• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чого НЕ потрібно робити, щоб у вас не вкрали «Інстаграм»

 1. Спосіб викрадення №2: банальний фішинг
 2. Як захиститися від угону акаунтів в «Інстраграме»

(Пост оновлений 29 серпня, оскільки 28 серпня «Інстаграм» додав можливість запросити верифікацію аккаунта з програми)

Instagram - не тільки друга за популярністю соцмережа в світі, але і спосіб заробітку для численних фотоблогери, моделей та інших відомих особистостей. Видатні акаунти з багатьма тисячами передплатників цікавлять не тільки любителів подивитися на щось гарне, але і зловмисників - якщо такий аккаунт вкрасти, то з ним можна накоїти чимало недобрих справ. Але як саме викрадають акаунти в «Інстаграм» і що робити, щоб не попастися на вудку шахраїв? Instagram - не тільки друга за популярністю соцмережа в світі, але і спосіб заробітку для численних фотоблогери, моделей та інших відомих особистостей

Напевно ви помічали навпроти деяких акаунтів синю галочку - це значок верифікації (Verified Badge) . Таким відзнакою мають акаунти відомих особистостей, великих компаній і популярних блогерів. Особливо зацікавлені в появі такої позначки акаунти з великою аудиторією - адже це додає престиж, а також допомагає боротися з фейк. Але обзавестися заповітним бейджом до недавнього часу було непросто: не можна було залишити заявку на верифікацію або купити галочку - адміністрація соціальної мережі сама вирішувала, кому її привласнити.

Однак недавно Instagram змінив політику роздачі значків верифікації - тепер ви можете запросити верифікацію прямо з програми (для цього треба зайти в Налаштування та виберіть Запит підтвердження) і отримати заповітний значок. Якщо, звичайно, ваш аккаунт задовольняє необхідним критеріям.

Цю опцію додали буквально днями - 28 серпень 2018 року, тому багато користувачів не знають, що і як вони повинні зробити, щоб отримати синю галку. Цим і користуються шахраї: вони створюють сайти, що маскуються під сторінки довідкового центру соціальної мережі, де запитують логін, пароль, адресу електронної пошти, ім'я та прізвище, а також дату народження, обіцяючи верифікувати ваш аккаунт.

Довірливий користувач вводить зазначену інформацію, після чого йому повідомляють, що на прийняття рішення піде 24 години, і рекомендують не міняти налаштування в зазначений період часу. Дані йдуть шахраям, а користувач залишається чекати і сподіватися, не знаючи, що його аккаунт вже скомпрометований. Довірливий користувач вводить зазначену інформацію, після чого йому повідомляють, що на прийняття рішення піде 24 години, і рекомендують не міняти налаштування в зазначений період часу

Ця схема також дозволяє отримати персональну інформацію від жертви, яка може допомогти шахраям обійти двухфакторную аутентифікацію. Для цього вони виводять повідомлення про активацію послуги підтримки може зв'язатися з власником облікового запису найближчим часом для уточнення деталей. Але насправді на зв'язок, представившись службою підтримки, швидше за все, вийдуть всі ті ж шахраї - попросять назвати цифри з СМС або іншу персональну інформацію. Вони ж можуть надіслати лист від імені підтримки із запитом інформації, нібито потрібної для верифікації, яку вони зможуть використовувати при спілкуванні з цією службою підтримки від вашого обличчя (наприклад - запросити ваше фото або інші дані, які у них може зажадати реальна служба підтримки).

Спосіб викрадення №2: банальний фішинг

Шахраї також продовжують використовувати класичний фішинг - заманювати жертву на підроблену сторінку логіна або зміни пароля соціальної мережі. Наприклад, вони можуть надіслати страшне повідомлення про злом аккаунта або необхідності оновити облікові дані або просто пропонують «оцінити фото», для перегляду якого нібито потрібно увійти в соціальну мережу.

Наприклад, вони можуть надіслати страшне повідомлення про злом аккаунта або необхідності оновити облікові дані або просто пропонують «оцінити фото», для перегляду якого нібито потрібно увійти в соціальну мережу

Приклад фішинговою сторінки, що імітує вхід в соціальну мережу Instagram

Instagram давно є ласим шматочком для різних шахраїв, адже кількість користувачів цієї соціальної мережі по всьому світу вже перевалило за мільярд. Викравши аккаунт, шахраї отримують доступ до персональної інформації користувача і його листуванні в соціальній мережі. Також акаунт може бути використаний для поширення спаму, фішингу та шкідливого контенту. Досить часто шахраї, заволодівши аккаунтом, змінюють нікнейм, фотографію профілю, а також e-mail-адресу та телефон, до яких прив'язаний аккаунт. В результаті для справжніх власників відновити доступ до свого облікового запису в «Інстаграме» стає практично неможливо.

Як захиститися від угону акаунтів в «Інстраграме»

Раз проблематично відновити, значить, головне - не втратити. Дотримуючись простих порад, ви зможете уникнути втрати аккаунта:

 • Не переходьте за підозрілими посиланнями.
 • Завжди перевіряйте адресний рядок сторінки. Якщо замість Instagram.com там написано щось на кшталт 1stogram.com або instagram.security-settings.com - ні в якому разі не вводьте на цих сторінках ніяких персональних даних.
 • Використовуйте тільки офіційний додаток соціальної мережі, встановлене з офіційного магазину додатків.
 • Не використовуйте дані для входу в обліковий запис для аутентифікації в сторонніх сервісах і додатках.
 • Користуйтеся надійним захистом, яка відсіє сумнівні листи і не дозволить вам відкрити фішингові сторінки. наприклад, Kaspersky Internet Security для цих цілей цілком підходить.

Нарешті, у нас є спеціальний пост, що розповідає про те, як правильно налаштувати «Інстаграм» . Настійно рекомендуємо його прочитати.

Але як саме викрадають акаунти в «Інстаграм» і що робити, щоб не попастися на вудку шахраїв?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью