• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Цікаві факти про українську мову

У своєму розвитку українська мова пройшов багато періодів
У своєму розвитку українська мова пройшов багато періодів. Був час, коли його забороняли, відмовлялися визнавати повноцінною мовою. Але, незважаючи на всі ці труднощі, він вижив і продовжує розвиватися. На сьогоднішній день це один з найбільш використовуваних мов у Східній Європі.

1. Українська мова відносять до східнослов'янської підгрупи слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Кажуть на українському приблизно 41-45 мільйонів чоловік. Найбільш близькими до української мови з лексичної точки зору вважаються білоруський, польський , Словацький і російська мови .

2. Основоположником літературної української мови традиційно називають І.П. Котляревського. Найбільш відомою його літературною роботою вважається «Енеїда. На малороссійскій язик переліціованная І. Котляревскім' », або просто« Енеїда », перші частини якої були видані в 1798 році. Її значимість в тому, що це був перший твір, написаний на сучасній літературній українській мові. Крім того, твір зафіксувало велику кількість етнографічно-побутової лексики свого часу. У той же час Котляревського часто критикували за те, що українська мова з його подачі часто використовувався для творів «низького» жанру і сприймався як не надто літературний.

3. Існує версія, що знаменита мелодія Summertime Джорджа Гершвіна (George Gershwin) з опери «Поргі і Бесс», була написана під впливом української колискової «Ой ходить сон коло вiкон». Композитор цілком міг чути цю та інші українські народні пісні на концертах Українського національного хору під керуванням Олександра Кошиця.

4. Найбільш уживаною літерою в українській мові є буква «п», а ось буква «ф», навпаки, звучить найрідше. Більшість слів починаються на «ф» є запозиченими з інших мов.

5. Найбільш часто перекладним літературним твором українською мовою - його переводили на 147 мов - є вірш «Заповіт» ( «Заповіт») Тараса Шевченка.

6. Українська мова багатий синонімами. А найбільше синонімів у слова «бити» ( «бити») - їх налічується 45, згідно «Короткому словнику сінонiмiв української мови».

7. Паліндроми в українській мові зустрічаються не так часто, найдовшими вважаються слова «ротатор» і «тартрат». А найдовшою фразою-паліндромом - «Я несу гусен» ( «Я несу гусеня»).

8. Найдовше слово в українській мові - «діхлордіфенілтріхлорметілметан». Назва цього хімічного терміна, яке містить 30 літер.

9. В українському алфавіті є буква, яка стійко витримала справжню боротьбу за виживання. Ця буква - «Ґ». З приходом радянської влади її викинули з алфавіту, вважаючи своєрідним проявом націоналізму. Тільки в 1989 році вона знову повернулася на своє законне місце в алфавіті, поруч з буквою «Г».

10. У сучасній мові, відповідно до словника НАН України, налічується приблизно 256 тисяч слів.

12 цікавих фактів про італійській мові
12 цікавих фактів про литовською мовою
12 цікавих фактів про нідерландською мовою

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью