• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Цікаві збіги. Як пов'язані Винник, Ашманов і Касперська?

Адвокат Тимофій Мусатов спростував інформацію ЗМІ: «Ніякого відношення ні Касперська, ні Ашманов, ні компанія InfoWatch до Виннику не мають». Але Business FM знайшла дві компанії, зареєстровані за однією адресою в Москві: співзасновник однієї з них - Винник, інший - Ашманов Адвокат Тимофій Мусатов спростував інформацію ЗМІ: «Ніякого відношення ні Касперська, ні Ашманов, ні компанія InfoWatch до Виннику не мають»

Олександр Винник (праворуч). Фото: Alexandros Avramidis / Reuters

Заголовки, пов'язані з Вінником, свідчать, що його підозрюють у відмиванні 4 млрд доларів. Але його адвокат Тимофій Мусатов пояснив, що це не так.

Фабула звинувачення полягає в наступному: якась компанія BTC-e діяла як біржа електронних, або криптовалюта і протягом десяти років провела через себе кілька мільярдів доларів. Біржа працювала без ліцензії, тому органи Сполучених Штатів Америки вважають, що BTC-e - злочинна організація, яка допомагає відмивати кошти.

В одній частині обвинувачення Олександра Винника описують як власника, в іншого - як бухгалтера, а в третій - як агента, організатора, творця цього продукту. При цьому не було надано жодного підтверджуючого документа, що Винник є власником, директором або розпорядником, каже Тимофій Мусатов.

За словами адвоката, свої взаємини з кріптобіржей BTC-e Олександр Винник характеризує так: він «висококласний фахівець» в області технології блокчейн і всього, що з цим пов'язано, в тому числі криптовалюта. Будучи експертом в цій галузі, він «проектно консультував» різні компанії, в тому числі і BTC-e, по технологічних моментів.

Сама кріптобіржа BTC-e відразу після арешту заявила, що Винник ніколи не був керівником або співробітником сервісу. Тоді її роботу примусово зупинили, і відновити її вдалося лише в середині вересня.

Про те, що у Олександра Винника може бути впливовий бізнес-партнер, писало агентство «Руспрес», маючи на увазі зв'язок з Ігорем Ашманова - чоловіком Наталії Касперський, акціонером компанії InfoWatch. Адвокат Тимофій Мусатов це спростував, пояснивши, що єдиною точкою взаємозв'язку є він сам:

Однак є цікавий збіг. У Москві по одному і тому ж адресою в Великому Козіхинський провулку зареєстровані дві компанії, співзасновник однієї з яких, ТОВ «КРЕДІТСЕЙЛС», Винник Олександр Володимирович, а інший, ТОВ «Информатик», - Ашманов Ігор Станіславович. Компанія Винника зареєстрована там майже п'ять років, Ашманова - 11. Це офіційні відомості, які є на сайті ФНС.

Раніше Греція задовольнила запит США про екстрадицію Олександра Винника. Захист це рішення опротестувала.

Видати Винника вимагає і Росія. Відповідний запит направила Генпрокуратура РФ. Буквально через два тижні після грецького арешту в Росії проти Винника завели кримінальну справу за статтею про шахрайство. Формальною підставою стало заяву бізнесменів, які заплатили за поставку обладнання більше 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не отримали товар. Це той рідкісний випадок, коли звинувачення на батьківщині допомагає знизити ризики.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью