Для подальшої нормальної роботи бажано визначити, чому не вимикається комп, і потім приступити до діагностики. Якщо самостійно провести її складно, можна звернутися до майстрів.

Примусове виключення часто дозволяє тимчасово перевантажити пристрій. Після виконання такої маніпуляції бажано запросити фахівця для перевірки системних помилок і визначення проблеми. Він допоможе уникнути таких дій надалі.

Справитися з неприємністю - не вимкнені ноутбука - можна своїми силами. Не поспішайте зупинятися на примусовому виключенні. Постарайтеся визначити фактори, що викликали таке явище, і побороти їх. Найчастіше - за твердженнями споживачів - рекомендації, прописані вище, виявлялися ефективними. Невиключающійся ПК не завжди поламаний, причин такого незрозумілого поведінки, як бачите, багато.

Чому не вимикається ноутбук: способи виправлення неполадок

Складно знайти людину, робота або дозвілля якого не були б пов'язані з комп'ютером або ноутбуком . Цим девайсів належить вільний і робочий час більшості людей, і, подібно до господарям, періодично вони потребують відпочинку. Ситуація, коли не вимикається ноутбук або ПК, неприємна. Це явище може говорити про програмні або апаратних неполадки з девайсом.

Програмні проблеми виключення ноутбука

Якщо при виборі спеціального меню для завершення ПК починає зависати, шумить, чорніє, але функціонує - це вірна ознака неполадок.

Читайте також: Що робити, якщо ноутбук не включається: 6 основних ситуацій і виходи з них

Часті неполадки, які гальмують відключення:

 1. неправильне функціонування програмних пакетів;
 2. поломки окремих служб;
 3. зараження вірусами.

Для визначення проблеми увійдіть в журнал, що відображає стабільність роботи. У 7 і 8 версії Windows вас цікавить «центр підтримки», перейти в обслуговування, а потім клікнути журнальну посилання.

Там є можливість вибору числа, місяця, року і ознайомлення зі звітами. Детальний опис помилки ви побачите, клікнувши на неї. Так, користувач отримає можливість розібратися в причинах.

Що робити, якщо комп'ютер не вимикається при програмних порушеннях? Допоможуть наступні кроки:

 • Видаліть програму, відобразиться в журналі, з автозагрузок або деактивуйте службу, що викликала помилку. Перезавантажте пристрій. Чи не спрацювало? Скористайтеся чистою завантаженням. При появі "Виконати" надрукуйте текст msconfig, натисніть Enter, потім переходите в «Загальні». Там поставте позначку на завантаженні системних служб і відшукайте програму, не відображається ОС.
 • запустіть антивірус . Нерідко вірусні ПО впливають на стабільність ноутбука.
 • Оновлення операційну систему . Зробити це можна через центр підтримки. Цей процес займає багато часу.

Немає результату? Варто перевірити апаратні пристосування.

Апаратні проблеми виключення комп'ютера

Спробували все вищеперелічене, але некоректність залишилася? Вона може полягати в збої апаратних систем. До таких відносять неполадки в драйверах або BIOS.

Якщо ноут не вимикається після численних перезавантажень, оновлень, а антивірус не визначає вагомих причин, постарайтеся відновити в пам'яті особливості використання пристрою останнім часом. Помилки можуть виникати після приєднання нової апаратури ( принтерів , моніторів ), Установки драйверів, ПО, оновлення старих.

Помилки можуть виникати після приєднання нової апаратури (  принтерів  ,  моніторів  ), Установки драйверів, ПО, оновлення старих

Ваш комп'ютер не вимикається? Запідозрили неполадки апаратного характеру? Необхідно виконати наступне:

 1. згадайте про обладнання, підключеному кілька днів тому - чи не виникало складнощів з його використанням або розпізнаванням?
 2. поновіть Биос - він регулює процес включення-виключення.

Визначити проблеми з обладнанням просто:

 • вимкніть апарат - при можливості;
 • переконайтеся в правильній установці і роботі драйверів;
 • вимкніть техніку через диспетчер пристроїв.

Увійшовши в диспетчер пристроїв (скористайтеся пошуком, щоб знайти його), ви переглядаєте використовувану апаратуру, встановлену на ПК, у вигляді ієрархічного списку. Перегляньте його. Про неполадки сигналізує трикутник жовтого кольору, по центру якого знаходиться знак оклику. Зображення може відрізнятися на різних ОС.

Дізнайтесь більше: Як дізнатися модель ноутбука? 5 простих способів

Знайшли компонент з таким знаком? Перейдіть у властивості подвійним натисненням по ньому. Детальний опис помилки з'явиться в розділі «стан пристрою» з вкладки «загальні». Статуси бувають різними - намітьте план подальших дій, керуючись станом обладнання.

Допомагає оновлення, відкат або установка драйверів (подивитися інформацію про них можна в однойменній вкладці). Іноді доводиться відключати апарат, який заважає виключенню ноутбука.

Для цього, знайдіть обладнання в списку і два рази натисніть на нього. У меню виберіть опцію відключення. Після натискання «так» техніка відключиться, і не відновить роботу до включення за допомогою цього меню.

Для оперативного визначення факторів, чому не вимикається ноутбук, використовуйте журнал завантажень. В цьому розділі відображені відомості про поточний стан встановлених драйверів. Перед початком завантаження ОС натисніть F8 для отримання опцій додаткових варіантів завантаження. Потім знайдіть підпункт, в якому проводиться ведення журналу завантаження.

Потім знайдіть підпункт, в якому проводиться ведення журналу завантаження

У Віндовс, відсортувавши папки або скориставшись пошуком, запустіть ntbtlog.txt, і перегляньте відкрився список. Помітили "did not load" навпроти драйвера? Це ознака неспрацьовування. Виправте ситуацію через диспетчер пристроїв вищевказаним способом.

Ситуація не змінилася? Увійдіть або настройки біоса або відновите його. Останнє легко зробити, увійшовши на інтернет-ресурс виробника материнської плати .

Щоб змінити настройки для електроживлення пристроїв ноутбука

Цей спосіб ефективний для ноутбуків, але може допомогти і власникам комп'ютерів. Про нього згадують в першу чергу при проблемах із завершенням роботи.

Для зміни налаштувань увійдіть в диспетчер пристроїв. На різних ОС в це меню потрапляють, натискаючи комбінації кнопок або користуючись пошуком. Знайдіть зручний шлях і викличте диспетчер пристроїв.

Це цікаво: Як почистити клавіатуру ноутбука від пилу і бруду самостійно в домашніх умовах? 3 дієвих способу

У диспетчері пристроїв потрібно відкрити пункт «Контролери USB». Вас цікавлять розділи: Кореневий USB-концентратор і «Generic USB Hub». Один з них може бути відсутнім або кілька разів дублюватися.

Для всіх пунктів необхідні дії:

 1. за допомогою миші викличте меню «властивості»;
 2. знайдіть пункт, передбачений для управління живленням;
 3. деактивуйте позначку «Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії».

Тепер тисніть ОК. Це не можна назвати абсолютно ефективною панацеєю. Це один з можливих методів вирішення цієї проблеми »не виключення". Будьте готові до можливого невеликого зниження періоду роботи в автономному режимі (без підключення до електрики).

Програми та служби, що заважають вимикання комп'ютера

Перешкоджати стаціонарного виключення можуть фонові програми . Нерідко вони не запущені в поточний момент, але продовжують працювати. Це можуть бути сторонні або системні служби, які споживають певну кількість ресурсів. Деякі необхідні для нормальної роботи девайса. Є служби абсолютно не потрібні в даний момент.

До самостійного відключення потрібно поставитися серйозно. Заздалегідь розберіться в назвах процесів і опціях, за які вони відповідають.

За допомогою кліка на ярлик Мого комп'ютера, опиняєтеся в Управлінні. Потім, через Служби і додатки переходите в Служби. Випаде список ПО, що функціонують в тлі. Перегляньте його і визначте служби, що вимагають виключення. До таких належать:

 • Skype. Він не завжди використовується цілодобово, але нерідко сильно гальмує робочі процеси, включаючи своєчасне вимикання.
 • Torrent. Постійним скачуванням і роздачею файлів користувачі займаються рідко. Робота Торрента необхідна тільки за призначенням.
 • Допоміжні ПО, брандмауери.
 • Bluetooth - необхідності в його цілодобовій роботі немає.
 • факси , Віддалені реєстри.

факси  , Віддалені реєстри

Для відключення ПО достатньо двічі клікнути по ньому. У вікні, змініть, автозапуск на Відключено. Цей процес необхідний для кожної програми.

У списку можуть з'явитися назви, невідомі вам. Варто заздалегідь скористатися пошуковими системами і розібратися в призначенні кожної служби. Так простіше визначити фонові програми, що вимагають деактивації.

Відключення швидкого запуску Windows

Корпорація Windows передбачила для користувачів функцію оперативного включення. У 7 версії програми можна перевести ПК в сон або гібернацію (коли жорсткий диск продовжує функціонувати). Вона дозволяє девайсу включатися швидко. Іноді деактивація цієї функції допомагає впоратися з проблемою не вимикайте.

Виконайте наступні дії:

 1. через пошук знайдіть електроживлення;
 2. здійсните вибір завдань для клавіш харчування;
 3. прокручивайте вниз список з переліком можливостей відключення роботи, поки не знайдете і не відключіть потрібну опцію;
 4. натисніть ОК на пропозицію зберегти зміни.

При бажанні, ви зможете знову активувати Швидкий запуск. Процес ідентичний деактивації.

Якщо не вимикається комп'ютер, активна функція оперативного запуску викликає таку проблему рідко. Але згідно з твердженнями деяких користувачів, вищевказані маніпуляції допомагали впоратися з некоректністю.

Виправлення параметра BootExecute в реєстрі

Виправлення параметра BootExecute в реєстрі

У цьому реєстровому параметрі знаходяться команди, за які відповідальний диспетчер або Smss.exe перед завантаженням сервісних програм. Він здатний впливати на процес включення / вимикання. Стався в ньому збій сканує диск С по колу, навіть якщо це здійснювалося раніше.

Для редагування увійдіть в реєстри Windows. Скрізь, де прописано значення BootExecute, потрібно вказати autocheck autochk *. Увійдіть в кілька розділів і виконайте це для кожного.

Іноді цей параметр встановлений за замовчуванням, але автосканування диска С запускається все одно. Тоді BootExecute досить просто видалити.

Зміна налаштувань електроживлення USB

Власники нетбуків і ноутбуків часто стикаються з необхідністю такої маніпуляції. У портативних пристроях активовано опція вибіркової деактивації девайсів в разі підключення в ПК величезної кількості споживають гаджетів. До таких відносять зарядку для смартфона , карт-рідери . У підсумку, один з гаджетів може відключитися самостійно, а решта - гальмувати вимикання.

Якщо ноут не вимикається, може допомогти наступне:

 • увійдіть в диспетчер пристроїв;
 • запустіть кореневої USB-концентратор;
 • потім управління електроживленням;
 • потрібно зняти галочку з дозволу виключення пристрою для економії енергії;
 • вийдіть з диспетчера.

Залишається перезавантажити ПК.

Не завадить відвідати і розділ налаштувань роботи комп'ютера від акумулятора. Увійдіть в панель управління, потім в обладнання і звук. Знайдіть Електроживлення, і зліва клікніть на Створення схеми управління живленням.

Буде цікаво дізнатися: Огляд 10 топових ноутбуків: рейтинг 2017 року

Після змін в стандартних настройках увійдіть в додаткові параметри харчування. У вікні, для зміни параметрів перейдіть в Параметри USB. Там побачите можливість виключення порту на час. При непотрібності девайса можна деактивувати функціонування USB - необхідності в них немає. Головне - встановити дозволу для роботи від батареї .

Примусове виключення ноутбука

Виконали всі рекомендації, але результату немає? Нерідко відбувається, що ноут зависає намертво, не реагуючи на будь-які дії користувача протягом тривалого часу. Єдиний вихід в такому випадку - самостійно виконати вимикання. Але вдаватися до нього небажано - це може привести до поломок в подальшому.

Примусове виключення проводиться так:

 1. натискайте і тримайте кнопку вимикання протягом 5 секунд;
 2. витягніть батарею і витягніть вилку кабелю з розетки;
 3. при неповному гальмуванні і працездатності окремих функцій виконати примусове виключення допоможуть кнопки ctrl + alt + del в комбінації - випаде вкладка, в якій можна вибрати вихід з системи.

натискайте і тримайте кнопку вимикання протягом 5 секунд;  витягніть батарею і витягніть вилку  кабелю  з розетки;  при неповному гальмуванні і працездатності окремих функцій виконати примусове виключення допоможуть кнопки ctrl + alt + del в комбінації - випаде вкладка, в якій можна вибрати вихід з системи

Ці методи застосовуються, тільки коли всі попередні не допомогли. Для подальшої нормальної роботи бажано визначити, чому не вимикається комп, і потім приступити до діагностики. Якщо самостійно провести її складно, можна звернутися до майстрів.

Примусове виключення часто дозволяє тимчасово перевантажити пристрій. Після виконання такої маніпуляції бажано запросити фахівця для перевірки системних помилок і визначення проблеми. Він допоможе уникнути таких дій надалі.

Справитися з неприємністю - не вимкнені ноутбука - можна своїми силами. Не поспішайте зупинятися на примусовому виключенні. Постарайтеся визначити фактори, що викликали таке явище, і побороти їх. Найчастіше - за твердженнями споживачів - рекомендації, прописані вище, виявлялися ефективними. Невиключающійся ПК не завжди поламаний, причин такого незрозумілого поведінки, як бачите, багато.

Що робити, якщо комп'ютер не вимикається при програмних порушеннях?
Чи не спрацювало?
Немає результату?
Ваш комп'ютер не вимикається?
Запідозрили неполадки апаратного характеру?
Помітили "did not load" навпроти драйвера?
Ситуація не змінилася?
Що робити, якщо комп'ютер не вимикається при програмних порушеннях?
Чи не спрацювало?
Немає результату?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью