• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чим Android 2 краще iOS 4 (iPhone OS)

Чим Android 2 краще iOS 4 (iPhone OS)

перший  огляд операційної системи Android  я робив трохи більше року тому перший огляд операційної системи Android я робив трохи більше року тому. У ньому я говорив про те, що система виглядає дуже перспективною, проте ще злегка сирувата.

За минулий час система Android цілком очікувано здорово розвинулася: постійно виходять нові версії, з'являються найрізноманітніші цікаві збірки, під Android написано понад сто тисяч додатків (число 100 000 в Android Market було подолано в жовтні 2010 року), а в Штатах продажі комунікаторів на Android вже перевищили продажі iPhone.

І коли я став тестувати Android, вивчаючи нові гуглофон Samsung Galaxy S і Google Nexus S , То прийшов до висновку, що в даний момент ця система як мінімум не поступається iOS 4 (і багато в чому її вже перевершує), а вже в порівнянні з Windows Mobile 6.5 - це просто небо і земля.

Чим же такий хороший Android в порівнянні зі своїм головним і практично єдиним на даний момент конкурентом iOS (раніше система називалася iPhone OS)?

Давайте перерахуємо по пунктам. При цьому, зрозуміло, я розглядаю тільки чистий iOS (iPhone OS) - без жодних jailbreak, репозиторіїв і так далі, тому що ці терміни для звичайних користувачів звучать повною нісенітницею.

1. Відкритість платформи

Android - це проект з відкритими кодами , що розробляється Open Handset Alliance під патронажем Google і декількох десятків інших відомих компаній. Відкритість дає надзвичайну гнучкість: всі бажаючі можуть модифікувати систему, створювати певні збірки, розробляти під неї будь-які програми та встановлювати Android на найрізноманітніші пристрої (як правило, комунікатори та планшети), тим більше що система - безкоштовна.

Офіційний сайт Android
Офіційний сайт Android

2. Ні жорсткої прив'язки до централізованого магазину

Для Android існує Android Market (Аналог епловского App Store), з якого можна завантажувати і купувати найрізноманітніші програми. Однак Android дозволяє завантажувати і встановлювати додатки з будь-яких інших джерел - якщо користувач явно виставить цю опцію в налаштуваннях. Багато додатків для Android поширюються в вигляді спеціальних архівів, які досить закачати на карту пам'яті телефону і встановити потім в пристрій.

Android Market
Android Market

3. У пристрій на Android можна закачувати що завгодно

Всім прекрасно відомо одне з найбільш неприємних обмежень для iOS - програма iTunes (в просторіччі - "тунець"), через яку здійснюється закачування в пристрої від Apple певних даних. Мало того що це з багатьох причин не сильно зручно, але ще і створює значні труднощі, коли вам потрібно скопіювати в телефон дані, які iTunes не розуміє. У прошивках iPhone OS третьої версії навіть закачування звичайних книг для читання в iPhone була дуже навіть нетривіальним завданням. А вже якщо ви хочете використовувати вбудовану пам'ять телефону просто як накопичувач - для цього доведеться здійснювати дії, абсолютно недоступні звичайним користувачам (jailbreak і так далі).

У Android подібних обмежень немає як класу. Коли пристрій на Android підключається до комп'ютера, ви можете отримати доступ як до файлів і папок його вбудованої пам'яті, так і до файлів і папок картки.

Папки телефону і карти пам'яті в провіднику
Папки телефону і карти пам'яті в провіднику

4. Ви можете замінювати будь-які системні програми

В iOS ви далеко не завжди можете замінити якісь системні програми, які вам не подобаються. В Android це робиться елементарно: по-перше, ви можете просто встановити якийсь інший додаток для виконання певних системних задач (SMS, пошта і так далі), а по-друге, ви можете встановити іншу прошивку, в яку включені ті системні програми , які вам потрібні.

Програма Go SMS - заміна системного додатком роботи з SMS / MMS
Програма Go SMS - заміна системного додатком роботи з SMS / MMS

5. Гнучкість робочого столу

Одна з головних, на мій погляд, проблем з iOS - це жорстка і примітивна структура робочого столу. Нижня dock-панель з причепленими постійними піктограмами, змінювані вікна десктопа з піктограмами - над нею. Ну і з четвертої версії, хвала всім богам, з'явилася можливість на робочому столі розміщувати папки з піктограмами. Ось і все. Dock-панель ніяк не змінюйте (крім зміни піктограм), а вже про віджети, спеціальних ярликах і так далі не може бути й мови.

В Android з робочим столом можна робити практично що завгодно. За нього відповідає спеціальна програма-оболонка (launcher): вони бувають дуже різні, і ви можете поставити ту оболонку, яка вам найбільше подобається. А можете поставити їх кілька і при необхідності перемикатися між ними, що ще цікавіше.

Десктоп Launcher Pro
Десктоп Launcher Pro

Десктоп Go Launcher
Десктоп Go Launcher

Порівняйте, наприклад, оболонки Launcher Pro і Go Launcher (скріншоти вище) і модуль від комунікаторів HTC з оболонкою HTC Sense.

Оболонка від HTC
Оболонка від HTC

Свобода тут - надзвичайна. Мало того що ви можете вибирати будь-які оболонки (аби вони підтримувалися вашою версією Android), а й навіть обраний варіант ви можете як завгодно налаштовувати під свої завдання: і конфигурированием оболонки (нерідко трапляються версії з дуже гнучкими настройками), і установкою різних віджетів, ярликів, піктограм і так далі.

6. Різні варіанти вікна блокування

Вікно блокування в iOS дуже добре продумано і цілком функціонально. (Його навіть сперли для Windows Mobile 6.5 - правда, дуже криво.) Однак ви не можете поміняти це вікно або додати в нього якісь потрібні вам елементи. В Android, незважаючи на те що базове вікно блокування крім як перепрошивкой не змінити, це питання також цілком вирішуване. Якщо вам не подобається вікно блокування вашої прошивки, досить завантажити і встановити яку-небудь з відповідних утиліт, яка буде замінювати це вікно.

Серед вікон блокування, доступних в Android Market, чимало вельми просунутих. Ось, наприклад, вікно блокування програми WidgetLocker, в якому можна додавати свої слайдери, встановлювати якісь віджети і так далі.

вікно блокування
вікно блокування

7. Область повідомлень

Відмінно придумана штука в Android - розкривається область повідомлень. Працює це таким чином. У верхній (або нижньої - таке теж буває) частині екрана є смужка, в якій з'являються самі різні повідомлення: заряд акумулятора, рівень сигналу мобільника, звук, активні програми, види підключень та інше. Аналогічна область є і в iOS, і в Windows Mobile. Однак тільки в Android можна потягнути пальцем за цю область - і вона відкриється на весь екран, видавши список недавніх подій, частина з яких може виявитися досить корисною: наприклад, інформація про встановлені програми або видах підключень. Також в деяких прошивках в цій області зверху виводяться піктограми включення-виключення звуку, GPS, бездротового зв'язку, автоповороту екрану.

Розкрита область повідомлень
Розкрита область повідомлень

8. Клавіші управління

Піжонство компанії Apple, яка свої iPhone, iPod Touch і iPad забезпечила однієї-єдиної клавішею управління, виглядає красиво, але не особливо функціонально.

В Android для комфортного управління передбачені як мінімум три клавіші: "Меню", "Додому", "Повернення". Причому кожна з них також працює в двох режимах: коротке натискання і довге. Наприклад, довге натискання на "Додому" зазвичай викликає список останніх запущених програм.

Список останніх запущених програм
Список останніх запущених програм

А довге натискання на "Повернення" може, наприклад, зупиняти всі запущені фонові програми.

Довге ж натискання на "Меню" нерідко викликає вікно пошуку Google, особливо якщо немає такої апаратної кнопки. (В Google Nexus One і Google Nexus S вона є.)

Зрозуміло, реакцію системи на довгі натискання цих клавіш можна змінювати.

9. Многозадачка

Я б не сказав, що мені вже дуже подобається, як в Android реалізована многозадачка. Але тут взагалі не спостерігається золотої середини. У Windows Mobile за замовчуванням всі програми залишалися висіти в пам'яті і вивантажувати їх звідти доводилося вручну. (Або ставити милиці, які допомагали закривати додаток довгим натисканням на "хрестик".) В iPhone OS многозадачкі взагалі не було як класу (тільки push). В iOS многозадачку ніби як включили, але в умовах системи, в якій спочатку многозадачка не припускав, це все виглядає дуже і дуже криво. Особливо якщо врахувати той факт, що в додатках під iOS за вимогами Apple не передбачається кнопка "Вихід", бо цією кнопкою є єдина клавіша управління Home.

В Android прийшли, так би мовити, до середини. Причому не особливо золотий. Тут у додатки може бути кнопка "Вихід", може не бути. По клавіші "Додому" додаток закривається, але при цьому може залишатися в пам'яті.

При довгому натисненні "Додому" можна побачити список останніх програм, деякі з яких можуть бути запущеними. При виклику диспетчера пам'яті (або аналогічного додатка) можна побачити список активних програм, подивитися витрачання ними оперативки і процесора і закрити якісь з них або відразу все.

активні додатки
активні додатки

З одного боку, система сама стежить за тим, щоб пам'ять не рясніла, тому, коли чергове запущене застосування вимагає оперативки, система вивантажує старі додатки (якщо їх можна вивантажувати).

Проблема тут тільки одна. Якщо висить в пам'яті додаток задіє процесор або якісь види зв'язку, то це буде розряджати акумулятор. Для активного застосування, яке зараз використовується, - це нормально. Для незадействованного, але висить у фоні - це погано.

Також в системі передбачений перегляд запущених служб (віджети, сервіси), які можна вручну зупиняти.

запущені служби
запущені служби

10. Синхронізація з обліковим записом Google

Android - система, досить тісно інтегрована з сервісами Google. Якщо використовувати ці сервіси - пошта, контакти, розклад, фотографії, - то зі збереженням своїх даних і їх синхронізацією все буде просто чудово.

Android вміє автоматично і в тлі синхронізуватися з обліковим записом Google, і при цьому вам взагалі немає потреби піклуватися про те, щоб всі ваші дані в телефоні відповідали даним в Інтернеті.

Я за останній час перепробував кілька різних телефонів і ставив на них різні прошивки. Після повного оновлення софта досить підключитися до Wi-Fi, внести в настройки телефону дані свого облікового запису, і через пару хвилин у мене на телефоні:

 • всі мої контакти;

 • повний розклад;

 • вся пошта з GMail;

 • всі SMS (за допомогою спеціальної утиліти, що працює з GMail);

 • всі фотографії з альбому Picasa;

 • всі викачані або куплені додатки (таке система також вміє).

Таким чином, новий сервер телефону (також після перепрошивки або після відновлення заводських налаштувань) зводиться практично лише до відновлення робочого столу з бекапу обраної мною оболонки. Всі разом займає кілька хвилин.

11. Відсутність жорсткої прив'язки до заліза

Один з найважливіших аспектів, хоча я його поставив в самому кінці.

Що таке iOS? Це операційна система, яка встановлюється виключно на iPhone (iPod Touch), якщо говорити тільки про телефонах. (Про планшетах буде окрема розмова.) І якщо вам, наприклад, не подобаються розмір iPhone, його вага, ціна або дозвіл екрана, то що вам залишається? Нічого! Або їсте iPhone з iOS, або йдете лісом.

І лісом цілком є ​​куди йти. В сторону Android. Тому що c Android вже зараз випускається маса апаратів - практично будь-якого кольору, розміру, дозволи екрану, ціни.

Хочеться легкий апарат з дуже якісним екраном - будь ласка, Samsung Galaxy S або Google Nexus S . Хочеться здоровенний екран - будь ласка, HTC Desire HD (спадкоємець HTC HD2 ). Хочеться фірмовий, але простенький і недорогий - будь ласка , Ціна починається від 6 тисяч рублів. Ну і якщо хочеться за дві копійки, але щоб телефон на Android - будь ласка, що-небудь конкретно китайське баксів за 140 . Але ось з цим я б на вашому місці не ризикував.

Красень HTC Desire HD
Красень HTC Desire HD

Це вкрай зручно - мати можливість підібрати під потрібну платформу апарат, повністю відповідний вашим завданням, потребам і фінансовим можливостям. З iPhone таке відбувається тільки в тому випадку, якщо саме iPhone відповідає вашим завданням, потребам і фінансовим можливостям. Воно, звичайно, може збігатися, і у багатьох дійсно збігається. Але далеко не у всіх.

***

Ось в принципі і всі головні, як я вважаю, плюси і гідності Android на даний момент. З Windows Mobile я цю операційну систему навмисно не порівнюю: стара Windows Mobile померла, при здоровому розумі з нею більше ніхто працювати не буде при наявності Android, а нова тільки з'явилася, і поки рано робити висновки про її життєздатності. (Російська версія Windows Phone ще навіть не вийшла.)

А тепер, для об'єктивності, поговоримо про деякі мінуси Android в порівнянні з тією ж iOS.

1. Ненажерливість по відношенню до акумулятора

Поки ця проблема цілком має місце бути. Android досить часто намагається вилізти в Мережу за синхронізацією, різними перевірками і так далі. Крім того, нерідко акумулятор "їдять" запущені в тлі додатки. В результаті витрата виходить значний і буває так, що повної зарядки не вистачає і на день.

Проблема, в общем-то, можна вирішити, але за допомогою танців з бубном. По-перше, перебуваючи не в стаціонарному режимі потрібно відключати всі види автоматичної синхронізації і синхронізувати вручну. По-друге, треба ставити спеціальні утиліти, які стежать за споживанням батареї і сигналізують вам про те, що потрібно відключати ті чи інші програми (або відключають їх самостійно).

Але це, звичайно, створює певні труднощі.

Витрата пам'яті в System Panel
Витрата пам'яті в System Panel

2. Мало варіантів "з коробки"

Android - система надзвичайно гнучка, і цей позитивний факт одночасно є деяким чином і негативним. Розраховуючи на те, що користувач сам налаштує систему під себе, як йому буде завгодно, виробники телефонів не особливо піклуються про те, щоб дати користувачеві готовий варіант "з коробки". З того, що я бачив, хіба що Samsung і HTC пропонують більш-менш готові рішення, та й то - з певними застереженнями.

В результаті на даний момент не вистачає саме "коробкових" варіантів: з певним набором додатків, з налаштованим десктопом - нехай навіть користувач потім все і поміняє.

І тут є певний парадокс. Серед "народних" збірок повно фактично "коробкових рішень". Однак, щоб їх встановити, телефон треба перепрошивати. А це заняття зовсім не для звичайних непросунутих користувачів, для яких термін "перепрошивка" є лайливим і які з цим зв'язуватися абсолютно точно не будуть.

Але питання це - можна вирішити. Зрештою, телефони на Windows Mobile в масовому порядку досить довго поставлялися з голою WM, десктоп якої був не витримують жодної критики ще на етапі свого народження, не кажучи вже про його абсолютно потворному розвитку. Ну і нічого, потім пішло-поїхало: в HTC розробили хорошу оболонку HTC Sense (втім, вона спочатку пройшла через досить примітивні етапи), в Samsung для моделі SGH-i900 зробили шикарний десктоп з віджетами плюс айфоноподобное вікно з додатками, тобто процес з якогось моменту пішов.

З Android це також скоро станеться. Виробники почнуть змагатися на тему того, хто запропонує більш просунуте і якісне рішення "з коробки", - це вже потихеньку відбувається. Ну і принадність Android полягає в тому, що хочете - використовуйте коробкове рішення, не хочете - налаштовуйте його під себе, як вважаєте за потрібне.

Інших мінусів я не виявив. Ну і далі можна говорити тільки про конкретні додатках - наскільки добре вони підходять для вирішення тих чи інших завдань. І про це буде окрема стаття.

Чим же такий хороший Android в порівнянні зі своїм головним і практично єдиним на даний момент конкурентом iOS (раніше система називалася iPhone OS)?
Що таке iOS?
І якщо вам, наприклад, не подобаються розмір iPhone, його вага, ціна або дозвіл екрана, то що вам залишається?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью